Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie,

Macie moze na sprzedaz schowek dolny od pasazera?

Kolor dowolny (jak nie bedzie padowal to sobie pomaluje) byle by zamek dzialal i byl nie porysowany.

Albo moze wiecie gdzie na szrocie stoi jakis XT, to przekrecilbym do nich i podpytal. Na allegro jest chyba jedna sztuka po 200pln!! Dzwonilem do paru handlarzy ale nikt nie mial ;(

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Napisz coś więcej o tej akcesoryjnej kratce, na ilu śrubach jest montowana i co to są te szybkie śrubki , czy sa na nie specjalnie przewidziane otwory?. Pytam bo niestety do x-traili nie ma siatek grodziowych elastycznych a nawet nie wiedziałem że są metalowe akcesoryjne.

 

A ja nawet tu na forum wystawiałem oryginalną kratkę do T30 i nikt jej nie potrzebował, więc leży dalej.W sumie to z przesyłką tego jest ciężko , bo nie ma jak zapakować.Poczta nie chce przyjąć , a kurier za drogi.Moja kratka do dzisiaj wisi na olx, bo jest wyłącznie z odbiorem własnym.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki moze byc problem z wysyłką?? :|

Czy kratka jest dłuższa niz 150 cm i wazy wiecej niz 30 kg????

Wątpie.

Wysyłka kurierska jeśli w/w parametry nie sa przekroczone wyniesie ok.15-20 zl-nawet z darmowym odbiorem z domu i ubezpieczniem do 5tys.zł w gratisie.

Np.tu:

www.sendfast.pl

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich to nie ma cudów Pete. Zgodnie z cennikiem zwykłej poczty najtańsza paczka 15 zyli. Ale poczta nie łyknie jak dłuższe niż 1m.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich to nie ma cudów Pete. Zgodnie z cennikiem zwykłej poczty najtańsza paczka 15 zyli. Ale poczta nie łyknie jak dłuższe niż 1m.

Nie chce rozwijac tematu ale nie masz racji.

Sporo wysyłam ,najczesciej robi to Pocztex odbierajac przesyłke ode mnie z domu i to mnie kosztuje ok.15 zł -kiedy nie wazy wiecej niz 30 kg i kiedy najdłuższy bok  nie przekracza  150 cm.

Przejrzyj dokladnie link do strony w/w .To jest pośrednik ,ktory wykupil pakiet u róznych kurierów ,przez to ceny sa sporo nizsze niz kiedy indywidualnie chciałoby sie wysyłki realizowac przez kuriera bezpośrednio.

Takich posredników jest duzo wiecej i na prawde nie ma problemów.

Malo tego ..Kiedy wysyła sie regularnie sporo paczek ,jest opcja podpisania z pośrednikiem umowy ,ze nawet i taniej niz za 15 zl da sie wysłac paczke o wadze do 30 kg i długości nie przekraczajacej 150 cm.

Sprawdź!

P.S.

zrobiłem kalkulacje u kuriera.Podałem ze przesyłka ma 150 cm dlugości ,20 cm grubości,40 cm szerokości i wage 5kg -wyszło ,ze bedzie kosztowac dokladnie 15,12zł

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zrobiłem kalkulacje u kuriera.Podałem ze przesyłka ma 150 cm dlugości ,20 cm grubości,40 cm szerokości i wage 5kg -wyszło ,ze bedzie kosztowac dokladnie 15,12zł

 

Nie mam jak teraz sprawdzić, ale ta paczka by miała wymiary - dł - około 150 cm, szer około 1,0 metra i grubość minimum z 40 - 50 cm. A głównym problemem jest spakowanie tej paczki żeby dolne giry się nie pokrzywiły, one odchodzą od powierzchni samej kratki pod dość dużym kątem na dół. Osobiście to wolałbym wysyłać telewizor niż to gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymiarach jakie   podałeś(moim zdaniem sporo zawyzełeś) sprawdziłem na Sendfast.pl ile by kosztowała wysyłka.

Wychodzi tak:

 

 

  logo_inpost.png InPost Regulamin InPost 19,99 zł / 24,59 zł logo_poczta.png Poczta Polska Regulamin Poczty Polskiej 21,29 zł / 26,19 zł
Ceny zawierają opłatę paliwową i podatek VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie zawyżyłem tych wymiarów wiele.Tak jak pisałem, problem stanowi dolne mocowanie i to ono by bardzo mocno zwiększało wymiary paczki.Ale głównie chodzi o to żeby podczas przesyłki nie zniszczyć tych dolnych nóg.A na dodatek pirun wie jak to spakować.Mam jedno zdjęcie w ogłoszeniu - możesz sam zobaczyć.

 

https://www.olx.pl/oferta/oryginalna-kratka-przegroda-bagaznika-nissan-x-trail-t30-CID5-IDhMupF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co??

Jak popatrzyłem na fotke to dziwie sie bardzo gdzie Ty problem widzisz w wysyłce?? :| :|

Toz to wystarczy pójśc do pierwszego lepszego marketu ,gdzie zalegaja stosy kartonów- kratke włozyc pomiedzy dwa rozłozone ,odpowiedniej wielkosci kartony,zawinac folią i wysłac!

Acha!!

Wysylki poprzez  kuriera jakiego w/w sa ubezpieczone w gratisie do 5 tys.zł.

Wiec na prawde nie wiem dlaczego to jest tak wielki problem dla Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wysyłce nie widzę żadnego problemu.Problem w tym co by doszło.Już pisałem, że dolne giry odstają pod znacznym kątem od powierzchni samej kratki. Wystarczy tylko jedna cięższa paczka, która docisnęłaby całą powierzchnię i masz osobno samą kratkę i osobno jej giry.Tego może na tym zdjęciu aż tak nie widać, ale rzeczywistość jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, mam taką kratkę a rynek kurierki znam od wewnątrz. Albo trzeba to spakowac w coś a'la skrzynia aby zabezpieczyć dół albo wysłać jakim podrzędnym kurierem i modlić się. Żadba szanująca się firma nie weźmie tego w rozwóz ale każda oddali reklamację jako powód podająć złe zapakowanie.

Pamiętaj, że każda ma to w rwgulaminie że to do Ciebie należy spakować starannie a opakowanie ma chronić zawartoć.

Więc się da tylko nie dojdzie w całości a z odszkodowania będą nici.

To tak w skrócie.

 

Swoją drogą. Koledzy, czy ktoś mógłby mi podać oznaczenie z teleskopów tylnej klapy w T30. Na moich są ledwo widoczne, nie idzie ich rozczytać a chciałbym wymienić na nowe.

 

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Edytowane przez strus251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą. Koledzy, czy ktoś mógłby mi podać oznaczenie z teleskopów tylnej klapy w T30. Na moich są ledwo widoczne, nie idzie ich rozczytać a chciałbym wymienić na nowe.

 

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

Na moich teleskopach pisze coś takiego i chyba są to oryginały:

 

W pierwszym rzędzie:

D442NV  0410N   048/03  BE14

 

W drugim rzędzie:

90450  8H310

 

Jak wbijesz w google to co pisze w drugim rzędzie to Ci wyskoczy to:

 

http://www.iparts.pl/czesc/sprezyna-gazowa-pokrywy-bagaznika-stabilus-9914wv,nissan,x-trail-t30-2001-06-2007-12,2-0-4x4-140km,80-4784-15969-102697-0-126-9914wv.html

 

Ale musisz sprawdzić dokładnie - bo chyba jest różnica w benzyniaku i dieslu.To nawet widać na stronie sprzedawcy:

 

http://www.iparts.pl/czesc/sprezyna-gazowa-pokrywy-bagaznika-febi-bilstein-27911,nissan,x-trail-t30-2001-06-2007-12,2-2-dci-136km,80-4784-19070-102697-0-101-27911.html

 

http://www.iparts.pl/czesc/sprezyna-gazowa-pokrywy-bagaznika-meyle-36409100031,nissan,x-trail-t30-2001-06-2007-12,2-2-dci-136km,80-4784-19070-102697-0-144-36409100031.html

 

http://www.iparts.pl/czesc/sprezyna-gazowa-pokrywy-bagaznika-kilen-442043,nissan,x-trail-t30-2001-06-2007-12,2-2-dci-136km,80-4784-19070-102697-0-176-442043.html

 

Z tego co widzę to numer O-EM się nie zgadza.W benzyniakach jest inny niż w dieslu. Chociaż długość i siła wyrzutu jest wszędzie ta sama.Może ktoś inny jest w tym mocniejszy.Chociaż jak się w tabelce wciśnie " Montowane w autach" to wychodzi , że wszystko jest to samo czyli i benzyna i diesel.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz postaram się to nieczytelne coś dopasować do tego co podałeś. Może coś z tego będzie.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na wstępie witam wszystkich.

Na imie mi pawel i chce zostać posiadaczem nissana x-trail.

Strasznie mi się podoba to auto od dawna, ale zona nie mogla na niego patrzeć.

Jest pora na zmianę auta dla zony i przydało by sie coś 4x4. Dała już się przekonać do stylistyki i w zasadzie pod pretekstem wymiany dla niej

spełniam swoje motoryzacyjne marzenie :).

W związku z powyższym mam pytania:

1. czy ktoś z forumowiczów jest w stanie sprawdzić vin auta ?

2. chce kupic diesla 2.0 , czy większa różnica w trwałości / ewentualnych wad pomiędzy wersją 150 a 173?

 

Moje typy to:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-2-0-dci-173km-le-platinium-salonpl-serwisaso-fv23-ID6yEEph.html

i

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-i-way-salon-pl-faktura-23-vat-ID6yF15j.html

 

(fvat 23%)

 

Są tam podane vin jak by ktoś z forumowiczów miał możliwość sprawdzenia i pomocy.

Może ktoś zna te auta i może coś o nich powiedzieć :). Może jest ktoś z okolić i mółgby je wstępnie obejrzeć (mam troche daleko do nich) jak bym kupował to bym miał okazję się odwdzięczyć :).

 

Bardziej skłaniam sie do wersji 173 KM

 

P.S.

Sam jestem posiadaczem forda s-max i naprawdę polecam - świetne auto 250 000 przejechane rocznik 2010 usterkowość ... 0. Prawda tylko, ze dbam o samochody i wszystko na czas staram sie wymieniać tak jak podaje producent:płyny, cześci nawet jak nie trzeba i tylko dobre paliwo - chemia tylko liqui moly - oleje dodatki itp juz 3 samochod na nich jeżdzi i mimo dużych przebiegów stany są / były wzorcowe - ., oczywiście poza serwisem, ale w zaprzyjaźnionym certyfikowanym warsztacie.

 

Wszystkim szczęśliwego nowego roku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zapytać tu .

A co do tych dwóch ofert, mam wrażenie, że ten czarny stoi u tego sprzedawcy od co najmniej roku. 

Może jakaś mina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zapytać tu .

A co do tych dwóch ofert, mam wrażenie, że ten czarny stoi u tego sprzedawcy od co najmniej roku. 

Może jakaś mina.

Właśnie się zreflektowałem, ze źle zamieściłem - jak amator.

min nie lubie - nie jestem saperem (samobójca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ temat warsztatów specjalizujących się w nissanach jest mi jeszcze obcy to poradźcie gdzie w Warszawie lub okolicach podjechac X-TRAILEM II - żeby rzetelnie go obwąchali i wydali diagnoze czy warto brać czy to mina. 


Jestem zdania że lepiej wydać parę zł i wiedzieć niż brać w ciemno - tylko gdzie pojechać?


 


napisałem też w dziale o warsztatach ale tam ciszaaaa więc piszę jeszcze tu. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ temat warsztatów specjalizujących się w nissanach jest mi jeszcze obcy to poradźcie gdzie w Warszawie lub okolicach podjechac X-TRAILEM II - żeby rzetelnie go obwąchali i wydali diagnoze czy warto brać czy to mina. 

Jestem zdania że lepiej wydać parę zł i wiedzieć niż brać w ciemno - tylko gdzie pojechać?

 

napisałem też w dziale o warsztatach ale tam ciszaaaa więc piszę jeszcze tu. 

 

 

Skontaktuj się np. z tym serwisem na Żoliborzu:

http://www.nissan-jg.com.pl

 

Kiedyś byli ASO Nissana, ale potem z tego zrezygnowali, bo im się nie opłacało. Jak ja jeszcze zaglądałem do ASO nissana w Warszawie to tylko do tego, bo miałem wrażenie, że jednak naprawiają a nie tylko wymieniają.

Ostatnio z wizytą byłem u nich jakieś 3 lata temu, ale chyba nadal naprawiają pozagwarancyjnie nissany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

niestety wertując forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania które zadaję sobie dziś podczas poszukiwań mojego wymarzonego X-traila T31.

Zwracam się do Was drodzy użytkownicy z prośbą o opinie, odpowiedzi na pytania tak żeby zostało to dla wszystkich następnych poszukujących ten samochód. Wierze w to że opinie zaczerpnięte na tym forum będą najbardziej rzetelne bo to wy jeździcie tymi samochodami

 

1. SILNIK

Jaki silnik wybrać? osobiście zauważyłem że silników benzynowych jest jak na lekarstwo więc pozostaje zakup diesla, i teraz czy jest różnica między tymi 150 a 173km oprócz tego że parę koni więcej, jak z dynamiką, kulturą pracy?

2. PRZEBIEG

Zauważyłem że większość samochodów wystawionych w ogłoszeniach ma już blisko lub ponad 200 000km, czy to jest dużo jak na silnik 2.0dCI ? Ile przebiegu mają wasze X-ty ?

3. SKRZYNIA BIEGÓW

Automatyczna czy manualna? czy automatyczna skrzynia sprawia dużo problemów, czy drogie są wymiany oleju, konserwacja itp

3. AWARYJNOŚĆ

Kupując auto z przebiegiem ok. 180-220tys na jakie koszta muszę się przygotować

Jakie są najczęstsze usterki mechaniczne związane z dieslem? Wtryski, pompa, turbo, sprzęgło?

4. KOROZJA

Gdzie oprócz tylnej klapy nalezy dobrze zajrzeć żeby wyłapać wszystkie ogniska rudej na samochodzie?

5. WYPOSAŻENIE

Czy w X-trail T31 wersje wyposażenia były sztywne, narzucone przez producenta czy można było konfiguroewać sobie co się tylko chce, np. podstawowa wersja ale z nawigacją dużą

Na jakie wyposażenie warto zwrócić uwagę? Tj które funkcje na prawdę są przydatne a które pomimo że są to są używane raczej sporadycznie, (myślę np o halogenach w relingach)

 

moje typy które znalazłem może ktoś z Was miał przyjemność je oglądać bliżej

http://allegro.pl/show_item.php?item=6699792097

ten mi się najbardziej podoba, jasne wnętrze, bogate wyposażenie, tylko że sprowadzany i ten przebieg 177tys już nie jest taki realny

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-i-wl-model-2008-automat-skora-panorama-ID6yJs8h.html

to samo co wyżej tylko bez nawigacji ale za to z halogenami, no i przebieg większy, podobno Polski salon

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-ID6yJOan.html

też podobno krajowy, przebieg 200k

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-2-0-dci-aut-4x4-salon-pl-i-wl-serwis-aso-bi-xenon-skory-navi-kamera-ID6yHikp.html

najdroższy z towarzystwa, najmniejszy przebieg, krajowy, bezwypadkowy itp

 

może ktoś z Was zna te auta?

dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi mam nadzieję że w dobrym dziale założyłem temat i czekam na Wasze opinie bo chciabym kupić dobre auto które będę mógł z czystym sumieniem dać żonie żeby woziła nasze dzieciaki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Was drodzy użytkownicy z prośbą o opinie,

zaraz widac ze czlowiek z kindersztuba ; )
 
ad.1 silniki M9R sa udana konstrukcja, z trwalym rozrzadem, dobra dynamika i przyzwoitym zuzyciem ON, ninus to wysokie ceny obslugi w ASO bo nie kazdy mechanik daje sobie rade z zaawansowana technologia, wyzsze koszty zmiany oleju bo do M9R wchodzi 7,4 l oleju niskopopiolowego, lepszy 173 KM, zyuzycie paliwa podobne, odczucia z jazdy zdecydowanie przyjemniejsze
 
ad.2 200 000 km to sredni przebieg dla tego silnika, jesli byl zadbany, zmiany oleju robione co 10 000 km a nie jak zaleca serwis co 30 000km, inne czynnosci serwisowe wykonywane jak nalezy, bez druciarskich kompozycji, mozna brac
 
ad.3 balbym sie automatu w aucie po 200 000 km, zdecydowanie manual bedzie wymagal mniej troski i nakladow finansowych przy OT
 
ad.4 najczestsze usterki? popatrz na tytuly watkow w dziale T31 i wszystko jasne, koszta beda adekwatne do tego z jakiego 'domu' kupisz auto, od 'druciarza' lepiej zapomniec, z normalnego 'domu' koszty serwisu przy OT da sie przezyc
 
ad.5 mam 6-cio letnie auto i datad nie mam z tym problemu, byc moze zabezpiecze w tym roku podwozie ale po prostu prewencyjnie a nie dlatego ze widac 'ruda'
 
ad.6 byly 4 wersje wyposazenia: XE, SE, LE LE Platinium, troche to sie zmienialo dla aut przed i po faceliftingu ale bez mozliwosci konfiguracji
 
mam u siebie lampy w relingach ale wlaczylem je dopiero raz, jadac lesnym duktem, na asfalcie dlugie biksenony w zupelnosci wystarczaja, jak wspomnial Strider - relingi i lampy czynia auto bardziej rozpoznawalne
mam awersje do podstopnic, bylem kiedys pod starszym autem z takim dodatkami i widzialem jak wyglada powyrywane mocowanie w podlodze, horror
jasne skory na fotelach - jesli lubisz latac ze szmatka, mozna brac
grzane fotele mam ale generalnie nie korzystam, w przeszlosci moze 2-3 x
szyberdach mam, nie uzywam, w przeszlosci moze 2-3x
przydatnym dodatkiem jest kamera cofania (u mnie w lusterku), korzystam bo X-Trail to duze pudlo
kierownica multifunkcyjna - mam, korzystam, dobra rzecz
radio z bluetooth i instalacja glosnomowiaca - mam, korzystam, przekonywac nie trzeba
 
szukalbym auta od pierwszego wlasciciela, z udokumentowana historia, z podworka z 'kostka' a  nie spod stodoly ; )
zwykle patrze na zuzycie szczegolow wyposazenia i jesli sprzedajacy odpowiada 'Panie, to bylo auto do jezdzenia a nie dbania' mowie 'zegnam'

 

Wydaje mi się, że być może opłaca się dołożyć trochę do tego od pierwszego właściciela, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy X-trail 2.0 dci nie miał czasem zwykłej skrzyni? Właściciel pisze coś o CVT.

znalazlem gdzies w sieci informacje:

 

X-Trail był produkowany z sześciobiegową skrzynią manualną, bezstopniowym automatem CVT w wersjach benzynowych i sześciobiegowym automatem w dieslach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest OT że tak zapytam?

poza tym co powiecie na silnik 2,5 benzynowy z automatem, znalazłem takiego cukierka i trochę nie wierzę w przebieg 160 000 z 2007r...

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-2-5-benzyna-169-km-4x4-automat-navi-skora-klimatronic-ideal-ID6yJndp.html#xtor=SEC-8

 

po jakich elementach poza kierownicą, mieszkiem zmiany biegów można jeszcze w X-trail stwierdzić czy faktycznie samochód ma ponad 200tys nalatane? czy miał problem z jakimiś plastikami tak jak to bywało w VW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie "OT" pytasz?

Jeżeli w sensie "a teraz w temacie aby nie było OT" to "OT" = off topic (czyli nie związane z tematem przewodnim rozmowy).

Ale nie bardzo wiem o co może ew. więcej chodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borgw napisał

 

balbym sie automatu w aucie po 200 000 km, zdecydowanie manual bedzie wymagal mniej troski i nakladow finansowych przy OT

 

ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balbym sie automatu w aucie po 200 000 km, zdecydowanie manual bedzie wymagal mniej troski i nakladow finansowych

a tak przy MT od razu możesz doliczać koszty sprzęgła i dwumasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...