Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki za pomoc. Pewnie jak nie dopytalbyn sie Was to pojechalbym go ogladac i bylby to tylko stracony czas. Hmm wiec mam rozumiec, ze szkoda mojego czasu na szukanie X-triala do 15 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja szukałem X-Traila do śiebie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tych aut które są wystawione za tak zwane "okazyjne ceny" możesz gdzieś poszukać kilka egzemplarzy obok siebie i przejechać się obejrzeć w jakim są stanie  :drivingauto:

Edytowane przez Kristof5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracony czas musisz i tak po części wkalkulować w poszukiwanie samochodu, nie wiem ile już czasu szukasz iksa, ja swojego znalazłem po kilku miesiącach intensywnego przeglądania setek ogłoszeń, dodam że te "lepsze strzały" znikają bardzo szybko i niestety 90% samochodów z ogłoszeń buja się już od dobrych kilku miesięcy. No i nie nastawiał bym się na znalezienie auta w swojej okolicy, czasami trzeba niestety zjechać pół Polski za dobrym egzemplarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc. Pewnie jak nie dopytalbyn sie Was to pojechalbym go ogladac i bylby to tylko stracony czas. Hmm wiec mam rozumiec, ze szkoda mojego czasu na szukanie X-triala do 15 tys.?

Nie możesz z góry wchodzisz z załozenia ,ze zakup porzadnego X-traila w okreslonej cenie (np.do 15tys.zł)jest nie mozliwy i jest tylko i wyłącznie strata czasu.

Wiele prawdy jest w tym co wyzej napisał Kristof5112 ale to znów trzeba przełozyc na nasze obecne realia.

Ja np.uwazam ,ze dawno i obecnie już nie prawda jest ,ze jak auto jest dobre ,pewne to znika jak ciepła bułka .To juz od wielu lat jest nieaktualne.

Rynek samochodowy w Polsce  jest bardzo mocno nasycony i wobec ogromnej podazy aut używanych -szczególnie w tym roku ,ktory jest rekordowym pod wzgledem sprowadzonych aut ,mozna bez problemu znaleśc model w dobrym stanie i bardzo dobrej cenie.

Poza nielicznymi wyjatkami-głownie aut kultowych nie ma teraz żadnego modelu auta ,ktore nawet jak zostanie wystawione poniżej średniej ,rynkowej ceny i jest w stanie idealnym-nie gwarantuje ,ze zostanie sprzedane bardzo szybko.

Bardzo czesto sprzedawcy przychodzi czekac miesiacami na zdecydowanego kupca.

Zalecam wiec cierpliwość i chłodna głowę i jak kto szuka to na pewno znajdzie to co chce i za ile chce -bo wybór jest duzy a wielu włascicieli bardzo zadbanych modeli majać juz  kupione nowe auto i kiedy nie udaje im sie sprzedac przez dłuzszy czas poprzedniego  ,bardzo czesto sporo zchodza z ceny aby tylko pozbyc klopotu.Nawet i z powodu ubezpieczenia OC ,ktore czy sie jeździ czy nie-płacić trzeba..

 

P.S.

Np.swojego obecnego X-traila kupiłem w cenie o 15 tys.zl niższej niz wtedy on miescił się w min.cenie rynkowej.Auto bezwypadkowe,jeden własciciel, z polskiego rynku ,non-stop serwisowane do samego  końca.Własciciel   od dwóch miesiecy cieszył sie nowiutkim Murano a x-traila nie mial gdzie trzymac mieszkajac w ścisłym centrum duzego miasta wojewódzkiego..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja po prostu miałem pecha że wszystkie interesujące mnie iksy były już nieaktualne po kilku dniach od wystawienia ;)

 

Z tym bezproblemowym znalezieniem pewnego X-traila to nie był bym taki pewien, jak byś szukał golfa to może miał byś w czym wybierać, patrząc na otomoto, w tym momencie jest 119 iksów "jedynek" , dla porównania Golf V - 1389 sztuk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu włascicieli bardzo zadbanych modeli majać juz  kupione nowe auto i kiedy nie udaje im sie sprzedac przez dłuzszy czas poprzedniego  ,bardzo czesto sporo zchodza z ceny aby tylko pozbyc klopotu.Nawet i z powodu ubezpieczenia OC ,ktore czy sie jeździ czy nie-płacić trzeba..

to zalezy czy tuz tuz termin oplacenia nowej raty ubezpieczenia, im blizszy termin tym wieksza presja

mialem tak niedawno ze kupilem Mercedesa na ktorego napalilem sie jak szczerbaty na suchary a Touran byl na stanie

kupujac X-Traila nie popelnilem juz tego bledu, spokojnie przegladalem oferty i przyznam ze 2 - 3 'perelki' przeszly mi kolo nosa ale dzieki temu poznalem rynek tego modelu i w sumie dokonalem udanego zakupu

 

na otomoto, w tym momencie jest 119 iksów "jedynek" , dla porównania Golf V - 1389 sztuk...

X-Trail to niszowe auto ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest ,ze X-trail nie jest autem tak powszechnym jak VW .

Mi w poprzednim moim poscie chodziło o to aby Kolega co chce kupic X-traila nie zakładał z góry na wyjsciu ,ze nie mozliwy jest zakup porzadnego ,zadbanego modelu ponizej okreslonej ceny -bo inaczej na pewno bedzie to szrot i złom.

Wyższa cena wyjsciowa po prostu w zaden sposob nie gwarantuje tego ,ze również nie kupi sie złomu.

A namawiam do cierpliwości i spokoju w poszukiwaniu porzadnego auta bez zakładania z góry ,ze auto musi być  albo z polskiego salonu,czy z pierwszej reki czy powyżej sredniej ceny na dany model!!

Pomimo,ze X-trail czy T30 czy T31  jest udanym modelem to i tak wiekszośc osob co chce kupic auto typu SuV -to X-trail na ogół jest poza głownym kręgiem zainteresowania.

Ludzie przy zakupie rzadko kierują cechami danego modelu a bardziej wygladem ,marką czy nawet i kolorem.

Dlatego ten kto szuka  suv-a to bedzie najpierw patrzyl na hondy,bmw .mb,czy nawet i dacie a na samym końcu za X-trailem.

Dlatego jak juz X-traila zaliczamy do niszowych modeli wcale nie oznacza to nie mozna kupic porzadnego zadbanego modelu w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEte ma rację, każdy ma jakiś pomysł własny. Moja koleżanka nie kupiłaby xa bo nie ma zapasu na tyle. Zatem to nie terenówka tylko jakiś vus (cytowanie oryginalne)

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10 dni spokoju w temacie ;), to teraz Ja:

Zajrzałem w temat jak widać już po zakupie ;). Mam X-ksa jak w profilu (2004r). Auto kupione do jazdy na co dzień po mieście, na wypady rodzinne 2+1 oraz (główna przyczyna) ciągania mojej Hobby 1350kg.

Jest to mój pierwszy diesel od 10-11 lat, zarazem drugi w życiu (poprzedni to Ford Escord 1,6D z 86 roku).

 

Z auta jestem zadowolony. W prawdzie poranne odpalenie mi przeszkadza (dźwięk diesla ale to musi hałasować :D). Poprzednik do którego porównuję to Passat B5FL 2.0 LPG.

 

X-ks jest dużo bardziej żwawy ale umówmy się 315Nm do 175Nm musi dać się odczuć. Po trasie wysiadam mniej umęczony niż z Passata. Bagażnik nie grzeszy ale w sedanie i tak był gorszy, wygodny, dobra widoczność, duży prześwit.

Za duży plus uważam pozycję za kierownicą. Jest bardziej "krzesełkowa" niż "leżakowa" ale to pewnie ma każdy SUV (nie wiem bo to mój pierwszy). 

 

 

Co do minusów to:

- zbyt krótkie siedzisko jak dla mnie

- mała zwrotność.

 

Auto kupiłem dość niedawno (15.10), miało na liczniku 257kkm, dziś ma o 5,5kkm więcej i wiem, że to była dobra zamiana.

Niestety nie wiem tylko co to za wersja bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji :(

Edytowane przez strus251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży plus uważam pozycję za kierownicą. Jest bardziej "krzesełkowa" niż "leżakowa" ale to pewnie ma każdy SUV (nie wiem bo to mój pierwszy).

 

 

 

 

 

Hm... W pathfinderze R52 jest lezaczek, jak niezly fotel, w navigatorze i escalade bajka, bardzo mi pasowalo, w hondzie cr-v mojej polowicy dla mnie to masakra. W x-ie t32 calkiem calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz VIN tu https://partsouq.com/en/catalog/genuine

Coś zawsze doczytasz, a jak będziesz w tym serwisie to podaj im ten link :D

Może czegoś się nauczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN: JN1TENT30U007083

Thunder, według strony którą podałeś jest to wersja "elegance".

 

W sumie może i tak by było :).

 

A niech to, kilka fotek (jeszcze z ogłoszenia sprzedawcy). Może powiecie że fajna sztuka :) i będę się cieszył jak dzieciak w wigilię wieczorem :D;).

 

Na dziś zamontowałem w przednim zderzaku (w tym wąskim wlocie pod grilem) światła DRL (pasują super). Kratka która jest nie jest kratką "VAT" tylko akcesoryjnym wyposażeniem z Nissana i jest na "szybko złączkach/szybkich śrubach"). Służy jako zabezpieczenie jak ładujesz pod dach. Ma nawet miejsce na zapięcie rolety (tych dwóch małych części co się do siedzenia przypina.

 

 

Tak to się na razie nic nie zmieniło bo i pomysłów brak i czasu ;). Kombinuję tylko gdzie CB zamontować :hmm:

 

 

A i fotka z jego towarzyszką drogi też jest ;)

 

 

post-101330-0-16421600-1482995734_thumb.jpg

post-101330-0-53763200-1482995740_thumb.jpg

post-101330-0-76265900-1482995744_thumb.jpg

post-101330-0-07574900-1482995752_thumb.jpg

post-101330-0-19195900-1482995768_thumb.jpg

post-101330-0-19254700-1482995784_thumb.jpg

post-101330-0-34839200-1482995791_thumb.jpg

post-101330-0-55483300-1482996297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe auto poliftowe, ale skórki piękne. Jak ciągniesz przyczepę to już rób remont tylnego zawieszenia. Poza tym po tym vinie nie znalazłem wersji żadnej. Zapomniałeś dodać zera. Strusiu daj rocznik w podpisie. Będzie łatwiej pomagać

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "0" a "1" :). wycięło przy kopiowaniu :).

 

Skóry rzeczywiście nie są złe. Od czasu zdjęcia przeszły juz profesjonalne czyszczenie i konserwację w firmie która się zajmuje takimi rzeczami. Tak na wszelki wypadek ;).

Na razie zawias w stanie super więc nie ma co remontować :). Jak trzeba będzie to się zrobi, takie już życie karawaningowca. 

 

Rocznik mówisz, no to mówisz i masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, taki jak mój elegance po dzwonie - bo bez zenonów i sprysku ;)

A co to za przystawka koło pokrętła nawiewu? I jaki model przyczepy. Mojego też kupiłem pod kemping 4 lata temu i jak na razie tylko towarówki 1300 kg się dorobiłem. Ale jak tylko się pobuduję to z ostatniej transzy hipoteki nowy x i cepka hahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zenonów nigdy nie miał :).

 

Jeżeli pytasz o to po stronie pokrętla nawiewu to jest to zestaw głośnomówiacy bluetooth podłączony do seryjnej instalacji głośników (wycisza radio i w głośnikach słychać). Ale ma własne zasilanie i nawet jak radio jest wyłączone a i wypięte z auta to działa.

 

Cepka to Hobby 420, 10D z 95roku.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Strus251 widzę że już cepkę ciągałeś. Napisz jaka się sprawował w tej roli. Bo ja tez w tym celu kupiłem ale jeszcze nie ciągałem-muszę najpierw hak zamontować.Napisz coś więcej o tej akcesoryjnej kratce, na ilu śrubach jest montowana i co to są te szybkie śrubki , czy sa na nie specjalnie przewidziane otwory?. Pytam bo niestety do x-traili nie ma siatek grodziowych elastycznych a nawet nie wiedziałem że są metalowe akcesoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek, czy Ty nie masz profilu na k.pl??

 

Powiem tak, w porównaniu z Passatem to jadąc X-ksem "nie czujesz że masz cepkę na haku". Piszę dokładnie o tej co mam, nie wiem jak z cięższą ale z tą daje suler radę.

 

Szybkie śrubki to miałem na myśli, że w kratce są juz nagwintowane tuleje (jako nakrętki na stale), śróba na główce ma taki uchwyt z PCV ze odkręcasz bez użycia narzędzi. Dla tego napisałem ze są szybkie ;).

W podłodze jest montowana w miejscu dwóch klamer do bagażu (tych przy siedzeniu po bokach), są tam takie kątowniki i do nic.

W oknach jest na tandentnie wyglądajacych kątownikach ;) przykręconych wkrętami do tych elementów ozdobnych z PCV.

 

 

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja ten sam, dzięki za informację. Ja już chciałem dorabiać kratkę elastyczną z pasów transportowych ale w tym wypadku postaram się poszukać jeszcze takiej metalowej gdyż pakowanie pod sufit w moim przypadku jest nieuniknione.Wcześniej miałem Berlingo z większym o wiele bagażnikiem i też luzów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jest mały :).

 

Jakos w listopadzie widzialem taka kratkę na OLX ktoś wystawiał.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...