Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek ma tu rację raczej. Remedium: auto z pierwszej ręki w swojej okolicy, czekać aż będzie! Ergo autko z forum.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ergo autko z forum.

to można czekać długo... na forum masz może ze 20 aktywnych osób (od Xów) albo i mniej... nikła szansa aby w potrzebnym momencie ktoś kto dba o samochód i na bieżąco opisuje historię akurat sprzedawał i to za dobrą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że gdy kupowałem swojego Xa nie wiedziałem o tym forum, bo czytając ten temat na pewno dałbym sobie spokój z tym autem :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byłbyś szczęśliwszy, na marginesie dawno nie dałeś jakiegoś swojego manuala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byłbyś szczęśliwszy,

Jestem szczęśliwy, a raczej moja kobieta, bo teraz ona nim powozi.

 

na marginesie dawno nie dałeś jakiegoś swojego manuala...

Miałem dorabiać podgrzewanie lusterek, ale jak zwykle z czasem kiepsko.

Tarcze będę wymieniał z przodu, ale o tym manual już był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to można czekać długo... na forum masz może ze 20 aktywnych osób (od Xów) albo i mniej... nikła szansa aby w potrzebnym momencie ktoś kto dba o samochód i na bieżąco opisuje historię akurat sprzedawał i to za dobrą cenę...

Otóż to, ja nie mam czasu na takie zabawy, żona chce jeździć :D . Raport jest oczywiście czysto subiektywną oceną stanu samochodu, jego rzetelność wyjdzie w praniu. Przynajmniej macie Panowie możliwość oceny realnej przydatności takiego raportu, jak widać po "fotorelacji" jakość tegoż jest wyjątkowo nędzna, koleś niby coś tam posprawdzał, coś nabazgrolił w tym raporcie, co z tego wyszło przekonam się sam kiedy pojadę oglądać samochód :D

 

Ale tak czy siak muszę znaleźć coś na zbicie ceny :D

Co myślicie o tym? Jak dla mnie to IC zaczyna się pruć

 

59a0fd6cc55949b5med.jpg

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne przy tych autach.

Puszcza intercooler.

Jest na forum temat o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że gdy kupowałem swojego Xa nie wiedziałem o tym forum, bo czytając ten temat na pewno dałbym sobie spokój z tym autem :D;)

Kiedy czyta się fora uzytkowników innych marek ,ja np.często czytam jeszcze forum BMW -to  nie jest tak źle.

W gruncie rzeczy forum X-traila tylko potwierdza ,ze jeździmy bardzo dobrym,mało awaryjnym autem .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy siak muszę znaleźć coś na zbicie ceny :D

Co myślicie o tym? Jak dla mnie to IC zaczyna się pruć

600zł do stargowania. "nowy" spawany kosztuje chyba z 800 albo na przeróbkę (jak u mnie) na normalny IC w zderzaku policz sobie 500

 

 

Kiedy czyta się fora uzytkowników innych marek ,ja np.często czytam jeszcze forum BMW -to  nie jest tak źle.

Nooo 

Kiedyś zacząłem czytać o 2.0d (X3) to odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nooo 

Kiedyś zacząłem czytać o 2.0d (X3) to odpuściłem.

Miałem to g...o ,nie szlo miesiaca przejeździc spokojnie aby cos nie wyskoczyło.

Jeszcze na dodatek twarde jak taczka ,ciasne w środku a wizyty u mechanika to wiadomo-auto klasy premium to ceny napraw też specjalne.

Kiedy znow przesiadlem sie do X-traila T31 ,ktorym zaczynam jeździc juz 4 rok to jest róznica jak miedzy niebiem a piekłem.Pomimo,że dostaje porzadnie po tyłku bo bardzo duzo jeźdże po dziurach ,czesto tonie w blocie i pojawia się smród sprzegła  ale poza normalnymi ,eksploatacyjnymi rzeczami(klocki,płyny,filtry ,itp)kompletnie zero jakichkolwiek problemów.

To jest na prawde bardzo dobre ,wygodne i mało awaryjne auto -godne polecenia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t31... żałuję że nie dołożyłem wcześniej na nowszy model... 

duża jest różnica między t30 a t31 w jeździe? 

cały czas mi się podoba ale... chciałbym jakieś zmiany (czytaj urozmaicenia) Podoba mi się Pathfinder... ale w tej klasie to chyba mniej problematyczne jest Prado. 

ale... jeśli zwiększamy budżet to znowu może lepsza opcja to coś typowo suvowego na trasę i do miasta np. xc90 + coś do zabawy w terenie bez elektroniki np samuraj, xj, vitara, itp... 

i z tego powodu na razie jeszcze odkładam zmianę bo nie wiem czego chcę... 

 

PS

godzinę temu miałem stłuczkę... baba sobie nagle zahamowała na dwupasmówce... 

Podjąłem decyzję o zakupie kamery do forda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t31... żałuję że nie dołożyłem wcześniej na nowszy model... 

duża jest różnica między t30 a t31 w jeździe? 

cały czas mi się podoba ale... chciałbym jakieś zmiany (czytaj urozmaicenia) Podoba mi się Pathfinder... ale w tej klasie to chyba mniej problematyczne jest Prado. 

ale... jeśli zwiększamy budżet to znowu może lepsza opcja to coś typowo suvowego na trasę i do miasta np. xc90 + coś do zabawy w terenie bez elektroniki np samuraj, xj, vitara, itp... 

i z tego powodu na razie jeszcze odkładam zmianę bo nie wiem czego chcę... 

 

.. 

Nie ma specjalnie odczuwalnej róznicy pomiedzy T30 a T31.Trakcja jest podobna.T31 jest chyba nieco wiekszy ,jest wyraźnie mocniejszy no i silnik ,ktory budzil moje najwieksze obawy ze wzgledu na francuski rodowód jest naprawde udana jednostką.

T30 2,2 dci 136km z 2007r jakiego miałem byl bardzo fajnym autkiem,sprzedałem go tylko dlatego ,ze nikt nie potrafil w tamtym czasie wyrwac z niego chwasta co sie zowie dpf.Tylko emulator wchodzil w grę.

Na 10 tys.km przebiegu potrafił dolać prawie 5 l ropy do oleju w silniku!! Cięzko było nim zejść ze spalaniem ponizej 10 litrów.

 

XC90 fajne autko ,duze i wygodne ,tez myślałem o nim ale jednak juz jest bardziej awaryjny ,silnik na pasku i 4x4 jest sterowane przez komputer.Mi jednak lepiej odpowiada opcja sterowania jaka jest X-trailu- prze kierowcę.

Róznicę widac w terenie ,bo systemy 4x4 sterowane przez komputer nie dają rady ,działaja z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko było nim zejść ze spalaniem ponizej 10 litrów.

to podobnie jak u mnie... na trasie licze 8 w mieście 10-11 a t31? jak Ci wychodzi?

 

co do dpf... ja mam usunięty fizycznie i programowo... gość co usuwał mówił że po usunięciu miał 144-147KM zależnie od pomiaru ale używał swojego lapka z obd więc błąd mógł być spory. Na rolkach nie byłem. Po pierwszej regeneracji turbiny czuć było poprawę dynamiki. Zastanowię się czy po remoncie nie pojechać na rolki i sprawdzić - przy zmianie programu (taki delikatny 20-30%) nie widzę problemu aby dojść do 170-180KM... Tylko po co...

Jeśli znacząco by obniżyło spalanie to bym się jeszcze zastanowił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt spalania obecnego T31 wiele razy juz pisałem.

Jestem ze spalania baaardzo zadowolony.

Obecnie średnia jaka mi wyświetla to 7,6l/100km.

W tym jest ok.60 % miasto ,dalej wypady za miasto i duzo jazdy po bezdrożach.

Max.co mi wyszło to chyba rok temu w czerwcu.900km non-stop w mocnym upale 4 duże osoby +duzy pies bagażnik na full,klima na full,130-140km/h prawie cała czas autostrada i wynik ok.8,9l/100km

Tylko ja wyciełem w nim dpf kilka dni po zakupie nie zwracajac w ogóle uwagi na jego stan i mam zrobiony w pakiecie tzw.Ecotunning ,czyli tak zmieniona mape aby silnik jak najmniej palił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając swoje trzy grosze... X-trail T31 2.0dCi  to mój trzeci SUV po Toyota RAV4 2.0D4D z 2004 i  Hyundai Tucson 2.0B+LPG  z 2008 i namiastce SUV Suzuki Ignis 1,3B (chyba był z 2004). Większych problemów nie miałem z żadnym i nie mam z X-trail. Niemniej teraz gdy czasami zasiadam za sterami RAV4 jest mi ciasno. X-Trail ma swoje przypadłości typu mniej miejsca dla wsiadających/siedzących z tyłu, wymagający naprawy mechanizm wycieraczek, słabszy lakier (np. uszkodzenia pod blendą) czy korozja większości śrub, ale ... Ktoś powiedział że wszystko co było przed ale traci na znaczeniu i tak jest w tym przypadku...

X-Trail w mojej ocenie zasługuje na uwagę szczególnie gdy powiąże się ze sobą takie czynniki czy punkty oceny jak wielkość pojazdu (kabiny) komfort jazdy i spalanie. Niektórzy narzekają na spalanie które oscyluje w granicach 7,5-9dm3/100km, ale zapewniam jest porównywalne np. do RAV4 gdzie oscyluje w granicach 6,5-8dm3/100km. No chyba że ktoś jeździł do tej pory niewielkim pojazdem z silnikiem np. 1,4 lub 1,6crdi.

Duże znaczenie ma wyposażenie X-Trail wersja Platinium LE, którego zaawansowanie i ilość przewyższa moją RAV4, która ma PDW w tym np. szyberdach, klimatronik, el.lusterka, tempomat itd. Oba te pojazdy są mało awaryjne, a ceny podzespołów eksploatacyjnych są porównywalne i akceptowalne.

Podsumowując po 2 miesiącach eksploatacji mam pozytywne wrażenia i nie żałuję zakupu pomimo DPF, który wiem że mam ale znaku swojego istnienia po przejechaniu 6kkm nie dał.

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że gdy kupowałem swojego Xa nie wiedziałem o tym forum, bo czytając ten temat na pewno dałbym sobie spokój z tym autem :D;)

Podpisuję się pod tym dwoma rękami, ale nie czytałem. Zakup tego modelu był spontaniczny o czym napisałem w "powitalni". W dni powszednie iksa używa żona na dojazdy do pracy (około 14 km w jedną stronę). Spalanie na tym dystansie oscyluje na poziomie 7,2 +/- 0,2 dm3/100 km. Nie chce być inaczej. Ja się nim cieszę w weekendy. Silnik 100kW dobrze daje sobie radę z 6-cio biegową skrzynią. Może to tylko moje takie subiektywne wrażenie, ale jedynka mogła by być dłuższa, ale może jest to tak specjalnie, aby ułatwić jazdę w trudnym terenie bez reduktora. Pytanie do jeżdżących T30 z silnikiem 2,2dCi - przy jakiej prędkości obrotowej zazwyczaj wrzucacie wyższy bieg? Słuchając pracy silnika, przy obrotach około 1500 - 1800/min wrzucam wyższy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t31... żałuję że nie dołożyłem wcześniej na nowszy model... 

duża jest różnica między t30 a t31 w jeździe? 

cały czas mi się podoba ale... chciałbym jakieś zmiany (czytaj urozmaicenia) Podoba mi się Pathfinder... ale w tej klasie to chyba mniej problematyczne jest Prado. 

ale... jeśli zwiększamy budżet to znowu może lepsza opcja to coś typowo suvowego na trasę i do miasta np. xc90 + coś do zabawy w terenie bez elektroniki np samuraj, xj, vitara, itp... 

i z tego powodu na razie jeszcze odkładam zmianę bo nie wiem czego chcę... 

 

PS

godzinę temu miałem stłuczkę... baba sobie nagle zahamowała na dwupasmówce... 

Podjąłem decyzję o zakupie kamery do forda... 

to i u mnie kolizja ale grubsza

post-58920-0-00584800-1480889808_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym dwoma rękami, ale nie czytałem. Zakup tego modelu był spontaniczny o czym .....

Ja oglądałem kilka Xów i dwie RAVki zanim wybór padł na tego jednego. Co ciekawe, pierwszy znaleziony.

 

Kiedy czyta się fora uzytkowników innych marek ,ja np.często czytam jeszcze forum BMW -to  nie jest tak źle.

W gruncie rzeczy forum X-traila tylko potwierdza ,ze jeździmy bardzo dobrym,mało awaryjnym autem .

Też tak uważam, tylko czasem jak czytam wypowiedzi innych to nijak ma się to do stanu rzeczywistego. Odosobnione przypadki to nie reguła.

 

godzinę temu miałem stłuczkę... baba sobie nagle zahamowała na dwupasmówce... 

 

 

to i u mnie kolizja ale grubsza

Co wy robicie z tymi autami? ;)

 

. Pytanie do jeżdżących T30 z silnikiem 2,2dCi - przy jakiej prędkości obrotowej zazwyczaj wrzucacie wyższy bieg? Słuchając pracy silnika, przy obrotach około 1500 - 1800/min wrzucam wyższy bieg.

To zależy, ale przeważnie jest to pow. 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem raport z oględzin, zdjęcia robione chyba tosterem bo w sumie nic nie widać :) Poza tym według "eksperta" stan bez zastrzeżeń, w sumie jestem zdecydowany na to auto, jutro dzwonię do gościa i omawiam szczegóły.

 

A raport przedstawia się tak: http://motocontroler.com/raporty/raport.php?c=Sk4xVEVOVDMwVTAyMTU4ODk

 

Tak porównawczo załączyłem kilka raportów z niemieckiego komisu samochodowego. Każdy z tych raportów dostaje się za darmo.

Z założenia wymienia się w nich tylko elementy niesprawne lub uszkodzone.

 

Mazda CX-5 2.2.pdf

Mitsubishi Outlander 2.2.pdf

Volvo XC 90 D5 AWD.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jak by takie raporty robić to 95% samochodów nie nadawałoby się do sprzedaży, a to tylko raport stanu nadwozia, i do tego pobieżny  :D

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie widzę :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem T31 FL, zostaję z Wami na dłużej :)

zdaje sie ze tego bialego z Bedzina ; ) bo oferta juz nieaktualna

'na dluzej'... zycze Ci tego, jesli poprzedni wlasciciel nie klamal to moze sie udac

(w ogloszeniu napisal 'najbogatsza wersja' ale moze nieswiadomie)

 

BTW wersja 'FL'? raczej nie bylo takiej, to pewnie LE bo nie widze naglosnienia Bose

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie widzę :);)

Nie mam fotek, ale wygląda dokładnie tak:

https://www.netcarshow.com/nissan/2011-x-trail/

Identyczna wersja tylko ze skrzynią ręczną :)

 

 

zdaje sie ze tego bialego z Bedzina ; ) bo oferta juz nieaktualna

'na dluzej'... zycze Ci tego, jesli poprzedni wlasciciel nie klamal to moze sie udac

(w ogloszeniu napisal 'najbogatsza wersja' ale moze nieswiadomie)

 

BTW wersja 'FL'? raczej nie bylo takiej, to pewnie LE bo nie widze naglosnienia Bose

 

pozdrawiam

Białego z Będzina oglądałem, ale mnie nie urzekł ;)

Stwierdziłem, że jak X-Trail to tylko wersja po liftingu (dlatego napisałem T31 FL)

 

Dużo osób pisze w ogłoszeniach "najbogatsza wersja",

taki chwyt marketingowy, który często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...