Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale od t31 chyba wolałbym grand vitare... (chociaż mniejsza).

forowicze z dluzszym stazem wiedza dlaczego Bartezm 'chyba' wolalby Vitare, mlodszym niewiele to mowi

clou powyzszej deklaracji jest po prostu 'off road'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zależało mi by zmienić akurat Twoje zdanie :thumbsdown:


Ja jeżdżę dokładnie tymi modelami codziennie. Raz jednym raz drugim. Obydwa w B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o jazdę codzienną tylko tzw. "offroad". I oba te samochody są suv-ami co powoduje że pewne ich cechy konstrukcyjne dyskwalifikują je w cięższym terenie na jaki chyba (bynajmniej tak mi się wydaje) Bartezm ma ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Vitara to typowe terenowe auto. Nie wiem jakie inne są jeśli nie Ona?

Teraz to Ty sobie żarty stroisz.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, założe Wam temat X vs Gitara, bo śmiecicie wszędzie o tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, założe Wam temat X vs Gitara, bo śmiecicie wszędzie o tym :P

 

"Chcesz kupić X-traila lub coś innego? ..."

 

Taki tytul ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chcesz kupić X-traila lub coś innego? ..."

 

Taki tytul ...

To się zmieni na "Chcesz Xsa do błota? Kup Vitarę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

Na szczescie ja nie mam takiego dylematu - Vitara i to w Grand'zie jest za mala dla mnie.

Wlazelm do niej to czulem sie jak w zaciasnym ubraniu.

Osoby powyzej 190 cm wzrostu moga miec problem z komfortem w tym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzrostem 190, mam przyciasno też w Xie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba

"Chcesz Xsa do błota? Nie kupuj Vitary".

To lepsze ;)

Mimo wszystko trzymajmy się tematu.

Porównania można /pasowałoby pisać na HP.

Tytuł zmieniony.

Poprzedni był od czasu jak reklamowano tu Skodillaka :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o czym pisałem, czy ktoś może przypomnieć? A na pewno tu pisałem coś...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że niebawem zmieniasz na diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, Do x traila przyciągnęła mnie opinia o jego uniwersalności. W tej chwili użytkuje pożyczonego od ojca x traila i (t30) w dizlu. Super się sprawdza na leśnych duktach i na niezbyt długich drogach krajowych (dotychczas robiłem maks 100km odcinki). Przymierzam się właśnie do zakupu własnego samochodu i zastanawiam się nad wersja t31 niestety też w dizlu. Powiedzcie jak się sprawuje na dłuższych autostradowych trasach (500-1000km) czy komfort wnętrza oraz kultura pracy jest wyższa niż w t30? Czy może odpuścić x traila i szukać jakiegoś minivana? Zależy mi na wyższym prześwicie, bagażnik w t31 jest wystarczający oraz na komfortowej jeździe przy 120-140km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, Do x traila przyciągnęła mnie opinia o jego uniwersalności. W tej chwili użytkuje pożyczonego od ojca x traila i (t30) w dizlu. Super się sprawdza na leśnych duktach i na niezbyt długich drogach krajowych (dotychczas robiłem maks 100km odcinki). Przymierzam się właśnie do zakupu własnego samochodu i zastanawiam się nad wersja t31 niestety też w dizlu. Powiedzcie jak się sprawuje na dłuższych autostradowych trasach (500-1000km) czy komfort wnętrza oraz kultura pracy jest wyższa niż w t30? Czy może odpuścić x traila i szukać jakiegoś minivana? Zależy mi na wyższym prześwicie, bagażnik w t31 jest wystarczający oraz na komfortowej jeździe przy 120-140km

A dlaczego niestety w Dieslu?

To najlepsza opcja w kazdym X-trailu czy wiekszości suvow

Nie zwracaj uwagi na opinie zaledwie kilku malkontentów co wola benzynowe silniki-maja do tego prawo ,jak wola benzyne-niech sobie jeżdza..

Sa w zdecydowanej mniejszości -tak samo jak na ulicy suv-ow w benzynie.

Rynek sam najlepiej weryfikuje co lepsze :)

Diesel -szczególnie w T31 to bardzo udana jednostka,mało awaryjna,oszczedna i dynamiczna.Duzy moment obrotowy daje szczególną frajde jak i walory uzytkowe.

T31 na pewno jest bardziej komfortowy i lepiej wyposazony niz T30.Róznice w cenie uzywanych tez nie wielkie,wiec moim zdaniem juz lepiej niż T30.

Wyrwanie "chwasta"(dpf) jest bajecznie proste i duzo tańsze niz w T30 bo ma elektronike Bosch a nie Denso jak starszy brat.

A kiedy jeszcze przy okazji poprawisz nieco osiagi np.ze 150 km na 170km-180km  lub ze 173 na ~~200km ,bedziesz bardzo zadowolony z tego auta.

Edytowane przez piotrek3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak jak napisał Piotruś z jedną maleńką uwagą...

 

Diesel -szczególnie w T31 to bardzo udana jednostka,mało awaryjna,oszczedna i dynamiczna.

 

ta ekonomiczność to jest w odniesieniu do suva i nie można jej porównywać z osobówkami ;)

T30 - spalanie (trasa-miasto) 8 -12 średnio około 10

T31 - spalanie 7 -11 średnio 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek za odpowiedź, nie zamierzam usuwać dpf , uwarzam to za karygodne;) natomiast „niestety” bo wersji benzynowych jest dużo mniej i są dużo droższe od dizla. A wybierałeś się x trailem w dlłuższe trasy po Europie? Jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak jak napisał Piotruś z jedną maleńką uwagą...

 

 

ta ekonomiczność to jest w odniesieniu do suva i nie można jej porównywać z osobówkami ;)

T30 - spalanie (trasa-miasto) 8 -12 średnio około 10

T31 - spalanie 7 -11 średnio 9

Bartek, a skąd u Ciebie 8,05 i u mnie podobnie, choć mój ostatnimi czasami lata wkoło komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyli jednak spalanie jest niższe niż w t30? Myślałem, że jest zgoła inaczej

Jest niższe, to fakt, ale 10 to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...