Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu chciałbym się przywitać.

Chodzi mi po głowie zakup X Traila, quashai a lub Kadjara .

O ile z zakupem Kadjara powinienem sobie dać radę bo renowkami jeżdżę od 1999r to z Nissanem jestem zielony.

Oglądałem kilka dni temu x Traila z 2015r z przebiegiem około 50tys ( było sporo papieru potwierdzającego przebiegieg) oczywiście po kolizji już zrobionego.

Mam mieszane uczucia, to był mój pierwszy x oglądany i przeraził mnie bagażnik (teraz jeżdżę scenic grand) Miło zaskoczył środek.

Proszę o opinię dotyczącą skrzyni cvt, i silnika jak z nią współpracuje.

Sam mam silnik 1.6 dCi i jakoś chodzi cicho i płynnie ale ma normę euro 5.

Nissan mniemam że ma euro 6 i może tu leży problem bo po odpaleniu obroty przez jakiś czas falowały i po kilku sekundach unormowały się, natomiast słychać było z okolic silnika od strony skrzyni metaliczne ciche chrobotanie. Tak jak by metal cyklicznie o coś obcierał. Na pewno nie był to rozrząd bo z drugiej strony.

Czy takie objawy czasami też u was występują przy tym silniku z tą skrzynia?

Czy menu da się ustawić na Polski, Renault przyzwyczaiło mnie do Polskiego na nawigacji i na desce.

Czy to normalne że auto jest dobrze wyposażone a odpalanie z kluczyka bo nie ma przycisku "start"

Czy jest kłopot z dorobieniem kluczyka bo ma tylko jeden.

Jak prawidłowo powinna zachowywać się skrzynia, od zimnej po ciepłą itd.

Bardzo dziękuję jeśli ktoś pomoże bo mam starsze 1.6 dCi a o skrzyni nic nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam T31 ale sprobuje odpowiedziec na Twoje pytania

Czy takie objawy czasami też u was występują przy tym silniku z tą skrzynia?
w zadnym nie maja prawa wystapic a jak wystepuja to jest to zapowiedz klopotow

> Czy to normalne że auto jest dobrze wyposażone a odpalanie z kluczyka bo nie ma przycisku "start
skoro konstrukcja nie przewiduje to normalne

> Czy jest kłopot z dorobieniem kluczyka bo ma tylko jeden.
z dorobieniem nie ma zadnego, kwestia gotowki, klopot moze sie zaczac w chwili kiedy wyjdziesz przed dom a samochodu tam nie bedzie, ubezpieczyciel moze sie wtedy wypiac na Ciebie

> Mam mieszane uczucia
zupelnie prawidlowo, wspomniales ze auto bylo po hmmm, 'kolizji', popros o zdjecia auta gdzie sa widoczne uszkodzenia
generalnie radzilbym sie od tego auta trzymac z daleka

LD pozdrawia EZG : )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, znalazłem innego x-traila i tam na komputerze po odpaleniu wyswietla się komunikat:

"Entertie Filtre"

Nie ma błędów tylko ten komunikat.

Mam zdjęcie ale nie chce się dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może to lub tamto.

U mnie jak wypala DPF w Renault 1.6 dCi to nic nie sygnalizuje a jak sygnalizuje to pomarańczowy kolor ikoną DPF i serwis że awaria.

Gdzieś na stronach Francuzów doczytałem że nie skasowali przeglądu w serwisie i taki komunikat się pojawił. Ile w tym prawdy to nie wiem , a komuś kto się nie zna a kupił samochód można prawie wszystko wcisnąć.

Po prostu chciałbym wiedzieć czy to jakiś problem czy poprostu dopomina się o jakąś czynność serwisową

Z Renault mi trochę łatwiej bo komunikaty są bardziej zrobudowane i po Polsku. 

Jeśli mi tak będzie szło to chyba kupię Kadjara, a chciałbym x Traila bo mi się podoba i jest większy.

900449092_14_1080x720_16dci130kmexecutivefullperfekcyjny-.jpg

Edytowane przez MiszaMG
Załadowałem zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2018 o 21:21, MiszaMG napisał:

Witam, znalazłem innego x-traila i tam na komputerze po odpaleniu wyswietla się komunikat:

"Entertie Filtre"

czy aby na pewno dobrze napisałeś ten komunikat?

Ententrance po francusku to filtrowanie więc "Entetrane Filtre" mogłoby oznaczać "filtruj filtr", szukałbym tutaj np czy filtr paliwa nie ma czujnika poziomu wody i po prostu należy go już wymienić (taki bajer spotkałem np w Corolli teścia gdy ilość odseparowanej wody w filtrze osiągnęła max. Tylko tam za to odpowiada kontrolka a nie komunikat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, poszperałem trochę w tym temacie i zaciekawiły mnie dane odnośnie spalania X-traila.

Od kilku miesięcy jeżdżę T30 2.2 DCI i pali wyraźnie mniej niż Laguna 1.8 benz. z 2003r. ktorą jeździłem ponad rok - chodzi mi o jazdę w mieście i cyklu mieszanym. Bez szarżowania schodzę spokojnie do 8L/100km nie jak tu przeczytałem 10-11L. Dodam że rzadko się zdarza żeby ktoś mi siedział na zderzaku. Tak więc przy umiejętnej jeździe ten silnik może być całkiem oszczędny. Jak na auto tych gabarytów i o masie ok.1,5 t to sam byłem w szoku jak spalanie przy oszczędnej jeździe wyszło mi 7,7 L/100km (to mój pierwszy SUV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, eco napisał:

pisałem o mieście i cyklu mieszanym, więc nie spodziewam się szoku...

Normalka,wszak to jest diesel.

Mi 2,2 dci w miescie nie przekraczal 9l/100km

Na trasie juz od kilku lat jeżdzę spokojnie nie przekraczajac 100km/h.

Majac to auto czesto spalanie schodziło do ~~6l/100km

Dlatego jak przepisami nie wykończa diesli to długo jeszcze bedzie  to najtrwalsza,najmniej awaryjna  i najbardziej ekonomiczna jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. za niedługo będziemy wszyscy jeździć jakimś "elektroshitem" a tymczasem mój sąsiad rozpalając w piecu uwalnia więcej syfu do atmosfery w pół godziny niż moje auto w ciągu roku i ma to we doopie. takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eco napisał:

No tak. za niedługo będziemy wszyscy jeździć jakimś "elektroshitem" a tymczasem mój sąsiad rozpalając w piecu uwalnia więcej syfu do atmosfery w pół godziny niż moje auto w ciągu roku i ma to we doopie. takie czasy.

Co zrobić..

Takie czasy nastały ,ze urzednicy w Brukseli decyduja co jest dobre a co be.

Nie robia tego za darmo ,bo oprócz niezłych pensji unijnych za ich pomysłami stoja ogromne pieniadze lobbystow.

Gdyby np.w Polsce rzad obnizył do minimum podatki za gaz oraz wprowadził konkretne doplaty do wymiany palenisk weglowych na gazowe,bardzo szybko problem smogu zostalby mocno ograniczony.

Silnie są lobbowane auta elektryczne ,ktore de facto z oszczednoscia nie maja nic wspolnego a z ekologia jeszcze bardziej bo u nas prąd pochodzi  głownie ze spalania  węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

osobiście jeżdzę T31,

mój ojciec do ostatniej soboty jeździł T30 2,2 114 KM, którego chce sprzedać, auto jest pewne, od 10 lat w naszej rodzinie, kupionie w Autohaus RAU w miejscowości  Heilbronn w Niemczech przez moją siostrę która mieszka w Niemczech. ( wszystko jest do udokumentowania, również przebieg który był w chwili zakupu)

Przebieg Oryginalny 150 tys km, za co mogę ręczyć, ponieważ w chwili zakupu auto miało ok 50 - 60 kkm (w 2008r)

Aktualnie auto znajduję się w Warszawie ponieważ dostałem zadanie żeby go sprzedać.

więcej szczegółów w ogłoszeniu:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-stan-techniczny-idealny-10-lat-w-jednej-rodzinie-ID6AV2aL.html#6b65cec456

po szczegóły zapraszam do kontaktu telefonicznego który jest w ogłoszeniu

Mojego T31 nie sprzedaję jestem z niego bardzo zadowolony jest to wersja 2,0 150KM 2007r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2018 o 13:45, piotrek3 napisał:

Co zrobić..

Takie czasy nastały ,ze urzednicy w Brukseli decyduja co jest dobre a co be.

Nie robia tego za darmo ,bo oprócz niezłych pensji unijnych za ich pomysłami stoja ogromne pieniadze lobbystow.

Gdyby np.w Polsce rzad obnizył do minimum podatki za gaz oraz wprowadził konkretne doplaty do wymiany palenisk weglowych na gazowe,bardzo szybko problem smogu zostalby mocno ograniczony.

Silnie są lobbowane auta elektryczne ,ktore de facto z oszczednoscia nie maja nic wspolnego a z ekologia jeszcze bardziej bo u nas prąd pochodzi  głownie ze spalania  węgla.

Pete czy szykujesz się na akcję policji z DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karibox1 napisał:

Pete czy szykujesz się na akcję policji z DPF?

??????

Nie rozumiem o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno za wycięcie dpf będą ścigać, jest artykuł w ostatnim motorze czy auto świecie. Straszą 5 kołami za brak u diagnosty. Mają badać spaliny przed i po. jak będzie zero zmiany to ma znaczyć, że wycięty. Słyszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karibox1 napisał:

podobno za wycięcie dpf będą ścigać, jest artykuł w ostatnim motorze czy auto świecie. Straszą 5 kołami za brak u diagnosty. Mają badać spaliny przed i po. jak będzie zero zmiany to ma znaczyć, że wycięty. Słyszałeś?

Eeeetam..

Juz wiele razy nt temat pisałem.

Na zachodzie Europy sa duzo wieksze kary za wycinanie filtrów i tez malo kto sie tym przejmuje bo tak samo jak u nas sa one masowo wycinane.

W moim T31 musieliby robic badania z palnikiem lub szlifierka kątową:lol: aby sprawdzić czy mam czy nie filtr DPF.

Jakies 3 lata temu pod Berlinem nadziałem sie na mobilna kontrole Policji niemieckiej gdzie mieli auto z systemem do diagnostyki .

Nie mieli zastrzeżen do emisji spalin.

Nie tylko T31 ale wiele innych diesli trzyma norme Euro 4 bez filtra..

Problem moga miec jedynie ci co wycieli filtr z auta z norma Euro 6

P.S.

Co to znaczy ,ze "Mają badać spaliny przed i po""??

Bedą rozbierać na przegladzie układ wydechowy:lol::lol:

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest jakiś myk, że badają tak na przeglądzie. Wiem, że trzymają polską normę i bez dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 16:15, karibox1 napisał:

podobno jest jakiś myk, że badają tak na przeglądzie. Wiem, że trzymają polską normę i bez dpf

Ten myk  to zastraszenie właścicieli diesli,którzy słabo ten temat ogarniają..

Taki sam zreszta jak opowiadanie bajek o kontrolach na drogach poza Polską.

Nie ma żadnej różnicy w Polsce czy zagranicą(różnica jest tylko w wysokości mandatu) ,ukarani mogą zostać kierowcy których auta  nie będą spełniać założonych przez producenta  norm emisji spalin a nie czy w tym aucie jest dpf czy został wyciety

Jak wiec kiedy T31 2.0 dci ,sprawny bez filtra normy spełnia-w czym problem??.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o badaniu spalin w dieslach mówi się już długo oraz głośno o tym, że diagności tego nie robią.

Ma to związek ze sposobem badania (tak czytałem).

O ile w Pb bada się skład spalin na wolnych obrotach to w dieslu zadymienie bada się na obrotach zbliżonych do max. Tutaj pojawia się problem ponieważ gdyby silnik lub jakaś część uległa uszkodzeniu podczas badania to diagnosta odpowiada za uszkodzenie. Dla tego odstępują w starszych dieslach od tego badania. 

Tak przynajmniej było w artykule który czytałem ale osobiście nigdy diagnosty o to nie pytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich zadowolonych (mniej lub bardziej ;) ) posiadaczy X'a. 

Oczywiście chcę kupić X-traila, jestem zdecydowany na diesla 2.2 czyli w okol. 2005 roku. Mam pytanie:

- Potrzebuję auta do jazdy po górach. Do tej pory jeździłem autami z nieco innym napędem (pajero, gv, vitara). Czy napęd w X 2005 nadaje się w góry? Dokładnie chodzi o dosyć stromy podjazd, który bywa ośnieżony i oblodzony. Dla klasycznej terenówki to żaden problem, ale autem z napędem na jedną oś po prostu się nie podjedzie. Zostawała na dole. Jak poradzi sobie X?

pozdrawiam i dzięki za odp..

PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-traile T30 miałem dwa -114 km mocy i 136km

W gruncie rzeczy to taki same samochody .

Na pewno nie jest to auto terenowe i jak wjedzie w ciezki teren to smierdzi od razu w kabinie padliną od palonego sprzegła.

Ale znów jak jeździłeś Vitarą,to tam gdzie wjedzie ona to T30 tez da radę.

Jak chcesz kupic T30 od 2005 roku w zwyż to tylko zwroc uwage aby nie był z dpf-em ,bo go przeklniesz jeźdząc po górkach.

Dpf byl montowany w T30 od jesieni 2005 r we wszystkich X-trailach w Europie zachodniej.W polsce do konca produkcji czyli 2007 r mozna było kupic jeszcze auto bez tego chwasta.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...