Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

W kazdym razie chcialem sie odmeldować, auto odebrane zgodnie z terminem. Posprawdzane, dodatki wszystkie zalozone. Jestem mega zadowolony, samochod jest po prostu obledny. Przez majowke juz ok 400 km zrobilo, wyglad iWaya jest taki, ze trzeba sie przyzwyczajac na spojrzenia kierowcow, pieszych. Dzieki forum, udalo mi sie kupic auto w bardzo atrkacyjnych jak dla mnie warunkach, jest nowe, jest spokoj tylko sie cieszyc. Toldo80 jeszcze raz dziekuje za wskazowki przy zakupie i droge jaka nalezalo pojsc aby zakupic to auto w wersji iWay, ktora marzyła mi sie po nocach.

 

Pierwsze odczucia sa bardzo pozytywne, auto ciche, fakt ze narazie jazda na dotarciu i wszystko jest nowe, jak narazie bez zarzutow, daje kupe radosci z jazdy i wyglad jak pisalem wyzej jest niedoopisania.

 

Pozdrawiam

Jak pierwsze wrażenia z jazdy na silniku 1,6? Pytam jako nowego nowego użytkownika. Daje rady, czy mało mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsze wrażenia z jazdy na silniku 1,6? Pytam jako nowego nowego użytkownika. Daje rady, czy mało mocy?

 

Wiesz co jeżdżę w trybie dotarcia auta, miałem wcześniej Corolla 1.6 110KM w HB masa mniejsza i w zasadzie katalogowo 10,2sek /100km/h a QQlka ma 11,9 sek. Powiem tak na razie rozpędzam się łagodnie, powoli, nie przekroczyłem jeszcze 100km/h. Po tym aucie nie oczekiwałem jakiś super przyspieszeń, nie wiem czy to mój wiek, czy wygląd tego auta na mnie tak wpływa, że nie przystoi się ścigać,  ciesze sie z plynnosci jazdy a nie szarpania, swobodnie, powoli i płyniemy :). Autko jak dla mnie super, na trasie przy 80/90km/h na piątce tez potrafilem wyprzedzic zakładając że nie przekraczam 3,5k rpm.

 

Nie będę tym autem szalał, na miasto spod swiateł jest ok, i te fotoradary na każdym kroku wiec.. nie mam potrzeby zapasu mocy, a jezdziłem 2.0 140KM, jak to mówią mi "du.... nie urwało" już chyba 1.6 dci się lepiej budził do walki przynajmniej od dołu, ale przecież to diesel:).

 

Poza tym spalanie w mieście jest dla mnie najważniejsze, bo auto 80-90% przebiegów będzie robiło w miejskim trybie jazdy.

 

Więc jestem zadowolony, zobaczymy po dotarciu i wyższych prędkościach, ale jak dla mnie prędkości 120-140 to i tak jest max, wiec wystarczy, miałem poważny wypadek przy 120 więc teraz mam lepsze wyobrażenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Toldo80 jeszcze raz dziekuje za wskazowki przy zakupie i droge jaka nalezalo pojsc aby zakupic to auto w wersji iWay, ktora marzyła mi sie po nocach.

 

Cała przyjemność po mojej stronie - po to jest to forum - niech autko służy jak najdłużej !!

 

 

Jak pierwsze wrażenia z jazdy na silniku 1,6? Pytam jako nowego nowego użytkownika. Daje rady, czy mało mocy?

 

Moje pierwsze wrażenie po przejechaniu pierwszego kilometra w 1,6 zostało przytłumione przez skrzynię biegów  nie jestem wybredny ale po Nissanie spodziewałem się bardziej precyzyjnego działania.  Co do dynamiki 1,6 w benzynie to prawda jest taka że trochę brakuje mu mocy..... 

 

Do miasta ten silnik jest ok i naprawdę daje radę. Moja żona która nim jeździ na codzień jest bardzo zadowolona.

 

Mi osobiście brakuje mi mocy np. przy płynnym włączaniu się do ruchu - bardzo często muszę "odpuszczać" i czekać na większą lukę . Co do autostrady - naprawdę szkoda że nie ma 6 biegu. Mam już przejechane 1,8k i jak go trochę bardziej  kręcę na obrotach to jest ciut lepiej - nie mniej jednak nie o to chodzi w przyjemnej i płynnej jeździe. W czwartek wybieram się z żoną w pierwszą trasę na północ polski i coś czuję że nie będę wyluzowany podczas wyprzedzania ciężarówek.  Moja opinia jest subiektywna - od kilku lat na codzień jeżdzę autem z silnikiem TDI i mam inne przyzwyczajenia....

 

Według mnie 1,6 benzyna ma dwa zasadnicze i jedyne plusy : 20 k mniejsza cena auta i tanie przeglądy (dpf itp) ;)

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 za około półtora miesiąca odbieram QQ 2.0 140 KM CVT czy muszę zwrócić jakąś uwagę na skrzynię i czy to z tym miernikiem to nie przesada (ale to nasze pieniądze a klient nasz pan)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fakt autentyczny... dealer z ***, stacja paliw rzut kamieniem od salonu (dosłownie, przez ulicę).

Po odebraniu w aucie zabrakło paliwa 5 metrów za bramą salonu.

Widok handlowca i "dumnego" właściciela pchającego nówkę QQ pod dystrybutor.... bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt autentyczny... dealer z ***, stacja paliw rzut kamieniem od salonu (dosłownie, przez ulicę).

Po odebraniu w aucie zabrakło paliwa 5 metrów za bramą salonu.

Widok handlowca i "dumnego" właściciela pchającego nówkę QQ pod dystrybutor.... bezcenny.

 

A są inne fakty :-)

Odbierałem kilka lat temu samochód z salonu opla. Sprzedawca zasugerował zatankowanie na jakiejś dziwnej stacji obok salonu. Powiedziałem, że na podejrzanych stacjach nie tankuję i mam zamiar zatankować na wybranej przeze mnie stacji ale jakieś 5km od salonu. Sprzedawca bez mrugnięcia okiem dolał 5l benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

bardzo dziękuję za info na temat odbioru auta od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem QQ (lista była  na kartkę A4 czas odbioru około 1,5 h)

trochę to trwało ale było warto jeszcze raz dzięki za pomoc :)

:nissan:  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziekuje bardzo za pomocne rady,napewno skorzystam,odbieram QQ 2.0 benz Tekna i wszystko sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Możecie zapytać się u dealera (jest to oferta ogólna Nissana, a nie salonu) o pakiet przeglądów. Przykładowo pakiet 5 pełnych przeglądów dla Qashqai 2.0 benzyna kosztuje 2900zł. Dostęp do oferty możecie uzyskać rejestrując się i logując do portalu YOU+ NISSAN http://www.nissan.pl/PL/pl/YouPlus.html a po zalogowaniu tutaj jest oferta (dotyczy nie tylko Qashqai) http://www.nissan.pl/PL/pl/services-fleet/aftersales-services/extended_warranties/warranty_pack.html . Mam nadzieję, że pozwoli to Wam znacznie obniżyć koszty przeglądów. 

 

Pozdrawiam,

mattan

 

 

przeglądy nissan pakiet.pdf

Edytowane przez mattan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest to rewelacyjna oferta. Biorąc pod uwagę, że klienci Nissana są klientami uświadomionymi, a po wpisach na forum widać, że tak jest, zakup oferty tej nie będzie obniżeniem kosztów przeglądów. Chyba, że ceny przeglądów drastycznie podrożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje spostrzeżenia:

 

Jakby mógł cofnąć czas to bym zwrócił uwagę na:

 

spasowanie elementów deski rozdzielczej a dokładnie środkowej konsoli (mam od strony kierowcy przerwę większą co mnie "wk***ia")

Od strony pasażera jest też takie specyficzna pokrywa plastykowa na głośnik co np. u mnie wystaje poza płaszczyznę deski.

 

Przy odbiorze skupiłem się na silniku, działaniu urządzeń spasowaniu drzwi a po 2 miesiącach posiadanie Qashqaia już wiem co przeoczyłem.

Mam wersję 360 a oglądałem dziś w salonie model Visia ,w którym deska była idealnie spasowana z konsolą środkową...

 

To tyle w temacie:)


Cześć,

 

Czy ja mam takiego pecha czy są większe?:)

Poniżej zdjęcia "fuszerek" Nissana a raczej nissana.

 

Spasowanie deski powinno być mniej więcej takie samo jak od strony pasażera.( w załączniku zdjęcia)

 

Podsufitka to też pójście na łatwiznę, kompletnie brak podejścia "montażysty" do swojej pracy...

 

Pozdrawiam

post-75732-0-87116300-1383411715_thumb.jpg

post-75732-0-02610000-1383411730_thumb.jpg

post-75732-0-26744600-1383411740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie co do spasowania środka deski rozdzielczej - widocznie mieści się w granicach tolerancji

 

co do podsufitówki to wg mnie - dealer (czy to mechanik czy sprzedawca) powinien wyłapać coś takiego i to usunąć :( ale jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Odebrałem w sobotę 9 listopada w W-wie w salonie Odyssey jeden z ostatnich dostępnych w Polsce Qashqai w wersji Acenta 2.0 benzyna.

Napiszę krótko- salon spisał się na medal, cała procedura zakupu w leasing trwała 5 dni od wpłaty zaliczki.

Mieszkam w P-niu więc wszystko odbyło się zdalnie (mail, telefon)

Autko zgodnie z obietnicą handlowca czekało gotowe, zarejestrowane na poznańskich "blachach" i ubezpieczone.

Kilka podpisów i wyjeżdżałem z salonu :)

Odbiór przeprowadziłem dość skrupulatnie (chyba aż za :)

Korzystając z przygotowanej dzięki temu forum listy posprawdzałem wszystko no i większość było OK.

Spasowanie maski ze zderzakiem od strony grilla- tutaj faktycznie są niedoróbki Nissana bo gołym okiem widać różnice (prawie na pół palca) ! - odpuściłem temat.

Opony mimo rocznika auta 2013 były z 2012 r. ale to się chyba może zdarzyć.

Szybki- data produkcji ponoć zakodowana i "normalnie" nie odczyta się ? Już nie wnikałem..

Autko przez 2 dniach zrobiło 1 tyś km ( w końcu był długi weekend :) a za chwilę wyjeżdżam w trasę i kolejne 1 tyś km..póki co pełna satysfakcja z jazdy ! :)))

Zimówki trza będzie jedynie kupić szybciutko bo zimno się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Odebrałem w sobotę 9 listopada w W-wie w salonie Odyssey jeden z ostatnich dostępnych w Polsce Qashqai w wersji Acenta 2.0 benzyna.

Napiszę krótko- salon spisał się na medal, cała procedura zakupu w leasing trwała 5 dni od wpłaty zaliczki.

Mieszkam w P-niu więc wszystko odbyło się zdalnie (mail, telefon)

Autko zgodnie z obietnicą handlowca czekało gotowe, zarejestrowane na poznańskich "blachach" i ubezpieczone.

Kilka podpisów i wyjeżdżałem z salonu :)

Odbiór przeprowadziłem dość skrupulatnie (chyba aż za :)

Korzystając z przygotowanej dzięki temu forum listy posprawdzałem wszystko no i większość było OK.

Spasowanie maski ze zderzakiem od strony grilla- tutaj faktycznie są niedoróbki Nissana bo gołym okiem widać różnice (prawie na pół palca) ! - odpuściłem temat.

Opony mimo rocznika auta 2013 były z 2012 r. ale to się chyba może zdarzyć.

Szybki- data produkcji ponoć zakodowana i "normalnie" nie odczyta się ? Już nie wnikałem..

Autko przez 2 dniach zrobiło 1 tyś km ( w końcu był długi weekend :) a za chwilę wyjeżdżam w trasę i kolejne 1 tyś km..póki co pełna satysfakcja z jazdy ! :)))

Zimówki trza będzie jedynie kupić szybciutko bo zimno się robi :)

Super, że się cieszysz z nowego Q.

Ja jak na razie próbuję go "pokochać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam 

Kupiłem auto z ubiegłego roku tj.2013r w 2014 -wyprzedaz rocznikowa AUTO W KARCIE POJAZDU MA DATE WYSTAWIENIA DOKUMENTU LUTY 2013!!! CO DZIAŁO SIE Z AUTEM PRZEZ PRAWIE ROK?Czy powinienem odmówic pobrania auta?Wydaje mi sie ze auto powinno byc z góra wrzesien ,pazdziernik ale nie luty.Prosze o rady i wasze daty produkcji do odbioru.


Polmotor Stare Bielice pod Koszalinem pelen profesjonalzim,dzis odebralem swoje auto.

jaka jest data produkcji w karcie pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matitt

Postaraj się zrozumieć ,że kupiłeś świadomie auto z wyprzedaży rocznika 2013- go z odpowiednim rabatem a nie zamawiałeś samochód w pażdzierniku czy listopadzie ubiegłego roku z odbiorem w styczniu tego roku po cenie katalogowej. Trzeba było zainteresować się (niepokoić) o to przed zakupem a co czynisz teraz   to ....  przysłowiowa "musztarda po obiedzie" ! Wybacz ale to nie jest artykuł spożywczy z datą ważności do spożycia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.... jeśli to Ciebie usatysfakcjonuje ... to współczuję bo w tej sytuacji nic więcej nie jestem w stanie pomóc. Zresztą jak i pozostali forumowicze .

Miałem nadzieję ,że wcześniejszy mój wpis zrozumiesz i mimo wszystko "przełkniesz" tą gorycz ponieważ ona przeszkadza Ci  cieszyć się z nowego nabytku. A jak się przekonasz - jest to fajne auto i tylko życzę bezusterkowej eksploatacji !!!

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matitt .... decydując siè na zakup auta z tzw. wyprzedaży rocznika - należy brać pod uwagę, że dotyczy to całego roku kalendarzowego...Teoretycznie trzeba brać pod uwagę, iż możemy otrzymać auto z początkowych m- cy , jak i również z końcowych....Rok to rok....Ty trafiłeś na początek .... i co za problem ? ... Kiedyś ,gdy będziesz go sprzedawał - kupujący będzie patrzył na rok , nie na miesiąc.....Nie stwarzaj sobie problemu.... Dawno temu miałam taką sytuację przy kupnie Citröena z wyprzedaży rocznika.....Autko znakomicie sprawowało się przez 6 lat, potem kupił je sąsiad i następne 10 lat nim jeździł, aż dalej go sprzedał....

Dobrze będzie, pewnie przestał gdzieś "na magazynie" i czekał na Ciebie ;-) Ciesz się autkiem , niechaj dobrze Ci służy...... i trochę więcej zaufania do ludzi ..... ;-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja swojego odebralem 9.01.14  rocznik 11/2013r i nie widze zadnego problemu,radocha sie ogromna,wbijam w to,ze to to 13 rocznik,nie kupilem go na 3-4 lata tylko na dluzej.;Ktos tu napisal dobrze,trzeba cieszyc sie zakupem,owszem rowniez trzeba rozmawiac ze sprrzedawca miec jaja i byc w temacie ale i rowniez kulturka osobista tez duzo pomoze,pozdrawiam z wyspy Uznam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich...w srode odebralem nowego-starego Qashqaia rocznik 2013. Wczesniej jezdzilem Focusem wiec trzymanie drogi raczej mnie nie zachwyca, zwlaszcza jesli chodzi o wchodzenie w ostry zakret. To co mnie niestety razi po kilku dniach to nierowne spasowanie klapy bagaznika. Emocje wziely gore przy odbiorze i wtedy tego nie zauwazylem. Myslicie ze warto z tym jechac do dilera ? Poprawiaja takie niedorobki?

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam ale sprobuje...Po przekreceniu kluczyka przez okolo pol minuty swieci mi sie na wyswietlaczu trojkacik ze znakiem wykrzyknika, po tym czasie znika sam albo jak nacisne "i" na kierownicy to znika razem z informacja o zapietych pasach. Czy to normalne w Qashqaiu i innych Nissanach??

Co do regulacji klapy i nierownego spasowania...widze zze te sruby sa zamalowane i obawiam sie ze jak je rusza to zacznie szalec "ruda". W moim poprzednim samochodzie byla to wada konstrukcyjna i na zlaczeniu dachu i klapy bagaznika rdza szalala juz po kilku miesiacach.

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...