Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tą maską? odstaje od strony zawiasu czy od strony zderzaka?

 

Odstaje od strony zawiasu.

Dzwonił niedawno do mnie Dealer z zapytaniem jak się sprawuje auto :) Zapewniał, po przypomnieniu tematu maski, że jesli podjadę do serwisu to bez problemu ją wyregulują.

Czy zauważył ktoś przy użytkowaniu jakieś negatywne skutki żle dopasowanej klapy maski oprócz walorów estetycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my właśnie w kwietniu odebraliśmy nowego QQ 1.2 z salonu i pojawiło sie pare niedociągnięć.

Pomiijając fakt, że zostalismy wprowadzeni w błąd że w wersji Visia są światła adaptacyjne, na ulotkach i na stronie salonu nadal widnieje specyfikacja, że znajdują się w pakiecie co zreszta potwierdził sprzedawca. Ale to zauważyłem dopiero po jakis 2 tygodniach jak szukałem opcji włączenia tych świateł.

Tylna klapa niższa o 1cm w stosunku do reszty samochodu. Trochę to poprawili i mielismy sie zgłosic za jakiś czas jak coś będzie nadal nie tak. Coś mnie podkusiło i  udalismy sie do zaprzyjaźnionego warsztatu blacharskiego a poźniej do eksperta  w celu przedyskutowania oryginalności tylnej klapy i ogólnie lakieru. No i się okazało że prawdopodobnie wymieniana albo lakierowana. Widac paprochy pod lakierem no i nie przylega równo do nadwozia (takie gumy od pokrywy, jedna przylega a druga nie). Homologacja z 2013roku, częśc szyb z 2014 a część z 2013. No i na przedniej szybie nie ma napisu NISSAN co może sugerowac ze jest nieoryginalna (ale to trzeba sprawdzic z innymi egzemplarzami) Więc uczucia mieszane.

 

Jazda fajna, trzeba się przyzwyczaić ze idzie dopiero od pewnych obrotów no i niestety trzeba depnać. Spalanie w mieście to ok 10l, na trasie potrafi 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyl,u mmnie też niektóre szyby(boczne) są z 2013,tylna i przednia 2014,wszystkie oprócz przedniej z napisem Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyl dzięki za info.

Ja swojego odbieram pod koniec czerwca z Dabrowy Górniczej ( ktoś już u nich kupował ? )

Te 10 l w mieście to na poważnie? Myślałem, że 8 to max.

Ja dziennie robię około 60 km ( 70% trasa + 30 miasto ) chciałby aby średnie spalanie było w okolicach 7.

Obecnie w swoim Fiacie Linea mam spalanie na poziomie 5,5 - 6 ( 1.3 multijet diesel )

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem w Dąbrowie Górniczej.

Makrys,w Wawie jeździ się zupełnie inaczej jak w innych miastach,u mnie spalanie oscyluje w granicach 8l,byłoby niżej...ale :D

Jazda nim to frajda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie!Na prawdę ,szczerze polecam pana Rafała,zorientowany doskonale w tym co robi i nie czaruje ładnymi frazesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie bez ostrego przyspieszania to ok. 8l w mieście (światła, korki, krótkie podjazdy), no ale trochę szybciej i klima i juz robi się 10 ;) no ale coś za coś :)

w tym tygodniu mam się wybrać do salonu i zapytać o okna i klapę. U mnie boczne to na zmianę jedne 13' a drugie 14'. Chyba składali go z resztek...

No i jeszcze porozstaje kwestia świateł adaptacyjnych, Pan handlowiec miał sprawdzić i oddzwonić ale od 2 tygodniu głucho... a na stronie nadal info że adaptacyjne sa w pakiecie w wersji Visia.

 

A i jeszcze 2 pytania:

 

1. Czy u was też nagłośnienie woła o pomste do nieba? W Note juz jest lepsze no chyba że to kwestia wersji QQ Visia.

2. Od ilu obrotów wam przyspiesza? Bo u mnie 1500-2000 obr. to jakis mół bagienny a dopiero od 2500 obr. przyspiesza.

Może to kwestia tego silnika z turbiną. Nigdy takim nie jeżdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłośnienie całkiem dobre.

Dobrze zbiera się od 1500obr.Musisz się przyzwyczaić do turbinki.Z resztą silniki wolnossące też trzeba bylo wkręcić w obroty ,żeby można było poczuć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przy 6 głośnikach jest trochę lepiej :)  ja mam 4 na wyposażeniu.

no własnie dziwi mnie fakt, że wszyscy piszą że zbiera się od 1500obr.

Wczoraj sobie pojeździlem i popatrzyłem i dopiero od 2500 jest odczuwalne przyspieszenie.

Od 1500-2000 tak jakby się dławił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czuc "ciąg" od 1700 czyli tak jak otwiera się zawór i turbina wchodzi do gry, co do spalania po miescie to na poziomie 7 litrów w, koło 5.5 w trasie tak do 110 km/h, przy 150 km/h wychodzi koło 7.5ltr/100km.

co do poprawek po odbiorze to regulowano mi przednią klapę, lewa strona była nieco wyżej, drzwi pasażera i tylną klapę na odbojniku, ogólnie niesmak jest tuszowany chęcią serwisu do natychmiastowej poprawki ktora jest skuteczna.w kwestii szyb wszystkie są 2014.przejechałem 1300 km, jest to naprawdę fajne auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś tu nie rozumiem ... w kwestii niedoróbek . Jeśli już z takimi Dealer odbiera samochody z fabryki to niech się 'pofatyguje" i je sam usunie a nie liczy ,że ktoś nie zauważy lub tłumaczy TTTM . Szczerze to "wstyd" mi za Nissana bo nie są to usterki ukryte a od  kupującego wymusza się "odbiór" techniczny ? Jest to trzeci z kolei mój "Japończyk" (każdy innej marki ale oryginał) ale pierwszy który miał dwie niedoróbki a których nie powinienem  widzieć i wskazywać . Może trzeba byłoby z Dilerem "ustalić" należność p.t. "odbiorowe" ;) i nie mieć kłopotów !?
 

u mnie czuc "ciąg" od 1700 czyli tak jak otwiera się zawór i turbina wchodzi do gry, co do spalania po miescie to na poziomie 7 litrów w, koło 5.5 w trasie tak do 110 km/h, przy 150 km/h wychodzi koło 7.5ltr/100km.

co do poprawek po odbiorze to regulowano mi przednią klapę, lewa strona była nieco wyżej, drzwi pasażera i tylną klapę na odbojniku, ogólnie niesmak jest tuszowany chęcią serwisu do natychmiastowej poprawki ktora jest skuteczna.w kwestii szyb wszystkie są 2014.przejechałem 1300 km, jest to naprawdę fajne auto :)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

No i jeszcze porozstaje kwestia świateł adaptacyjnych, Pan handlowiec miał sprawdzić i oddzwonić ale od 2 tygodniu głucho... a na stronie nadal info że adaptacyjne sa w pakiecie w wersji Visia.

...

 

 

 

Jak odbierałem swojego, to brakowało uchwytu na okulary. Napisałem pismo do Dilera, że towar niezgodny ze specyfikacją, załączyłem wydruk ze strony nissan.pl i po 3 dniach zamontowali mi brakujący element.

Generalnie uchwyt na okulary to mniejszy problem niż brak świateł adaptacyjnych, ale jeżeli w specyfikacji jest, to powinni Ci dołożyć, lub znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Zawsze trzeba rozpocząć ścieżkę formalną - wtedy muszą zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak nie do końca gdyż zapis w cenniku mówi o tym :

NISSAN Sales CEE Kft. zastrzega sobie prawo do zmiany danych zawartych w cenniku bez uprzedniego zawiadomienia. Wskazane ceny brutto mogą być zmienione w szczegolności w przypadku zmiany podatku VAT. Dane w nim zawarte podane są wyłącznie w

celach informacyjnych i nie stanowią oferty zawarcia umowy. Informacje dotyczące odzysku i recyclingu samochodow oraz ich przydatności w tym zakresie dostępne są na stronie internetowej www.nissan.pl.

 

jeżeli na umowie kupna lub zamówienia było by wyszczególnione dokładnie wyposażenie to jak najbardziej ale w innym przypadku praktycznie niemożliwe do wywalczenia :( a w przypadku Towjego uchwytu na okulary to nie problem gdyż to koszt dla dealera około 200 zł więc lepiej było (moim zdaniem) Tobie to zamontować niż walczyć ze specyfikacją i mieć niezadowolonego Klienta - taka jest prawda :( gdyż w innym przypadku wszyscy co zamówili  QQ zgodnie ze specyfikacją o pojemności bagażnika 437l to mieliby prawo walczyć o rekompensate za towar niezgodny z umową - tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - uchwyt to drobiazg, brak świateł to duży problem i mogłoby to wywołać precedens.

 

 

Nie zmienia to faktu, że Diler wziął kolegę Bzyl na przeczekanie. A gdyby, dostał pisemko, to wymusiłoby to jakąś reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym QQ jest coś takiego jak schowek na okulary z podświetleniem ale nie mam pojęcia gdzie się on znajduje...

 

to miejsce na okulary w klapce schowka w desce rozdzielczej przed pasażerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem odstającej maski to nagminny przypadek... Przy odbiorze tego nie zauważyliśmy i zrobili niby regulację ale pismo do Nissana PL i tak poszło. Muszę jeszcze sprawdzić u siebie ten uchwyt na okulary i szyby.

 

Ogólnie samochód wygląda rewelacyjnie, koła 19 robią fajne wizualne wrażenie, co do komfortu jazdy to nie odczuwa się jakiś większych zmian ale zobaczymy jak pojedzie się nim w dłuższą trasę.

Was też uprzedzano, żeby przez pierwsze 1600 km nie przekraczać 3000 obrotów ? (wersja z silnikiem 1.6 DCI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba w środę będę odbierał autko.

Mam pytanie odnośnie nawigacji :

z jakiego roku powinna być mapa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa jest z ubiegłego roku. Brak oddanych nowych odcinków dróg szybkiego ruchu w grudniu . Swojego odbierałem w lutym i to zauważyłem, co napisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...