Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam ale sprobuje...Po przekreceniu kluczyka przez okolo pol minuty swieci mi sie na wyswietlaczu trojkacik ze znakiem wykrzyknika, po tym czasie znika sam albo jak nacisne "i" na kierownicy to znika razem z informacja o zapietych pasach. Czy to normalne w Qashqaiu i innych Nissanach??

Tak jest. Wykrzyknik towarzyszy komunikatom na wyświetlaczu - otwartych drzwi, niezapiętych pasów, spadku temperatury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapę bagażnika regulujemy gumowymi korkami umieszczonymi od spodu ruchomej części. Wkręcamy je lub wykręcamy po jednej i drugiej stronie klapy. Piszę to ponieważ też miałem ten "problem" w QQ- 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować. Tym nie mniej w jednym z naszych QQ klapa miała przesunięcie boczne tzn. po lewej stronie szczelina miała zupełnie inny wymiar niż po prawej. Tutaj już potrzebny był serwis. Zrobili co mogli - nie ma ideału ale jest lepiej. Akurat w tym egzemplarzu był też problem "zgryzu" czyli ustawień maski i okazało się, że problem nie jest w samej masce...a w sposobie montażu (krzywym) zderzaka przedniego. Tak, że ja osobiście poleciłbym jednak wycieczkę na kawę do serwisu - po cho..rę się męczyć z czymś co serwis zrobi szybciej. 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie z tyłu w klapie ramka tablicy jest zamontowana na blachowkręty - zdjęcia zrobiłem, wrzuce w miare możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Potrzebuję pomocy :) W piątek odbieram nowego QQ 1.6dCI 4x4 all Mode. Bardzo proszę o informację na co mam zwrócić uwagę. We wcześniejszych postach czytałam o lakierze, klapie bagażnika....

Proszę o wytłumaczenie laikowi - kobiecie ;) o co ewentualnie zapytać w salonie (żeby wyjść na zorietnowaną), co zobaczyć, w co popukać.

Myślałam, że to nie problem - nowy samochód więc co może być nie tak, a jednak trochę się stresuję po przeczytaniu różnych informacji na forum.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Proszę o wytłumaczenie laikowi - kobiecie ;) o co ewentualnie zapytać w salonie (żeby wyjść na zorietnowaną), co zobaczyć, w co popukać.

 

Z zewnątrz :

pod wszelkimi kątami i pod światło obejrzyj lakier czy nie ma wlakierowanego kurzu , w fabryce raczej to się nie zdarza więc może to być uszkodzenie w transporcie i próba markowania uszkodzenia przez salon ,chociaż w dzisiejszych czasach i fabryka też może nawalić i ich kontrola jakości.

Spasowanie elementów nadwozia , czyli wszystkie szpary pomiędzy drzwiami a błotnikami klapą silnika i bagażnika a błotnikami powinny być równe i symetryczne po ich zamknięciu.

Wewnątrz , spasowanie kokpitu ,czyli również symetria szczelin paneli środkowych, działanie przełączników , opuszczanie tylnych okien ,czy działa z równą siłą/prędkością.

Jeśli masz radio z nawigacją czy masz najnowszą kartę z mapami ?

No i podstawa , na liczniku km max 35 kilometrów ,bo z fabryki na plac,z placu na lawetę,z lawety na prom z promu na lawetę/pociąg do salonu na plac to nie nakręci więcej jak 50km a autko testowe/pokazowe będzie mieć powyżej .

Z resztą to widać po oponach również !

Tamte rzeczy to w salonie i na "OKO" ,jeśli wyjdą usterki w silniku ,napędzie , to tylko podczas użytkowania po paru dniach ,czego nie życzę, ale dla pewności sprawdź poziomy płynów "ustrojowych" olej,płyn hamulcowy ,chłodziwo,

Oby Twoja bryka była bezusterkowa ,bezawaryjna i cieszyła Cię po latach użytkowania tak jak pierwszego dnia , obyś płakała sprzedając :devil:

ps. i pamiętaj o czerwonej kokardce !

 

Panowie dopiszcie coś jeszcze ,już tak dawno z salonu nie kupowałem .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziękuję :) Mam nadzieję, że dam radę.

 

Z zewnątrz :

pod wszelkimi kątami i pod światło obejrzyj lakier czy nie ma wlakierowanego kurzu , w fabryce raczej to się nie zdarza więc może to być uszkodzenie w transporcie i próba markowania uszkodzenia przez salon ,chociaż w dzisiejszych czasach i fabryka też może nawalić i ich kontrola jakości.

Spasowanie elementów nadwozia , czyli wszystkie szpary pomiędzy drzwiami a błotnikami klapą silnika i bagażnika a błotnikami powinny być równe i symetryczne po ich zamknięciu.

Wewnątrz , spasowanie kokpitu ,czyli również symetria szczelin paneli środkowych, działanie przełączników , opuszczanie tylnych okien ,czy działa z równą siłą/prędkością.

Jeśli masz radio z nawigacją czy masz najnowszą kartę z mapami ?

No i podstawa , na liczniku km max 35 kilometrów ,bo z fabryki na plac,z placu na lawetę,z lawety na prom z promu na lawetę/pociąg do salonu na plac to nie nakręci więcej jak 50km a autko testowe/pokazowe będzie mieć powyżej .

Z resztą to widać po oponach również !

Tamte rzeczy to w salonie i na "OKO" ,jeśli wyjdą usterki w silniku ,napędzie , to tylko podczas użytkowania po paru dniach ,czego nie życzę, ale dla pewności sprawdź poziomy płynów "ustrojowych" olej,płyn hamulcowy ,chłodziwo,

Oby Twoja bryka była bezusterkowa ,bezawaryjna i cieszyła Cię po latach użytkowania tak jak pierwszego dnia , obyś płakała sprzedając :devil:

ps. i pamiętaj o czerwonej kokardce !

 

Panowie dopiszcie coś jeszcze ,już tak dawno z salonu nie kupowałem .

Bardzo dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziękuję :) Mam nadzieję, że dam radę.

 

Bardzo dziękuję za odp.

Należy sprawdzić,czy ukompletowanie auta jest zgodne z wersją zamówioną przy zakupie.W QQ TEKNA rok 2009 sławne było lusterko samościemniające, które "zniknęło" przy odbiorze , a przy zamawianiu było na liście specyfikacyjnej wyposażenia.Auto należy odbierać z salonu suche-jak pada deszcz to tylko pod dachem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było przy odbiorze ale mata wygłuszająca pod maska (kawal czarnego filcu) jest po miesiacu jezdzenia samochodem, poszarpana w miejscu ktore po zamknieciu klapy styka sie z przewodami od klimatyzacji (silnik 2.0 benzyna)....zastanawiam sie nad zgloszeniem do serwisu

 

r348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest trochę sczochrana .

Ja planuję nakleić w tym miejscu matę głuszącą wykończoną od spodu folią "amelinium"  :shifty:

1.6 benzyna pod maską nie ma żadnych mat filcowych , ani wygłuszeń , oszczędność księgowego? :angry:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :wave:

W przyszłym tygodniu odbieram QQ Tekna 1.2 benzyna w salonie ODYSSEY w Warszawie.

Postaram się na "chłodno" przeprowadzić odbiór swoich nowych czterech kółek korzystając z zamieszczonych na forum propozycji.

Czy ktoś z forumowiczów doświadczył już standardów obsługi tego deelera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wave:

W przyszłym tygodniu odbieram QQ Tekna 1.2 benzyna w salonie ODYSSEY w Warszawie.

Postaram się na "chłodno" przeprowadzić odbiór swoich nowych czterech kółek korzystając z zamieszczonych na forum propozycji.

Czy ktoś z forumowiczów doświadczył już standardów obsługi tego deelera? 

Gratuluję, zwróć uwagę czy dolne listwy plastikowe na drzwiach dobrze są zamocowane. Ja musiałem "dobijać" ręką bo odstawały.. pozatym nie było do czego się doczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę z jakimi opaonami odbieraliście rocznik 2014?

Zdarzyło się że nie były to "salonowe" Continental (19'')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 19'' Bridgestone (nawiasem mówiąc Made In Poland)

A jak sprawują się 19 na polskich drogach? Czy może lepiej brać na 17-tkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jeździć ale trzeba uważać, jak nie zależy Ci na wyglądzie to 17'' będą na pewno bardziej komfortowe.

 

A jak sprawują się 19 na polskich drogach? Czy może lepiej brać na 17-tkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jeździć ale trzeba uważać, jak nie zależy Ci na wyglądzie to 17'' będą na pewno bardziej komfortowe.

 

dużej różnicy w komforacie nie ma wg mnie nowy QQ na 17" prowiadzi się tak jak poprzedni na 18" :) :) :) a na naszych drogach 19" (wg mnie) trochę odbierają przyjemność z jazdy naszymi drogami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt na dziurach szału komfortu to nie ma, za to na równej drodze jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19" fakt, że komfort jazdy jest mniejszy, dziury czuć bardziej. Ale za to jaki wygląd:) No i te przerażające ceny opon 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19" fakt, że komfort jazdy jest mniejszy, dziury czuć bardziej. Ale za to jaki wygląd:) No i te przerażające ceny opon 19".

 

Fakt ceny raczej nie należą do niskich. Ale z drugiej strony co miesiąc się ich nie wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się :thumbsup: Odebrałem QQ. Poza problemem z nierówną maską przednią wszystko jest ok.

Odstaje z prawej na jakieś dwa mm. Kazałem wpisać do protokołu odbioru i dokonam regulacji przy najblizszej okazji w serwisie.

Oponki dunlop'a sprawują się jak całe autko wspaniale. Pozostaje cieszyć się jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się :thumbsup: Odebrałem QQ. Poza problemem z nierówną maską przednią wszystko jest ok.

Odstaje z prawej na jakieś dwa mm. Kazałem wpisać do protokołu odbioru i dokonam regulacji przy najblizszej okazji w serwisie.

Oponki dunlop'a sprawują się jak całe autko wspaniale. Pozostaje cieszyć się jazdy.

 

Co z tą maską? odstaje od strony zawiasu czy od strony zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek-G-dz

I stało się :thumbsup: Odebrałem QQ. Poza problemem z nierówną maską przednią wszystko jest ok.

Odstaje z prawej na jakieś dwa mm. Kazałem wpisać do protokołu odbioru i dokonam regulacji przy najblizszej okazji w serwisie.

Oponki dunlop'a sprawują się jak całe autko wspaniale. Pozostaje cieszyć się jazdy.

Witam

 

Przymierzam się do kupna QQ 1,2 w wersji Acenta z pakietami NC i p.Bezp. biała perła, ale do rzeczy, byłem oglądać wczoraj na żywo w Yama w Bydgoszczy autko, po przejściu przez plac z co najmniej 20 QQ, zauważyłem również odstającą maskę w stosunku do lewego błotnika na zew. jego (przynajmniej przy 3 szt.), chyba coś z spasowaniem ogólnie mają nie tak. Pozdrawiam PS. Mam nadzieję że do końca roku się poprawią bo na ten okres planuję zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...