Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór QQ od dealera-na co zwrócić uwagę


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zanosi sie ze w tym tygodniu bede odbieral swojego nowego QQ. Mam kilka watpliwosci.

Czy najpierw powinnienem najpierw obejrzec auto a dopiero pozniej je zarejestrowac ? Czy po rejestracji auta na dany vin auta czy praktycznie moge nie odebrac auta tzn nie podpisac protokolu odbioru np z powodu przykladowo uszkodzen lakieru badz jakis prob lakierniczych?? Kiedy jest ten przeglad 0 i czy on jest zawsze wykonywany przez dilera czy to kwestia przejrzenia auta czy wymiana oleju?? Czy ten przeglad kosztuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zanosi sie ze w tym tygodniu bede odbieral swojego nowego QQ. Mam kilka watpliwosci.

Czy najpierw powinnienem najpierw obejrzec auto a dopiero pozniej je zarejestrowac ? Czy po rejestracji auta na dany vin auta czy praktycznie moge nie odebrac auta tzn nie podpisac protokolu odbioru np z powodu przykladowo uszkodzen lakieru badz jakis prob lakierniczych?? Kiedy jest ten przeglad 0 i czy on jest zawsze wykonywany przez dilera czy to kwestia przejrzenia auta czy wymiana oleju?? Czy ten przeglad kosztuje??

 

logiczne jest jeżeli masz wątpliwości co do kupowanego samochodu i jego stanu techniczno-wizualnego abyś zanim pojedziesz do urzędu dokładnie obejrzał sobie samochód - jak coś nie będzie grało to najwyżej nie odbierzesz faktury za samochód - po rejestracji będzie więcej zachodu aby samochód wyrejestrować - a to będzie musiała zrobić osoba która ten samochód zarejestrowała.

 

przegląd "0" robi się przed przekazaniem samochodu Klientowi - sprawdza się ogólnie samochochód a raczej jego stan / poziom płynów i to czy są odpowiednie na dany rynek / dokręcenie śrób itd itd - podczas takiego przeglądu nie ma mowy o wymianie oleju ! Ten przegląd jest po stronie dealera i on ponosi jego koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy najpierw powinnienem najpierw obejrzec auto a dopiero pozniej je zarejestrowac ?

 

Też miałem ten dylemat i jak dostałem informację że autko jest i mogę podjechać po papiery to wtedy oglądałem dokładnie samochód zanim wziąłem dokumenty. Po zarejestrowaniu też sobie oglądnąłem, ale tak zupełnie powierzchownie "jakby co". Zawsze można powiedzieć, że w międzyczasie diler powymieniał wszystkie części na stare hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zanosi sie ze w tym tygodniu bede odbieral swojego nowego QQ. Mam kilka watpliwosci.

Czy najpierw powinnienem najpierw obejrzec auto a dopiero pozniej je zarejestrowac ? Czy po rejestracji auta na dany vin auta czy praktycznie moge nie odebrac auta tzn nie podpisac protokolu odbioru np z powodu przykladowo uszkodzen lakieru badz jakis prob lakierniczych?? Kiedy jest ten przeglad 0 i czy on jest zawsze wykonywany przez dilera czy to kwestia przejrzenia auta czy wymiana oleju?? Czy ten przeglad kosztuje??

Nie "spinaj się " bo umknie Ci cała radość z odbioru oczekiwanego auta ! Sam sześciokrotnie miałem taką przyjemność i to w różnych "czasach" i nigdy nie zdarzyło się nic takiego co by mogło przyćmić tą "uroczystość" :)  I tego Tobie życzę !

Pewnie ,że mankamenty muszą Ci usunąć ! Jakby co ... to masz gwarancję . A nie słyszałem jeszcze żeby z fabryki wyszedł taki bubel ,którego Salon nie mógł sprzedać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście przegląd "zerowy" nie jest platny,a chodzi tu o detale(ściągnięcie folii, wyregulowanie "tego i tamtego"-aku ,światła i.t.p. oczywiście olej już jest zalany fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nie trać radości z tej fajnej chwili :)

 

Dokumenty mogą przyjść do salonu przed autem ( u mnie tak było), jeśli nie chcesz tracić czasu możesz rejestrować wcześniej.  Wydrukuj sobie listę tematów do sprawdzenia i jeśli coś będzie nie tak to poproś o poprawę na miejscu. Zawsze możesz nie podpisać protokołu odbioru auta :)

 

Z dodatkowych rzeczy proponuje zwrócić uwagę na wyważenie opon. Odbierałem auto 27 marca na kołach letnich -> potem nagły śnieg wymiana na zimowe ( zimowe koła były niewyważone) -> kilka dni temu z powrotem na letnie i okazało się że również były źle wyważone. Wniosek - auto wyjechało z salonu na źle wyważonych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nie trać radości z tej fajnej chwili :)

 

Dokumenty mogą przyjść do salonu przed autem ( u mnie tak było), jeśli nie chcesz tracić czasu możesz rejestrować wcześniej.  Wydrukuj sobie listę tematów do sprawdzenia i jeśli coś będzie nie tak to poproś o poprawę na miejscu. Zawsze możesz nie podpisać protokołu odbioru auta :)

 

Z dodatkowych rzeczy proponuje zwrócić uwagę na wyważenie opon. Odbierałem auto 27 marca na kołach letnich -> potem nagły śnieg wymiana na zimowe ( zimowe koła były niewyważone) -> kilka dni temu z powrotem na letnie i okazało się że również były źle wyważone. Wniosek - auto wyjechało z salonu na źle wyważonych oponach.

z oponami miałem podobnie, nawet nie zdążyłem na letnich jeździć i po zimie dałem na wszelki wypadek do wyważenia, a tu mi mówią że dużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od sposobu przechowywania kół.

bez przesady kilka czy kilkanascie dni ...smiem twierdzicze nawet  kilka tygodni nie robia roznicy nawet jak kola leza na sobie - mojej zony lezą na sobie po 5 miesiecy i od  2 lat  jest OK  nie ma potrzeb wywazania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeszcze chcialem dopytac przed jutrzejszym spotkaniem sie ze swoim QQ iWay :). Czyli te szczeliny mam jak cos wymagac, w jaki sposob reguluje sie maske/klape bagaznika?? Kwestia lakieru to przejechac auto reka -> powinno bys slisko jak po woskowaniu, czy sie myle ?? Co jeszcze oprocz instrukcji obslugi musze dostac przy wersji iWay.

 

Czy iWay ma inna krotsza antene w stosunku do innych tanszych wersji??

 

Jesli chodzi o fabryczny olej to wiecie co tam jest 5w30 czy 5w40 bo rozumiem ze pelen syntetyk i czy wogole bawic sie w jego wykiane po 3-5k czy dopiero po piwrwszym pegladzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu popatrz na pasowanie i jeśli będzie duża różnica to poproś o regulację - dopóki nie wyjedziesz autem z salonu wszystko załatwia się dużo łatwiej ;) W kwestii lakieru Ci nie pomogę bo się nie znam. Z innych spraw dopilnuj żebyś dostał też instrukcję do NC ( jest osobno), sprawdź czy jest trójkąt i gaśnica - ja o te 3 rzeczy musiałem się upomnieć.

 

Co do oleju ja będę wymieniał -> na razie mam przejechane 1,2 k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeszcze chcialem dopytac przed jutrzejszym spotkaniem sie ze swoim QQ iWay :).

 

 

no tak - przed obiorem to miał czas zadawać pytania ale jak juz odebrał QQ to nawet nic nie powiedział czy było ok czy nie itd. :)

 

oj....... nieładnie   :)

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - przed obiorem to miał czas zadawać pytania ale jak juz odebrał QQ to nawet nic nie powiedział czy było ok czy nie itd. :)

 

oj....... nieładnie   :)

Cieszy się z autka i nie ma czasu z niego wysiąść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy się z autka i nie ma czasu z niego wysiąść. :)

 

albo wnerwił handlowców czepianiem się i nie odebrał samochodu :) :) :)

 

a tak na marginesie to zastanawiam się nad jednym - ilu z nas przyniosło choć butelkę dobrego alk handlowcowi za obsługę ewentualnie dało mu kasę ? ( przy zakupie to niewielki gest wartościowo przy zakupie samochodu  a jakby co to zawsze taki handlowiec jak będzie potrzeba pomoże :) )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

W czwartek w koncu go ujrzalem i jestem pod wielkim wrazeniem. Auto bylo jeszcze z foliami i innymi typowo fabrycznymi gadzetami. Obejrzalem na spokojnie w zasadzie wszystko i o czym pamietalem, auto dopiero mialo miec przeglad 0 wiec plyny, sprawdzenie, regulacje to jeszcze zostanie zzrobione. Wczoraj rejestracja/ubezpieczenie. Mysle ze planowy odbior to na poniedzialek/wtorek bo faktycznie duzo tych nissanow sie sprzedaje a mam dodatki wiec chce aby wszystko bylo na spokojbie i dobrze zrobione.

 

Z takich rzeczy ciekawych to opony mam continental nie bridgestone i jeszcze mam pytanie czy jak wlaczy sie zaplon to wskazowki predkosciomierza i obrotomierza to zawsze tak drgaja?? Co do szczelin wizualnie ok. Antena o ktora pytalem idealnie pasuje od juka i taka mam obiecana wiec kwestia dlugosci, abym nie mial ptovlemow z wjazdem do garazu zostala rozwiazana:). Co do buteleczki to ja poczuwam sie do prezentu dla osoby prowadzqcej cala transakcje.

 

Bardzo dziekuje Wam za pomoc. A teraz pewnie bedzie a u mnie tak czy to normalne czy u Was jest tsk samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ilu z nas przyniosło choć butelkę dobrego alk handlowcowi za obsługę ewentualnie dało mu kasę ?

Uważam, że byłaby to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z takich rzeczy ciekawych to opony mam continental nie bridgestone i jeszcze mam pytanie czy jak wlaczy sie zaplon to wskazowki predkosciomierza i obrotomierza to zawsze tak drgaja?? Co do szczelin wizualnie ok. Antena o ktora pytalem idealnie pasuje od juka i taka mam obiecana wiec kwestia dlugosci, abym nie mial ptovlemow z wjazdem do garazu zostala rozwiazana:). Co do buteleczki to ja poczuwam sie do prezentu dla osoby prowadzqcej cala transakcje.

 

Bardzo dziekuje Wam za pomoc. A teraz pewnie bedzie a u mnie tak czy to normalne czy u Was jest tsk samo;)

 

co do wskazówek  - drgają bo jest wyjęty bezpiecznik - wszystko będzie normalnie po przeglądzie PDI

 

co do anteny - widziałem QQ z anteną od X-Traila ale od JUKE

 

to czekamy na relacje z odbioru :)

 

Uważam, że byłaby to gruba przesada.

 

a ja inaczej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, byl bezpiecznik taki maly czerwony w srodkowycm tunelu, wiec juz wiem po co on jest:)

 

Oczywiscie zdam relacje po pierwszej przejażdżce, juz powoli zaczynam byc malo cierpliwy. Co do regulacji maski i jej szczelin wzgledem blotnikow to czy to jest regulacja na jakis srubach czy to jest silowe "wyginanie" maski na zawiasach??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podziękowaniu za transakcje również podarowałem buteleczkę dobrego wina :) To nic złego - zwłaszcza jeśli naprawdę byłem zadowolony z transakcji i atmosfery jaka jej towarzyszyła.

 

Dawaniu kasy jestem zdecydowaniu przeciwny bo to nie stawia w dobrym świetle ani nas ani tego co ją przyjmuje i wiadomo o czym świadczy... :thumbsdown:

 

Co do opon to Continental to teraz wszystkie QQ na nich opuszczają salon. Regulacja maski nie przebiega w sposób " siłowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, byl bezpiecznik taki maly czerwony w srodkowycm tunelu, wiec juz wiem po co on jest:)

 

Oczywiscie zdam relacje po pierwszej przejażdżce, juz powoli zaczynam byc malo cierpliwy. Co do regulacji maski i jej szczelin wzgledem blotnikow to czy to jest regulacja na jakis srubach czy to jest silowe "wyginanie" maski na zawiasach??

 

Pozdrawiam

Regulacja maski to jest majstersztyk.Jest kilka miejsc którymi można regulować nie tylko szczelinę ale i polożenie włącznie z przesunięciem błotnika w celu zmiany wielkości szczeliny. Mechanik z ASO Toruń "nie widział" możliwości regulacji (wToruniu nie ma działu blach.- lak.)  W Bydgoszczy - miło było popatrzeć jak Fachowiec pięknie ją  ułożył !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wnerwił handlowców czepianiem się i nie odebrał samochodu :) :) :)

 

a tak na marginesie to zastanawiam się nad jednym - ilu z nas przyniosło choć butelkę dobrego alk handlowcowi za obsługę ewentualnie dało mu kasę ? ( przy zakupie to niewielki gest wartościowo przy zakupie samochodu  a jakby co to zawsze taki handlowiec jak będzie potrzeba pomoże :) )  

Ja tam zakupiłem buteleczke JW, bo człowiek się dość starał i był uprzejmy. Wiem, że to jego praca, ale trochę wdzięczności nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaicie.

Cyxiqlem jeszcze dopytac ile kluczykow dostaliscie z autem. Czy dwa czarne i jeden szary (tak mialem przy Toyocie) . I jak podchodzicie z ta jazda do pierwszych 1600km. Z tego co kojarze z instrukcji to unikac dluzszej jazdy ze stala predkoscia, to jak bede jechal przelotowka to mam kombinowac co jakis czas ze skrzynia aby predkowc obrotowa sie zmieniala? Czy interpretowac to jako zalecane ale jezdzic normalnie, a ze jezdze dosc spokojnie nie katuje auta po wysokich rpmach to ta jazda na poczatku moze byc odpowiednia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaicie.

Cyxiqlem jeszcze dopytac ile kluczykow dostaliscie z autem. Czy dwa czarne i jeden szary (tak mialem przy Toyocie) . I jak podchodzicie z ta jazda do pierwszych 1600km. Z tego co kojarze z instrukcji to unikac dluzszej jazdy ze stala predkoscia, to jak bede jechal przelotowka to mam kombinowac co jakis czas ze skrzynia aby predkowc obrotowa sie zmieniala? Czy interpretowac to jako zalecane ale jezdzic normalnie, a ze jezdze dosc spokojnie nie katuje auta po wysokich rpmach to ta jazda na poczatku moze byc odpowiednia.

Pozdrawiam

Kluczyki były dwa. Myślę, że nie należy przekraczać 3000 rpm i unikać wciskania gazu w podłogę. Było coś faktycznie o stałych obrotach i ja nie używałem tempomatu na dłuższych odcinkach, a poza tym bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze dostaniesz dwa.

 

Z tym 3000 rpm to może w dieslu ale nie w benzynie :)

 

U mnie wczoraj stuknęło 1,6 k - na razie, żona która jeździ autem na codzień, ma starać się nie kręcić auta powyżej 4 - 4,5 tyś  :)  Co do trasy to po prostu nie używać tempomatu na dłuższych dystansach ( np trasy powyżej 10 km z idealnie stałą prędkością). Zresztą poczytaj wątek o docieraniu - opinii jak to robić jest prawie tyle co użytkowników :)

 

EDIT: www.forum.nissanklub.pl/index.php/topic/49079-docieranie-silnika-qashqaia/?hl=docieranie

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

W kazdym razie chcialem sie odmeldować, auto odebrane zgodnie z terminem. Posprawdzane, dodatki wszystkie zalozone. Jestem mega zadowolony, samochod jest po prostu obledny. Przez majowke juz ok 400 km zrobilo, wyglad iWaya jest taki, ze trzeba sie przyzwyczajac na spojrzenia kierowcow, pieszych. Dzieki forum, udalo mi sie kupic auto w bardzo atrkacyjnych jak dla mnie warunkach, jest nowe, jest spokoj tylko sie cieszyc. Toldo80 jeszcze raz dziekuje za wskazowki przy zakupie i droge jaka nalezalo pojsc aby zakupic to auto w wersji iWay, ktora marzyła mi sie po nocach.

 

Pierwsze odczucia sa bardzo pozytywne, auto ciche, fakt ze narazie jazda na dotarciu i wszystko jest nowe, jak narazie bez zarzutow, daje kupe radosci z jazdy i wyglad jak pisalem wyzej jest niedoopisania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...