Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Brzyk napisał:

Pokaż sprzedawcy że twoje ma wyglądać jak te które jest na wystawce w salonie.

Ja bym takiego co widziałem w salonie nie chciał.
Miał porysowane progi, zegary i zderzak "przyhaczony" (miał zadziora na czarnej części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.10.2018 o 16:26, Ostry napisał:

Hej,

jestem w trakcie odbierania samochodu. zauważyłem kilka usterek:

1. tylni zderzak - lekkie zmarszczenie zaraz przy zamku bagażnika (wada fabryczna do wymiany)

2. przybrudzona podsufitka nad kierowcą zaraz przy osłonce przeciwsłonecznej

3. ślady po ptaszkach prawie na całości

4. wżery w lakierze lub jakiś włosek w lakierze, najwięcej na masce (do lakierowania)

5. reling nad boczna przednią szybą przyrysowany (do wymiany)

Odnośnie 1 pkt tu bezapelacyjnie mają wymienić. odnośnie 2 pkt próbowali doczyścić i stwierdzili, że więcej nie dadzą rady. Nie jest to bardzo widoczne ale jednak, wsiadając do samochodu od razu widać było dwa takie miejsca. Nad pasażerem udało się doczyścić bo było mniej wyraźne. Co robić z tym śladem nad kierowcą? Powiedzieli, że może jeszcze coś od środka jest ale musieliby zdejmować podsufitkę. Pytanie czy w ogóle da się/warto to robić? lub niech starannie umyją całą podsufitkę, a nie tylko punktowo. 3. próbowali doczyścić ale jeszcze niewielkie ślady zostały. (wiem gdzie były więc może dlatego je dalej widzę, osoba z boku raczej tego nie zauważy). Tutaj mi zależy żeby po prostu wydali mi czysty samochód żebym nie musiał samemu tego szorować, inwestować w pastę lub inne specyfiki. 4 pkt najgorszy, w sumie to na całym boku w każdym elemencie widzę takie kropki i skazy w lakierze. co z tym zrobić? czego od nich oczekiwać? żeby mi elementy polakierowali? tutaj nie bardzo wiem co zrobić, boje się, że za rok lub po zimie będzie to bardziej widoczne. 5 pkt tutaj do wymiany.

Co sądzicie?

 

Niestety takie samochody w tym salonie to norma, samochody są źle składowane przez co każdy ma jakieś skazy. 

Rejestrację samochodu można cofnąć, nie zgadzaj się na lakierowanie samochodu bo z miejsca tracisz kilkanaście tysięcy. 

3 przeglądy to tylko pozorna oszczędność dla Ciebie, a dla salonu jest to najlepsze wyjście bo płacą za to grosze zamiast wydać pełnowartościowy samochód. 

Pewnie kupiłeś samochód w kolorze czarnym lub nightshade, niestety w QQ to najgorsze kolory pod względem skaz.

Koniecznie nie odbieraj takiego samochodu, bo gdy odbierzesz to potem będzie Ci bardzo trudno wyegzekwować Twoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pavllo napisał:

Gdzie znajde w j11b napięcie po stacyjce (najszybciej i najprosciej, wersja bezkluczykowa)? 

W skrzynce bezpieczników po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

W skrzynce bezpieczników po lewej stronie

A coś więcej? :rolleyes:

 

Jacko, trochę pewnie w qq grzebales w instalacji - jaka jest szansa, że qq maja jedną wiazke kabli, niezależnie od wersji? (czyli ubozsze wersje maja wolne wtyczki) pytam, bo jestem ciekaw czy w drzwiach przednich sa wolne wtyczki do diod w trojkatach lusterek, które są w teknie (czujnik martwego pola)... Ja mam nconnecta... Ciekawe czy producent tu oszczędza czy wklada te same wiązki do kazdej wersji

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są koszta przeglądu przy 150 tys km w j11 1.6 dci? dzwoniłem właśnie do serwisu i usłyszałem że 2 tys zł w tym wymiana pasków i napinaczy, Przecież ten silnik ma łańcuch 

Edytowane przez nathaniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma też pasek osprzętu,który napedza alternator,pompę wodną,a żeby pracował prawidłowo musi być prowadzony rolkami i mieć napinacz.Wszystko to się starzeje,zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pasek ,rolki napinacz z wymianą serwisy wołają od 800 zł.Doliczając jeszcze do tego przegląd,olej ,filtry itp,cena wydaje mi się normalna,choć szokująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy orientuje się ktoś co jest podłączone do fotela że aż pięć wtyczek się pod nim znajduje? U mnie są trzy podłączone do fotela (jedna to pewnie poduszka, druga to zapewne czujnik ciężaru a trzecia nie mam pojęcia???)  do tego są dwie wtyczki luzem.

 

 

IMG_20181110_162845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo fotel może mieć ogrzewanie, oraz są wersje z elektryczną regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku no nie za bardzo gdyż ja mam trzy wtyczki podłączone do fotela a skoro nie mam ani podgrzewanych foteli ani regulowanych to dwie odpadają. Tak jak sugerujesz pamięć tez odpada gdyż nie mam tego :(

Szukamy dalej jednej wtyczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Brzyk napisał:

A zapytam bo może nie doczytałem.
Do czego to potrzebujesz.
Chcesz stuningować fotel?

Właśnie tuningowałem fotel i natrafiłem na to "znalezisko" :) I tak mnie zaciekawiło co jest podłączone do tych trzech kostek i druga sprawa czy te dwie wolne kostki są do czegoś konkretnego gdyż można sobie z nich pobrać napięcie np. do CB  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rafsty napisał:

 można sobie z nich pobrać napięcie np. do CB  :D

i tu mnie zaciekawiłeś.

Z tym że podejrzewam że DO dochodzą np 2 przewody zasilające na " 4 odbiorniki". 

Więc zasilania i tak ci ( nam )  braknie.

Godzinę temu, RAMA napisał:

A QQ ma podobno aktywne zagłówki. To prawda?

 

jak zapytałem o to a salonie to odpowiedziano mi że nie aktywne tylko zintegrowane z fotelem w wersji najbogatszej. Jeden szkielet.

ALe od razu mówię że tylko powtarzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta to poduszka. Tej nie odpinaj. :)

Odepnij raz jedną a raz drugą białą i zobacz co wyświetli. ;)

Skoro nie masz sterowania, grzania, pamięci ustawień to coś powinno się pokazać.

 

A co do zagłówków to cytat z folderu reklamowego " Zagłówki przednich foteli aktywne, regulowane na wysokość "

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak piszą to może tylko błąd tłumaczenia. W opisach poszczególnych modeli wyposażenia nie ma takiej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,jeżeli jedna z wolnych kostek jest do sterowania fotela to jest w niej cały czas napięcie,fotele elektryczne można sterować bez kluczyka w stacyjce

A swoją drogą jest to zagwozdka,5 kostek.W poprzedniej Kaśce miałem tylko 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko Jacku to przez Ciebie bo żeś rzucił link do podświetlenie LED :laie_67: Tak bym tam nie zaglądał jak to zamontować. :D

Ale jak już to znalazłem to pomyślałem że mógłbym CB podpiąć pod zasilanie z którejś z wolnych kostek skoro są wolne i tak tylko się marnują :)  Mniej rozbierania aby przewód tam pociągnąć. Wtedy CB zamontowane pod siedzeniem nie zajmuje miejsca :)

Ciekawe dlaczego Ty miałeś cztery kostki w swojej kasi? Czyżby do diesla coś więcej jeszcze dokładali ???

12 godzin temu, RAMA napisał:

Skoro nie masz sterowania, grzania, pamięci ustawień to coś powinno się pokazać.

Mam pamięć ustawienia foteli, jak sobie je raz ustawię tak zawsze są w tej samej pozycji :laie_67: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...