Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.... w sumie na ro nie wpadłem :D  Jak kaśka przekroczy 300 km/h to wtedy muszę pierdnąć w siedzenie i się spadochron otwiera :P To na pewno jest do tego ta trzecia wtyczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem ostatnio pod fotele u siebie. i wydedukowałem takie coś:

kierowca: 2x sterowanie fotelem (osobno silnik przód-tył całego siedzenia), grzanie fotela , czujnik zapiętego pasa, poduszka boczna

DSC_1177v2.JPG.f1d32cee6df195b98510b848512d40ed.JPG

pasażer: grzanie fotela, czujnik obecności pasażera, czujnik zapiętego pasa, poduszka boczna, Oraz wtyczka gratis z 12V po zapłonie/na stałe (?)

DSC_1174v2.JPG.a5142b70791a119c47a700aff926ab28.JPG

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka jest taka sama jak w fotelu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tak to wygląda JACKO29 , jednak o ile dodanie przewodów do suwania fotela nie jest problemem o tyle w naszej wersji kierownicy nie występuje wtyczka czujnika obecności pasażera (jego ciężaru).

Z tego powodu wiązki nie są uniwersalne. Można za to mieć bez problemu fotel regulowany elektrycznie za to z ręcznym przesuwem :)

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może czujnik nie występować,jak moja siada i jak nie zapnie pasa to piszczy...alarm,nie moja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pozycji kierowców. W naszym fotelu, i naszej wiązce czujnika obecności nie ma. Tylko zapięcia pasów. W 99,9999% kierowca jest obecny w ruszającym samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na przesyłkę ze stacją multimedialną podłączyłem kamerkę cofania. Do żarówki cofania idą dwa kabelki czarny i zielony, czy zielony to "plus"  ?

Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekowy jestem - więc używam próbnika żarówki . czyli tradycyjny plus/minus.

Jak będziesz w potrzebie - zrobie ci foto czyli schemat :) wyprodukujesz sam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

- skręcam koła max w lewo a następnie powoli obracam kierownicą w drugą stronę i przez chwilę w którymś miejscu słyszę strzelanie jakby sprężyny, co to może być?

- po wymianie opon w ASO (ja to mam szczęście) podczas hamowania, z tyłu samochodu dochodzi mnie dźwięk szurania, dźwięk znika w moim mniemani po jakimś czasie jak hamulce się nagrzeją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod pedałami,czasami nakrętki krzyżaka są blokowane blaszką zabezpieczającą przed odkręceniem.Ta blaszka niespodzianie potrafi się odgiąć i haczyć o wykładzinę,strzela sobie po prostu podczas kręcenia kierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie - u mnie "naprawili" to w 10 minut - poluzowało się górne "przykręcenie" amortyzatora. Pan tylko zapytał czy miałem w ramach akcji wymieniane chyba te gumowe fartuchy i już wiedział... kazał po czekać, pojechał autem na halę i wrócił za chwilę, że... już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelanie jakby w sprężynie we fiatach było spowodowane łożyskami na kolumnie amortyzatora przedniego.

aLe to nie była naprawa na 15 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Nissanie mają sposób...ładują smar,żeby nie strzelało,a po jakimś czasie i tak wymieniają....chyba że klient już gwarancję straci to nie przyjedzie,albo zapłaci kaskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie to stricte odgłos dochodzi jakby to określić ze środka kierownicy :) Jakby sprężyna w kierownicy coś takiego.

No plus z innej beczki dzisiaj obrysowałem cały prawy bok... AC idzie w ruch heh :) Ciężki dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blackpazner napisał:

Kurcze u mnie to stricte odgłos dochodzi jakby to określić ze środka kierownicy :) Jakby sprężyna w kierownicy coś takiego.

 

Popatrz pod kierownicę,czy przypadkiem blaszka zabezpieczająca krzyżak nie odgięła się i haczy o dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i jak to oczywiście zawsze bywa, podczas sprawdzania w ASO wszystko było ok nic nie strzelało i na chwilę obecną jest ok :P Chyba się QQ przestraszył wizyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jet podobnie jak u dentysty...przestaje boleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 21:45, blackpazner napisał:

Kurcze u mnie to stricte odgłos dochodzi jakby to określić ze środka kierownicy :) Jakby sprężyna w kierownicy coś takiego.

No plus z innej beczki dzisiaj obrysowałem cały prawy bok... AC idzie w ruch heh :) Ciężki dzień.

U mnie też....AC idzie w ruch. Pies zdewastował mi zderzak i...uciekł :-). Dobrze, że jest ubezpieczenie przed utratą zniżek!

006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...