Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik 3,5 v6 benzyna brak mocy przy wyprzedzaniu


rafikgda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem nissana questa z 2008 (230km) sprowadzonego prosto ze stanów,silnik taki sam jak w murano dlatego też pozwoliłem sobie powiesić ten temat tutaj.Problem w tym że brakuje mu mocy przy wyprzedzaniu,na dolnych biegach wydaje się ok ,ale juz powyżej 70km dramat,pop prostu nie jedzie.Nie wiem czy to problem skrzyni automatycznej ,raczej nie,kolega zasugerował że przepustnica wariuje od naszego paliwa ale też nie chce mi się w to wierzyć.Pomocy.Z góry dziękuję za sugestie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo rzeczy które mogą to powodować. Na start trzeba zbadać podstawy:

- odczytać ewentualne błędy, 

- świece, cewki, sonda lambda, przepływomierz

Poza tym to 70 km/h to też 'dolne biegi' :) Jak zachowuje się na 2-gim biegu do 100 km/h? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo rzeczy które mogą to powodować. Na start trzeba zbadać podstawy:

- odczytać ewentualne błędy, 

- świece, cewki, sonda lambda, przepływomierz

Poza tym to 70 km/h to też 'dolne biegi' :) Jak zachowuje się na 2-gim biegu do 100 km/h? 

Z dołu idzie ok ,przynajmniej mam takie wrażenie,nie mam porównania ,ale jednak chyba ma brak mocy powyżej 1500 obrotów.Chyba brak mu kilkadziesiąt koni ,na dolnym pułapie nadrabia momentem obrotowym.Skrzynia ok.

Z dołu idzie ok ,przynajmniej mam takie wrażenie,nie mam porównania ,ale jednak chyba ma brak mocy powyżej 1500 obrotów.Chyba brak mu kilkadziesiąt koni ,na dolnym pułapie nadrabia momentem obrotowym.Skrzynia ok.

no i jeszcze jedna sprawa,wachluje strasznie biegami jak jade koło 50 -60 powodem jest właśnie niedostateczna moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A Quest posiada ta samą skrzynie CVT co Murano USA?  Charakterystyka pracy silnika wpływa bezpośrednio na poprawną prace skrzyni biegów. Jeśli silnik nie pracuje poprawnie to skrzynia chaotycznie dokonuje zmian. Zacznij od diagnostyki silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...