Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padła klima J11


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja z kolei słyszałem że nabicie starym czynnikiem póki co się opłaca ale za 2-3 lata ceny czynników R134 i R1234 maja się wyrównać (oczywiście po to tylko żeby ten stary czynnik R134 "wypchnąć" z rynku i żeby nikomu się nie opłacało kombinować z podmianą) Już jest zauważalna podwyżka cen starego czynnika i ponoć ma sukcesywnie rosnąć aż się wyrówna z ceną tego nowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 lata? To się akurat zbiegnie z kolejną wymianą chłodnicy czyli warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda nieszczelność oryginału w 4 letnim Nissanie. Do wymiany i na pewno nie oryginał Nissana.

20180604_110530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nic się nie działo to i mnie tutaj nie było. Dzisiaj telefon z serwisu, samochód oddany klima słabo działa, a że upały nie trzeb atłumaczyć. Diagnoza: padła chłodnica, wymiana 3 tys.  ;/ niecałe 4 lata, jeżdżę do pracy 5 km dziennie. To chyba jest jakaś kpina ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej:

Chłodnica - 1000 zł

czynnik R1234 - 1000 zł

i chyba robocizna - 1000 zł

jak nie musisz to nie zakładaj oryginalnej chłodnicy bo możliwe że za 3-4 lata będzie to samo... 

1 godzinę temu, QQbiac napisał:

Za 2-3 lata? To się akurat zbiegnie z kolejną wymianą chłodnicy czyli warto :)

jak założysz oryginalną chłodnicę to pewnie tak:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra, Pan z serwisu mówił tez coś o jakiejś akcji, że generalnie się psują te chłodnice, czy Wam wymienili na koszt nissana? oczywiście gwarancja się skończyła 'przed chwilą'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę o jakiejś akcji

byłem teraz na weekend na wyjeździe dalszym i przyznam szczerze, że słabo chłodzi na low w porównaniu ze starym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli lepiej jechac do jakiegoś speca od klimy, wymianic na zamiennik chłodnicy i wymienić czynnik na stary. czy lepiej sprzedać samochód? : -) jak wszystko teraz po gwarancji zacznie się sypać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kasia napisał:

ok, czyli lepiej jechac do jakiegoś speca od klimy, wymianic na zamiennik chłodnicy i wymienić czynnik na stary. czy lepiej sprzedać samochód? : -) jak wszystko teraz po gwarancji zacznie się sypać. 

oryginalna chłodnica to koszt ok 1800 zł brutto a biorąc pod uwagę to jak szybko się "zużywa" to jeżeli masz za to zapłacić z własnej kieszeni to lepiej kupić zamiennik (moim zdaniem). Pewnie będzie tańszy i dłużej posłuży + stary czynnik to na pewno duża oszczędność. Co do sprzedaży to aż w taką skrajność bym nie popadał :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoja cegielke. 

W ubieglym tygodniu udalem sie do ASO zeby spojrzeli laskawym okiem na niedzalajaca klimatyzacje. Proba uzupelnienia czynnikiem w innym "renomowanym" warsztacie spelzla na niczym poniewaz pan nie mial pojecia jaki czynnik jest potrzebny, po sprawdzeniu stwierdzil ze nie ma, i ze mam sobie jechac do ASO. Na wizyte w tym warsztacie czekalem 2 tygodnie, do tego czasu mogli sobie 8 tysiecy razy sprawdzic jaki czynnik bedzie im potrzebny. Tak czy siak jedna gwiazdka na Google Maps ode mnie.

W ASO fajna pani powiedziala, ze obsluza mnie za 2 tygodnie i ze bedzie to kosztowac jakies 630 pln. No dobra, niech bedzie. Po 2 tygodnia zajechalem do nich, pan odbierajacy kluczyki zaczal mnie straszyc, ze tam na pewno jest jakas dziura spowodowana postrzalem z kamienia na autostradzie i ze sie skontaktuje z ubezpieczalnia jak trzeba (auta nawet nie ogladal wczesniej). Po poludniu dostalem SMSa, ze autko zrobione, mozna brac, nowy czynnik, swiecaca farbka na wypadek wyciekow tez wlana, wszystko fajnie poza cena - 1460 pln. No rece mi opadly, fajna pani zapomniala doliczyc robocizny.

Moja noga, nigdy wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka aut w życiu z klimatyzacją i nigdy nie było takich cyrków jak tu. Przypomnę: auto ma 4 lata i symboliczne 24tys przebiegu. 

Po ilości użytkowników z uszkodzoną chłodnicą widać, że temat zakrawa o skandal i akcję naprawczą. Myślę, że Nissan o tym wie tylko cicho siedzi. Pewnie w stanach juz by mieli założony pozew zbiorowy hehe.

Nawet mój kolega, który w Irlandii ma swój zakład mechaniki i przyjechał niedawno do kraju na urlop, jak tylko usłyszał, ze mi klima nie działa to pierwsze co powiedział: chłodnica, robiłem takiego, we wszystkich pada.

I niestety się potwierdziło.

Ja jeszcze nie wiem co zrobić, z pewnością za własne pieniądze nie naprawie tego w ASO (na zamienniku całość koło 2200-2400). 

Zatem czy na własna rękę tani zamiennik i stary czynnik czy może poczekać na rozwój sytuacji w Nissanie - może jakaś akcja z tego będzie jak z akumulatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Ja optymistycznie zakładam, że nie mam tej samej chłodnicy, aż sprawdzę numery oe. Może inaczej, założę, że mi nie padła, a czynnika brakuje ze 150 gramów i to robi kolosalną różnicę w chłodzeniu :) Nie załamujcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojej wojenki z nissan polska. Moją reklamacje odrzucili, ale z dobroci serca dali zniżkę 75 % na części ( wyłącznie pozycja nr 1). Otrzymałem kosztorys naprawy jak poniżej:

1 924464EB0A HEAT EXCHANGER-  802,56 zł
2 ITAL 06-TPAG100 Olej do klimatyzacji 1000ml  0,00 zł
3 NG00TC12A1 TD12A1 wymiana przewodu klimatyzacji  278,96 zł
4 R1234YF.. Czynnik klimatyzacji R1234YF  563,39 zł
5 TD7774 NAPEŁNIENIE KLIMATYZACJI  170,48 zł
Razem: 1 815,39 zł

Według rozmowy z doradcą serwisowym w tym kosztorysie jest ujęta zniżka. czyli za kawałek rurki życzą sobie sporo. Ciężko znaleźć coś takiego na internecie ale udało mi się na stronie szwedzkiej, gdzie nowy element wg. dzisiejszego kursu to koszt 493 zł bez żadnej zniżki. 

Tak dla informacji jakby po gwarancji przyszło Wam do głowy aby jechać do ASO nissana.. Jakbym napisał co o nich sądzę to admin by mnie zbanował a oni pozwali także sobię odpuszczę.

nissan_qashqai_2016_ac_slang,_r%uFFFDr.jpg

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan serwisant zapytał czy mam przedłużoną gwarancję potwierdziłem Pan serwisant miłym głosem poinformował mnie że gwarancja się zwróciła 4 lata i po klimie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też udało mi się zaprezentować w serwisie jak wygląda zamrożona klima :D

Mina pana z obsługi bezcenna.Skwitował ,albo panel do wymiany,albo czujnik mrożenia,ale auto musi być na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jak odpaliłem w służbowym focusie klimę na low, to po pięciu minutach musiałem wyłączyć, tak zimno było. Tak porównując to ja w zasadzie mam auto bez klimy, choć coś tam trochę chłodzi. Oby było ok, w sobotę będę wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 20:30, Parassite napisał:

W nawiązaniu do mojej wojenki z nissan polska. Moją reklamacje odrzucili, ale z dobroci serca dali zniżkę 75 % na części ( wyłącznie pozycja nr 1). Otrzymałem kosztorys naprawy jak poniżej:

1 924464EB0A HEAT EXCHANGER-  802,56 zł
2 ITAL 06-TPAG100 Olej do klimatyzacji 1000ml  0,00 zł
3 NG00TC12A1 TD12A1 wymiana przewodu klimatyzacji  278,96 zł
4 R1234YF.. Czynnik klimatyzacji R1234YF  563,39 zł
5 TD7774 NAPEŁNIENIE KLIMATYZACJI  170,48 zł
Razem: 1 815,39 zł

Według rozmowy z doradcą serwisowym w tym kosztorysie jest ujęta zniżka. czyli za kawałek rurki życzą sobie sporo. Ciężko znaleźć coś takiego na internecie ale udało mi się na stronie szwedzkiej, gdzie nowy element wg. dzisiejszego kursu to koszt 493 zł bez żadnej zniżki. 

Tak dla informacji jakby po gwarancji przyszło Wam do głowy aby jechać do ASO nissana.. Jakbym napisał co o nich sądzę to admin by mnie zbanował a oni pozwali także sobię odpuszczę.

nissan_qashqai_2016_ac_slang,_r%uFFFDr.jpg

@Parassite pisz ile wlezie ;):P 

Ja też wymieniałem chłodnicę klimy w J11 jeszcze na gwarancji, ba... w poprzednim QQ J10 też :devil: Po wymianie 2gi rok OK... I niech tak zostanie.

Także ten tego.... w tym temacie niestety bez zmian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 20:30, Parassite napisał:

W nawiązaniu do mojej wojenki z nissan polska. 

Razem: 1 815,39 zł

Daj sobie spokój z ASO. W dobrym serwisie klimatyzacji nowa chłodnica firmy Nissens wraz ze starym czynnikiem i robocizną to koszt max 1400zł. 

Nie warto napełniać instalacji nowym czynnikiem , a bo to wiadomo czy za tydzień znowo coś nie zacznie przeciekać w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jak Pan z ASO mi mówił, że wystąpił o zniżkę do Centrali w wysokości 70% to mówił właśnie o tym o czy Ty, Parassite mówisz ;/

masakra, ale nie wierzę, że w obecnych czasach jakby się grupa do Centrali zgłosiła to nic by nie zrobili, nie wiem kiedy była ta akcja z Bravo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,centrala Nissana olewa klientelę,najlepszym przykładem jestem ja,gdzie kazano mi złożyć skargę na działania ASO do centrali w odpowiednim dziale,a póxnie ten dział wytłumaczył mi ,że nie są stroną w sporze i taką skargę należy wysłać do zainteresowanego ASO.Więc nawet gdyby się zebrała grupa ( a w sprawie wadliwych silników była duuuża grupa) centrala nie zrobiła nic.Serwisy wymieniały silniki,a później walczyły o zwrot kasy z centralą..To jest jak walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo ma już z 10 lat.mial 3 lata gwarancji i nikt jej nie uznawał.
Ale tam chłodnice były wykluczone z gwarancji.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Brzyk napisał:

Bravo ma już z 10 lat.mial 3 lata gwarancji i nikt jej nie uznawał.
Ale tam chłodnice były wykluczone z gwarancji.


 

ale w bravo sypała się chłodnica wody, nie klimy. i to nie wszystkim. ja miałem 9 lat i nic się nie działo...a chłodnica wody do bravo to wydatek 200-300pln ...no i nie ma w niej gazu tylko płyn za pare pln...

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...