Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padła klima J11


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 hours ago, Brzyk said:

Hehe tak bo jadę cały czas 1000 km do Chorwacji na południe :-P

A czujnik słońca jest tą zaślepka przy szybie?

W J10 na pewno był przy szybie, w rogu kokpitu - w J11 nie sprawdzałem, ale podejrzewam że jest w tym samym miejscu, powinien być taki plastikowy krążek i za nim jest czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem w koncu uwagę na te wasze kłótnie odnośnie lodowatego powietrza przy nastawie 22 stopnie. Nie wiem jak jest w trybie auto, ale przy narmalnym nastawieniu ok. 22-23 żadne zimne powietrze nie leci z nawiewów, a na peno nie takie jak na 16/ LO. Sprawdziem na wszelki wypadek w służbówce, aucie szwagra i u kolegi (rózne marki, żaden qq). W żadnym z tych aut przy 23 stopniach nie leciało zimne powietrze gdyż układ miesza to z ciepłym powietrzem. W każdym samochodzie przy takim nastawieniu gotowałem się. Tak więc nie wiem czy macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie skraplacza klima chodzi jak marzenie. Czy na zew. 31 jak dzis popoludniu czy 20 rano klima ustawiona na 22 i 1-2 st. nawiewu. Chyba cos przeprogramowali. Teraz jest super. Nie leci mrozem a tak bylo poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JackSet napisał:

Po wymianie skraplacza klima chodzi jak marzenie. Czy na zew. 31 jak dzis popoludniu czy 20 rano klima ustawiona na 22 i 1-2 st. nawiewu. Chyba cos przeprogramowali. Teraz jest super. Nie leci mrozem a tak bylo poprzednio.

skraplacz wymieniony na  gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na gwarancji. Rano pojechalem do ASO bo szumiala i cos slabo chlodzilo a po poludniu juz odebralem zrobiony. Extra szybko i sprawnie.

W dniu 20.06.2018 o 09:51, QashqaiP11 napisał:

Jest na środku kokpitu,przy szybie

20180620_095021.jpg

A nie po lewej? W Xie przy lewym slupku jest czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QashqaiP11 napisał:

Jest tylko jeden czujnik na środku.

Czyli deski nie sa takie same w qq i x. Ciekawostka. To i moze szerokoscia sie roznią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie maskownica głosnika wysokotonowego i raczej niczym wiecej....

Nissan ogranicza do maximum koszty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 15:15, QashqaiP11 napisał:

Roznia sie maskownica głosnika wysokotonowego i raczej niczym wiecej....

Nissan ogranicza do maximum koszty produkcji.

Jak mialem zastepczy na czas wymiany na te pare godzin to wydawalo mi sie ze troszke węzsza jest deska o max 5 cm bo jakby blizej mialem siegnac do prawego nawiewu przy lusterku pasazera.

Edit

Bylem w garazu i zmierzylem 148 cm nad podlokietnikami na granicy panelu szyb.

Wg autoswiat QQ FL ma 144 cm.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2018 o 20:59, jano2d napisał:

Dziś wizyta w ASO rozszczelniony skraplacz po czterech latach na skraplacz trzeba czekać 2 do 3 tygodni

U mnie czas oczekiwania na skraplacz to 7 dni. Ponoć z Holandii. Kolejne 7 na simeringi. Bo im się zapomniało. Też z Holandii. Jak tak dalej pójdzie to na wczasy pojadę bez klimy. Bujam się z awarią od marca. Takie to mamy ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak główny magazyn w Wawie nie ma na stanie,to niestety części idą z Amsterdamu.

Mój stoi od wczoraj w ASO i czekam na info co jest grane z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JACKO29 napisał:

Jak główny magazyn w Wawie nie ma na stanie,to niestety części idą z Amsterdamu.

Mój stoi od wczoraj w ASO i czekam na info co jest grane z klimą.

W którym ASO? Do wczoraj brak simeringow. Dziś ostatnia szansa, w niedzielę wyjeżdżam. Już chciałem sam te uszczelki kupić, ale tak nie można bo za całość naprawy łącznie z uzupełnieniem czynnika musiałbym sam zapłacić. Jakiś kabaret..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu..... Simeringi dotarły. Po 62 dniach od pierwszej wizyty w ASO autko ponownie tam trafiło i ma być klimka aktywowana. Odbiorę uwierzę :D Lato mnie nie zaskoczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parassite a Ty pewnie w Chorzowie serwisujesz że masz takie problemy? Jeśli tam to nie chwal dnia przed zachodem słońca :D bo wakacje to dłużej niż tydzień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 21:42, rafsty napisał:

Parassite a Ty pewnie w Chorzowie serwisujesz że masz takie problemy? Jeśli tam to nie chwal dnia przed zachodem słońca :D bo wakacje to dłużej niż tydzień :P

Tak Chorzów. Chcieli na początku 1800 zł a po walce finalnie zrobili w ramach gwarancji. Juz wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzieją się cuda :D Nie wiedzą co się dzieje i dla czego,ale wiedzą że sprężarka chodzi cały czas,jak tylko odpalę silnik,stąd zamrażanie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parassite tylko ciekawe czy Ci to dobrze zrobili wcale bym się nie zdziwił jakby Ci na grzaniu chłodziło a na chłodzeniu grzało :D

Jacko29 przełóż sprężarkę do lodówki będziesz przynajmniej miał zawsze zmrożone piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafsty napisał:

Parassite tylko ciekawe czy Ci to dobrze zrobili wcale bym się nie zdziwił jakby Ci na grzaniu chłodziło a na chłodzeniu grzało :D

Jacko29 przełóż sprężarkę do lodówki będziesz przynajmniej miał zawsze zmrożone piwo :D

Cóż na razie działa i mam wrażenie że lepiej niż poprzednio, czas pokaże jak długo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...