Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padła klima J11


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To racja.
Jednak chodziło mi bardziej o specyfikę reklamacji.
Dużo samochodów na taki problem. Ale nie robi się z tym nic.
Też jeździłem fiatem i chłódnice dopiero w 9 roku wymieniłem 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomi_St napisał:

Daj sobie spokój z ASO. W dobrym serwisie klimatyzacji nowa chłodnica firmy Nissens wraz ze starym czynnikiem i robocizną to koszt max 1400zł. 

Nie warto napełniać instalacji nowym czynnikiem , a bo to wiadomo czy za tydzień znowo coś nie zacznie przeciekać w innym miejscu

Na poniedziałek jestem umówiony: zrobienie z napełnianiem starym czynnikiem to koszt 450 zl. Do tego dojdzie naprawa nieszczelności. Jak będę zadowolony dla chetnych polecę warsztat. Jacek nie są to Mysłowice bo tam terminy mieli na lipiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Z ciekawości czekam na info.O terminach wiem,bo wożą do ni nawet nowe samochody z salonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Brzyk napisał:

Bravo ma już z 10 lat.mial 3 lata gwarancji i nikt jej nie uznawał.
Ale tam chłodnice były wykluczone z gwarancji.


 

Ale w Bravo to chyba lamele z chłodnicy wypadają, a tu się po prostu rozszczelnia ;)

22 godziny temu, Pavllo napisał:

ale w bravo sypała się chłodnica wody, nie klimy. i to nie wszystkim. ja miałem 9 lat i nic się nie działo...a chłodnica wody do bravo to wydatek 200-300pln ...no i nie ma w niej gazu tylko płyn za pare pln...

 

Otóż wypadały masowo lamele z chłodnicy _klimatyzacji_, co powodowało coraz mniejszą powierzchnię roboczą tejże, w efekcie spadek wydajności całego układu. Niemniej nie zwiewał, tak jak to ma miejsce w Nissanie, gaz za kilka stów z układu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tyle ile się da i chce,a nadmiar tematu przenieść do Hyde Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon z Serwisu centrala pokryje 70% kosztów części, z rachunku 3 tys zrobił sie 1,5 tys, robic w ASO? czy szukac kogoś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro centrala pokrywa 70% kosztów,to niejako przyznaje sie do winy,ale walczyć z nimi??? Ja by robił w serwisie,doczytałem że masz po gwarancji.

U mnie problem jest inny,zamarza klima, mam jeszcze przedłużoną gwarancję,więc gostek stwierdził(jako że nie wiedzą czemu tak się dzieje)że nawet jakby wszystko wymienili,nic nie będzie mnie to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też bym robił w ASO.
Zawsze wiedzą niby co zrobili i masz na to gwarancję.

Jacko . Ty masz jednak fajny serwis jeżeli taka pada odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kasia napisał:

telefon z Serwisu centrala pokryje 70% kosztów części, z rachunku 3 tys zrobił sie 1,5 tys, robic w ASO? czy szukac kogoś innego?

 

A ASO zamontują Ci oryginalną chłodnicę i nabiją nowym czynnikiem. W tej cenie poza ASO byś miała zamiennik i możliwość nabicia starym czynnikiem. Wg niektórych zamiennik posłuży dłużej niż oryginał a stary czynnik to mniejsze koszty w przyszłości... ale czy ja wiem... ASO to zawsze ASO:)

Edytowane przez Kamilos84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena starego czynnika jest też sztucznie windowana do góry ze względu na naciski ekologów. Na siłę wprowadza się ten nowy, rzekomo bardziej ekologiczny czynnik, a ogranicza dystrybucję starego. W związku z tym niedługo przerabianie instalacji na stary czynnik może okazać się mało opłacalne i bez względu na nasze stękania skazani będziemy już tylko na to nowe, drogie badziewie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może też być odwrotnie.
Nowy czynnik będzie coraz popularniejszy z roNych firm więc i cena nie koniecznie będzie wysoka a spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na ten nowy czynnik ma patent tylko jeden producent (bodajże z USA lub Kanady nie pamiętam) i jest póki co monopolistą. Miejmy nadzieję że nie za długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzyk napisał:

Ja chyba też bym robił w ASO.
Zawsze wiedzą niby co zrobili i masz na to gwarancję.

Jacko . Ty masz jednak fajny serwis jeżeli taka pada odpowiedz.

Chłopaki nie są złe :D

A swoje zdjęcie w gablocie też mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nissan pokrył 50% kosztów chłodnicy sama cześć wyszło 800 pln brutto po rabacie plus czynnik 590 pln plus robota 400 pln ASO w Częstochowie ul.Bugajska. Teraz trzeba założyć osłonkę i zastanawiam się jak to zrobić! ?

Edytowane przez gibek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gibek1 napisał:

U mnie Nissan pokrył 50% kosztów chłodnicy sama cześć wyszło 800 pln brutto po rabacie plus czynnik 590 pln plus robota 400 pln ASO w Częstochowie ul.Bugajska. Teraz trzeba założyć osłonkę i zastanawiam się jak to zrobić! ?

Aso naprawiło na gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wam też klimatyzacja tak świszcze, gwizda?  Slłyszę to bo praktycznie w kabinie podczas jazdy nie słyszę silnika. To jest taki dzwięk podobny do pracy sprężarki w lodówce. Słychać taki świst i jakby coś się przelewało od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam sądny dzień. Przypuszczam, że klimy mam identyczne. U mnie czuć, że powietrze jest chłodniejsze, niż to co jest brane z zewnątrz, ale to żadne chłodzenie. Tak się zastanawiam ile może brakować czynnika przy czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...