Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKIE OPONY ZIMOWE??


Gość dendrolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szanujac zdanie Klubowiczow zwracam sie o porade. Idzie zima i jak zwykle dylemat jesli chodzi o opony zimowe. Rozwazam zakup polskich Frigo 2 badz tez Goodyear Ulragrip 6 lub 7. Ktos ma jakies sugestie co lepiej bedzie sie sprawdzalo podczas polskiej zimy.?Nie ukrywam wazna role odgrywa cena ale nie kosztem bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Almerce używam Frigo kierunkowych. W Carismie Nokiany a kiedyś w Micrusie Kleebery. Powiem Ci tak: żadnej drastycznej różnicy na korzyść "zagramanicznych" opon nie zauważam i jeśli cena grała by rolę to brał bym znowu Dębice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem (raczej biorac pod uwage zasobnosc sakiewki i stosunek jakosci do ceny - BEST BUY) na barum polaris 2 sa tansze ale na pewno lepsze od debicy frigo 2. ultra grip jest troche drozszy ale mysle ze raczej lepszy. poprzednio jezdzilem na kormoranie snow pro i bylem z nich zadowolony, jedyny minus to spory halas podczas jazdy po suchym i w dodatniej temperaturze.

www.opony.com mamy tu jako klubowicze 2% znizki (bylo 4%). poczytaj tez tam opinie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem (raczej biorac pod uwage zasobnosc sakiewki i stosunek jakosci do ceny - BEST BUY) na barum polaris 2 sa tansze ale na pewno lepsze od debicy frigo 2. ultra grip jest troche drozszy ale mysle ze raczej lepszy. poprzednio jezdzilem na kormoranie snow pro i bylem z nich zadowolony, jedyny minus to spory halas podczas jazdy po suchym i w dodatniej temperaturze.

www.opony.com mamy tu jako klubowicze 2% znizki (bylo 4%). poczytaj tez tam opinie. pozdrawiam

 

A po czym wnioskujesz, że Polarisy lepsze są od Frigo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej po opiniach innych uzytkownikoow. jak szukalem opon dla siebie to troche sobie tego poczytalem tu i tam. mysle ze nalezy moja opinie odbieracv bardziej obiektywnie. poza tym nie powiedzialem ze frigo sa kompletnie do d*py ;) chodzi gloownie o to ze maja spore opory toczenia chyba jedne z najwiekszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleber Krisalp HP polecam mam już te opony na 3 samochodach w rodzinie 1 nissan 2 bmw i każdy bardzo je sobie chwali idealne na błoto pośniegowe:) a co do UG6 czy UG7 to przecież inna półka cenowa niż frigo2 :) fakt polaris2 to chyba dobry kompromis pomiędzy osiągami a ceną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty naczytałeś się złych opinii o Dębicy FRIGO 2, skoro to zupełnie nowa opona a jej prezentacja miała miejsce dopiero 15 września tego roku?

 

Ja jakoś nie zauważyłem w tym roku jeszcze śniegu...więc trudno mi uwierzyć aby ktoś już opisywał zachowanie FRIGO2 na lodzie, sniegu itp itd.

a jeśli opisywał to zwyczajnie kłamał:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral ultra grip 7. Jezdze na ultra grip 400 (produkowane na skandynawie) i jeste baaaaardzo zadowolony. jakbys trafil uzywane ultra grip 500 lub ultra grip 600 to smialo je polecam.

A takze polecam nokian hakkapelitta.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dębica FRIGO, i są rewelacyjne na śnieg i lód, slabe na wodzie,

ostatnią zimę używałem KLEBER- są ogólnie dobre do miasta( na czarny asfalt) i dobre na "wodzie" ale na śnieg i lód to porażka,

następne jakie kupię zimówki to będzie znowu DĘBICA- tanie i dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba się testów naczytali ...

 

..proponuję porównać opony Goodyear ULTRA GRIP 5 i Dębica Frigo 2, a dopiero później wykazywać wyższość jednych nad drugimi.... :wink:

 

... pewnie większość z nas powie że to te same opony....

 

 

tak więc Dębica, nalężąca do dużego koncernu oponiarskiego produkuje model z przed dwóch sezonów.... zresztą kto wie kto je produkuje...

 

... tak jak Kormorany są z Olsztyna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile się planuje jeździć? Dębice np. bardzo szybko się zużywają. Drugi sezon był już kiepski. Trzeciego nie było.

Ja założyłem teraz michelinki Alpin A2. Na mokrym i suchym super. Zobaczymy jak na śniegu :wink:

Jeździłem kiedyś na zimówkach michelinka i było super. Pirelli już nigdy w życiu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej poprzedniej Corolli używałem Dunlopów M3 Winter, przejeździłem na nich 2 sezony i mogę powiedzieć że są bardzo dobre. Idealnie prowadziły się na wodzie i błocie pośniegowym, miały b.duży ciąg na śniegu (mam porównanie do innych używanych przeze mnie zimówek). Tylko jeden warunek - najlepiej o rozmiar węższe od standardowych. Pożegnałem się z nimi bo rozmiar nie pasował mi do Primerki. Teraz kupiłem Frigo2, bo tanie i bieżnik z Ultra Grip 5, więc mam nadzieję że będą dobre. Też nie wiem skąd już opinie o tych oponach skoro dopiero pojawiły się w sprzedaży więc nikt w zimie ich jeszcze nie zdążył przetestować. Jedno już wiem, jeżdżą cichutko i komfortowo jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dębica FRIGO, i są rewelacyjne na śnieg i lód, slabe na wodzie,

ostatnią zimę używałem KLEBER- są ogólnie dobre do miasta( na czarny asfalt) i dobre na "wodzie" ale na śnieg i lód to porażka,

następne jakie kupię zimówki to będzie znowu DĘBICA- tanie i dobre

 

Jestem z Tobą alf. W tym roku będzie już piąta zima jak jeżdżę na Frigo Dir. i złego słowa nie dam o nich powiedzieć. Używałem (lub używam) w innych autach Klebery, Vredesteiny, Nokiany i nie zauważyłem potrzeby wydawania kasy na lepsze zimowe opony - no może przy Nokianach nie będę porównywał ale to inna półka cenowa. Do Almerki następne zimówki też będą Frigo - chyba że się "popsuły" z nowym modelem Dębicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty naczytałeś się złych opinii o Dębicy FRIGO 2, skoro to zupełnie nowa opona a jej prezentacja miała miejsce dopiero 15 września tego roku?

 

Ja jakoś nie zauważyłem w tym roku jeszcze śniegu...więc trudno mi uwierzyć aby ktoś już opisywał zachowanie FRIGO2 na lodzie, sniegu itp itd.

a jeśli opisywał to zwyczajnie kłamał:(

a ja nie wiem gdzie ty zobaczyles ze pisze o frigo 2?? ja pisalem o frigo 1 i na tym opieram swoja opinie. nie wierze zeby tak bardzo sie te opony od siebie rooznily mimo tego co napisali. a tak nawiasem moowiac to wez pod uwage ze takich testoow to raczej nie robia w naszym klimacie tylko raczej gdzie indziej albo u nas na specjalnie przygotowanym terenie (jezeli pogoda zawiedzie). a na drugi raz jak cos piszesz to wez sie zastanoow a nie od razu wysuwasz pochopne sady 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty naczytałeś się złych opinii o Dębicy FRIGO 2, skoro to zupełnie nowa opona a jej prezentacja miała miejsce dopiero 15 września tego roku?

 

Ja jakoś nie zauważyłem w tym roku jeszcze śniegu...więc trudno mi uwierzyć aby ktoś już opisywał zachowanie FRIGO2 na lodzie, sniegu itp itd.

a jeśli opisywał to zwyczajnie kłamał:(

a ja nie wiem gdzie ty zobaczyles ze pisze o frigo 2?? ja pisalem o frigo 1 i na tym opieram swoja opinie. nie wierze zeby tak bardzo sie te opony od siebie rooznily mimo tego co napisali. a tak nawiasem moowiac to wez pod uwage ze takich testoow to raczej nie robia w naszym klimacie tylko raczej gdzie indziej albo u nas na specjalnie przygotowanym terenie (jezeli pogoda zawiedzie). a na drugi raz jak cos piszesz to wez sie zastanoow a nie od razu wysuwasz pochopne sady 8)

 

:-k gio przecież pisałeś o Frigo 2, cyt.:

"ja sie zdecydowalem (raczej biorac pod uwage zasobnosc sakiewki i stosunek jakosci do ceny - BEST BUY) na barum polaris 2 sa tansze ale na pewno lepsze od debicy frigo 2."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty naczytałeś się złych opinii o Dębicy FRIGO 2, skoro to zupełnie nowa opona a jej prezentacja miała miejsce dopiero 15 września tego roku?

 

Ja jakoś nie zauważyłem w tym roku jeszcze śniegu...więc trudno mi uwierzyć aby ktoś już opisywał zachowanie FRIGO2 na lodzie, sniegu itp itd.

a jeśli opisywał to zwyczajnie kłamał:(

a ja nie wiem gdzie ty zobaczyles ze pisze o frigo 2?? ja pisalem o frigo 1 i na tym opieram swoja opinie. nie wierze zeby tak bardzo sie te opony od siebie rooznily mimo tego co napisali. a tak nawiasem moowiac to wez pod uwage ze takich testoow to raczej nie robia w naszym klimacie tylko raczej gdzie indziej albo u nas na specjalnie przygotowanym terenie (jezeli pogoda zawiedzie). a na drugi raz jak cos piszesz to wez sie zastanoow a nie od razu wysuwasz pochopne sady 8)

 

:-k gio przecież pisałeś o Frigo 2, cyt.:

"ja sie zdecydowalem (raczej biorac pod uwage zasobnosc sakiewki i stosunek jakosci do ceny - BEST BUY) na barum polaris 2 sa tansze ale na pewno lepsze od debicy frigo 2."

bo to co napisalem odnosnie polaris2 vs frigo2 to moja prywatna opinia a ta odnosnie testoow to polaris2 vs frigo.

cos jeszcze mam wyjasniac 8) czy bedziemy dalej szukac i sie czepiac?? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Kleber Krisalp HP :D

Wydaje mi się, że zakup opon zależy tylko od zasobności portfela. 8) 8) 8).

Jeżeli ktoś chce kupić dobry i tani produkt to polecam TERAZ POLSKA :)

Jeżeli stać cię na więcej to przed tobą średnia i górna półka :D

Zdecydowanie odradzam tanie zagraniczne okazje :wink:

Ale i tak wybór należy do CIEBIĘ :lol:

 

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon będę używał dunlop winter M 3 - bardzo dobre.

Przykro mi , ale nie polecam żadnych polskich, jak już to z tego przedziału

cenowego, to bardzo dobre są Barum-y

 

Uważasz że tanie Czeskie będą lepsze od tanich Polskich?

:-k Rozumiem że używałeś obydwu i masz porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barumów osobiście nie używałem, ale znam przynajmniej 3 osoby, które są zadowolone, a we wszystkich testach, które widziałem w prasie motorowej, zawsze biły zdecydowanie nasze krajowe. Dodam jeszcze pozytywną opinię dwóch "wulkanzatorów". Więcej dowodów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barumów osobiście nie używałem, ale znam przynajmniej 3 osoby, które są zadowolone, a we wszystkich testach, które widziałem w prasie motorowej, zawsze biły zdecydowanie nasze krajowe. Dodam jeszcze pozytywną opinię dwóch "wulkanzatorów". Więcej dowodów nie mam.

 

No to teraz znasz jednego zadowolonego z polskiej Dębicy Frigo Dir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...