Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKIE OPONY ZIMOWE??


Gość dendrolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem tydzień temu frigo 2 w sklepie wysyłkowym...długo się zastanawiałem ,przeczytałem różne opinie ,ale jednak cena była przekonująca.po tygodniu mogę stwierdzić ..ze wcale nie są głośne,opory toczenia normalka..a na sniegu to się okarze!

 

 

wczoraj okazało sie ze kiepsko zachowuja się na mokrym,szybko tracą kontakt trzeba troche uważać.......ale na usprawiedliwienie takiego zachowania mogła wpłynąć dosc wysoka temperatura(za miekka guma)było około 13 stopni C,a zimówki powinno sie stosowac ponizej 7 stopni,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie kupiłem Goodyear Ultra Grip 7, jeździłem na nich jakieś 5 miesięcy. Powiem Wam tyle, mam porównanie do Alpinów 2 i Pirelli Prosnow, i... GOODYEARY są najlepsze z nich. Micheliny są bardzo dobre, ale tylko dopóki leży śnieg. Ale na mokrym szybko wpadają w aquaplaning. Pirelli są za***iście głośne i nie byłem zadowolony ani na mokrym ani na śniegu. Do tego Goodyeary były troszkę tańsze niż 2 pozostałe marki. Za rozmiar 185/65/15 zapłaciłem 210/szt. Dunlopów nie kupię, zbyt szybko się ścierają, żadnych Dębic ani podobnych wynalazków bym nie założył. Warto troszkę dopłacić i mieć pożytek z markowych opon przez dłużej niż jeden sezon. Teraz tylko zastanawiam się nad sprzedaniem swoich, bo pojawiły się Goodyeary Performance i mają dobre notowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinde, powiem ci szczerze ze zaskoczyłes mnie

na mokrym szybko wpadają w aquaplaning

jezeli opona zimowa ,ktora posiada ''szeroka'' rzezbe bierznika wpada w aquapalning to chyba cos tutaj jest z nia nie tak, przeciez ziomówka powinna odprowadzac wode ''wiadrami'' po to ja chyba zakladamy snieg, błotoposniegowe, woda! do bani z takimi oponami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinde, powiem ci szczerze ze zaskoczyłes mnie
na mokrym szybko wpadają w aquaplaning

jezeli opona zimowa ,ktora posiada ''szeroka'' rzezbe bierznika wpada w aquapalning to chyba cos tutaj jest z nia nie tak, przeciez ziomówka powinna odprowadzac wode ''wiadrami'' po to ja chyba zakladamy snieg, błotoposniegowe, woda! do bani z takimi oponami :(

Koledzy - wątek oponiarski jest w dziale Porady eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micheliny są bardzo dobre, ale tylko dopóki leży śnieg. Ale na mokrym szybko wpadają w aquaplaning. Pirelli są za***iście głośne i nie byłem zadowolony ani na mokrym ani na śniegu. Do tego Goodyeary były troszkę tańsze niż 2 pozostałe marki. Za rozmiar 185/65/15 zapłaciłem 210/szt. Dunlopów nie kupię, zbyt szybko się ścierają, żadnych Dębic ani podobnych wynalazków bym nie założył. Warto troszkę dopłacić i mieć pożytek z markowych opon przez dłużej niż jeden sezon.

 

Sam sobie przeczysz :shock:

Skoro Miszelin szybko wpada w aquaplaning to szajs :!:

Pirelli ani na śnieg ani mokre to dopiero szajs :!:

Goodyear sprzedajesz po 5 miechach to pewnie też szajs :!:

Dunlopy się szybko ścierają szajs :!:

Od siebie dorzucę że Fulda to też szajs :!:

No to za co dopłacać skoro niema pożytku z markowych opon :?:

Przekonałeś mnie żeby nie kupować drogich opon

Miałem Dębice i byłem mega zadowolony

Niebyło na nie bata 140km/h po śniegu mówi samo za siebie :oops:

Jednak wrócę do nich w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałeś dokładnie kolego. goodyeary są najlepsze z dotychczasowych, ale chętnie pojeździłbym na nowszym modelu Performance, ale żeby tego dokonać musiałbym sprzedać poprzedni komplet UG7. Goodyeary polecam.

 

Ja to rozumiem tak

"goodyeary są najlepsze z dotychczasowych" na jakich dotej pory jeżdziłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj założyłem Sawa Eskimo 3, i mam nadzieję że będę zadowolony.Opinie w internecie ma niezłe. Nigdy wcześniej nie jeździłem na zimówkach ale wydaje mi sie że te są cichutkie (może dlatego że nówki). Zobaczymy jak sprawdzą sie na śniegu, bo zima za pasem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się. Jakieś półtora miesiąca temu szukałem opon zimówek. Zawsze jeździłem w zimę na Dębicy (bo tania) i nigdy nie narzekałem.Chciałem kupic w tym roku, ale zmienili model (przy okazji cena tez skutecznie poszła w górę) i ... aż 3 kapciarzy niezależnie (!!!) stwierdziło, że ten bieznik to według nich raczej wielosezon niż zima... Ile w tym prawdy nie wiem. przyznam się że oszczędzałem na kosztach (musiałem też kupić felgi stalowe). Kupiłem ostatecznie Goodreacha (czy jakoś tak się to pisze) - nowy model dopiero od tego roku, no i cena rewelacyjna była w porównaniu do innych: 200 za sztukę. Dębicę wtedy dawali za 230, Klebera (podobno dramat opona) za 210. A jak sie będzie sprawowac, to niestety zobaczymy...

Ale gdybym miał obstawiać w ciemno i nie liczyć się z kasą, to wybrałbym z doświadczenia Goodyear'a...

 

Pzdr.

 

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 21:05 ]

A tak przy okazji, kiedy w tym roku planujecie założyć zimówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile się planuje jeździć? Dębice np. bardzo szybko się zużywają. Drugi sezon był już kiepski. Trzeciego nie było.

Ja założyłem teraz michelinki Alpin A2. Na mokrym i suchym super. Zobaczymy jak na śniegu :wink:

Jeździłem kiedyś na zimówkach michelinka i było super. Pirelli już nigdy w życiu!!!

witam!

też gorąco polecam michelinki Aline! przejeżdziłem już na nich 3 zimki a jeżdze dosyć sporo i w każdych warunkach pogodowych spisują sie rewelacyjnie.patrząc na bieżnik myśle że posłużą jeszcze spokojnie ze dwa sezony!wydatek może trochę większy w porównaniu z konkurencją (choć nie koniecznie) ale warto biorąc pod uwagę ,,żywotność,,no i bezpieczeństwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Nokiany WR 185/65 R 15 H nowe w dobrej cenie :lol:

 

A możesz zdradzić jaka to cena :D

 

Dołączę się. Jakieś półtora miesiąca temu szukałem opon zimówek. Zawsze jeździłem w zimę na Dębicy (bo tania) i nigdy nie narzekałem.Chciałem kupic w tym roku, ale zmienili model (przy okazji cena tez skutecznie poszła w górę) i ... aż 3 kapciarzy niezależnie (!!!) stwierdziło, że ten bieznik to według nich raczej wielosezon niż zima... Ile w tym prawdy nie wiem.

 

W trzech przeczytanych ostatnio gazetach motoryzacyjnych Dębica frigo 2 wygrała testy na śniegu a przegrała na suchym i mokrym.

Na śniegu najlepszy uciąg czyli ruszanie a nawet najkrótsza droga hamowania na śniegu

Za to na suchym najdłuższa typowa zimowa a nie wielosezonówka jak większość obecnie produkowanych zimowych np. moje Fuldy świetne w deszczu ale na śniegu jak na letnich.

Ja ktoś wcześniej pisał że:

Górale mu powiedzieli że na zimę to najlepsze nasze chamskie Frigo :!:

A reszta zimówek do miasta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem dylemat jakie opony zimowe wybrać w poprzednim samochodzie były Kormorany Winter prawdę mówiąc spoko opona teraz kupiłem Pirelli Winter Carving (też wzorowałem si na opiniach innych użytkowników) w poniedziałek zakładam je na stalówki i na dniach alumki z autka i zmiana na zimówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdradzić jaka to cena :D

 

Komplet(4szt) - 650zł, nowe z 2003roku z gwarancją od oponiarza.

Polowałem na UltraGrip7 ale cena mnie zdecydowanie przekonała, tym bardziej że recenzje Nokiana są OK.

 

Faktycznie taniocha :shock: ale to pewnie przez to że z 2003r mają trzy lata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkanizator mówił mi że czasmi 2-3 letnie dostaje z hurtowni jako nowe.

Ważne żeby były dobrze przechowywane.

Miałem do wyboru:

Nowe - 900 - 1000zł kpl.

Używki - ok 450-600 zł kpl w dobrym stanie 6-7mm.

Nokian nowy z 2003 (z gwarancją) - 650zł kpl.

Jak dla mnie optymalny był Nokian.

Mam je już na felgach jak trochę pojeżdżę to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydawało, że po 3-4 latach trzeba pomyśleć nad wymianą opon a nie zakładaniu ich i wmawianiu sobie, że są nowe. a z gwarancją oponiarza to ;) <bezalkoholowe>

 

moje Ultra Grip 7 już na kółkach:) miło jak zawsze. są bardziej komfortowe niż fabryczne bridgestony. może są ciut głośniejsze - fakt - ale są miększe i przez to wydaje mi się, że samochód cały w środku jest cichszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany zrobiły 80 kkm i zostały jeszcze na lato do tzw dobicia - teraz robia jako kwietnik ale to dobre opony byłem z nich zadowolony.

Na almerze mam Pirrelli snow sport - cicha , ale szybko ścierająca sie guma - na kopnym śniegu rewelacyjna. Jak temp powyzej 10 st + sie podniesie nie da się na niej jechać miękka i ugina się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...