Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKIE OPONY ZIMOWE??


Gość dendrolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w poniedizałek zmieniłem na Dunlopa Winter Sport M3 ale jeszcze nie znalazłem czasu by autkiem pojeździć. W innym aucie mam M2 i że były wyśmienite ( dla mnie ) to wybrałem ich następców. Jak wykrece wiecej kilometrów to napisze co i jak.

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

A ja wyszedłem z założenia, że lepsze lepszy saochód to i lepsze opony i do nowej almerki zakupiłem Michelinki 185/65/15. Wnioski po pierwszej zimie są takie:

* są cichsze niż oryginalne bridgestone letnie;

* podczas przejeżdzania przez kałuże zachowują się rewelacyjnie nie ma żadnego poślizgu po prostu tną wodę i tyle;

* rewelka na śnieg czy błoto;

* ABS ubiegłej zimy załączył mi się tylko raz ( na lodzie) czyli o czymś to świadczy;

* fakt, że są miększe od letnich podnoszą komfort jazdy;

* małe opory toczenia

i to tyle a o BARUMACH to słyszałem tyle, że są ciężkie jak nalewki ale w swojej klasie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

 

Od 2 zim jezdze na Pirelli 190 SnowSport 185/65/15 i powiem krotko:

 

- na duzym sniegu sa perfect (zdobyly 2 lata temu 1 miejsce w jakim tescie robionym chyba przez Auto swiat)

 

- na blocie posniegowym sa przecietne, ale niezle i troche lepsze od polskich kormoranow

 

- na lodzie tak jak wszystkie sie slizgaja

 

- przy deszczu sa gorsze od dobrych letnich opon

 

- halas i zuzycie rowniez przyzwoite

 

Polecam zdecydowanie na duzy snieg, ale na bloto posniegowe mozna juz teraz znalezc lepsze kapcie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pirelli SnowSport 185/65/15 za 1000PLN i są za***iste, cichutkie a w kopnym sniegu drą jak opętane. Często jeżdżę w Podkarpacie i Bieszczady - sa to oponki najlepsze jakie miałem, jak na takie warunki. Co do błota posniegowego - lepsze sa Carvingi z Pirelek - tańsze, ale za to głośniejsze i bardziej chybotliwe na wodzie i asfalcie (1 cm bieżnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy złapalem wrednego kapcia i tak zdarłem Vikinga, że nie było co łatać. Musiałem kupić nową oponę. Dobrze, że to się stało przy ruszaniu, bo gdyby tak pękła przy szybkiej jeździe.... Jakaś k....a podrzuciła na asfalt (chyba specjalnie?) dwa pospawane druty z ostrymi zakończeniami. Oponę spruło pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnie dni dają nam ostrą szkołę jazdy. powiem Wam, że Ultra Gripy 7 są świetne. jestem bardzo zadowolony, w kopnym śniegu jak na łańcuchach:) zastanawiałem się między Michelinami Alpin 2 a właśnie Goodyearami UG7. znajomy wziął Alpiny i mówi że nie wgryzają się w śnieg tak dobrze jak Goodyeary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

continetal wintersport2 czy jakoś tak

 

śnieg - tragedia, nie jestem w stanie podjechać pod najmnejsze wzniesienia

 

błoto - tragrdia, jw

 

zimno i mokro - tragedia, 3 bieg + gaz do dechy = boksowanie kół,

 

o dwójce już nie wspomne, auto ma tendence odrazu do przesuwania się w lewą lub brawą stronę- strasznie niebezpieczne

 

sucho - dobrze się jeździ podobnie jak na letnich ale hamowanie to jest porażka. Szybko się ścierają

 

żony micra - uniroyal które dokładali seryjnie, nie wiem jaki typ

 

wszystkie powyższe punkty - rewelacja

 

takie kupię w przyszłym roku ew vikingi, bo też na nich jeździłem i też było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie kupilem cztery sztuki FULDA kristal montero, opony niedrogie (po 205 zl za 15"185/65), niezle sie trzyma autko na nich, jestem zadowolony. Po ruszeniu ze swiatelek kilka dni temu jak prawie zderzakiem sie snieg garnelo zawsze bylem pierwszy ;) Polecam FULDE. Pozdrowionka i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!

fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Kleberow Krisalp. Bardzo niepewne na kazdego rodzaju sniegu.

 

Mówisz o starszych kleberach? bo ja mam na P11 Krisalp HP i jestem z nich bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pisałem już wcześniej o goodyearach ultra grip 7, kiedy testowałem je na mokrej nawierzchni. teraz po kilku dniach jazdy po śniegu (czasem bardzo zmrożonym) dokłądam duży plus do mojej oceny. polecam każdemu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni temu kupiłem Sava Eskimo S3 185/65/15 (zrobiłem 1tys km). Sprawują się o niebo lepiej od Dębicy Frigo, którą użytkowałem przez 2 sezony. Kupiłem ze względu na opinie w necie. Myślałem o Firestone Winterhawk (ale nie było :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dwa miesiace temu kupiłe nowe gumki "WINTERSTAR"

Nigdy nie słyszałem o takiej firmie ale musze powiedziec ze mnie zaskoczyła.

Kiedy inne się ślizgaja te prą ido przodu jakby to był czołg a nie NISSAN.

Bardzo ich polecam w każdych warunkach się sprawdzaja nawet przy kasie - za jedna płaci się 204 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w corolli DAYTON DW500 - opona kierunkowa i bardzo sobie ją chwalę

 

myślę ze w następny sezon prima wjedzie też na DAYTONACH

 

bo teraz to już niechcęinwestować (narazie wystarczy wydatków -> skrzynia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam Fulda Montrelo cy cuś :wink:

Pierwszy sezon okej :grin:

Ale teraz druga zima to na śniegu zero uciągu :!:

Na suchym super można jechać 180km./h bez stresowo ale śnieg trzeba omijać :wink:

Na przyszły sezon kupie coś innego mimo że te jeszcze nie są zdarte 8)

W drugim aucie mam Dębice i na śnieg super :!:

A z droższych to polecam opony Firestone Winterhawk :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

dostalem w prezencie prawie nowe oponki Sava Eskimo o wymiarach 195/65/15. Czy one w ogole wejda do N15 1.4 i czy na nich ujade? Przeczytalem forum i widze, ze powinny wejsc, ale jezdzic nie ma na nich sensu. Ale moje pytanie brzmi, czy spalanie bedzie duzo wieksze i czy samochod faktycznie duzo dluzej bedzie sie rozpedzal? Aha i jeszcze czy przy skrecie nie beda obcierac? A tak w ogole to musialbym ewentualnie zamienic felgi z 14 na 15.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szanujac zdanie Klubowiczow zwracam sie o porade. Idzie zima i jak zwykle dylemat jesli chodzi o opony zimowe. Rozwazam zakup polskich Frigo 2 badz tez Goodyear Ulragrip 6 lub 7. Ktos ma jakies sugestie co lepiej bedzie sie sprawdzalo podczas polskiej zimy.?Nie ukrywam wazna role odgrywa cena ale nie kosztem bezpieczenstwa.

 

WYSYŁAM BARDZO WIARYGODNY TEST ADAC

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...urcePageID=8762

 

ULTRA GRIP7 WYGRYWA pozdrawiam

 

Dodano: 20 Paź 2006, 20:37

Witam,

dostalem w prezencie prawie nowe oponki Sava Eskimo o wymiarach 195/65/15. Czy one w ogole wejda do N15 1.4 i czy na nich ujade? Przeczytalem forum i widze, ze powinny wejsc, ale jezdzic nie ma na nich sensu. Ale moje pytanie brzmi, czy spalanie bedzie duzo wieksze i czy samochod faktycznie duzo dluzej bedzie sie rozpedzal? Aha i jeszcze czy przy skrecie nie beda obcierac? A tak w ogole to musialbym ewentualnie zamienic felgi z 14 na 15.

Pozdrawiam

są za szerokie opony zimowe powinny być węższe od optymalnych o 1 rozmiar(175/65r14)są idealne do n15 ,oczywiście jeśli felga 14" te z opisu są 15calowe więc do almy na orginalne felgi nie wejdą po drugie 15" powinny mieć rozmiar do n15 185/55..60/r15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, Z wielu słyszanych opini nasza debica frigo 2 b.dobrze sie zachowuje, i nie ustepuje innym producentom,jezdziłem yarisem na tych oponkach i złego słowa nie powiem :) do normalnej jazdy sa jak najbardziej w porzadku.

co do Goodyear Ulragrip 6 lub 7 hmm wypowiedziec sie nie moge bo nie jezdziłem na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem opony Firestone Winterhawk 185/65 R15 - są cichsze niż letnie Bridgestone (kupione razem z samochodem) - i w środku mniej trzeszczy plastik, jazda jest bardziej komfortowa. Mam nadzieję, że jak spadnie śnieg też będą OK! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem opony Firestone Winterhawk 185/65 R15 - są cichsze niż letnie Bridgestone (kupione razem z samochodem) - i w środku mniej trzeszczy plastik, jazda jest bardziej komfortowa. Mam nadzieję, że jak spadnie śnieg też będą OK! :grin:

Ja dokładnie takie same kupiłem przed poprzednia zimą, która raczej sniegu nie żałowała i jestem zadowolony a do domu mam na dodatek pod góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...