Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chłodnica wymiana


Goofy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam padła mi chłodnica a dokładnie połamał się kruciec  do którego był podłączony wąż, akurat w moim aucie owy kruciec znajduje się po prawej stronie, stojąc przed autem, wszystkie jakie znalazłem są po lewej. Pytanie brzmi czy zakładając taka po lewej stronie i zakładajac wydłużony wąż będzie to miało jakiś wpływ na chłodzenie i pracę auta. Ciężko dostać taka chłodnice na szerokie,nawet w sklepach nie mają. Auto p11, benzyna, 1,8 2000 rok. Dziękuję za odpowiedzi. Na zdjęciu poniżej moja chłodnica oraz przeróbka znaleziona w necie. 

IMG_20180804_091146.jpg

Screenshot_2018-08-07-09-59-00-388_pl.tablica.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz zakładać taką chłodnicę i podłączać wąż na drugą stronę. Ciut dłuższy wąż podłączony z drugiej strony nie będzie miał żadnego ujemnego wpływu na pracę silnika i pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a tak z czystej ciekawości ktoś wie czemu niektóre egzemplarze maja z innej strony te wejścia i podłączenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dwa oznaczenia silnika: GA i QG 

GA mają po lewej stronie górny króciec

QG - po prawej.

Dlaczego tak? :bezradny: 

Nie wiem czy dłuższy wąż dostaniesz i czy będzie pasował, bo jest dość sztywny/ twardy = czy podda się "wygibasom". --- a! teraz spojrzałam na zdjęcia - można sztukować :/

 

Znam Twój problem, bo sama kiedyś szukałam chłodnicy  do 1,6 (też po prawej stronie) - upolowałam na Allegro używaną z p11.144 

jak potem sprawdziłam po numerach , ta chłodnica dedykowana jest do Primery P12 1,6

Komuś służyła i do mnie też pasowała i hula chyba 3 rok. Jedynie wężyk przy korku od odpowietrzenia ma wyjście na drugą stronę, ale on jest miękki i da się go spokojnie poprowadzić .

Przed zakupem poproś o rozstaw łap, aby pasowały mocowania.

Pewnie paru sprzedających Cię oleje - jak mnie :D - ale lepiej porównać wszystkie wymiary niż później rozłożyć ręce i bujać się z niepasującą chłodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za odpowiedzi, jeszcze jedno pytanko znalazłem taką samą chłodnice ten sam rocznik silnik wersja tylko jest kombi ja ma hatchback czy orientujecie się czy będzie pasować? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna pasować, na wszelki wypadek jednak sprawdź wymiary szerokość, wysokość i grubość,  ale nawet gdyby była ciut, choć nie powinna, większa to i tak termostat wyrówna wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany chłodnicy, zainteresowałbym się stanem belki pod nią. Jeśli nie jest przerdzewiała (oby), najwyższy czas oczyścić z rdzy i zakonserwować (chociaż i tak będzie rdzewiała od środka - ale spowolni proces perforacji). 

Ponadto, mając wyjętą chłodnicę płynu chłodzącego, warto przepłukać (niskim ciśnieniem wody) od wewnętrznej strony chłodnicę klimatyzacji z błota i innego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...