Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] System Overdrive w skrzyni automatycznej nie działa


wilk__1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Primerkę '98 ze skrzynią automatyczną i właśnie wczoraj jadąc do pracy wyjeżdżając z miasta chciałem włączyć system O/D. Kontrolka zgasła na desce wszystko niby w porządku ale niestety nadbieg się nie załączył i musiałem na 3 śmigać całą trasę.

Mam w związku z tym pytanie czy to może być jakaś elektryczna usterka czy raczej będzie mnie czekało rozbieranie skrzyni i mnóstwo kasy do wydania? Dodam, że stan oleju jest ok i wymieniałem go regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda p11, ale się wypowiem. :) Poprzez wciśnięcie guzika właśnie wyłączasz nadbieg, przez to skrzynia nie chciała wrzucić najwyższego biegu. Troszkę jest dla mnie dziwne że piszesz że kontrolka zgasła, u mnie kontrolka właśnie się zapala kiedy włączę O/D, a przy wyłączonym nic się nie świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziarski u mnie jak się wyłączy O/D to się świeci "O/D off".

Najśmieszniej że moja primerka jest na LPG i z brakiem nadbiegu nie przełączała się na gaz (usterki w tym samym momencie). Dzisiaj rano jadąc do pracy przez przypadek włączyłem centralke od gazu i o dziwo gaz się przełączył i załączył. Pomyślałem że spróbuje ze skrzynią no i rzeczywiście załączył się O/D i wszystko działało do popołudnia.

Niestety wieczorkiem wyjechałem i znów ten sam problem czyli nie załącza mi się LPG i system O/D niedziała więc proszę o pomoc czy możliwe jest jakieś powiązanie elektroniczne skrzyni biegów z instalacją LPG? POMÓŻCIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...