Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia J11


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maniolo,są jeszcze magicy audiocar  na terenie dawnej giełdy w Mysłowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mając auto starsze niż 4-5 lat nawet nie ma co się zastanawiać nad wymianą. 

Wymieniłem na V1 Plus (4GB 64GB)C z linku poniżej za cenę około 700 złoty. 

Rewelacja, jest bezprzewodowy CarPlay, zawsze aktualne mapy google i Spotify. Już nie muszę wieszać iPhone na uchwytach, wszystko mam na 10 calowym ekranie. Zestaw zawiera dedykowaną ramkę, zestaw przewodów i moduł canbus do obsługi kamer 360.

Polecam

link do modelu

https://pl.aliexpress.com/item/1005003483775333.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60553853914&aff_fcid=f44d7566a87b4ac087cb3ae2feff44e5-1711571436162-01793-_EIuCiBb&tt=MG&fbclid=IwAR1U0FZPELO5fZc5zf07oP6Fd0E4Q2Id6lZlrQv_9NsVCPjlDqWNM77fyjc&aff_fsk=_EIuCiBb&aff_platform=default&sk=_EIuCiBb&aff_trace_key=f44d7566a87b4ac087cb3ae2feff44e5-1711571436162-01793-_EIuCiBb&shareId=60553853914&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=974113c366404f9dadd4e28e495819a4&afSmartRedirect=y

IMG_4052.png

Edytowane przez bravomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jeśli mam tylko fabryczna jedna kamera (tył) to że będzie działać?czy odpowiednie przewody do sterowanie z kierownicy sprzedawca dorzuca w zestawie?

Wysłane z mojego RMX3521 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z kierownicy odbywa sie przez Canbus, nie ma dodatkowych przewodow. Canbus jest juz w zestawie.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sie to prezentuje. Jak z wymiana? Jest to trudne do ogarniecia czy to tylko wpiac kable i po sprawie? Mam starego Clariona NX302E z kamera cofania i przymierzam sie do zmiany na cos z androidem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 09:13, niuteq napisał:

Rozumiem że jeśli mam tylko fabryczna jedna kamera (tył) to że będzie działać?czy odpowiednie przewody do sterowanie z kierownicy sprzedawca dorzuca w zestawie?

Wysłane z mojego RMX3521 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź dokładnie model auta i jakie było oryginalne radio. Następnie z oferty wybierz odpowiedni dla Ciebie model. Komplet kabli i przejściówek dostosowany do modelu jest w zestawie.

pozdrawiam

3 godziny temu, tz4 napisał:

Jak jest z jakością rozmów telefonicznych?

Jakość rozmów jest ok.  Testowane z użyciem CarPlay 

5 godzin temu, uti napisał:

Super sie to prezentuje. Jak z wymiana? Jest to trudne do ogarniecia czy to tylko wpiac kable i po sprawie? Mam starego Clariona NX302E z kamera cofania i przymierzam sie do zmiany na cos z androidem. 

Wymiana jest bardzo prosta. Sprawdź dokładnie model auta i jakie było oryginalne radio. Następnie z oferty wybierz odpowiedni dla Ciebie model. Komplet kabli i przejściówek, łącznie z modułem canbus dostosowany do modelu jest w zestawie.

Edytowane przez bravomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 09:36, Banan61 napisał:

Sterowanie z kierownicy odbywa sie przez Canbus, nie ma dodatkowych przewodow. Canbus jest juz w zestawie.

Komplet kabli i moduł canbus jest w zestawie. Należy tylko przy zamówieniu wybrać odpowiedni model.

Edytowane przez bravomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie chcę być źle zrozumiany i nie chcę nikogo zniechęcać. w poprzednim samochodzie wymieniłem fabryczne radio na chińczyka z androidem. muszę przyznać, że zarówno jakość jak i funkcjonalność urządzenia były na naprawdę dobrym poziomie. radyjko nie fiksowało i nie miało problemów z zawieszaniem się. po sprzęgnięciu z telefonem można było korzystać ze wszystkich dobrodziejstw internetu, książki telefonicznej etc. dla mnie osobiście ważne były dwie rzeczy -  gniazdo (a w zasadzie gniazda) USB, których w oryginalnym radiu i samochodzie nie było, oraz możliwość zainstalowania kamery cofania. na plus było również to, że zachowane zostało sterowanie radyjkiem z kierownicy (canbus) po kilku latach używania okazało się, że były to jedyne rzeczy z których tak naprawdę korzystałem. co mnie irytowało? w przypadku korzystania z nawigacji google trzeba było korzystać z internetu telefonu, lub przenośnego modemu 4G LTE. za każdym razem gdy chciałem korzystać, trzeba było łączyć się z ustawionym wcześniej kanałem. umieszczenie wyświetlacza powiedzmy sobie na "czwartej godzinie", pod przednią szybą wymuszało odrywanie wzroku od drogi. nieszczególnie przypadło mi to do gustu. zdecydowanie bardziej przyjaznym rozwiązaniem jak dla mnie (!) jest telefon umieszczony lekko z lewej na szybie na wysokości wzroku. zupełny subiektywizm. ekran smartfona daje absolutnie wystarczająco duży obraz tego co na mapie, a zerkanie na niego nie powoduje odrywania wzroku od drogi. możliwości instalowania aplikacji w radiu z androidem to duży plus.  ale z czego można korzystać, czego nie ma w telefonie? co to wnosi do korzystania z samochodu, a tym bardziej w czasie jazdy? interfejs OBD2? to też jest dostępne na telefon z łączeniem przez BT. książka telefoniczna i zestaw głośnomówiacy? to jest w oryginalnym radio. wielkość wyświetlacza? ale to tylko do map, które jak wspomniałem wyżej wcale nienalepianej się patrzy w czasie jazdy. ktoś korzysta z odtwarzacza dvd? czy aplikacje zainstalowane w radio dają coś więcej od tych z telefonu? po kilku latach używania takiego radyjka, prócz dwóch wymienionych przeze mnie atutów, doszedłem do wniosku, ze jedyną zaletą z takiego radyjka jest fakt,  ze poprawia samopoczucie. ten duży wyświetlacz... ;)  choć doświadczone przez życie kobiety powiadają, ze rozmiar to nie wszystko. :)  radyjko od chińczyka, naprawdę fajna rzecz, ale bardziej jako gadżet niż coś niezbędnego. pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, exopel napisał:

nie chcę być źle zrozumiany i nie chcę nikogo zniechęcać. w poprzednim samochodzie wymieniłem fabryczne radio na chińczyka z androidem. muszę przyznać, że zarówno jakość jak i funkcjonalność urządzenia były na naprawdę dobrym poziomie. radyjko nie fiksowało i nie miało problemów z zawieszaniem się. po sprzęgnięciu z telefonem można było korzystać ze wszystkich dobrodziejstw internetu, książki telefonicznej etc. dla mnie osobiście ważne były dwie rzeczy -  gniazdo (a w zasadzie gniazda) USB, których w oryginalnym radiu i samochodzie nie było, oraz możliwość zainstalowania kamery cofania. na plus było również to, że zachowane zostało sterowanie radyjkiem z kierownicy (canbus) po kilku latach używania okazało się, że były to jedyne rzeczy z których tak naprawdę korzystałem. co mnie irytowało? w przypadku korzystania z nawigacji google trzeba było korzystać z internetu telefonu, lub przenośnego modemu 4G LTE. za każdym razem gdy chciałem korzystać, trzeba było łączyć się z ustawionym wcześniej kanałem. umieszczenie wyświetlacza powiedzmy sobie na "czwartej godzinie", pod przednią szybą wymuszało odrywanie wzroku od drogi. nieszczególnie przypadło mi to do gustu. zdecydowanie bardziej przyjaznym rozwiązaniem jak dla mnie (!) jest telefon umieszczony lekko z lewej na szybie na wysokości wzroku. zupełny subiektywizm. ekran smartfona daje absolutnie wystarczająco duży obraz tego co na mapie, a zerkanie na niego nie powoduje odrywania wzroku od drogi. możliwości instalowania aplikacji w radiu z androidem to duży plus.  ale z czego można korzystać, czego nie ma w telefonie? co to wnosi do korzystania z samochodu, a tym bardziej w czasie jazdy? interfejs OBD2? to też jest dostępne na telefon z łączeniem przez BT. książka telefoniczna i zestaw głośnomówiacy? to jest w oryginalnym radio. wielkość wyświetlacza? ale to tylko do map, które jak wspomniałem wyżej wcale nienalepianej się patrzy w czasie jazdy. ktoś korzysta z odtwarzacza dvd? czy aplikacje zainstalowane w radio dają coś więcej od tych z telefonu? po kilku latach używania takiego radyjka, prócz dwóch wymienionych przeze mnie atutów, doszedłem do wniosku, ze jedyną zaletą z takiego radyjka jest fakt,  ze poprawia samopoczucie. ten duży wyświetlacz... ;)  choć doświadczone przez życie kobiety powiadają, ze rozmiar to nie wszystko. :)  radyjko od chińczyka, naprawdę fajna rzecz, ale bardziej jako gadżet niż coś niezbędnego. pozdrawiam.

W pełni się z Tobą zgadzam. Ja też po kilku latach jazdy z chińczykiem powróciłem do oryginalnego radia. Oprócz tego co wymieniłeś powyżej to dodam takie plusy, że gra od razu, gra przy wyłączonym kluczyku i ma lepszy zestaw głośnomówiący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniał ktoś może w swoim J11b radio na jakiegoś Pioneera czy inną, uznawaną markę żeby działało Carplay? Bez problemu można znaleźć pełno tematów, zdjęć i opinii o chińczykach z androidem/carplay, ale bardzo ciężko znaleźć jakieś informacje o radiach porządnych producentów w J11. Funkcjonalnie, to zakładam, że wszyscy najwięksi producenci oferują podobną jakość, ale jak z dopasowaniem takiego radia? Chińczyki wydają się być dopasowywane pod konkretny model auta, a tutaj zazwyczaj jest jeden model radia, do wielu różnych aut. Czy są jakieś bardziej polecane, dopasowane do J11b radia z Carplay, które polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jobs_j11 napisał:

 Chińczyki wydają się być dopasowywane pod konkretny model auta, a tutaj zazwyczaj jest jeden model radia, do wielu różnych aut. Czy są jakieś bardziej polecane, dopasowane do J11b radia z Carplay, które polecacie?

 

 

albo ty nie rozumiesz zagadnienia, albo ja nie rozumiem ciebie. współcześnie każde radyjko posiada jakąś fizyczną wielkość, która absolutnie różni się od radyjek w innych markach samochodów, a często również w obrębie tego samego modelu w różnych generacjach. kiedyś sprawa była prosta - obowiązywał pewien standard na kieszeń radia w samochodzie i stosunkowo łatwo było  radyjko wymieniać nie tylko na firmowe z wyższej półki, ale również na radyjka innych producentów. obecnie każdy cockpit w każdym samochodzie jest inny, przy wymianie radia, nie wymienia się często samego urządzenia, lecz również cześć cockpitu, który jak wspomniałem zawsze różni się od innych marek, czy modeli. krótka lektura zdjęć współczesnych wnętrz samochodów osobowych powinna nieco rozjaśnić Ci  wgląd w tą kwestie. nie przypadkowo Chińczycy dopasowują (swoją drogą bardzo dobrze) radyjka pod konkretny model samochodu, a nawet jego generację. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exopel
 

Cytat

współcześnie każde radyjko posiada jakąś fizyczną wielkość, która absolutnie różni się od radyjek w innych markach samochodów, a często również w obrębie tego samego modelu w różnych generacjach.

No tak. I dokładnie z tego powodu zapytałem, czy jest jakiś Pioneer, Sony, JVC czy inny producent oferujący model radia z Carplay, który swoją fizyczną wielkością bardziej dopasuje się (wiem, że idealnie nie będzie) do J11b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jobs_j11 napisał:

@exopel
 

No tak. I dokładnie z tego powodu zapytałem, czy jest jakiś Pioneer, Sony, JVC czy inny producent oferujący model radia z Carplay, który swoją fizyczną wielkością bardziej dopasuje się (wiem, że idealnie nie będzie) do J11b

nie szukałem zbyt głęboko, ale internet na ten temat milczy. jedyna alternatywa to radia z Chin. zawsze jest jakieś "ale" ;) na rynku są dostępne radia tzw. wiodących marek, które oprócz androida obsługują iphona, ale tu też jest jakieś "ale" :D albo są to radia które z całą pewnością nie będą idealnie pasować do konkretnych modeli samochodów, bez dodatkowej przeróbki cockpitu (maskowanie, lub powiększanie otworu. przykładem jest radio Pionner, które oferuje jakąś bryłę niekoniecznie kompatybilną z otworem po oryginalnym radiu. na tej zasadzie proponowane są urządzenie innych firm np . sony czy jvs. na rynku dostępne są również wyświetlacze, które można dodatkowo zamontować na desce i sprzęgnąć z telefonem za pomocą BT. jak to funkcjonuje i czy współpracuje  z elektroniką samochodu, nie mam pojęcia. może video nieco rozjaśni ci sprawę. nadal jednak oba patenty sa jakby protezą, która moim zdaniem bardziej szpeci niż wzbogaca wnętrze auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.03.2024 o 22:00, bravomar napisał:

Mając auto starsze niż 4-5 lat nawet nie ma co się zastanawiać nad wymianą. 

Wymieniłem na V1 Plus (4GB 64GB)C z linku poniżej za cenę około 700 złoty. 

Rewelacja, jest bezprzewodowy CarPlay, zawsze aktualne mapy google i Spotify. Już nie muszę wieszać iPhone na uchwytach, wszystko mam na 10 calowym ekranie. Zestaw zawiera dedykowaną ramkę, zestaw przewodów i moduł canbus do obsługi kamer 360.

Polecam

link do modelu

https://pl.aliexpress.com/item/1005003483775333.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60553853914&aff_fcid=f44d7566a87b4ac087cb3ae2feff44e5-1711571436162-01793-_EIuCiBb&tt=MG&fbclid=IwAR1U0FZPELO5fZc5zf07oP6Fd0E4Q2Id6lZlrQv_9NsVCPjlDqWNM77fyjc&aff_fsk=_EIuCiBb&aff_platform=default&sk=_EIuCiBb&aff_trace_key=f44d7566a87b4ac087cb3ae2feff44e5-1711571436162-01793-_EIuCiBb&shareId=60553853914&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=974113c366404f9dadd4e28e495819a4&afSmartRedirect=y

IMG_4052.png

Czesc, czy ktos montowal u siebie takie radio android na slasku? Jestem juz zdecydowany i wlasnie zamawiam ale jakos boje sie podlaczac tego sam bo nie znam sie kompletnie... mam obecnie Clarion NX302E z kamera cofania.  

Edytowane przez uti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT masz pelno filmikow jak to sie robi krok po kroku. Nie trzeba miec specjalnej wiedzy. Radzilbym uwazac jakie radio bedziesz zamawiac, bo sie okarze ze wtyczki nie pasuja. W j11 byly wsadzane trzy radia i mialy inne podlaczenia (wtyczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak więc dobrać odpowiedni sprzęt ? ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, serg_on napisał:

jak więc dobrać odpowiedni sprzęt ? ktoś pomoże?

Najlepiej przed kupnem skontaktowac sie z sprzedawca i podac mu rocznik i dolaczyc zdjecie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie co to za radio? Telefon wykrywa BT "CEMX9". Na co ewentualnie można wymienić za rozsądne pieniądze?IMG_20240516_125634.thumb.jpg.10b3cd1e42b52948c56dd2db832fed1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Radio wymienione na GMS 8988 TQ 10cali, c9977ee0ec51b3b4af710bb6ef01565f.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż bez problemu?Jak z RDSem,gubi fale czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja ma radio FM, ale ja korzystam ze stacji internetowych. Jest slot na kartę sim także radyjko ma swój internet. Gra dużo lepiej niż fabryczne, nie gubi zasięgu, działa wszystko w tym kamery 360.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 10:38, mikrawiec napisał:

Cześć wam, jestem świeżo po wymianie radia na KD-1881 (oznaczenia na kartonie, cokolwiek to znaczy).
Radio obsługuje kamery 360, fabryczne USB, AUX, sterowanie z kierownicy.

Mikrawiec coś bliżej o radyjku, może link gdzie nabyć lub uzyskać info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest jakaś realna różnica między radiami Daisata i GMS?

Czy coś przeważa na korzyść któregoś z nich?

czy GMS jest dostępny tylko na polskich stronach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...