Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 dci i szuranie z okolic rozrządu


Lukasz_Mielnik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Na pewno ktoś już przerabiał temat i chciałem się mądrzejszych zapytać zanim odstawię auto do warsztatu ;)

Pacjent: J10 2.0 dci z 2007 roku i 220 tys km 

Objawy: po uruchomieniu silnika (zimnego), i po otwarciu maski umieszczeniu głowy i ucha w okolicy pokrywy rozrządu - dobiega do moich uszu charakterystyczne "szuranie" (coś jakby odgłos starej sieczkarni .. ale taki wytłumiony). Po rozgrzaniu tego objawu nie ma (albo jest bardzo delikatny - zagłuszany terkotem dizla). 

Czy takie "szuranie" może sugerować konieczność wymiany kompletnego rozrządu (teoretycznie nie przewidzianego do wymiany), czy może być to np. padnięty napinacz albo jeszcze jakiś inny element znajdujący się w okolicy rozrządu - dźwieki ewidentnie dobiegają z okolic pokrywy rozrządu. 

Jeżeli ktoś miał podobne objawy to będę wdzięczny za informacje bo nie wiem jaki budżet na to rezerwować mam 

Jeżeli znacie dobry warsztat (nie mam na myśli ASO) w Warszawie, tzn. taki, który ma doświadczenie z silnikiem M9R i zna jego bolączki to będę również wdzięczny za podanie. Nie chcę oddawać auta do warsztatu, który będzie "zgadywał" / "sugerował" itp. 

 

pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.nissanklub.pl/topic/101174-t31-20-dci-v-łańcuch-rozrządu/?page=4

Tam jest trochę do poczytania. Choć nie ten model ale silnik ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - to co podesłałeś już znam ;) .... teraz bije się z myślami bo, tak jak jedna z osób napisała "od szurania do przeskoczenia" droga jeszcze daleka, a mi dopiero delikatnie zaczyna szurać na zimnym. Nie chcę się też pakować w wymianę kompletnego rozrządu jeżeli nie jest to konieczne - bo wiadomo koszty. Z drugiej strony jestem z tej kategorii kierowców, którzy jak już "coś tam" usłyszą to nie mogą spokojnie obok tego przejść ;)

Rozumiem, że demontaż pokrywy rozrządu musi się odbyć - tu akurat dobrze się składa bo już mi się lekko poci więc na pewno nie zaszkodzi od nowa uszczelnić, ale pytanie co dalej po zdjęciu ... czy może np. wystarczy wymiana napinacza itp itd. ...bo jak tu też wspominał ktoś stan łańcucha po ok 200 tys km nie był tragiczny (więc takie słabe nie są) ale pewnie odpowiedzi na te pytania dopiero po zdjęciu pokrywy będzie można poznać ;) 

dzięki w każdym razie za włącznie się do dyskusji!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się poci to masz okazję rozebrać i sprawdzić stan szyny  oraz napinacza. Te części są dostępne osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

aby cokolwiek zrobić z 2.0 DCI...należy go wyjąć, zatem jak już będzie wyjęty, to warto wymienić ten rozrząd oraz pokrywę (którą się wkleja nową)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...