Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Spalanie w zimę


Gość Norbery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nrmalne że kiedy nie b6yło zimno samochód mi palił w mieście 8 - 8,5 l gazu a teraz skoczyło na 9 - 9,3 l gazu wiem że wymiana opon też ma znaczenie ale czy możliwe że przy silniku 1,0 l występuje tak duże spalanie. Staram się jeżdzić w miare ekonomicznie (hamowanie silnikiem) ale nie wiem może jestem przewrażliwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mysle ze to calkiem realne bo czas nagrzewania czyli jazdy na ssaniu jest dluzszy wieksze opory opon zimowych to calkiem realna sprawa kolejna sprawa to predkosc jazdy jest mniejsza niz w lecie a co zatym idzie mniej ekonomiczna pozdrawiam Wolf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

To spalanie przy 1.0 to norma. Nie wypowiadam się co do spalania na gazie bo jeżdżę na benzie.

Szczerze mówiąc u mnie jak jest ciepło to w mieście spali ok.6-6,5l, zimą spokojnie bierze 9-10l, a przy dynamicznej jeździe zimą na krótkich odcinkach łyka nawet koło 12l!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi k11 automat na bezynce potrafi wychlac w miwescie 10 l na sto jak rano zimna rusze

a w k10 automay bezyna bylo kolo 9l na 100 jak ruszalem rano pozniej jak byl cieply kolo 6,5

a w k12 automat zdziwiony bylem bo tez bylo nie mala za nim sie rozgrzal wychodzilo 8l :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie przy 1.0 to norma. Nie wypowiadam się co do spalania na gazie bo jeżdżę na benzie.

Szczerze mówiąc u mnie jak jest ciepło to w mieście spali ok.6-6,5l, zimą spokojnie bierze 9-10l, a przy dynamicznej jeździe zimą na krótkich odcinkach łyka nawet koło 12l!!!

12 :shock: to chyba za dużo... 8-9 na krótkich odcinkach, to się zgodzę. W lecie spada do 6 (mówię o gaźnikowym - wielopunkt powinien być trochę bardziej oszczędny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie 93?? do 92 produkowali ,

kolega w tico osiągnął nawet 14 na 100 bo nigdy mu sie niezdążył nagrzac na krotkich odcinkach i na ssaniu jezdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja micra jak ja jeździłem po mieście paliła 10 literków. Teraz jeździ tylko żona. Samochód zaczął palić około 8 literków. Hm, jaka może być tego przyczyna?

 

....

 

Pewnie tylko taka, że żona waży 30 kg mniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spalanie które podałem jednak nie było normalne po paru dniach zadzwonił mi łańcuch i musiałem wymienić i pare uszczelek łacznie wyszło 1320 zl i teraz pali 7 l gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... moja micra ostatnio spalila 9,8litra na 100km... i to nie gazu tylko benzyny... jezdze w sumie tylko po miescie, ale zwykle spalala ok 7, czasem 7,5... ale 9,8 to juz przesada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słcuhaj już pisałem na innym temacie że spala mi ponad jedenaście hehehe. A instalacja niezłej firmy za 2000 -dobrze że poprzedni właściciel zainwetował :shock: Miałem poprzedni samochód 2.0 143 KM i palił 10,5 teraz mam 1,0 i co... Mi też rozrząd zaczyna stukać, czy to może mieć wpływ na spalanie?? jak to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a odnosnie hamowania silnikiem na gazie i "zerowym" spalaniu... czy na sekwencji tez nie ma zerowego spalania??

 

Jest, o ile w sterowniku masz wlaczona opcje "cut off". Domyslnie nie zawsze jest

 

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 09:15 ]

Przysłoń chłodnicę.

 

Nie bierzcie z kolegi przykladu. Takie wypowiedzi powinny byc tu negowane, a z tego co widze nikt na to nie zareagowal :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ostatnio zalałem (Pb 98) moją Micrę do pełna(do odbicia pistoletu) , wyzerowałem licznik dzienny i w drogę. Po przejechaniu 103 km tankuję (ta sama stacja) do odbicia i nogi mi się ugieły..... 9,5l. !!! (Podczas mojego pomiaru śr. temp. za oknem 0-7 st.C, dość dynamiczna jazda, nowe opony zimowe, podróże na krótkich i dłuższych odcinkach). Myslę sobie co będzie jak przyjdzie mróz ? W lecie pali mi ok. 6-7l; na trasie 5 l.(+/-), czyli norma i jak czytam Wasze posty to widzę że to spalanie w okresie zimowym też będzie "normą".Chyba czas skończyć z dynamiczną jazdą :682: Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas skończyć z dynamiczną jazdą :682: Pozdro.

 

Żebyś się nie zdziwił jak osiągi pod dystrybutorem wcakle się nie zmienią :( Moja też tyle pali. Masakra ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...