Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tom.law
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rafsty napisał:

Kolego kup sobie jakiś najprostszy skaner diagnostyczny i odczytaj wszystkie błędy i je skasuj. Zobaczysz czy się pojawią z powrotem to raz a dwa będziesz miał pojęcie co tam się w tym aucie dzieje. Wydatek śmieszny a wiele problemów rozwiązuje :) Jakbyś bliżej mnie mieszkał to bym podjechał odczytać Ci te błędy ale 200 km to troszkę za daleko :) 

https://allegro.pl/oferta/skaner-u480-tester-diagnostyczny-obd2-gratis-cd-6797221303?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Takie coś wystarczy czy lepiej zainwestować w coś droższego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczy.  Najważniejsze ma czyli odczyt podstawowych błędów plus kasowanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu. 

Po wszystkich naprawach, wizytach w serwisach, wymianach świec, wypalaniu dpf, wymianach filtrów paliwa, czujników dpf itd itp i zostawieniu worka pieniędzy auto dalej zachowywało się źle. Raz mniejszy, raz większy ale stukot pozostał... Jedyna opinia serwisu w Łodzi jaka była dobra, to taka żeby wymienić wtryski. I nie mówię tu że trafili z djagnoza ale dzięki temu znalazłem rozwiązanie. Miałem już dość ASO i "mechaników" łódzkich dlatego znalazłem fachowca z Bełchatowa, dokładniej polecił mi go brat ponieważ wymieniał wtryski u niego. Nie dość że facet wymienił mi 1 wtrysk (bo faktycznie jeden miał awarie piezo a nie 2 jak mówiono mi w Łodzi) to znalazł faktyczną usterkę, a był nim przestawiony rozrząd?!! Zaniepokoił się tym że po wymianie wtrysku dalej coś delikatnie klekotalo, przemienial wtryski miejscami aż postanowił sprawdzić pompę w silniku i zauważył przestawiony rozrząd!!! Rozrząd oczywiście wymieniany w ASO w Łodzi (choć obecnie nie mają autoryzacji Nissana, zabrali im) to w wizytach w innych ASO w Łodzi nikt nie wpadł na pomysł że te dziwne dźwięki mogą pochodzić przez rozrząd. Lepiej im było wymieniać pierdoly i mówić że to stare auto więc tak chodzi. 

Czasem lepszy dobry Magik niż partacze z ASO

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...