Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbina Qashqai J11 1.6 Dig-t A raczej jej problemy.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

www.ebay.pl/itm/394202537414?chn=ps&norover=1&mkevt=1&mkrid=4908-166454-595607-3&mkcid=2&itemid=394202537414&targetid=293946777986&device=c&mktype=pla&googleloc=1011676&poi=&campaignid=20217678640&mkgroupid=148313024046&rlsatarget=pla-293946777986&abcId=&merchantid=738095887&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwMGYofTchQMVaYtoCR1AMABSEAQYDSABEgLZmvD_BwE

u mnie wygląda identyko jak ten na ebay-u ; twój jest trochę inny niż mój i nie wiem czy tak samo

będzie pełnił swoją funkcję , co byś zrobił kupować koszt znikomy warto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dość dociekliwy i próbowałbym...może nie od razu bo szukałbym podobnego.Ale myślę że gra warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście dziś na grupie FB ten rozebrany silnik 1.6 dig-t napinacz olejowy padł i łańcuch tarł o obudowę chyba pierwszy przypadek takiej awarii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy,było już nawet tutaj.Napinacze to pięta Achillesowa Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Motul a idzie to zdiagnozować są jakieś objawy których nie idzie zignorować jakoś się to objawia bo gość tylko pisał że coś mu pukało i to nie mocno powiem szczerze że słuchałem i jest jak zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt o zdrowym rozsądku nie leje oleju 15W.. czy 20W... raczej brak oleju

robi takie niespodzianki i rozrząd siada i turbina szlak trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze z pierwszego montażu w 1,6 i 1,2 dość często wadliwe były. Tak mi w ASO powiedzieli jak ja napinacz w 1,2 wymieniałem. Mówili też, że po wymianie nikt nie wracał jak do wtedy. Tylko nie wiem czy nie wracali bo już nie szli do ASO. Za mało czasu mineło czy inny powód. W każdym razie ja już prawie 5 lat po wymianie i hula. Na pewno to nie była kwestia złego oleju czy jego braku. Przejechałem ok. 5000 km z szurającym po prowadnicach łańcuchem, nie było uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne dalsze dywagacje na temat napinaczy w 1.6 proszę pisać tu:

I nie zaśmiecać tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2024 o 19:24, JACKO29 napisał:

Panowie...jedna uwaga.Narzekacie na to przymulenie.Wyczyśćcie w benzynie ekstrakcyjnej sensor map.Jak zdejmiecie osłonę silnika to od razu rzuca się w oczy,leży na plastikowej rurze od góry,przykręcony śrubką na klucz 10.W skali trudności 1-10 ...1!~A warto.U mnie wyglądał na czysty,ale miał dziwną powłokę na sobie tak jakby film olejowy.5 minut i z głowy.Jeździłem wczoraj i dzisiaj prawie 100km,i próbowałem wywołać ten efekt przymulenia i nie udało mi się,za to zauważyłem,że Kaśka zaczęła mniej palić,choć może za bardzo jeszcze jestem pod wrażeniem tego muła i wydaje mi się,że jeszcze czegoś brakuje.Ale jest lepiej.Grzebie dalej :D

@JACKO29 dzięki, pomogło. Wyglądało u mnie identycznie (też taki cienki, przeźroczysty film olejowy). Od razu czuć różnicę 

Edytowane przez jobs_j11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta część widoczna na rysunku ?

Jak zdjąć osłonę/pokrywę silnika?

Jak umyć ten czujnik aby go nie uszkodzić , czy łatwo go uszkodzić ?

MAPsensor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie sytuuje tego dość wyraźnie,ale po numerach czujnika wygląda że tak.

Osłonę po prostu podrywasz do góry,najlepiej na rogach.Ona ma pod spodem grube kołki które siedzą w gumowych obsadach.Nic nie uszkodzisz.

Czujnik myjesz cienkim pędzelkiem ,czystą benzyną ekstrakcyjną.Pędzelkiem nie uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...