Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w J11


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.06.2021 o 09:19, mlenda49 napisał:

I wszystko jasne.  :)

A tak na marginesie czy ja z moim 14 rokiem produkcji mogę coś aktualizować ?

Kupujesz najnowsze mapy na karcie SD i wymieniasz ją w slocie.

EDIT

Na Allegro są po 160zł. Sam przed chwila kupiłem - jutro ma być.

Moja była V3 - teraz jest V6.

Powinna być istotna różnica w pokryciu dróg. Przetestuję delikatnie w czwartek wyjazdem weekendowym - choć trasa krótka i nie będzie chyba się mogła mocno wykazać.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 23:19, Karminadel napisał:

Kupujesz najnowsze mapy na karcie SD i wymieniasz ją w slocie.

EDIT

Na Allegro są po 160zł. Sam przed chwila kupiłem - jutro ma być.

Moja była V3 - teraz jest V6.

Powinna być istotna różnica w pokryciu dróg. Przetestuję delikatnie w czwartek wyjazdem weekendowym - choć trasa krótka i nie będzie chyba się mogła mocno wykazać.

A czy to nie jest tak, że przy okazji przeglądu w ASO dostaje się nowe mapy?

Pytam dlatego, że do chwili obecnej miałem 3 przeglądy i każdorazowo otrzymałem nowe mapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, buba1982 napisał:

A czy to nie jest tak, że przy okazji przeglądu w ASO dostaje się nowe mapy?

Pytam dlatego, że do chwili obecnej miałem 3 przeglądy i każdorazowo otrzymałem nowe mapy...

Dostajesz, bo masz nowe auto. Od czerwca 2016 Nissan uruchomił program SMARTCARE.
https://poland.nissannews.com/pl-PL/releases/nissan-uruchomi-program-bezp-atnej-aktualizacji-map-w-systemie-nawigacji-nissanconnect?selectedTabId=photos

Po 3 latach podobnie jak posiadacze starszych Nysek, będziesz skazany na zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam wersję 15041-3-7 i jest to wersja nawet przewidująca przyszłość. Podczas lipcowego przejazdu uparcie kierowała mnie w tunel pod Ursynowem jeszcze nie oddany do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześc jestem nowy i próbuje zaktualizować mapy ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Mam karte sdhc w QQ, zainstalowałem MAP update Tool i gdy próbuje uruchomić pojawia mi się okienko pendrive niegotowy, w pomocy jest info ja niżej. Problem w tym że przeszukałem to menu i nie mam takich opcji? Xzy ktoś z Was spotalał się z takim problemem co robię źle?

ZAPISZ DANE MAPY W PAMIĘCI USB

note_icon.pngUwaga: należy wykonać tę procedurę, aby można było korzystać z aplikacji Map Update Tool.
  1. Włóż pamięć USB do systemu nawigacyjnego pojazdu.
  2. Wybierz ekran Informacje na dolnym pasku menu systemu nawigacyjnego.
  3. Wybierz opcję Informacje o systemie z menu Informacje.
  4. Wybierz opcję Aktualizacja mapy z menu Informacje o systemie.
  5. Wybierz opcję Aktualizuj za pomocą urządzenia USB z menu Aktualizacja mapy.
  6. Wybierz opcję Zapisz dane mapy w pamięci USB z menu Aktualizuj za pomocą urządzenia USB.
  7. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Rozpocznij
    note_icon.pngUwaga: po zapisaniu wszystkich danych mapy w pamięci USB zostanie wyświetlony komunikat Dane mapy zostały zapisane w pamięci USB. Teraz możesz wyjąć pamięć USB.
  8. Wybierz opcję OK i wyjmij pamięć USB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, skąd można pobrać MAP UPDATE TOOL z podanego wcześniej linku się nie da bo strona nie działa. Próbowałem wczoraj aktualizować przez WiFi. Udało się tylko z Polską, próbowałem dalej Niemcy ale było to 1,8 GB i miało trwać ok 40 min. Całą Europę to chyba by mi kilka dni zajęło. WiFi u dostępowałem z komórki. Myślę że przez pendrive będzie szybciej.

znalazłem coś takiego maps-tool 2.0.2 ale czy to jest to co ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się w końcu za aktualizację map zgodnie wyżej opisanym sposobem. Po wsadzeniu sformatowanego 32GB  pendrive do slotu w samochodzie, trwało kilka sekund jak się zgrało co powinno. Po podłączeniu pendrive do laptopa i uruchomieniu programu, okazało się że do aktualizacji jest 30 map. Postanowiłem aktualizować je po kolei, alfabetycznie. Zaktualizowało się 7 map i niestety pozostałe zmienił kolor na szary i są teraz niedostępne. Miejsca na pendrivie jest od groma, ale pozostałe mapy są nieaktywne. Przed rozpoczęciem aktualizacji wszystkie był aktywne. Teraz nie wiem co dale czy aktualizować w aucie te 7 które są na pendrive, sformatować go i od nowa aktualizować. Zaskoczyła mnie ta sytuacja a tu jak widzę są ludzie bardziej doświadczeniu w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Map Update Tool jest funkcja reset mapy i pełna aktualizacja. Zrób to w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krakus51 napisał:

...okazało się że do aktualizacji jest 30 map. Postanowiłem aktualizować je po kolei, alfabetycznie. 

Czy wszystkie mapy Ci będą potrzebne? Ja aktualizuję tylko Polska i ewentualnie państwa gdzie mogę być samochodem. Reszta  jest (mi przynajmniej)  niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie są mi potrzebne wszystkie. Ale ponieważ robię to pierwszy raz chciałem zaktualizować wszystkie bo w tym roku stracę prawo do darmowej aktualizacji. Jak to będzie później to nie mam pojęcia i czy będzie można odpłatnie tylko Polskę aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie 

Mamy koniec czerwca 2022 , najnowsze mapy jakie udało mi się zainstalować są z przed roku. Czy jest jakieś info by Nissan szykował jakąś aktualizację , coś nowszego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończyła mi się w lipcu bezpłatna aktualizacja map. Robiłem to za pomocą  pendriwa i programiku. Jak teraz można zaktualizować mapy, są na allegro mapy na kartach SD ale w mojej wersji auta nie ma gniazda na kartę. Można by cos pokombinować z czytnikiem kart SD ale czy to coś da ? Czy pozostaje tylko serwis, i jaki to koszt w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziwnie to działa u Nissana (bardzo słabo) , w Renault , który ma Nissana w swoich rękach zdecydowanie lepiej , a szkoda . W swoim autku mam w dalszym ciągu stare mapy  , mają ponad rok i nic nie idzie zaktualizować , a drogi w mojej okolicy wyglądają zupełnie inaczej jak przed rokiem - Pozostaje Android Auto , lecz nie tak miało być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale aktualizacja map w Renault nie jest taka super. Owszem można aktualizować przez pendrive lub usługi online przez wbudowaną łączność, tyle że trzeba siedzieć w aucie z włączonym silnikiem i stać. Aktualizacja kilku krajów trwa nawet z godzinę podczas gdy system po maks kilkunastu minutach by zapobiec wyładowaniu aku odłącza zasilanie. A jak jedziesz to ze względu na rzekome bezpieczeństwo wstrzymuje aktualizacje. No chyba, że ja coś robiłem źle, w każdym razie tylko tak mogłem mapy zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że w Nissanie podczas aktualizacji radia na postoju, to silnik powinien być włączony, lub akumulator powinien być podłączony pod prostowniki, a samochód powinien mieć włączone światła awaryjne, co zapobiegnie wyłączeniu zasilania. Może przy aktualizacji map też to się stosuje.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak wolę Android Auto i Mapy Google.

Fakt,że trzeba przez przewód USB, ale przynajmniej telefon się ładuje i mapy są aktualne. 

Na telefon jest nawet fajne miejsce przy podłokietniku i przewodu w ogóle nie widać.

Tak, że dałem sobie spokój z aktualizacjami Nissana, a płacić ..... to wolę za dodatkowe tankowanie.

Mam telefon z Androidem 11 ale bezprzewodowo łączyć się nie chce.

Udało się to komuś ?

Edytowane przez romeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nawet w najnowszych modelach nie ma Android Auto bezprzewodowego. Ale bardzo dobrze sprawdza się CarlinKit CPC200 - A2A.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert_B napisał:

Nissan nawet w najnowszych modelach nie ma Android Auto bezprzewodowego.

Tak też myślałem. Dzięki.

Cóż rozwiązanie przewodowe załatwia  sprawę

ładowarki indukcyjnej oraz bezprzewodowego  modułu do Android Auto.

Dobrej jakości przewód USB ma "to w sobie" no i jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodu USB i braku ładowarki bezprzewodowej to jak najbardziej masz rację. Na długich trasach i tak musisz podłączyć telefon do ładowania. Ale odkąd posiadam wspomniane urządzenie do bezprzewodowego Android Auto, widzę jego zaletę w dużych, zakorkowanych miastach. Będąc w Gdańsku w delegacji kilkanaście dni dojeżdżałem codziennie z hotelu do firmy. I tu przydawała się nawigacja z wyznaczaniem trasy w zależności od natężenia ruchu drogowego. Cały przejazd to było około 20 - 25 minut, więc AA bezprzewodowe z telefonem w kieszeni sprawdzało się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na tym forum i za wszelkie gafy przepraszam. Myślę, ze to jest watek w którym mógłbym zamieścić swoje pytanie, tzn. sie podpiąć.

Nissan J11 Tekna świeżo po aktualizacji kompletnej map za pomocą USB. Chciałbym zapytać jak dokładne są mapy Tomtom, nie pytam na ile sä aktualne. Zauważyłem ze wjeżdżając na wies gdzie stoją domy od 20 lat nie można ich poszukać po adresie. Próbowałem tez z innymi miejscowościami i podobnie. Korzystałem z innych nawigacji i pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzyło. Wjeżdżając w teren zabudowany otrzymuje meldunek słowny, ze mapy nie uwzględniają tego terenu (dosłownie nie pamiętam, ale cos w tym stylu). Drogi są pokazane, czyli miejscowość można poszukać a już adresy domów nie, nawet tych starszych powyżej powiedzmy dwóch lat i więcej. Co ciekawe na stronie internetowej Tomtoma wyszukuje te adresy. Sprawdzałem, tez nowo wybudowane drogi w Polsce - powiedzmy w przeciągu ostatnich lat i wygląda to znośnie. W poprzednim QQ miałem ostatnia aktualizacje w 2020 roku  i jadac rok temu nad morze na S3 to według navi jechałem po polu.

Zastanawiam sie, bo może ma znaczenie, ze to jest model przeznaczony na rynek niemiecki i tutaj jeździ a polskie mapy są traktowane po macoszemu. Czyli system rozpoznaje podczas aktualizacji skąd pochodzi pojazd i jest wgrywana odpowiednio dokładniejsza wersja mapy. Byłoby to dziwne ale dzisiaj jest wszystko możliwe.

Gdyby jednak TomTom dysponował tak "dokładnymi" mapami, to ja za taka nawigacje dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już pisałem na tym Forum, że to co Nissan nazywa nawigacją jest tak naprawdę produktem "nawigacjopodobnym". Nie ma znaczenia, czy pojazd jest z rynku niemieckiego, czy z polskiego. Takie "gó...no" Nissan oferuje swoim klientom. Ja chętnie bym dopłacił za auto bez tego "nawigacjopodobnego" produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...