Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2,0TD według wskazań kompa w mieście 8,4 a wczoraj zrobiłem 402km poza miastem

wskaznia 6,6 z włączoną klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnio pod koniec docierania na trasie Kazimierz Dolny-Warszawa (144km) wciągnęła 18L PB 98 poszło :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzcie o co chodzi ,wiem ze bylo wiele tematow ,podejzewam ze to sonda ,ale w ASO Nissana w Gdyni na wielkopolskiej krzycza 75zł za samo sprawdzenie czy to sonda.Wiem ze na szej stronie jest opisane sprawdzanie bledow (w tym sondy) jakims drutem ,ale czy to jest miarodajne? czy jesli mi wyskoczy ze to sonda to 100% pewnosci ze to bedzie sonda? bo diagnozowanie w ASO + sonda to niemałe wydatki.A niestety w zaprzyjaznionym serwisie Bosha w Gdyni nie maja kostki czy wtyczki zeby podlaczyc sie pod kompa. Nie bawi mnie zalewanie codziennie po 30zl i jezdzenie na tym 30 km.Wczoraj o 21 zatankowalem pojechalem do sopotu i spowrotem(30 km lacznie) a dzis juz rezerwa sie pali caly dzien odkad wsiadlem rano do auta.Nie ma wycieku ,sprawdzile mdzis w serwisie przy okazji wymiany oleju + filtrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pali jak smok przynajmniej paliła - muszę sprawdzić. Prawdopodobnie masz usyfioną przepływkę, albo komputer zwariował np. w związku z naciągniętym łąńcychem albo coś. No i może to być sonda lambda ale najpierw sprawdż i wyczyść przepływomierz.

 

Daj znać jakie efekty to przyniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Wiem że było szukane ale czy sprawdziliście filtr powietrza ?? !! to chyba najczęstsza a przy okazji najłatwiejsza do sprawdzenia (i eliminacji) przyczyna nadmiernego apetytu autka na paliwo. Poza tym jak sprawdzisz "drutem" w trybie diagnostycznym i wyskoczy błąd sondy lambda to masz już dwa wskaźniki że jest uwalona: autodiagnostyke plus duże spalanie. Jak to zrobić napisano w dziale zrób to sam. Komputer-być może. Może warto go zresetować. Odłączając klemy na całą noc a rano po ponownym podłączeniu, odpalić auto na 10-15 minut żeby pochodziło na jałowym bez dodawania gazu. Da się zauważyć jak czasem obroty falują, jak się właczy wiatrak znaczy że po programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza wymieniony zostal wczoraj razem z olejem, filtrem paliwa i filtrem oleju. Zrobie ta diagnostyke sondy. Prezplywomierz dopiero co pol roku temu czyscilem bo mi obroty falowaly i przy dojezdzaniu do np swiatel (hamowaniu) auto gaslo.Myslalem wczoraj tez ze to moze cos z plywakiem ,pokazuje rezerwe ,a ja mam pol baku ,ale wczoraj auto stanelo z braku benzyny :/ Postaram sie walnac reset jak mowiles ,moze pomoze ,jak nie to Sonda :/ Bosha 265zl ,ale mysle ze Bosh wie co wypuscza i warto zainwestowac ,bo jest tez jakis zamiennik za 165zl. Jak narazie ot mam wrazenie ze pali jak star ,a ja staram sie nie jechac wiecej niz 60km/h!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem P 11 1,6 98r. kombi.

Spalanie: miasto (6 km do pracy) przy ostatnim tankowaniu wyszło 13l Pb(!!!)

Trasa: prędkość ok 100-120 km/h 8 l.

coś mi sie wydaje ,że mimo wszystko trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem sondę (wg autodiagnostyki z działu zró to sam) ,wyskakuje błąd ,a raczej 11 razy miga Check Engine w ciagu 10 sekund (a powinien 5 razy) ,do tego jeszcze czujnik spalania stukowego mi wyrzuca czyli błąd nr 34. Ile taki czujnik kosztuje i do czego to w ogole służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja bez żadnych dodatków pali 12l..... no ale niedługo idzie na regulacje gażnika i wymiane kopułki z palca rozdzielacza, to sie zobaczy le wtedy będzie kopciła, oby mniej;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiekWH

moja Primka potrfi spalić ok 15-20 litrów lpg/100 a w trasie potrafi spaść do 11-12/100 może ktoś mi poleci dobrego magika od gazu który nie zedrze ze mnie.. podpowiedzcie.... pzdr.. :diabel2: Silnik sr20de p10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam trochę ponad 1/2 roku P12 1,9 cdi sedan prod. 08 2003 r. Ostatnio pokusiłem się o sprawdzenie litrażu zbiornika paliwa. Jeździłem od zalania po korek do chwili... zapalenia się alarmu o niskim poziomie paliwa LOW FUELL - bo ... zgasły wszelkie opcje na ekranie komputera. Zalałem 51,5 litrów ON po przebiegu 934 km, co oznacza że pojemność pozostałej w zbiorniku ropy to ok. 10,5 l. Zużycie paliwa na tej trasie (ok. 40% miasto, reszta poza miastem z różnymi prędkościami) to 5,51 l/100 km. A lampka kontrolna zapaliła się ok. 40 km przed alarmem. Szkoda że alarm powoduje mimowolne obawy że zabraknie fuella i zapowietrzy się układ zasilania, bo ta ilość ropy pozwoliła by jeszcze trochę pojechać.

Samo miast to ok. 6,5 l; poza miastem w zależności od stylu jazdy - od 4,2 l do 5,2 l; dość powiedzieć że trasa Kraków-Wrocław-Poznań-Białogard to przeciętna 4,9 l, ale rekord szarpanej jazdy na trasie 7 l (oj dużo za dużo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j_jasiu

Po długim weekendzie jazda po Warszawie przypomina ....... . Ciągłe korki, jadę do pracy po 1,5 - 2 godziny (w jedną stronę) spalanie w takich korkasach wyszło mi 9,3. :605: :651: jak jeszcze zamkną Toruńską to już będzie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 1,6

 

miasto 10,7 (sporo korków)

trasa 6,7

benzyna

 

....nie uważacie, że w zasadzie powinna palić od 0,5 do 1l. mniej?? Co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j_jasiu
P11.144 1,6

 

miasto 10,7 (sporo korków)

trasa 6,7

benzyna

 

....nie uważacie, że w zasadzie powinna palić od 0,5 do 1l. mniej?? Co może być przyczyną??

 

Wg mnie spalanko jak najbardziej prawidłowe, 6.5-7L/100 w trasie to spoko co do miasta to zależy od ilości korków ale 10,7 to chyba ze 3 godziny stania było? Jak dla mnie to zbyt wysoko ale to zależy od wielkości korka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zazwyczaj mieszcze sie w 10 litrach (cykl mieszany 60%miasto 40 trasa) :D

A PB to wiem ze jak przyprowadzałem auto z poznania to przy ekonomicznej jezdzie 120-140w porywach do 180 wyszło średnie 7,3:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

Moja P11 kombi z 1.6 pali mi średnio gazu 8.5. Raz na trasie zszedłem nawet do 7.8. Na benzynie odpowiednio litr więcej.

 

Nie powinna raczej palic wiecej gazu niz benzyny?

 

P10 sedan 1,6 benzyna na trasie 5,7 litra/100km. Na miescie nie liczylem - do pelna tankuje tylko na trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB trasa-7/100, cykl mieszany-50/50 8.5, miasto-10/100

LPG trasa-nie sprawdzone, cykl mieszany 50/50-10/100 miasto-11.5/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...