Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość esliwinski

Ja po przeprowadzonych testach mam takie wyniki:

miasto (tylko praca i powrot okolo 6 km w jwdna strone) - 11.2 l/100 km

cykl mieszany 300 km trasa 300 km miasto - 8.6 l/100 km

trasa tylko (130-150 km/h) - 7.6 l/100 km

trasa tylko (90-100 km/h) - 6.4 l/100 km

economy run (przez 250 km - wskazowka caly czas przy 80 km/h spokojne wyprzedzanie, wylaczona klima) - 5.7 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja ostatnio zrobiłem test i wyszło mi następująco:

 

- miasto (LPG) - 11,6l/100km;

-trasa (Benz.) - śr. 110km/h: 7,0l/100km.

 

LPG dopiero założyłem więc niedługo na przegląd po 1000km pojade i myślę że po regulacji jeszcze trochę zjedzie w dół.

 

Primera p11 2.0 16V 115KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[center:d4758835c4]moja p11 2.0 16V na trasie 7,8 l a w mieście właśnie testuję - ale mam obawy, że wyjdzie sporo :-((( Ciekawe czy ktoś wyliczał przy jeździe średnio 12 tyś. km rocznie po jakim czasie zwróci się montaż instalacji gazowej? No i jest jeszcze ryzyko wzrostu akcyzy na gaz :( [/center:d4758835c4]

 

No są wyniki końcowe

na trasie 7,8 l

po mieście 12,1 l

benzynki oczywiście :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyliczałem u siebie - załozylem 2 generacji do silniczka 1,6 - sprawuje sie wprost świetnie (był bdb gaziarz - tez zakochany w primerkach) - od grudnia 2005 do wrzesnia 2006 zrobilem 30 tys - czyli 9 miesiecy 30 tys przejechane - instalacja kosztowala 1700zł - zwrócila mi sie po 6,5 miesiecu - jest ok i nawet lepiej !!! spalanie gazu w cyklu miejskim i z kilami i startami ze swiatel i predkosciami do 180 to 10,5 - 11 litrów. W trasie nad morze ze sląska na wakacjach spalil mi 8,3 litra gazu przy predkosciach do 170. Licze ze banzynki pali o 20% mniej wiec wyliczam ze benki spalil by mi okolo 6,6 litra.... wiec jest bardzo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 rządzi !!! hihi - czytałemn niedawno ze fabryczna prędkość 1,6 z 90 konną jednostka to... 180 km/h.... powiem tyle: KłAMSTWO !!!!!!! I JUż !!!! zapraszam do degustacji mojej P10 1,6.... A4 - na gazie 195, na benzynce - 200 i jeszcze bylo troszke gazu ale musiałem zjechać na jaworzno... miłego!!! Do niedowiarków - nie ma tego słabego co by na lepsze nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm , jeśli wierzyc temu co pokazuje komputer jelsi chodzi o spalanie to moja pali niewiarygodnie mało choc jakos poziom wachy w zbiorniku niebardzo odzwierciedla to co pokazuje komputer:)) LAtem jezdząc spokojnie po miescie tak do 80km/h pokazuje mi gora do 6 ltr na trasie na 5 biegu przy 120km/h pokazuje 6,3 litra.Teraz kiedy jest chlodniej pali kolo 8 litrow.Generalnie primery i w ogole japonczyki palą malo, byc moze dlatego ze są poprostu lekkie.Podam przyklad.Masa primery(przynajmniej mojej p-11) podana w ksiązce pojazdu to 1190kg czyli bardzo niewiele.Na ten przyklad masa auta tej samej klasy - opla vectry B to 1380kg wiec roznica jest ogromna - wiec spalanie napewno tez jest w niej wieksze.Moja metoda na fajną jazde to duzy silnik w primerze - najlepiej 2.0 16V 130KM - umiarkowane spalanie i dobre osiągi.Primera rulezzz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

A jak wygląda sprawa spalania jak samochód stoi?

Miałem kiedyś w Oplu Omega MV6 komputer pokładowy, który pokazywał spalanie w litrach na godzinne jak się stało;)

A jak to wygląda w Primerce? Ile może ciągną litrów gazu na godzinę stania na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie primery i w ogole japonczyki palą malo, byc moze dlatego ze są poprostu lekkie.Podam przyklad.Masa primery(przynajmniej mojej p-11) podana w ksiązce pojazdu to 1190kg czyli bardzo niewiele.Na ten przyklad masa auta tej samej klasy - opla vectry B to 1380kg wiec roznica jest ogromna

 

Ale ta waga to w książce sprawdzana co hehe!

Moja waży 1355 sprawdzane na dwóch innych wagach

A książkowe 1190 to na papierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 2.0 TD ostatnio mnie zadziwiła. Przejechałem w trasie jakieś 1100 km i dwa razy po tankowaniach wyszło mi spalanie 6,5 l na setkę. Najlepszy wynik jaki osiągnęłem tym samochodem od początku jego posiadania. Jazda non stop z włączoną klimą prędkości 110 - 140 km/h. Oby tak dalej ;)

 

A jak ci pali w korkasach?? bo mi wychodzi 7,5-8.3 trasa Modlińska (od Aluzyjnej) na Miedzianą (w zależności od korków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

P11, 1,6 SLX, 6,5-6,7l benzynki (85% trasa 15% miasto), zimą 7,5, przy spokojnej jeździe, bez kręcenia obrotów. Jak dla mnie bardzo miło i sympatycznie. Myślałem o gazie, ale przy takim spalaniu raczej na razie nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 rządzi !!! hihi - czytałemn niedawno ze fabryczna prędkość 1,6 z 90 konną jednostka to... 180 km/h.... powiem tyle: KłAMSTWO !!!!!!! I JUż !!!! zapraszam do degustacji mojej P10 1,6.... A4 - na gazie 195, na benzynce - 200 i jeszcze bylo troszke gazu ale musiałem zjechać na jaworzno... miłego!!! Do niedowiarków - nie ma tego słabego co by na lepsze nie wyszło...

zmierz urządzeniem gps a potem się chwal :P prędkościomierz zwłaszcza w starym aucie potrafi sporo dokładać, o za niskich oponach nie wspominając ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...