Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1,3 opinie serwis uwagi


CZARNO_CZARNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nissanmaniaków, chyba już czas podzielić się opiniami na temat silników 1,3. 

Moja historia z nissanem po doświadczeniach z vw , renault, suzuki, mazda wygląda następująco;

  • 2016 r. QQ TEKNA DIG-T 1,6 manual  + siłowniki  maski od JACKO29  - + 4,5  / minus za turbo dziurę /
  • 2018 QQ TEKNA DIG-T 1,3 manual + Premium   manual  - +5 / minus za włączający się wentylator chłodnicy, serwis nie dał rady/
  • 2020 QQ N-TEC DIG-T 1,3 automat- +6 / minus za brak  siłowników maski od JACKO29 :blink: /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jest stałość w uczuciach co do modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie silniczek to duży plus. Nie mam zastrzeżeń. W aucie brakuje mi Auto Hold, lepszej jakości kamer z możliwoscią dowolnego wyboru obrazu - ale da sie przeżyć realnie używam tylnej i na prawe koło. Maski nie otwieram a 2x w roku to se podniose...
Ten silnik + DCT jest wystarczający. W porównaniu do 1.2 z poprzednich moich QQ to rakieta.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smakor napisał:

Dla mnie silniczek to duży plus. Nie mam zastrzeżeń. W aucie brakuje mi Auto Hold, lepszej jakości kamer z możliwoscią dowolnego wyboru obrazu - ale da sie przeżyć realnie używam tylnej i na prawe koło. Maski nie otwieram a 2x w roku to se podniose...
Ten silnik + DCT jest wystarczający. W porównaniu do 1.2 z poprzednich moich QQ to rakieta.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Mam N connecta 1.3 160 KM 2019, auto hold jest chyba w standardzie. Silnik daje rade, jedynie drażnią szumy z toczenia kół już od niskich prędkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kruku1981 napisał:

Mam N connecta 1.3 160 KM 2019, auto hold jest chyba w standardzie. Silnik daje rade, jedynie drażnią szumy z toczenia kół już od niskich prędkości .

Nie z automatem nie wiedzieć czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto hold dorzucili chyba w 2019 roku, bo nie było go nawet w materiałach promocyjnych na 2019. Ale w kupionym QQ z wyprzedaży rocznika 2019 (1,3 + skrzynia DCT) już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto hold mam w 2017 roczniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Filo napisał:

Auto hold dorzucili chyba w 2019 roku, bo nie było go nawet w materiałach promocyjnych na 2019. Ale w kupionym QQ z wyprzedaży rocznika 2019 (1,3 + skrzynia DCT) już był.

To mnie zaciekawiłeś. Mam N-Connecta + Style + Zima z 2019 roku z automatem i nie mam Auto Hold. To znaczy jest tylko Auto Hold pod górkę. Ale gdy stoję na skrzyżowaniu na poziomej powierzchni czy też z górki to muszę trzymać nogę na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robert_B napisał:

To mnie zaciekawiłeś. Mam N-Connecta + Style + Zima z 2019 roku z automatem i nie mam Auto Hold. To znaczy jest tylko Auto Hold pod górkę. Ale gdy stoję na skrzyżowaniu na poziomej powierzchni czy też z górki to muszę trzymać nogę na hamulcu.

A spróbuj na skrzyżowaniu na poziomej powierzchni włączyć N na dźwigni zmiany biegów powinno zadziałać, bo z tego co pamiętam w manualu tak było jak włączyło się luz, a w automacie to nikt w zasadzie nie zmienia dźwigni zmiany biegów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N w automacie do niczego nie służy. Auto Hold jak jest to masz przełącznik obok hamulca ręcznego. I ikonkę na tablicy informującą że jest włączony i aktywny.
 Faktycznie pierwsze lepsze ogłoszenie na ototanio z 2020 i automatu widać dodatkowy pstryczek:

image.png.6c55b28177300a4a6204f621874226f7.png

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Smakor napisał:

N w automacie do niczego nie służy. Auto Hold jak jest to masz przełącznik obok hamulca ręcznego. I ikonke na tablicy informującą że jest włączony i aktywny.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

No  służy ten N np jak Ci silnik zgaśnie to odpalisz go własnie z tej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Odpalam silnik na P :) Nigdy mi sie nie zdażyło zgaśnięcie, dba o to automat aby tak się nie stało. N słuzy conajwyżej do przetoczenia auta np w garażu, ponieważ każda inna pozycja blokuje koła. W normalnym użytkowaniu N nie istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Smakor napisał:

Że co? Odpalam silnik na P :) Nigdy mi sie nie zdażyło zgaśnięcie, dba o to automat aby tak się nie stało. N słuzy conajwyżej do przetoczenia auta np w garażu, ponieważ każda inna pozycja blokuje koła. W normalnym użytkowaniu N nie istnieje :)

Odpali też na N

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej. Używanie N (np. stojąc na światłach) jest nawet niezalecane dla skrzyni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, CZARNO_CZARNY napisał:

Odpali też na N

 

I?

1 minutę temu, Robert_B napisał:

Powiem więcej. Używanie N (np. stojąc na światłach) jest nawet niezalecane dla skrzyni automatycznej.

Bo "bieg N" ma swoje bardzo specyficzne zastosowanie i określone ograniczenia/konsekwencje. A już na pewno nie jest zalecane wyłączanie albo odpalanie na tym biegu :) Nawet by mi to do głowy nie przyszło. 

Czy do tego służy tryb N — neutralny? Jest to pozycja przejściowa, potrzebna, by przełączyły się zawory sterujące skrzynią. Jeśli mówimy o przekładni dwusprzęgłowej, to chodzi o stworzenie pozycji przejściowej na rozłączenie układu napędowego.

Niepotrzebne jest przełączanie na nią podczas jazdy w korku. Zatrzymanie w pozycji drive jest absolutnie wystarczające i nie szkodzi w żaden sposób skrzyni. Mimo skłonności do ruchu pełzającego na elementy skrzyni nie działa naprężenie. Przełączenie w pozycję N jest natomiast szkodliwe, bo zmienia w skrzyni układ ciśnień oraz zmusza do pracy mechanizmy, które nie musiałyby pracować.

Tryb neutralny należy traktować jak serwisowy. Korzystają z niego mechanicy, by na przykład przetoczyć auto w warsztacie. Jest też wykorzystywany do holowania auta, ale o tym za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robert_B napisał:

Powiem więcej. Używanie N (np. stojąc na światłach) jest nawet niezalecane dla skrzyni automatycznej.

 

1612608317847.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Smakor napisał:

Jak silnik zgaśnie albo zostaje zgaszony komputer od razu krzyczy: "Wrzuć P". 

;) na N też odpalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

N w automacie do niczego nie służy. Auto Hold jak jest to masz przełącznik obok hamulca ręcznego. I ikonkę na tablicy informującą że jest włączony i aktywny.
 Faktycznie pierwsze lepsze ogłoszenie na ototanio z 2020 i automatu widać dodatkowy pstryczek:

image.png.6c55b28177300a4a6204f621874226f7.png

Ciekawe to. Muszę się dowiedzieć czegoś bliżej w tym temacie. Chętnie bym to u siebie przerobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 10:14, Robert_B napisał:

A ten minus przy najnowszym nabytku bardzo łatwy do zniwelowania :lol:

Już mam^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 12:01, Robert_B napisał:

Ciekawe to. Muszę się dowiedzieć czegoś bliżej w tym temacie. Chętnie bym to u siebie przerobił.

wszystko działa przy zapiętych pasach sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...