Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1,3 opinie serwis uwagi


CZARNO_CZARNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie wiem w jakim temacie mialem napisac wiec pisze tutaj . pytanie brzmi jaka bedzie mniej wiecej cena wykupu mojego qq j11 2021 po 4 latach leasingowania z rata nieco ponad 2k , wartosc samochodu w umowie 104,5 k orientuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, deyv1992 napisał:

witam nie wiem w jakim temacie mialem napisac wiec pisze tutaj . pytanie brzmi jaka bedzie mniej wiecej cena wykupu mojego qq j11 2021 po 4 latach leasingowania z rata nieco ponad 2k , wartosc samochodu w umowie 104,5 k orientuje sie ktos?

Wykup powinien byc wpisany w umowie.

Jesli masz harmonogram to saldo po ostatniej racie jest wartoscia wykupu. Oczywiście w walucie umowy. 

Zazwyczaj w umowie leasingu operacyjnego po 4 latach wartosc koncowa to 1% wartosci początkowej. 

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w harmonogrMIE SPLAT JEST COS TAKIEGO JAK " OPLATA ZA PRZENIESIENIE WLASNOSCI 52 tys . Czy tyle bede musial zabulic chcac wykupic?

49 rat po 1922zl 

Edytowane przez deyv1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, deyv1992 napisał:

w harmonogrMIE SPLAT JEST COS TAKIEGO JAK " OPLATA ZA PRZENIESIENIE WLASNOSCI 52 tys . Czy tyle bede musial zabulic chcac wykupic?

49 rat po 1922zl 

Policzmy 

49 x 1922 = 94.178

Doliczając wykup 52tys

Suma rat 146 tys.

Minus wartość początkowa 104.5 dałoby odsetki 41.5 tys. a suma procentowa rat 139%.

Duzo.

Pytania:

Czy to leasing?

Jaka wartosc netto?

Czy rata brutto czy netto?

Jaki udzial wlasny?

Mozesz zanonimizowac umowe i dać na priv to zobaczę, bo tak to ciężko jednoznacznie określić. 

A moze to wynajem długoterminowy full leasing z polisą, przeglądami w cenie, bo to na to wygląda. Wtedy faktycznie zakup po okresie najmu po cenie rynkowej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej racie to czego się spodziewałeś że auto na koniec dostaniesz w prezencie? 😜 To leasing z wysokim wykupem albo typowy najem :) Przerobiłem tak 4 auta po kolei, roczny najem (zero wpłaty, niska rata, bez wykupu) i mnie to zmęczyło. Wziąłem normalny leasing i wykupiłem auto na koniec po cenie wykupu (PIS mi to przyspieszył zmieniając zasady w trakcie leasingu).

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, deyv1992 napisał:

polise mam swoja , kwota brutto , leasing , 10k wplaty netto 

1314153574_Zrzutekranu2023-10-18183734.thumb.png.54a6790bcbb1bab8b8a765cc25f56a8e.png

 

ergo: jest OK. To jest leasing zbliżony do najmu z wykupem w prognozowaną wartością rynkową. 

Sprawdź czy wartość rynkowa wyższa niż wykup.

Jeśli tak to wykupić i dalej użytkować lub sprzedać. Ale uwaga na kwestie podatkowe po wykupie.

 

pozdrawiam

~J

20 godzin temu, Smakor napisał:

Przy takiej racie to czego się spodziewałeś że auto na koniec dostaniesz w prezencie? 😜 To leasing z wysokim wykupem albo typowy najem :) Przerobiłem tak 4 auta po kolei, roczny najem (zero wpłaty, niska rata, bez wykupu) i mnie to zmęczyło. Wziąłem normalny leasing i wykupiłem auto na koniec po cenie wykupu (PIS mi to przyspieszył zmieniając zasady w trakcie leasingu).

ad.. PIS :) darowizna czy użytkowanie dalej ??? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JackSet napisał:

ad.. PIS :) darowizna czy użytkowanie dalej ??? :)

 

Wykupiłem (spłaciłem do końca) tuż przed zmianą (grudzień), akurat mijało mi 2 latka czyli minimalny okres. Więc mogę zrobić co chcę bez kombinacji (pół roku już minęło).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A taki super ten silnik miał być...kosmiczne technologie i takie tam....

Edytowane przez zeke
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zeke napisał:

A taki super ten silnik miał być...kosmiczne technologie i takie tam....

Czyli w Nissanie bez zmian... kosiarkowa pogwarancyjna rzeczywistość... :blink: :( Sprzedawać zaraz po gwarancji... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaję   mojego 1.6...a jak sprzedam to tylko mazda 2.0 albo 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

Nie sprzedaję   mojego 1.6...a jak sprzedam to tylko mazda 2.0 albo 2.5

... ale 1.6 jest spoko! :)  Ja czekałem na jego premierę i czekałem ale się nie doczekałem... :( 

DiG-T ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  20 godzin temu, JACKO29 napisał:

Nie sprzedaję   mojego 1.6...a jak sprzedam to tylko mazda 2.0 albo 2.5

Z mazda 2.0  e-SKYACTIV X /SKYACTIV X. też problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej odpada turbo z problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

Ale przynajmniej odpada turbo z problemami

Ja na 1.6 digt nie narzekam. Problemów brak. Oleju nie bierze. 

Dzis np. jazda 40 km w temp. 0°C ze średnią v 50 km/h jazdy podmiejskiej dała wynik poniżej 6 l/100 km (licznikowe 5.4). Co prawda ruch niewielki i tylko jakies 5x na światłach ruszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest właśnie 1.6 :D A swoją drogą...Nie będę tu zaśmiecał idę do 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam i ja obecnie najlepszy silnik na rynku :) I leję tylko 98 od zawsze (od Fiata Albea 1.2)
BTW. Często włączam tryb sport aby wymusić wyższe obroty na skrzyni, nie zawsze dla :"zrywu"...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 18:07, Mao napisał:

Analiza i omówienie silnika 1.3

https://www.youtube.com/watch?v=tWIe8kvUcG0&t

Wychwyciłem w filmiku sporo nieprawdziwych stwierdzeń lub przynajmniej kontrowersji:
1. Zaleca się tankować benzynę 98, bo ma lepsze właściwości myjące od 95, bo zawiera więcej środków myjących silnik. Bzdura, ilość dodatków nie zależy od oktanowości. Jest często całkiem przeciwnie.
2. Paliwo przedostaje się do oleju z powodu złej/nieprawidłowej eksploatacji w mieście. A kto określił, że użytkownicy tego silnika chcą eksploatować silnik tylko poza miastem i przy wyższych obrotach?
    Chwilę prędzej jest stwierdzenie, że ich Dacia 1.3 spala średnio 5,7l. Ciekawe, czy przy przynajmniej średnich obrotach np. 3-3,5 tys. obr/min, a nie przy 1900 obr/min. A może źle eksploatują? Wtedy unieważnić gwarancję!
3. Nagar się tworzy przy krótkich trasach, przy niskich obrotach. A jak często i przy jakich obrotach pracują hybrydy z większym akumulatorem np. na kilkanaście kilometrów? To są kosmicznie inne silniki niż 1.3 i one uwielbiają krótkie włączania na 1500 obr.min?
4. Zużycie paliwa poza miastem w cyklu mieszanym powinno wynosić 5-6 l. Zawsze mi się wydawało, że cykl mieszany to miasto i trasy łącznie. Ale ten silnik chyba faktycznie nie jest w ogóle do miasta.
5. Nagar tworzy się też z powodu braku aktualizowania oprogramowania. Ja przez 2 lat prosiłem, naciskałem, aby ASO Nissana wgrało mi nowsze oprogramowanie do 1.2 z 2019 r, bo mam stare z 2018 r. Odmówili wielokrotnie, nawet centrala odmówiła.

 

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sytuacja z tym leasingiem do konca. Czy w kazdej chwili moge zrezygnowac z samochodu i go poprostu oddac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, deyv1992 napisał:

powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sytuacja z tym leasingiem do konca. Czy w kazdej chwili moge zrezygnowac z samochodu i go poprostu oddac ?

Opcje zapisane sa w OWUL.

Zazwyczaj nie ma opcji oddania i do widzenia. Mozna wskazać kokejnego użytkownika i podpisac umowę cesji.

Innym spodobem jest wykup przedterminowy (jesli minęło 24 mce) i wtedy wyliczaja wartosc wykupu ( po saldzie lub dyskonto). Mozna wtedy go sprzedać (ale uwaga na przepisy podatkowe). Jesli wartość wykupu jest wyższa niz wartość rynkowa może byc nawet zarobek.

Mogę spojrzeć w umowę i owul (na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deyv1992 napisał:

powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sytuacja z tym leasingiem do konca. Czy w kazdej chwili moge zrezygnowac z samochodu i go poprostu oddac ?

Różnie. Napisz co masz na myśli, jaki leasing, operacyjny, finansowy, z wysokim wykupem, najem długoterminowy... Zazwyczaj nie możesz zrezygnować przed terminem bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Smakor napisał:

Różnie. Napisz co masz na myśli, jaki leasing, operacyjny, finansowy, z wysokim wykupem, najem długoterminowy... Zazwyczaj nie możesz zrezygnować przed terminem bez konsekwencji.

Finansowy co do do zasady to jest sprzedaż, wiec nie ma możliwości zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Panowie czy stosujecie produkty do czyszczenia silników marki LIQUI MOLY i ewentualnie jakie i jak często?

Użytkuję QQ 1.3 DIG-T 140KM ponad 4 lata. Przebieg jaki mam w tej chwili to około 44 tyś i zastanawiam się czy i jaki środek użyć. Większość przebiegu jest robione w mieście. Raz w kwartale robię trasę około 700km z prędkością autostradową. 

Napiszcie proszę jakie są Wasze doświadczenia i co ewentualnie doradzacie.

 

PS. O coś takiego mi chodzi:

 

 

Edytowane przez Hunter
filmik poglądowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy faktycznie nikt nie używa tych środków? Dlatego że są słabe czy że nie ma takiej potrzeby?

Dajcie znać proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...