Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Bardzo fajna sprawa ;) po powrocie autka z warsztatu, czuję że się skuszę.

Nie myślałem nigdy o takim rozwiązaniu a na co dzień człowiek otwiera bagażnik i nie myśli może zrobić taki myk z maską :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podziękowania, w XTrailu T32 montaż trwał 10 minut.

Drobne podpowiedzi dla "mniej technicznych" jak np. ja:

-Przy siłowniku po prawej stronie maski (od strony pasażera) otwór montażowy przy silniku zaślepiony jest...zwykłą naklejką.

-Nie trzeba ściągać pręta do podtrzymywania maski po montażu siłowników w T32.

-bez dedykowanego "klucza-łyżeczki" montaż byłby ekwilibrystyczny...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.04.2021 o 22:09, Cykli napisał:

w XTrailu T32 montaż trwał 10 minut.

Mam i ja. Dokładnie jak napisane powyżej. 

Do tego profesjonalnie zapakowanie i jeszcze zaślepki na nakrętki w zestawie 👍

Podziękowanie dla JACKO29

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupione w "kolorze" od JACKO29. Mocowania jak i zaślepki na nakrętki też w kolorze. Polecam.

Edytowane przez grzesiq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i siłowniki pod kolor malowałeś czy to okleina?
@JACKO29 to porządna firma, też dostałem już wszystko polakierowane

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Zainteresowałem sie montażem siłowników gazowych podtrzymujacych maske silnika. Jest taka oferta na Allegro https://allegro.pl/oferta/sprezyny-amortyzatory-pokrywy-silnika-nissan-juke-11135850321

Po analizie konstrukcji stwierdziłem że można to zrobić samemu za wiele mniejsze pieniądze.

Tak to wyglada w praktyce.:

Trzeba zakupić dwa siłowniki gazowe od Audi Q5 https://allegro.pl/oferta/silownik-x2-teleskop-przod-maski-audi-q5-2008-11417547862?snapshot=MjAyMS0xMi0wOVQxNzo0NDoyMi41MTJaO2J1eWVyOzIwYTZkZDE0NDI1N2M1NTcwNzE3MzEzNjljY2IxNWZlMmM2MDhhYzk1OTllNjZjMWY1NWNhMzE2NWI3ZWQwZTY%3D Koszt 44,00 zł

Potrzebne są 4 szt. mocowań siłowników. Ja kupiłem 2 szt na dolne mocowanie ( dłuższy gwint ) https://allegro.pl/oferta/mocowanie-sprezyny-gazowej-25014-7643263180?snapshot=MjAyMS0xMi0wOFQwNzoxMDoxMy44MzRaO2J1eWVyO2NkY2NjNDBkMTI3MGYxMDljYjUyYmYwNmI3NDJiODE5NWQxYTYxN2MzNWNhMWIxZWNjYWVjZWM2NTU2MWNlYzY%3D i 2 szt na górne mocowanie ( krótrzy gwint ). https://allegro.pl/oferta/mocowanie-sprezyny-gazowej-25071-9425653911?snapshot=MjAyMS0xMi0wOFQwNzoxMDoxMy44MzRaO2J1eWVyOzQ5Y2Y2NzJjMzEzMTUyOTUxZjUzNjg0NWY5OWQ3ZjA2MzBkNzQ5YTIyNDVhZjc2OTA5MGE1YTk4ZDYxMDgxZmE%3D Koszt to 12,00 zł. do tego 4 szt podkładek do wzmocnienia dolnych mocowań i 4szt kątowniczków ciesielskich w sklepie budowlanym. Koszt 5,00 zł.

Kątowniczki po dwie szt razem nawiercamy wiertłem 8 mm i przykręcamy do zawias maski a do kątowniczków przykręcamy mocowania siłowników.

Drugie mocowania z dłuższym gwintem przykręcamy do nadwozia w okolicy gąbek przy przegrodzie samochodu. ( są tam otwory )

Na mocowania zatrzaskujemy siłowniki i cała operacja jest zakończona za całe 60,00 zł z własną robocizną.

Niebawem dodam zdjecia i film.

 

20211211_113106.jpg

20211211_113048.jpg

Screenshot_20211212-091626_Allegro.jpg

Screenshot_20211212-091655_Allegro.jpg

Screenshot_20211212-091712_Allegro.jpg

Screenshot_20211212-092016_Chrome.jpg

Edytowane przez Slawek72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że wpadliśmy na ten sam pomysł. Mam pytanko. Jak dobrałeś moc siłownika? Czy sugerowałeś się tylko rozmiarem?

Do mojego X-Traila pasują z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/amortyzatory-pokrywy-silnika-nissan-x-trail-ii-t31-11135904253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja do Qashqaia i do T31 i T32 robię gotowce na nierdzewce po 140 zł.Ale się cenią 207 zeta....no no....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozwiązanie JACKO29 jak najbardziej skuteczne i praktyczne.

W komplecie cały zestaw do montażu który zajmuje max 10 min. bez żadnych dodatkowych ingerencji w nadwodzie. (pomysł z kluczykiem "łyżeczkowym" - pierwsza klasa 🙂 )

POLECAM!!! 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie.Cena 140 zł plus przesyłka ,pobranie poczta Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 6.02.2022 o 09:35, JACKO29 napisał:

U mnie.Cena 140 zł plus przesyłka

Qrdelebele - może w końcu zrobisz do Pulsara. Tyle kalorii muszę zużywać ręcznie podnosząc maskę :0recourse:
Wiem, wiem - auto rzadko spotykane, więc biznesu na tym modelu nie będzie:bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrula....to jest moja robota....jeden jedyny egzemplarz zrobiony na zamówienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracuj do QQ J12 to od razu kupię... Kiedyś już pisałem do Ciebie w tym temacie, ale napisałeś, że maska alu i lekka. Wcale nie taka lekka i jeszcze aspekt estetyczny. Myślę, że znalazłbyś więcej chętnych do zakupu użytkowników J12.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym mieć delikwenta do testu.Trzeba by było zrobić wagę maski,kąt otwarcia,miejsce uchwytu,wszystko do zwymiarowania i przeliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie przyjadę, bo za daleko... Może ktoś ze Śląska byłby zainteresowany?

Maska naprawdę jest ciężka, no i ten patyk w aucie za tyle kasy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Apel do Hanysów - właścicieli QQ J12 i Pulsarów.

Zróbcie coś jak nie dla siebie, to dla innych, którzy mieszkają daleko.
Skontaktujcie się z JACKO29 i podjedźcie by mógł pomierzyć co trzeba w kwestii siłowników maski. Pochodzę ze Śląska, więc wiem, że Hanysy (nawet te z Sosnowca :D) to uczynny naród.

Liczę na pozytywne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do najbliższego dealera i weź auto na próbną jazdę, no i po problemie.😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,a może zrobisz zdjęcie lewej i prawej strony komory silnika na wprost zawiasu,tak aby było widać belkę-błotnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...