Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem Cię urazić. Od forum oczekuję ciekawostek, kruczków, faktów, sposobów rozwiązania problemów z autem. Jestem nowicjuszem w uczestnictwie na forum.

Wyłuskałem z Twojej odpowiedzi, że faktycznie nie wiem jeszcze, w którym trybie będzie bardziej ekonomicznie. Eco driving dieslem znam dobrze ale nie mam pojęcia jak to wychodzi w e-power.

Robię 30tys. rocznie i gdyby udało mi się zmniejszyć śr. spalanie z 9 do 7l/100 benzyny to oszczędność byłaby warta tego auta. Masz rację, rozczarowałem się w rzeczywistym podliczeniu ekonomii.

Szanuję 350-400 zł miesięcznie w budżecie domowym.

Skąd wziąłeś, że jak dałem radę kupić auto za 2,5K, to mogę kupować ile paliwa chcę :) 

Myślę, że faktycznie trzeba odczekać aż dojdziemy jak tym e-powerem ekonomicznie jeździć.

Liczę na Twoje dalsze komentarze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. W takim dużym aucie jeszcze trumna? Nie wiem co wozisz, ale ja zapakowuję się do X z 3dorosłych+2dzieci na tygodniowe wakacje... Ciekawe czy w nowym X regulacja wysokości unoszenia klapy i otwieranie nogą działa dobrze bo w T32 ma humory do tego stopnia, że nie otwieram nogą pod marketem - nie chce z siebie idioty robić machając 3x :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiegś opisu gdzie robią eco testy długodystansowe, w któreś wersji ten xtrail osiągnął 4,4 l/100, więc mi się wydaję, że na pewno jest jakieś pole do obniżenia zużycia w twoim. Ja widzę w tym aucie zdecydowany plus taki, że auto ma cechy elektryka, ale nie jest zalrżny od ładowania. Ten samochód ogólnie został opracowany z myślą o całym świecie. W afryce czy azji to będzie luks wybór wg mnie. Jak u nas czy Europie to zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... czasem trzeba 2x machnąć nogą. Nie chodzi o nożne otwieranie, ale o zatrzymanie klapy aby nie uderzyła w trumnę nawet jak otworzę kluczykiem, lub przyciskiem na klapie.

Mam 5 dzieci i rzadko, ale sobie gdzieś razem jeździmy. Teraz jedziemy na ferie i box 650l jest w sam raz. Nie planuję szybko jechać, a poza tym spalanie raz na pół roku tym razem muszę pominąć ;)

Czy komuś zaprogramowana, ograniczona wysokość otwarcia klapy spłatała figla? Nie chciałbym porysować spojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mmarchos napisał:

Taaa... czasem trzeba 2x machnąć nogą. Nie chodzi o nożne otwieranie, ale o zatrzymanie klapy aby nie uderzyła w trumnę nawet jak otworzę kluczykiem, lub przyciskiem na klapie.

Czy komuś zaprogramowana, ograniczona wysokość otwarcia klapy spłatała figla? Nie chciałbym porysować spojlera.

Otwieranie noga to jedno, że płata figle, ale zaprogramowana wysokość otwarcia także ma humory i czasem mi uderza o bramę garażową. przynajmniej w T32. Może W T33 już to dopracowali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 21:44, tomkek1912 napisał:

w clio i pulsarze spalanie mam prawie takie jak producent podaje, albo lepsze,

Tak. Zgodzę się . jechałem raz ( bo tak sobie wymyśliłem ) z południa na północ . I zrobiłem ponad 850 km.  ale jechalem średnio 80-90 . Nie przeszkadzało mi to zarówno w spalaniu jak i czasowo. Niestety . mój błąd bo miałem w pewnym momencie 74/50. Więc " spalanie wzrosło ". :P i fotka niestety czarno - biała .

A w realu - nie chce mi się zaglądać w papiury ( sprawdzę jutro z ciekawości specyfikację )  - ale u mnie - jeżdże obecnie już w miarę poważnie - QQ - i tak pali zawsze ok 9L.

trasa czy miasto - nie ma znaczenia. Bo trasy zawsze na tempomacie 130-140 licznikowe katowice - rzeszów,  

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Smakor za ostrzeżenie a kątem otwarcia. Chyba poszukam wyłączania elektrycznego otwierania na czas używania boxa.

Do: Brzyk

A jaki masz silnik? Tzn, czy benzyna czy jakis rodzaj hybrydy.

BTW ostatnio dużo manewrowałem i mój X pozytywnie zaskoczył mnie zwrotnością. To mój pierwszy Nissan. Nie wiem jak w QQ. Żona w czw. odbiera i opiszemy wrażenia.

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mmarchos napisał:

BTW ostatnio dużo manewrowałem i mój X pozytywnie zaskoczył mnie zwrotnością. To mój pierwszy Nissan. Nie wiem jak w QQ. Żona w czw. odbiera i opiszemy wrażenia.

Tylko ilość ruchów kierownica jakie trzeba wykonać jest nieco archaiczna :) (QQ i T32) Są auta gdzie kierownica nie wymaga 3 okrążeń aby zawrócić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam końcówkę serii 1.6 benzyna.
Wczoraj średnia prędkość 120, spalanie 7 na liczniku.
Ale nie zajmujmy się tym. Mój to już staruch.
Zobaczymy co twoja powie na młodzieńca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "średnio" to bym uważał. Piszesz, że jechałeś średnio 80-90, ale to nie jest średnia z komputera. Tylko taka co Ci się wydaje jak zerkasz na zegary co jakiś czas. Przykładowo jechałem ostatnio na sylwestra. Standardowo 110 km A4 i 140 po Krakowie i poza A4. Na autostrafzie jechałem prawie cały czas licznikowe 120-130. Poza autostradą w zabudowanym licznikowe 60-90 (o dziwo w wielu miejscach w zabudowanym jest znak 70), poza zabudowanym licznikowe 100-120, po Krakowie 40-70. Po 250 kilometrach z komputera pokazało średnią 74 km/h. Na autostadzie mnie dużo aut wyprzedziło, ale na krajówce już prawie nikt, ja wszystko wyprzedzałem. Jechałem ponad 3 godziny. Wczoraj wracałem starą drogą, bez autostrady - 200 km, podobne tempo. 2 godz. 55 minut, jak zwykle miasto dokłada najwięcej. Średnia przelotu 68 km/h. Spalanie w jedną stronę 5,7, w drugą 4,8 wg komputera. Bak 46 litrów, wskazówka prawie pół baku jeszcze (chociaż cholera wie co znaczy w pulsarze wskazówka prawie na środkowej kresce, skoro mając zero w baku jeżdże jeszcze z 60 km). A szczerze jakby policja stała w każdej wiosce to bym stracił prawko bo często by mnie łapali z prędkością przekroczoną o 20 km/h. Kiedyś jechałem jakiś dystans gdzie autostradq ponad 200 km jechałem cały czas 150-170 (jak zerkałem na zegary), drugie 200 po krajówce ze 100 na licxniku. A na końcu z kompa pokazało, że miałem średnią 102, a spalanie prawie 8. Prawie nikt mnie nie wyprzedzał przy tych prędkościach. Tak więc o jakiej średniej mówimy - tej rzeczywistej czy tej co się nam obu wydaje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. 80-90 - jechałem nad morze.  ale prędkośc pewnie między 50 a 120.( nie wiem czy to to samo co 80-90) . Wtedy wyszło nawet ładnie.nawet na forum ( chyba ) wstawiałem foto - a na pewno chwaliłem się mega niskim spalaniem > 800 km.

Wczoraj z wawy 330 km po pustej a1. aż " zasypiałem" z nudów. nikt mi nie migał, nie siedział na zderzaku.

7,5 komputerowe na tempomacie 125 na zimówkach 16 `.  Rybnik - warszawa - 1 bak. minus ok 40 km gdy dziś tankowałem ( ku mojemu albo naszemu zdziwieniu - ta sama cena w piątek i dzisiaj ).

 

Nie chce mi się już liczyć średniej . Patrzyłem na licznik w związku z obecnym tematem - z ciekawości.

I tak tankuję - jak burżuj - nie za 100 a za 200  :P

Edytowane przez Brzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w tym tygodniu xtraila w najwyższej wersji i zrobiłem 420km na autostradzie. Bez regulacji ustawień. Spalanie według komputera ponad 13 l. Pełen bak wystarczył mi na około 450km. Jazda niezbyt dynamiczna, ale w okolicach 150-160km/h. Dam znać jak więcej pojeżdżę jak wyniki.

Innych uwag nie mam. Fajnie się prowadzi i trzyma drogi. Są auta dające więcej miejsca na tylnej kanapie i w bagażniku, ale jeśli chodzi o 6/7 miejsc to wyboru wielkiego nie ma. 

Planuje zakup bagażnika dachowego. Ktoś już o tym pisał. Belki poprzeczne tylko od Nissana czy inni producenci też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyota ma program że pierwsze ok 1000 - 1500 km ma jakiś program gdzie silnik wsysa więcej paliwka. potem się normuje.

Może u ciebie będzie podobnie. Choć silnik chyba już nie made in japan ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kazik1 napisał:

Odebrałem w tym tygodniu xtraila w najwyższej wersji i zrobiłem 420km na autostradzie. Bez regulacji ustawień. Spalanie według komputera ponad 13 l. Pełen bak wystarczył mi na około 450km. Jazda niezbyt dynamiczna, ale w okolicach 150-160km/h. Dam znać jak więcej pojeżdżę jak wyniki.

Innych uwag nie mam. Fajnie się prowadzi i trzyma drogi. Są auta dające więcej miejsca na tylnej kanapie i w bagażniku, ale jeśli chodzi o 6/7 miejsc to wyboru wielkiego nie ma. 

Planuje zakup bagażnika dachowego. Ktoś już o tym pisał. Belki poprzeczne tylko od Nissana czy inni producenci też ?

Póki co tylko oryginalne za 1660-1700PLN. Uważaj bo klapa może uderzyć w box. Otwórz ręcznie, przytrzymaj klawisz zamykania klapy na niej długo aż długo 2x zapika i będzie zaprogramowana do tego kąta otwarcia. Zmajstrowałem takie ustrojstwo dla mojej 7-ki na ferie (foto poniżej) Na początku tego wątku opisałem moje spalania.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie WhatsApp 2022-12-28 o 15.26.02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Witam. Jestem na etapie zamawiania nowego X. Proszę jeśli ktoś użytkuje już Nissana e power o informację związaną ze spalaniem,czy faktycznie jest takie niskie ja obiecuje producent. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafal84 napisał:

 

 

Witam. Jestem na etapie zamawiania nowego X. Proszę jeśli ktoś użytkuje już Nissana e power o informację związaną ze spalaniem,czy faktycznie jest takie niskie ja obiecuje producent. Pozdrawiam 

Opisałem na początku  wątku. Jest wysokie ale bardzo lubie ten napęd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mmarchos napisał:

Opisałem na początku  wątku. Jest wysokie ale bardzo lubie ten napęd. 

Tak widziałem. Chciał zasięgnąć jeszcze innych opini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafal84 napisał:

Tak widziałem. Chciał zasięgnąć jeszcze innych opini. 

Czy ktos wie czym pod wzgl. technicznym różnią się tryby jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  czy mozecie cos w iecej napisac nt. spalania ,wrazenia z jazdy czy trzeba docierac silnik. A jak sprawa wyglada z zalozeniem haka?                   Ja mam termin odbioru na kwiecien. Jest jakas szansa na negosjacje ceny? Pozdrawiam.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wd40 napisał:

Ja mam termin odbioru na kwiecien. Jest jakas szansa na negosjacje ceny? Pozdrawiam.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Żeby jej nie podwyższyli w momencie odbioru tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się....dywaniki gratis...
Spoko
Niektórzy żyją jeszcze w czasach do 100k.......
Jak ja np...wiec na Micrę mnie stać będzie.
Choć mogę się ugryźć w język....zaraz ma być Micra 100 elektro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wd40 napisał:

Chciałbym trochę urwać bo 245tys to szok. Jeśli podniosą to rezygnuje z zakupu.

Od początku roku jest w nissanie gwarancja ceny. 

Teraz, Rafal84 napisał:

Od początku roku jest w nissanie gwarancja ceny. 

Ale jeśli chodzi o cenę to ciężko co urwać. Przerabiałem to i mi się udało jeden przegląd gratis 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwilę, rozumiem, że chcesz negocjować już po złożeniu zamówienia? Chyba odrobinę na to za późno? 🙂

Po jeździe próbnej sam pytałem jak to wygląda i na urwanie czegokolwiek z cennika są praktycznie zerowe szanse. Mogą dorzucić zimówki, jakiś pakiet serwisowy czy gadżety (ale wybierz jedno :) ). Niestety, trzeba chyba jeszcze trochę poczekać, żeby reszta poszła w ślad za Teslą i dawała jakieś większe rabaty. O ile w ogóle to się wydarzy :(

 

Edytowane przez PanPanewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...