Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.07.2024 o 22:03, RaNo napisał:

Gorzej jak tą gaśnicę będziesz potrzebował szybko wyjąć przy podróży z w pełni załadowanym bagażnikiem...

ta gasnica w praktyce nic nie pomoże, ona jest bo ma spełniać przepisy...

u mnie też pusto, też myślalem czy tam gaśnicy nie wepchać, ale jakoś poszła pod podłogę razem w innymi szpejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni
 

Mam oświetlenie LED w całej kabinie, tak sobie zażyczyłem przed odbiorem autka.

Ale niestety nie założyli ich w komorze bagażnika, tłumacząc się że nigdzie nie znaleźli takich Ledów.
Ohydne żółte światło wkurza mnie, wstyd nawet pokazywać...
Przeszukałem internet ale nigdzie nie znalazłem luzem żarówek, może ktoś wie coś
gdzie takowe kupić. Chodzi tylko o komorę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 23:12, robotek napisał:

Szanowni
 

Mam oświetlenie LED w całej kabinie, tak sobie zażyczyłem przed odbiorem autka.

Ale niestety nie założyli ich w komorze bagażnika, tłumacząc się że nigdzie nie znaleźli takich Ledów.
Ohydne żółte światło wkurza mnie, wstyd nawet pokazywać...
Przeszukałem internet ale nigdzie nie znalazłem luzem żarówek, może ktoś wie coś
gdzie takowe kupić. Chodzi tylko o komorę bagażnika.

Wszędzie? Oświetlenie schowka też?

 

Bagażnik to C5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.07.2024 o 23:12, robotek napisał:

Szanowni
 

Mam oświetlenie LED w całej kabinie, tak sobie zażyczyłem przed odbiorem autka.

Ale niestety nie założyli ich w komorze bagażnika, tłumacząc się że nigdzie nie znaleźli takich Ledów.
Ohydne żółte światło wkurza mnie, wstyd nawet pokazywać...
Przeszukałem internet ale nigdzie nie znalazłem luzem żarówek, może ktoś wie coś
gdzie takowe kupić. Chodzi tylko o komorę bagażnika.

Zobacz tu https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Nissan-X-Trail-IV-Zestaw-oswietlenie-kabiny-LED-6000K-Premium-7-zarowek/5367

Tylko cofnij się na stronie bo możesz sobie zestaw wybrać z jedną z trzech barw światła.

 

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 17:12, robotek napisał:


Ohydne żółte światło wkurza mnie, wstyd nawet pokazywać...
 

Jeszcze zatesknisz za normalnym swiatlem zarowym tak jak i za analogowymi wskaznikami deski rozdzielczej.

Co masz w bagazniku, ze sie wstydzisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 23:12, robotek napisał:

Przeszukałem internet ale nigdzie nie znalazłem luzem żarówek, może ktoś wie coś gdzie takowe kupić.

Musiałeś się bardzo starać, by nie znaleźć. A wystarczy tylko w wyszukiwarce Google wklepać typ żarówki której szukasz i dopisać "led" ... i dostaniesz całą masę propozycji.

U mnie zarówno w bagażniku jak i postojówkach siedziały "banieczki" w5w. Polecono mi na forum led'y Einparts, więc wymieniłem na COŚ TAKIEGO

Poniżej masz efekt "przed - po"

0ce8bf625027bd337f5e286afcc297fe.jpg

Natomiast w podsufitce siedziała c5w. Po podmianie na LED efekt był taki:

d3868e2d4a14057dd78ea4c067ac05d0.jpg

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joker napisał:

Ocipiałem

Ubolewam nad tym, że moja szczera i konkretna podpowiedź doprowadziła Cię do takiego stanu. Najgorsze jest to, że na "ocipienie" jeszcze nie znaleziono lekarstwa:bezradny:

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, stwierdziłem, że pora wziąć nowego X-Traila na poważne testy (wcześniej już go miałem na weekend, ale zrobiłem może ze 20km tylko po mieście) i realnie zobaczyć co to auto potrafi, a także jak prezentuje się w porównaniu do T32. Spędziliśmy razem weekend i.. chyba zaczynam szukać funduszy, żeby na początku przyszłego roku zmienić samochód :D ale po kolei.

  1. Najważniejszą rzeczą jest fakt, że tworząc T33 Nissan nic nie zepsuł. No może poza faktem, że w e-4FORCE nie ma koła zapasowego w bagażniku, a centralny ekran (dużo lepszy niż w T32) nie jest tak ładnie wbudowany w deskę rozdzielczą. Poza tym wszystko za co cenię poprzednika jest tak samo dobre lub lepsze. Prześwit, dynamika, ilość miejsca, rozplanowanie przestrzeni (schowki), sposób nawigacji po menu czy fizyczne przyciski. Nawet wspomagacze pasu jazdy zamiast pisków tu tylko lekko trzęsą kierownicą informując o zagrożeniach.
  2. Z rzeczy użytkowych zachwyciło mnie ustawianie fotela i jego odjeżdżanie na czas postoju. Może to dziś standard, ale wcześniej pamiętam to tylko z aut premium.
  3. Sama jazda - tu już chyba wszystko zostało powiedziane. W mieście czy podczas wyjazdu z działki w ruchliwą szosę zachowanie się silnika elektrycznego jest fenomenalne. Bałem się spalania, ale okazało się, że w trasie palił 5,5l, a na autostradzie nawet prędkości wykraczające poza normę, są dla niego ok. Pod warunkiem, że jeździ się płynnie - bez gwałtownego przyspieszania i hamowania. W manualu zawsze lubiłem hamować silnikiem i o ile na "D" to hamowanie jest prawie niewyczuwalne, to "B" działa tak jak lubię.  Z e-Pedalem też się dogadałem.
  4. Teraz subiektywne uczucie: T33 to samochód wg mnie znacznie spokojniejszy. T32 lubię depnąć, żeby usłyszeć ryknięcie lekki pomruk przyspieszenia oraz poczuć redukcję biegu. W T33 chcę przyspieszać dostojnie i staram się wręcz, żeby silnik spalinowy przypadkiem nie wskoczył na wyższe obroty. W T33 świetnie też się utrzymuje prędkość - 1/3 drogi pokonywałem trzymając gaz, ale ciągle operując obrotami w strefie ładowania się samochodu, a nie zużycia mocy. A prędkość wciąż była stabilna.

Skąd ta nagła zmiana (jeszcze niedawno pisałem, że nic mnie nie przekona żebym tyle kasy dorzucił to T33)? Powiększa mi się rodzina i zastanawiam się nad większym autem. Ale wszystkie rodzinne samochody są albo wycofane, albo mniejsze od swoich poprzednich wersji. Dziś chcąc wozić regularnie 5 osób, a sporadycznie 6, mam niewielkie pole wyboru.

  • Z nowych ostała się Toyota Highlander. Wszystkie inne auta są albo wycofane (Sharan, S-Max), albo konstrukcyjnie je zepsuli (5008, Espace), albo mi się nie podobają (Tourneo, Multivan).
  • Jest kilka Suvów (Santa Fe, Sorento), ale żaden z nich nie prezentuje znacznie większej przestrzeni z tyłu niż T33. Tzn może i jest trochę wygodniej dla dorosłych, ale miejsca na bagaż nadal nie ma. A i cenowo jest znacznie drożej. Ponadto opcje PHEV/elektryk odpadają, nie mam gdzie ładować.
  • Jest trochę samochodów używanych, szczególnie ze Stanów (brałbym Pathfindera :D ), spełniających te wymagania. Ale jak się kupiło raz nowe auto to ciężko potem przesiąść się na takie, które jest powypadkowe/z niepewną historią. No i nie wiadomo kiedy zabronią nimi wjeżdżać do miast ze względu na pojemność silników.

A moich nastolatków przymierzyłem do T33 do 3 rzędu siedzeń i stwierdzili, że nie ma problemu - mogą tak sporadycznie jeździć, nawet na długie dystanse. Samochód ma więcej zalet niż wad i poważnie myślę o zmianie modelu. Niechętnie, ale rozważam :)

Zdjęcie WhatsApp 2024-09-25 o 11.47.50_c5d24eab.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już nic nie powiększy, więc myślałem o 5 osobówce, ale niestety moja żona się zawzięła przy stwierdzeniu, że T33 wygląda jak karawan pogrzebowy i że nie, i już, więc będzie u mnie chyba tylko qq fl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojej żonie się spodobał i dlatego jest.

Co do deptania to podoba mi się ten zestaw elektryka i spalinówki jak się wciśnie do dechy to jak by pralka na obroty wirując wchodziła :) i mi to nie przeszkadza. I tak jak pisałem jak ciąłem autostradą to wyszło że przez przypadek kupiłem szybki i szybko przyspieszający samochód :). Uwielbiam odjeżdżać gościom którzy myślą że taki samochód będzie się tydzień zbierał a tu sokół milenium fu i w nadprzestrzeń. ;) A co do miejsca to mój West ma z tyłu salon.
 

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...