Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Smakor napisał:

Głośno jest w T32, T33 nie jeździłem, ale wątpię aby coś się zmieniło, gdyż cały tył wygląda dokładnie tak samo. Wystarczy zdjąć zaślepkę boczka gdzie jest lewarek aby zobaczyć pustkę. Możesz zerknąć w T33 co tam jest, obstawiam plastik boczka i gołą blachę. Może coś w nadkolach poprawili ale pewnie by o tym pisali...

Wystarczy wziąć jazde próbną. 

Wg mnie jest kolosalna różnica, wynikajaca z wygłuszenia i przeprojektowanego zawieszenia. Jest ciszej niz w BMW X3, który wlasnie odebrał kolega.

Wiem, co mówię bo poprzednikiem jeździ brat i jak wsiadlem do niego po miesiącu odkąd mam nowy, to dopiero zauważyłem, jak cicho jest w nowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JackSet napisał:

Wystarczy wziąć jazde próbną. 

Wg mnie jest kolosalna różnica, wynikajaca z wygłuszenia i przeprojektowanego zawieszenia. Jest ciszej niz w BMW X3, który wlasnie odebrał kolega.

Wiem, co mówię bo poprzednikiem jeździ brat i jak wsiadlem do niego po miesiącu odkąd mam nowy, to dopiero zauważyłem, jak cicho jest w nowym. 

To ogólnie ciężko porównać bo ma na to wpływ dużo czynników, głównym są opony i nawierzchnia po jakiej się jeździ. Trzeba dłużej pojeździć. Niedługo zmienię auto to porównam do innej marki bo na Nissana się nie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 02:57, Bilunia napisał:

Ja używam VIOFO A129-G (bez tylnej)
Nie jest tania, ale jestem bardzo zadowolony. Elegancko nagrywa zarówno w dzień, jak i w nocy. Zamontowana z lewej strony lusterka, by mieć podgląd ekraniku i łatwość grzebania w jej menu. Kabelek wchodzi przy lusterku pod podsufitkę, dalej w lewo i pod lewym słupkiem do skrzynki bezpieczników. Do zasilania dokupiłem Adapter zasilania ACC Viofo Hardwire Kit by mieć w pełni funkcjonalny tryb parkingowy, a dodatkowo zabezpieczony akumulator przed nadmiernym rozładowaniem, poprzez możliwość ustawienia dolnej granicy napięcia akumulatora przy której tryb parkingowy zostanie wyłączony.

 

5 godzin temu, Smakor napisał:

To ogólnie ciężko porównać bo ma na to wpływ dużo czynników, głównym są opony i nawierzchnia po jakiej się jeździ. Trzeba dłużej pojeździć. Niedługo zmienię auto to porównam do innej marki bo na Nissana się nie zapowiada.

A co będzie, Toyota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze, że nie toyota. Żygam na widok toyoty, zwłaszcza na tą co taksiarze jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camry czy priusów? Camry ładna. Auto z klasą ale ja nuszę suv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camry ładna. A ogólnie mam na opak. Jak czegoś jest pełno i wszyscy to chwalą to ja tego unikam :) Kurczę. Myśle czy qq czy x. Nie mogę też pojąć dlaczego, żeby mieć przeciwmgielne to trzeba tekne, a w qq jeszcze dach panoramiczny przez to. Myślę czy z epowerem czy bez jednak. Fajnie, że do setki szybciej, ale ograniczenie do 170/180 mi nie pasuje. Co prawda tyle to mi się w Niemczech tylko zdarza w drodze na wakacje... Najgorsze, że tak będę 3 lata myślał bo za tyle chyba najwcześniej zmienie. Będzie już lift, a może już nowy model na horyzoncie...może już same elektryki, oby nie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne to rozumiem, żeby auto ładniej wyglądało bo one gówno dają... Chociaż są LEDowe w T33? Bo w T32 są żarówkowe i strach włączyć jak masz ledowe lampy na górze :) Wygląda to traumatycznie. Xów na pewno za dużo na drodze nie spotkasz, to raczej niszowa bryka gorzej z QQ. Jeździ tego pełno. Ta nowa konstrukcja Nissana moim zdaniem jest fajna w okresie gwarancji potem bym uciekał. Jak chcesz na dłużej to może jednak... Toyota? RAVka. To jednak prosta sprawdzona i w miarę dobra konstrukcja a najnowsza ich hybryda już nie wyje jak głupia. Ceny rozsądne jak na obecne czasy. No i chyba sie nowa pojawia albo za chwilę pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smakor napisał:

To ogólnie ciężko porównać bo ma na to wpływ dużo czynników, głównym są opony i nawierzchnia po jakiej się jeździ. Trzeba dłużej pojeździć. Niedługo zmienię auto to porównam do innej marki bo na Nissana się nie zapowiada.

jeżdżę po tych samych nawierzchniach od lat. opony porównywalne (index dB ten sam).

nie ma porównania do poprzednika 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 18:47, Smakor napisał:

Tucson Hybryda  albo Mazda CX-5

Tucson ten obecny czy po lifcie, z mazda to się jakość nie pokochaliśmy, cenię markę ale podoba mi się tylko kolor czerwony i mazda 6.

hundai to był droższy i dlatego miałem wcześnie dwie kia sportage. I powiem że byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
9 godzin temu, JJacek napisał:

Tucson ten obecny czy po lifcie, z mazda to się jakość nie pokochaliśmy, cenię markę ale podoba mi się tylko kolor czerwony i mazda 6.

hundai to był droższy i dlatego miałem wcześnie dwie kia sportage. I powiem że byłem bardzo zadowolony.

Jeszcze nie wiem. Obecnego mam do ręki a po lifcie nic nie wiadomo jeszcze ani cen ani nic (wiadomo tylo, że silniki będą słabsze 230KM->215KM). Mazda jest super tylko silniki kuleją - nie wiem czemu u nas nie ma wersji Turbo. W Tucsonie trochę odwrotnie. Jak się wbije na forum to jest tam trochę problemów. Ale to będzie służbówka więc na szczęście słabo będą mnie zajmować :)Jeszcze Toyota Corolla w kombi jest w grze. 196 KM hybryda GR SPORT. Super wersja, tylko to nie SUV ;/

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w X macie lewarek i klucz do kół jak jest zestaw naprawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w X macie lewarek i klucz do kół jak jest zestaw naprawczy?
Ale po co co lewarek skoro nie masz koła. ?
Za pewne możemy zakupić zestaw za 2k 2,5k ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RaNo napisał:

Kupić zestaw, tylko gdzie go wozić, jak tam bateria...

Lewarek i klucz nie jest w boczku za klapką? (miejsce dla niego jak w T32)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RaNo napisał:

Tak, na lewarek i klucz miejsce po lewej faktycznie jest. Ale nie ma miejsca na koło zapasowe.

hehe mała dojazdówka w bagażniku albo za fotelem jak za czasów gazownictwa... i historia koło zatoczyła ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak masz zestaw naprawczy to lewarek i klucz do kół ci nie przysługuje :)

już nabyłem klucz dynamometryczny z nasadkami w teflonie :) tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JJacek napisał:

No właśnie, jak masz zestaw naprawczy to lewarek i klucz do kół ci nie przysługuje :)

już nabyłem klucz dynamometryczny z nasadkami w teflonie :) tak na wszelki wypadek.

Ale czym odkręcisz koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Smakor napisał:

Ale czym odkręcisz koła?

No już kupiłem sobie klucz do kół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 17:44, JJacek napisał:

 

A co będzie, Toyota?

Zamówiony już Tucson wersja Hybrydowa 230KM, wyposażenie Smart + Pakiet LED. Szału nie ma z wersją wyposażenia ale silniczek powinien dawać radę. I biały o jakim marzyłem a z X się nie dało. Odbiór 2.04 podzielę się wrażeniami X vs Tucson :)
X już na otomoto :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wywołam jakiejś z burze ale zapytam jak odpalacie i ruszacie z parkingu rano.

Sprawdzałem wcześniej i czuć benzynę, a potem natknąłem się na ten film, pan trochę przynudza ale opisuje realny problem obejmujący kilka tematów np. wymiana oleju, spalanie, ekologia i generalnie samochody hybrydowe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj aktualizację map w T33.

Ciekawe co się zmieniło?

Edytowane przez Hetman72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...