Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

W dniu 20.04.2024 o 21:00, mkur napisał:

Subwoofer jest wykorzystywany przez system redukcji hałasu.

Ja mam Teknę - więc mam Bose - ale możliwe, że w związku z powyższym subwoofer jest w każdym.

w punkcie 1 mam mikrofony.

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/instrukcje-obslugi/instruktionsboger/iom/xtrail/0t33/e1/2023/system-aktywnej-redukcji-haasu-system-aktywnego-wzbogacania-dwiku-1.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 10:57, Pabi84 napisał:

Cześć. Odebrałem niedawno swojego T33 n-connecta, ePower, eForce. Czy są tutaj  użytkownicy Xa malowanego w białą perłę?  Zobaczyłem że u mnie wnęki drzwi i progi nie są tak mocno perłowe, jakby było mniej warstw i mniej tego ziarna. Jak to u Was wygląda?

Mam to samo.

Dodatkowo na zderzakach lakier trzyma się tak słabo że na myjni juz go uszkodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe cenniki X-Traila.

Rocznik 2023 - taniej około 5 tysięcy zł.

Rocznik 2024 - wyleciały niektóre wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 10:57, Pabi84 napisał:

Cześć. Odebrałem niedawno swojego T33 n-connecta, ePower, eForce. Czy są tutaj  użytkownicy Xa malowanego w białą perłę?  Zobaczyłem że u mnie wnęki drzwi i progi nie są tak mocno perłowe, jakby było mniej warstw i mniej tego ziarna. Jak to u Was wygląda?

Co do suba, to też mam w bagażniku plastikowe pudełko opisane jako sub z podprowadzonymi kablami. Ale ono nie gra, a jak się odkręci to jest bardzo lekkie, wydaje mi się że to miejsce na suba ale nie ma tam głośników. 

Pewnie musisz mieć ten zestaw audio bosse to może suba dodają, albo ktoś zapomniał włożyć.

z tym lakierowaniem wnęk to tak jest, pewnie oszczędzają, w moim szampańskim też te wnęki takie bladsze.

8 godzin temu, Hetman72 napisał:

Mam to samo.

Dodatkowo na zderzakach lakier trzyma się tak słabo że na myjni juz go uszkodziłem.

Od mycia?

W dniu 22.04.2024 o 08:12, xtrail2024 napisał:

I jak, zmieniałeś?

Dałem sobie spokój, bałem się tych chińskich ledòw, znalazłem co prawda polski sklep który ma zestawy ale czy to są lepsze niż chińskie nie wiem. Może wymienię tylko w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JJacek napisał:

Dałem sobie spokój, bałem się tych chińskich ledòw, znalazłem co prawda polski sklep który ma zestawy ale czy to są lepsze niż chińskie nie wiem. Może wymienię tylko w bagażniku.

Też się obawiam przy gwarancji gmerać w elektryce. Ale te lampki żółte w środku są lekko żenujące :D 

Przesiadłem się na Xa z 7 letniego Renault Talismana, tam każda lampka w aucie była led. 

3 godziny temu, JJacek napisał:

Pewnie musisz mieć ten zestaw audio bosse to może suba dodają, albo ktoś zapomniał włożyć

Nie mam bose, to pudełko na suba ogólnie dziwne jest. Ale są tam śrubki. Odkręcę niebawem i zobaczę co jest w środku. Rozumiem że wy nie macie nic takiego koło akumulatora?

To co ja mam to jest dokładnie to co ktoś tu próbuje sprzedać. 
https://allegro.pl/oferta/x-trail-iv-t33-23r-glosnik-subwoofer-28170-6um0a-14624621930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też się obawiam przy gwarancji gmerać w elektryce. Ale te lampki żółte w środku są lekko żenujące :D 

Przesiadłem się na Xa z 7 letniego Renault Talismana, tam każda lampka w aucie była led. 

To nie jest żadne gmeranie w elektryce - w oświetleniu wnętrza wykorzystywane są zwykłe żarówki W5W więc nie ma problemu z wymianą na W5W LED.  Co prawda mam QQ J12 ale oświetlenie wewnętrzne jest takie samo -> wymieniłem wszystkie żarówki na LED-y:

OSRAM W5W

PS. oświetlanie tablicy rejestracyjne też wymieniłem na LED-y - oryginały Renault lub Dacii pasują P&P

Edytowane przez gumimis
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 22:56, RaNo napisał:

Cisza, cisza, faktycznie. Ale w mieście jak się silnik odpali, to już nie taka cisza. A i czasem lubi pochodzić jak traktor. A czasem jak gaśnie, to potrafi nawet lekko zatrząść autem... Też tak macie?

Nadal tak masz? Też ktoś tak ma?

 

W trakcie jazdy nie jest to wyczuwalne, ale na postoju to ewidentnie zatrzęsie autem przy odpaleniu, a potem drugi raz po zgaszeniu silnika spalinowego. Na siedzeniu kierowcy jest to zauważalnie wyczuwalne. Coś jak w Dieslu przy gaszeniu silnika z niesprawnym EGR. Dodatkowo często właśnie jak się silnik załączy to terkocze jak traktor i to już jest słyszalne nawet w trakcie jazdy.

10 godzin temu, gumimis napisał:

To nie jest żadne gmeranie w elektryce - w oświetleniu wnętrza wykorzystywane są zwykłe żarówki W5W więc nie ma problemu z wymianą na W5W LED.  Co prawda mam QQ J12 ale oświetlenie wewnętrzne jest takie samo -> wymieniłem wszystkie żarówki na LED-y:

OSRAM W5W

PS. oświetlanie tablicy rejestracyjne też wymieniłem na LED-y - oryginały Renault lub Dacii pasują P&P

 

Niestety mi nie udało się rozebrać org, żeby wymienić żarówkę na diodę, a zamówione przez Allegro z innego tematu z tego forum z dwóch różnych aukcji - sygnowane Dacia / Renault były bez uszczelki oraz zdecydowanie węższe (na szerokość). Zamówiłem więc z Ali - jakieś chiniole, ale z uszczelką.

W dniu 11.01.2024 o 21:03, RaNo napisał:

Jeżdżę tym X-Trailem od paru dni i powiem wam, że pierwsze wrażenia są na prawdę rewelacyjne, z jednym mankamentem: menu ekranowe. Jest koszmarnie nieintuicyjne, nie wiadomo co która opcja oznacza, a instrukcja samochodu często niewiele pomaga.

Na przykład:

  • Co to jest to całe menu "Operation Guidance", albo "Pomoc w obsłudze" jak kto woli po polsku?
  • Jak jednym przyciskiem włączyć tempomat? (przycisk "SET-" nie działa dopóki wcześniej nie aktywuje się jakiegośtam asystenta, co wymaga użycia już 2 przycisków). W Nissanie Micra po prostu się naciska "SET-" i jest.
  • Co zrobić, żeby po każdorazowym włączeniu samochodu nie musieć zatwierdzać (bądź odrzucać) pytania o inwigilacji kierowcy?
  • Co zrobić, żeby po restarcie ponownie włączył się poprzednio wybrany tryb jazdy (np. Eco lub Sport)?
  • Co zrobić, żeby rozpoczynając jazdę jednym ruchem wrzucić bieg "B" a nie "D"?
  • Co oznacza "Lo" na wyświetlaczu klimatyzacji tylnej kanapy (po obniżeniu temperatury całkiem w dół)?
  • Jak zsynchronizować nie tylko temperaturę kierowcy i pasażera, ale też tylnej kanapy?
  • Jak wyłączyć nawiew tylnej kanapy całkowicie?

Znalazłeś odpowiedź na te pytania - w sumie wszystkie istotne, ale dla mnie też to:

  1. Co zrobić, żeby po każdorazowym włączeniu samochodu nie musieć zatwierdzać (bądź odrzucać) pytania o inwigilacji kierowcy?
  2. Co zrobić, żeby po restarcie ponownie włączył się poprzednio wybrany tryb jazdy (np. Eco lub Sport)?
W dniu 7.11.2023 o 17:23, Przemek624 napisał:

Ja zmienilem ostatnio na podstawie tego filmiku, ledy zamowilem na Aliexpress

 

Jakieś wskazówki, uwagi przy wymianie?

Edytowane przez xtrail2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xtrail2024 napisał:

Nadal tak masz? Też ktoś tak ma?

 

W trakcie jazdy nie jest to wyczuwalne, ale na postoju to ewidentnie zatrzęsie autem przy odpaleniu, a potem drugi raz po zgaszeniu silnika spalinowego. Na siedzeniu kierowcy jest to zauważalnie wyczuwalne. Coś jak w Dieslu przy gaszeniu silnika z niesprawnym EGR. Dodatkowo często właśnie jak się silnik załączy to terkocze jak traktor i to już jest słyszalne nawet w trakcie jazdy.

Jota w jotę.

Problem jest przy zimnym silniku do 10-15 min., potem praktycznie nieodczuwanlny jest silnik, chyba że na autostradzie 😉

6 godzin temu, xtrail2024 napisał:

Znalazłeś odpowiedź na te pytania - w sumie wszystkie istotne, ale dla mnie też to:

  1. Co zrobić, żeby po każdorazowym włączeniu samochodu nie musieć zatwierdzać (bądź odrzucać) pytania o inwigilacji kierowcy?
  2. Co zrobić, żeby po restarcie ponownie włączył się poprzednio wybrany tryb jazdy (np. Eco lub Sport)?

Odp. 1 Nic się nie da zrobić.

Odp. 2 Nic się nie da zrobić.

---- Tylko grzebanie w sofcie by pomogło ale nie słyszałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety mi nie udało się rozebrać org, żeby wymienić żarówkę na diodę, a zamówione przez Allegro z innego tematu z tego forum z dwóch różnych aukcji - sygnowane Dacia / Renault były bez uszczelki oraz zdecydowanie węższe (na szerokość). Zamówiłem więc z Ali - jakieś chiniole, ale z uszczelką.

Ta uszczelka potrzebna jest tylko w przypadku lampek ze zwykłą żarówką; jest uszczelnieniem żeby wilgoć niedostała się do środka. Aby wymienić żarówkę trzeba najpierw usunąć tę uszczelkę (jest jednorazowa). W przypadku ledów (które są nierozbieralne) jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeździcie czy w bagażniku pod żaróweczką siedzicie? Rzuciłem kiedyś temat spociku, zero odzewu.


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gumimis napisał:

Ta uszczelka potrzebna jest tylko w przypadku lampek ze zwykłą żarówką; jest uszczelnieniem żeby wilgoć niedostała się do środka. Aby wymienić żarówkę trzeba najpierw usunąć tę uszczelkę (jest jednorazowa). W przypadku ledów (które są nierozbieralne) jest niepotrzebna.

Mówisz, że uszczelka chroni żarówkę? Byłem przekonany, że uszczelnia połączenie pomiędzy obudową żarówki, a klapą bagażnika. W każdym razie te LEDowe z Renault/Dacia, pasują do QQ, ale X po szerokości ma gdzieś tak o 1 cm więcej, więc nawet ich na próbę nie podłączałem. Oglądałem ze wszystkich stron tą org i po odchyleniu uszczelki co prawda widzę zaczepy, ale one są tak drobne, że stwierdziłem, że po otwarciu już nie da się tego poskładać do kupy - wydało mi się to iście jednorazowe, a nie z wymienialną żarówką w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...