Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X-Trail 2022


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2024 o 18:14, RaNo napisał:

A to ktoś korzysta z tych map, zamiast z Google Maps przez Android Auto? :)

Nie pisałem że korzystam, ale że dostałem aktualizację.

Ale korzystam, nie są takie tragiczne, acz bardzo nieaktualne. I z pokryciem tak sobie.

A co do AA, to mam Chińskiego smartfona (dosłownie) i on nie ma AA, więc nie jest tak prosto jak by się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 18:49, Hetman72 napisał:

Nie pisałem że korzystam, ale że dostałem aktualizację.

Ale korzystam, nie są takie tragiczne, acz bardzo nieaktualne. I z pokryciem tak sobie.

A co do AA, to mam Chińskiego smartfona (dosłownie) i on nie ma AA, więc nie jest tak prosto jak by się wydawało.

Ja korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie wiosna, może jakiś zlocik. Pochwalimy się swoimi x-ami. W większości przypadków pewnie wypasione na maxa.

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 17:39, Hetman72 napisał:

Dostałem dzisiaj aktualizację map w T33.

Ciekawe co się zmieniło?

Jak dostałeś? W serwisie wgrali czy aktualizacja pojawiła się w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mmarchos napisał:

Jak dostałeś? W serwisie wgrali czy aktualizacja pojawiła się w systemie?

Ja nie mam w aucie aktualizacji map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą aktualizacją to dziwnie jest, niby zaktualizowały sie mapy ale wygląda bardziej na aktualizację systemową (za szybko poszła, kilka minut trwała).

I nie jest wesoło, są problemy, na FB ludzie pisza o kłopotach, u mnie też jest średnio.

Zauwazyłem, że silnik dłużej pracuje, np. przy zatrzymaniu na skrzyzowaniu, słychać go, a w systemie nie widac pracującego silnika, spalanie na krótkim odcinku miałem rano pow. 9 l (normalka) ale po zatrzymaniu podsumowanie miałem na 6.3 l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (przejechałem 3.5 km przy 4oC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hetman72 napisał:

Z tą aktualizacją to dziwnie jest, niby zaktualizowały sie mapy ale wygląda bardziej na aktualizację systemową (za szybko poszła, kilka minut trwała).

I nie jest wesoło, są problemy, na FB ludzie pisza o kłopotach, u mnie też jest średnio.

Zauwazyłem, że silnik dłużej pracuje, np. przy zatrzymaniu na skrzyzowaniu, słychać go, a w systemie nie widac pracującego silnika, spalanie na krótkim odcinku miałem rano pow. 9 l (normalka) ale po zatrzymaniu podsumowanie miałem na 6.3 l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (przejechałem 3.5 km przy 4oC)

Podaj podaj ta wersje to musze wyłączyć automatyczną aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 12:30, JJacek napisał:

Ja nie mam w aucie aktualizacji map.

Wydaje mi się to niemożliwe.
Ja w moim nie dość, że mam w menu opcję to kilka miesięcy temu opisałem swoją walkę z Nissanem, którą zmęczony ich ignorancją odpuściłem. W kółko żądali prinscreen'ów z ekranu na pozycji z aktualizacji i pisali, że wszystko jest OK oraz "temat zamknięty".

Przez WiFi samochód pisze, że mapy są aktualne i to po ułamku sekundy (czyli nie widzi serwera).
Przez USB samochód tworzy na pendrive nie ten folder(ALLIANCE) co poprzednie T32, które tworzą folder TOMTOM. W związku z tym  apka Nissan Map Tool  na PC nie widzi pendrive'a.

Nawigacja ma drogi sprzed kilku lat i np. auto zwalnia na rondach, których dawno nie ma a jest dwupasmowa ekspresówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JJacek napisał:

Podaj podaj ta wersje to musze wyłączyć automatyczną aktualizacje.

Wersja oprogramowanie: 283C35MK7D

Wersja mapy: 22219_0_5 > Polska 22219_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Hetman72 said:

Wersja oprogramowanie: 283C35MK7D

Wersja mapy: 22219_0_5 > Polska 22219_5

Ja mam te same mapy i oprogramowanie 283C36PB9A. Ale nie widziałem żeby następowało jakiekolwiek aktualizowanie...

To są niby nowe wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA Nissan wydał specjalny biuletyn o sposobie aktualizacji systemu (SOFTWARE UPDATE FOR INFOTAINMENT ISSUES) w samochodach Nissana. Link poniżej.

Na liście jest opis dla Roque (T33). Może Wam to coś pomoże.

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2023/MC-10234079-0001.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jest ciekawe - NHTSA poinformowała, że w niektórych egzemplarzach Roque (T33) mogą być problemy z fotelami kierowców. Fotele mogą nie zapewniać należytej ochrony w razie wypadku. W skrócie mogą się urywać podczas wypadku. W związku z powyższym jest akcja sprawdzania foteli i ich ewentualnej darmowej wymiany/naprawy.

Opis jak to można sprawdzić samemu jest w poniższym biuletynie

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2023/RCRIT-23V268-7947.pdf

 

Ale generalnie warto sobie poczytać o problemach/uwagach Roque (T33) w USA na tej stronie

https://www.nhtsa.gov/vehicle/2023/NISSAN/ROGUE/SUV/AWD#manufacturerCommunications

Nie oznacza to że wersja europejska będzie tymi problemami dotknięta, ale może one już u nas występują i wtedy jest jakiś punk zaczepienia do dyskusji z polskim dealerem powołując się na dokument NHTSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gkowal napisał:

W USA Nissan wydał specjalny biuletyn o sposobie aktualizacji systemu (SOFTWARE UPDATE FOR INFOTAINMENT ISSUES) w samochodach Nissana. Link poniżej.

Na liście jest opis dla Roque (T33). Może Wam to coś pomoże.

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2023/MC-10234079-0001.pdf

O dzięki za super info!     Jednak potwierdza się że dla T33 od 2023 po prostu nie ma aktualizacji software: image.thumb.png.991dbd593c552a961650188edf292ce3.png

Po prostu petarda. 
W KIA EV9 mam nieporównywalnie lepiej wszystko skonfigurowane, navi aktualne z korkami, karta sim w cenie. Autonomia też pewniej działa.

T33 mam do listopada, używa go rodzinka, navi jest chyba jedyną bolączką tego cudownego X-Traila. Wynajem 2 letni kończy się i do października muszę podać czy zostaje, czy oddaję kluczyki w salonie i się rozstajemy.
 

Wg mnie to mały problem informatyczny z tą nawigacją.

W serwisie z chłopakami robiliśmy wszystko jak należy.

Samochód po włożeniu pendrive kopiuje na niego swoje pliki i wszystko na pendrive jest niemal identyczne jak w T32 -  jedyna różnica to w nazwach plików i folderów człon nazwy TOMTOM zamienił na ALLIANCE.

Nissan po prostu powinien wypuścić nową wersję Map Tool na PCta,  która zobaczy pendrive z plikami ALLIANCE. Toż to dla informatyków pikuś. No i trzeba by nowe mapy od ALLIANCE dostać.

Albo jeżeli ALLIANCE z Renault i Mitsubishi nie wypala - wypuścić aktualizację firmware z TOMTOM na powrót.

 

 

 

 

 

Edytowane przez mmarchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wyjść na kłamczucha:

image.thumb.png.a23caa15ca456cf6b5b2f27df3e49462.png

W szczegółach jest tylko: 22219_0_5 więc pewnie jakiś drobiazg z mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wyjść na kłamczucha:
image.thumb.png.a23caa15ca456cf6b5b2f27df3e49462.png
W szczegółach jest tylko: 22219_0_5 więc pewnie jakiś drobiazg z mapami.
Ale masz oko w odbiciu, jak sam diabeł.


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gkowal napisał:

O to jest ciekawe - NHTSA poinformowała, że w niektórych egzemplarzach Roque (T33) mogą być problemy z fotelami kierowców. Fotele mogą nie zapewniać należytej ochrony w razie wypadku. W skrócie mogą się urywać podczas wypadku. W związku z powyższym jest akcja sprawdzania foteli i ich ewentualnej darmowej wymiany/naprawy.

Opis jak to można sprawdzić samemu jest w poniższym biuletynie

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2023/RCRIT-23V268-7947.pdf

 

Ale generalnie warto sobie poczytać o problemach/uwagach Roque (T33) w USA na tej stronie

https://www.nhtsa.gov/vehicle/2023/NISSAN/ROGUE/SUV/AWD#manufacturerCommunications

Nie oznacza to że wersja europejska będzie tymi problemami dotknięta, ale może one już u nas występują i wtedy jest jakiś punk zaczepienia do dyskusji z polskim dealerem powołując się na dokument NHTSA.

Jedyny pozytyw że Amerykanie sobie sami go produkują a u nich z tą produkcja to tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odebrałem wczoraj n connecta. W bagażniku w miejscu koła zapasowego ma subwoofer bose, który nie działa. Czy wogole on tam powinien być w tej wersji? Mam zestae naprawczy dla koła. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest miejsce na kolo zapasowe tylko wlasnie na suba. podczas uruchamiania radia najpierw slychac suba, a dopiero potem reszte glosnikow. tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Mam cennik z tamtego roku i z teraz, i w n-connecta pokazuje, że nie ma bose nawet za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest wykorzystywany przez system redukcji hałasu.

Ja mam Teknę - więc mam Bose - ale możliwe, że w związku z powyższym subwoofer jest w każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wymiane oleju po 2.200 w ASO; koszt z filtrem 470 zl

Mam tez pierwszy wynik na calym baku.

weszlo 49.6 l i zrobiłem 879 km.

wg kompa 5.5 a wg dystrybutora 5.64 czyli zdecydowanie lepiej wskazuje niz T32, gdzie zaniżał ok. 10%

jazda 80% miasto, raczej krótkie odcinki ok. 10 km, reszta podmiejska plus 40 km A2 z V=150 km/h

20240420_140438.thumb.jpg.a9efe20765aa0d76f3416a8459f0231c.jpg

fotka zrobiona nieco wczesniej niz tankowanie.

najniższy uzyskany wynik na 38 km nocnej jazdy podmiejskiej to 3.9.

Średnie spalanie od początku 5.7 wg kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odebrałem niedawno swojego T33 n-connecta, ePower, eForce. Czy są tutaj  użytkownicy Xa malowanego w białą perłę?  Zobaczyłem że u mnie wnęki drzwi i progi nie są tak mocno perłowe, jakby było mniej warstw i mniej tego ziarna. Jak to u Was wygląda?

Co do suba, to też mam w bagażniku plastikowe pudełko opisane jako sub z podprowadzonymi kablami. Ale ono nie gra, a jak się odkręci to jest bardzo lekkie, wydaje mi się że to miejsce na suba ale nie ma tam głośników. 

Edytowane przez Pabi84
Błąd w opisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 19:18, JJacek napisał:

A mam jeszcze takie pytanie do osób posiadających już x traila t33 czy zmienialiście żarówki te wewnętrzne zwykłe na ledy czy dać sobie spokój z tą ideą?

I jak, zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...