Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Scan_tech_Nissan


Gość Mauzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm mam programik j.w. ale jest walnięty jeden plik czy ktoś trafił na ten program? wydaje mi się że chodzi z wersją P11 i może z P10 po 1993r warto by było to poszukać i robić trochę pełniejszą diagnostykę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam takiego programu. Dużo zajmuje? Możesz mi go podesłać?

Przyłączam się do tematu, możecie mi podesłać te programiki

 

ostencjusz(at)gazeta.pl -- (at) zmień na @

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503

Co do programu nissan_vmon201_194 to doczytałem sie że pracuje on tylko ze złączami 14 pinowymi, czyli z primerkami P10 i P11 do połowy99`. Do mojej sie nie nadaje. Potrzebuje jakiegoś opisu pinów gniazda OBD2 w nissanie, może ktoś z was posiada taki opis????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś posty i patrzyłes na autorów? przeczytaj kto proponuje że ma. Nie autor postu kolejnego, w którym pisze że nie ma?

 

 

A konkretnie to o co ci się rozchodzi!

Gdybyś nie zauważył to cytowałem Piotrka. =;

PS.

Właśnie ściąga mi się z osła Scan_tech..., więc j sli uda się porównać sumy kontrolne to może się odpali.

 

 

Pozdrawiam =;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Co do programu nissan_vmon201_194 to doczytałem sie że pracuje on tylko ze złączami 14 pinowymi, czyli z primerkami P10 i P11 do połowy99`. Do mojej sie nie nadaje. Potrzebuje jakiegoś opisu pinów gniazda OBD2 w nissanie, może ktoś z was posiada taki opis????

to gniazdo 16-pinowe stosowane w OBD2/EOBD nazywa się CARB. Na 16. pinie jest zasilanie, na 4 i 5 masa a na 7 sygnał silnika. ABS na 13 jeśli dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

najpierw z komputerami, a teraz to. Nie wiem jak liczysz piny, ale w każdym złączu CARB obojętnie jakiej to marki auto na 7. miejscu znajduje się pin sygnałowy. chcesz powiedzieć że przez 3 lata wykonuję ludziom diagnostyke komputerową na nieistniejącym pinie?

 

021wh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
A konkretnie to o co ci się rozchodzi!

Gdybyś nie zauważył to cytowałem Piotrka. =;

PS.

Właśnie ściąga mi się z osła Scan_tech..., więc j sli uda się porównać sumy kontrolne to może się odpali.

 

 

Pozdrawiam =;

po pierwsze nie pisałem do Ciebie, po drugie wiem ze cytowałeś, po 3. pieprzły mi się nazwy programów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503
najpierw z komputerami, a teraz to. Nie wiem jak liczysz piny, ale w każdym złączu CARB obojętnie jakiej to marki auto na 7. miejscu znajduje się pin sygnałowy. chcesz powiedzieć że przez 3 lata wykonuję ludziom diagnostyke komputerową na nieistniejącym pinie?

To wcale nie takie obojętne bo nissan to nie grupa VW.

A piny licze tak jak powinno sie liczyć, w tym przypadku od prawego dołu:

 

http://i22.photobucket.com/albums/b340/Pio...03/CIMG0276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
...

To wcale nie takie obojętne bo nissan to nie grupa VW.

A piny licze tak jak powinno sie liczyć, w tym przypadku od prawego dołu:

 

http://i22.photobucket.com/albums/b340/Pio...03/CIMG0276.jpg

Co Ty dajesz? zobacz na zrzut ekranu który wkleiłem masz tam napisane: nissan primera po 07/99 i rozpisane co jest na którym pinie. Złącze CARB jest unormowane. A jak już wchodzisz w temat VAG, to tamna 7. pinie są WSZYSTKIE SYSTEMY nie tylko sterowanie silnika. W innych autach sterowanie silnika jest na 7 a reszta jest porozrzucana na inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Masz pusty pin 7 który w każdym samochodzie jest zapełniony. Każdy nissan z obd2 ma tam pin sygnałowy. Ponieważ Twój to diesel, nie ma 7 pinu. Następnym razem nie pytaj o nissana ogólnie, tylko sprecyzuj że chodzio Ci o diesla bez EOBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503

Chyba nie jest trudno zauważyć podpis? 7-go pinu nie ma również protokół PWM i VPW w takich autach jak Ford, Mazda, GM, Isuzu, Jeep, Toyota itd. Więc jak jest z tym pinem w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Chyba nie jest trudno zauważyć podpis? 7-go pinu nie ma również protokół PWM i VPW w takich autach jak Ford, Mazda, GM, Isuzu, Jeep, Toyota itd. Więc jak jest z tym pinem w dieslu?

najpierw zdecyduj się czy mówisz o autach tylko ze złączem CARB czy z systemem EOBD. Jeśli jest EOBD to każdy nissan ma na 7 pinie sygnał. Jak pytasz o nissana i złącze OBD2, to znaczy że chodzi Ci o taki wyposażony w OBD2, więc o takim odpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

co do jeepa: diagnoza ISO: K jest na 7 pinie, L na 15, w niektórych jeepach K i L na 7 - w tych z OBD2

 

co do forda: w starych fordach bez ISO diagnostyka nie jest po 7 pinie, ale nie w fordach z EODB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...