Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Scan_tech_Nissan


Gość Mauzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe dobre pytanie nikt tych telefonow w polsce Ci nie zdejmie locka z tego tel. jest to rodzaj tel BB5 ( 6630,6680, N70, N90 ,N91) i nie kupujcie tych tel przypadkiem na allegro z lockiem na zagraniczna siec bo taki tel mozecie na dzien dzisiejszy w buty wsadzic jedynie jezyk polski moge wam wgrac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

miałem nadzieję że już ktoś zdejmuje bo kilka dni temu wiem że nikt nie zdejmował nawet za granicą :) Ja i tak używam n9300, ale kolega czeka na szczęsliwe znalezienie kogoś kto mu rozsimlockuje 8) 6680. Czytaj priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503
hehe dobre pytanie nikt tych telefonow w polsce Ci nie zdejmie locka z tego tel. jest to rodzaj tel BB5 ( 6630,6680, N70, N90 ,N91) i nie kupujcie tych tel przypadkiem na allegro z lockiem na zagraniczna siec bo taki tel mozecie na dzien dzisiejszy w buty wsadzic jedynie jezyk polski moge wam wgrac:)

Mój kumpel robi locki ze wszystkich wyżej wymienionych, cena 600zl za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no i skonczylo sie na komorkach....

powiedzcie co mozna zrobic tymi programami - czy tylko podgladnac prace silnika... skad wziac wtyczki itd..............................................

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503

Mam nadzieje że jeszcze sie nie skończyło. Z przewodem to zielonego pojęcia nie mam gdzie go kupić ale mam schemat to moge Ci przesłać razem z programem jak chcesz, tylko podaj maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy temat już umarł :?:

Kto sie lubi bawic w trawienie płytek, mam troche schematów, ile by kosztowało przylutowanie, układów, z tego co wiem nie "trzeba chyba" żadnych wsadów, wykożystany jest max232 itd. płytka to raczej niski koszt.

To kto ma zdolności !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D . polecam stronke z tego co sie naszukałem to złączki tam wystawione są gotowe do podłączenia . www.obd2.pl a programiki podaliście wcześniej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem VAG MX1 i stwierdzam że w tej cenie to warte zakupu ( btw czemu producent napisał: "zalecany dla Volkswagen, Audi, Skoda, Seat" ). Nasuwa się jeszcze pytanie czemu sš 3 kabelki a nie 4. Tak na oko to powinno być +12, GND, Rx i Tx, ale może do samego odczytu to wystarczy ;-). Czy Nissany do r99 majš złšcze ODB I czy OBDII. Do których pin'ów trzeba byłoby się podpišć ? (pytam o kostkę diag dla silnika GA14DE fotkę takiej zamiecił Coobico w dziale "zrób to sam")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jeśli chcecie podpinac sie w oparciu o linie Tx i Rx 12 V i masa (4 przewody) to na allegro jest gość który sprzedaje zestaw do zlutowania za 25 zł (oparty na układzie max232). Wykorzystywałem taki do łączenia z komputerem gazowym Elpigaz. Powinien chodzic na kazdej transmisji Rx Tx. Trzeba tyko miernikem sprawdzic wyprowadzenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe - poniewaz przecietny uzytkownik (chyba) nie pojecia o czym jest mowa w ostatnich postach [linie rx tx ..] ;)) proponuje zapodanie jakiegos linku, gdzie mozna by kupic sprawdzona wtyczke ktora pasuje do zlacza i do komputera/laptopa - bo nikt nie chcialby zrabac komputera w samochodzie

po drugie - czy moglby ktos wytlumaczyc jakie rodzaje zlacz sa uzywane w primerach i jakich, bo chyba OBD2 jest chyba dopiero od 1999(wnioskuje z opisow z allegro)???? czyli w zasadzie p11.144??? a jakie w P11 i w P10

prosze o "kawe na lawe" ;))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D jest możliwość podłączenia adaptera (rs232na USB). wraz z oprogramowaniem... następnie są karty pcmcia na rs232.... niby lepsze. jest to rozwiązanie alternatywne ........ niema jak to standardowe wyposażenie kompa w RS232. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam adaptera RS323 na USB i chodzi bez problemów - przynajmniej z centralką gazową Elpigaz (choć poprzednie auto już sprzedałem).

Z tymi interfejsami nie jest prosto ponieważ część sterowników chodzi na innych protokołach. TZN inaczej sie trzeba łączyc do ABS-u - inaczej do poduch inaczej do silnika - takprzynajmniej miałem w Toyocie (OBD2)- jak jest w Nissanach - jeszcze nie próbowałem. Jesli ktoś ma drogi sprzet typu KTs lub Euroscan - nie ma problemu, a fejsy z allegro są niepewne - robione są pod konkretną linię i standard transmisji. Lepiej samemu zlutować i połączyc odpowiednie linie - tylko potrzebne sa dokładne opisy złącza w każdym modelu. Proponuję by spróbować opisać tu złącza w poszczególnych modelach - co jest na którym pinie i powoli dojdziemy do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a więc sprawa wygląda następująco:

posiadam schematy i program do projektowania płytek PCB, oraz zrobiony schemat w tym progsie. Czyli wystarczy przenieść to na płytkę i wytrawić ścieżki. (Potrzeba teraz kogoś kto ma pewne umiejętności i doświadczenie w produkcji takich układów.) Najlepiej aby znaleźć jednego lub dwóch elektroników (najlepiej z forum), którzy podjęli by się wykonania układów dla forumowiczów.

Od razu mówię że nie wystawie tego na forum, aby ktoś niepowołany z poza lub z forum nie

zaczął produkować na "skale masową" tych układów w celach komercyjnych (koszt takich układów w Anglii to ok.200Ł) A chyba nie o to chodzi żeby ktoś się szybko „wzbogacił” naszym kosztem, tak więc moim warunkiem na otrzymanie schematów jest zagwarantowanie:

1 że ma się doświadczenie z umiejętnym wykonaniem płytek PCB

2 wykona jeden układ dla mnie :) (po kosztach)

3 nie będzie udostępniał schematów innym użytkownikom z tego i innego forum

4 nie będzie sprzedawał na aukcjach itd.

Uwaga nigdy nie testowałem tego układu, tak więc najlepiej jeśli by dokładnie przeanalizować schemat oraz układ używając oscyloskopu. Najlepiej jak by można podłączyć do jakiegoś ECU takiego który jest spisany na straty w razie gdyby miało pójść coś nie tak(oczywiście nie powinno do tego dojść, ale lepiej się zabezpieczyć)

Układ dotyczy tylko silników SR20DE :(

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroscan nie jest chyba taki drogi ok 1200 ze wsiem ale do nyski i tak nie ma wtyki, mam w guttmanie rozpisane złącze do primerki i mogę to wrzucić tylko napiszcie gdzie, swojądrogą myślę że temat diagnostyki jest na tyle interesujący wszystkich że powinien mieć osobny dział bo w końcu dotyczy wszystkich modeli, aha, samfejs to nie problem do pc zrobić interesuje mnie tylko czy ma coś jeszcze w tym fejsie oprócz kabelków być czy nie? piszę to bo w vag-u są wynalazki w samym fejsie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroscan nie jest chyba taki drogi ok 1200 ze wsiem ale do nyski i tak nie ma wtyki, mam w guttmanie rozpisane złącze do primerki i mogę to wrzucić tylko napiszcie gdzie, swojądrogą myślę że temat diagnostyki jest na tyle interesujący wszystkich że powinien mieć osobny dział bo w końcu dotyczy wszystkich modeli, aha, samfejs to nie problem do pc zrobić interesuje mnie tylko czy ma coś jeszcze w tym fejsie oprócz kabelków być czy nie? piszę to bo w vag-u są wynalazki w samym fejsie, pozdrawiam

 

Potrzebny jest oscylator CMOS-owy, rezonator kwarcowy, stabilizatory LM oraz układ scalony Max232, i do tego jeszcze kupa rezystorów i kondensatorów, po złożeniu do kupy na wyjśćiu powinno być 153.6KHz, tak więc nie jest to proste (dla mnie) do wykonania, i nie wystarczy zwykle polaczyć kabelki na adapterze, bo można sobie na dobre uwalić ECU- napięcie też powinno byś opowiednie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to chyba mnie przerasta... nie mozna poprostu wtyczki kupic w jakim wysylkowym sklepie, zapiac do kompa, odpalic odpowiedni program (dotalem kilka na maila) i wszystkoby gralo???????????

Ależ oczywiście , że można wszystko można , tyle że z angli (najbliżej) to z przesyłką wychodzi ok 200 funtów, a jak liczyłem koszt części to maxymalnie 100zł!!!!! wiec chyba warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to chyba mnie przerasta... nie mozna poprostu wtyczki kupic w jakim wysylkowym sklepie, zapiac do kompa, odpalic odpowiedni program (dotalem kilka na maila) i wszystkoby gralo???????????

Ależ oczywiście , że można wszystko można , tyle że z angli (najbliżej) to z przesyłką wychodzi ok 200 funtów, a jak liczyłem koszt części to maxymalnie 100zł!!!!! wiec chyba warto :)

 

PS.

Zapomniałem dodać, że ten fejs jest tylko do benzynówki SR20DE do roku 1999 (wersja złącza OBD), po roku 1999 jest obdII, ale o tym już było mówione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...