Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa Interfejsu typ"CONSULT"potrzebny elektronik


Ostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zrobiłem sobie interfejsik "consult" (pająk ale działa :) ), przetestowałem pare programów i chciałem się włączyć do dyskusji w tym tymacie.

Koledzy, z tego co przeczytałem wcześniej chcielibyście w czasie rzeczywistym obserwować przebiegi różnych parametrów pracy silnika na wykresie. Jest taka możliwość i mam programik który potrafi to pokazać. Nie pamiętam teraz jak się nazywa i pod jaki model nissana jest napisany ale komunikuje się bez problemu z moją N15'ką. Dzisiaj po południu postaram się przejrzeć programiki to jutro podam więcej informacji.

A co do interfejsu na ELM'ie, to dajcie sobie spokój, szkoda kasy, bo i tak nie bedzie się komunikował z nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikuje się bez problemu z moją N15'ką.

Też sobie zmontowałem,narazie próbowałem z softem TECU.......i działa :)

Wtyczkę sam sobie zrobiłem :D może nie wygląda super :P ale spełnia swoje zadanie.

Nadal szukam jakiegoś dobrego softu...........

 

Polecam stronkę o "consulu" i sofcie:PULSAR GROUP of AUSTRALIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem ELM to nie jest jakis zamiennik MAX232 ??

ELM nie jest zamiennikiem MAX'a. To dwa zupełnie inne układziki.

 

Swieta racja - MAX232 tylko zamienia poziomy sygnalu na odpowiednie dla transmisji szeregowej po RS232 a ELM nie dosc ze zamienia poziomy to jeszcze "tlumaczy" komendy przeslane po RS na OBD (w srodku jest zaszyty procek PIC Microchip'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w chwili wolnego czasu przysiadłem i z majstrowałem interfejs na ELM 323.

Interfejs zagadał za pierwszym razem, ale rozczarowały mnie możliwości programów

pisanych pod ten układ. Testy przeprowadziłem na moim Reno Cangoo 1.5 dci, ale

ze specyfikacji układu wnioskuję, że powinien połączyć się też z każdym Nissanem

posiadającym OBD2.

 

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na upload'dzie http://www.chomikuj.pl/krzyck wrzuciłem wszystkie swoje programiki do nissanów jakie do tej pory znalazłem w internecie. Wszystkie sprawdzałem z moją N15'ką i działąją, chociaż nie były pisane pod ten model. Jest też pełna wersja programu o nazwie calamsult_full. I od razu pytanie, czy ktoś potrafi rozszyfrować angileskie skróty z programu DDLReader (programik napisany pod maxime).

 

:!: UWAGA: programy używacie na własną odpowiedzialność :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IACV (Idle Air Control Valves) - to oznaczenie zaworu regulacji powietrza (silnik krokowy w zespole wtryskowym)

FICD (Fast Idle Control Device)

sol - skrot od solenoid (cewka)

 

naprawde niezla zagadka.. czy nie ma tam helpa konkretnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety helpa nie znalazłem. Chyba na stronie www.cefiro.ru jest więcej informacji o ddlreader (strona z "about"), ale tamten język do mnie nie przemawia.

 

A co myślicie o napisaniu własnego programu serwisowego do naszych nissanów?

Mam opis protokołu komunikacji consult i tabele rejestrów ECU z ich funkcjami i konfiguracjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie moze ktos juz kombinowal :D

 

tam jest chyba mozliwosc wgrywania map.... robil juz to ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stary to jest ok ale za prosty schemat nie ma zabezpieczen przepieciowych mozna sobie uj...bać ECU w aucie a w tym temacie jest dostepny schemat owego conzulta ale problem jest z CLOCKiem bo te 153KHz nie zawsze idzie tak jak chce ja zrobilem na osobnym procku taktowanie juz przetestowalem i powiem ze dziala :D ale czy wie ktos jak te zasrane mapy modyfikowac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolook, czyli mowisz ze ten na ELM323 ma mniejsze mozliwosci od poprzedniego ktory zlozyles ?? interesuje mnie to dosc mocno bo nie wiem czy pamietasz ale ten na RS232(?) mial male problemy z moim ECU :) pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość primeraW10

witam

 

ja chetnie kupie interfejs do nissana i z tego co widzialem na fotkach na forum wykonanie przez Okolook jest super. Jednak niestety kontakt z Okolook jest niemozliwy :(

znalazlem na allegro cos takiego LINK

mial ktos kontakt z tym interfejsem ? moze ma ktos cos takiego ???

 

moze jest ktos z okolic Gliwic i jest posiadaczem interfejsu ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość misiek.21

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś posiada interfejs do primery 2,0TD 1997 rok, lub jaki należy ewentualnie zakupić żeby działał. Drugie pytanie to czy za pomocą interfejsu i oprogramowania ScanTechNissanCarPC mozna ustawiać niektóre parametry czy tylko je odczytywać chodzi mi konkretnie o obroty silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...