Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa Interfejsu typ"CONSULT"potrzebny elektronik


Ostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrexxl

Czytałem. Narzekają na jakość wykonania płytki. Generalnie skory jestem wydać te 135 pln na interfejs obd1 do tego przejście na usb za 30 i za niecałe 200 ( bo z przesyłką) mam komplet. Generalnie całość zwróci mi się za chwilę a i w klubie będzie z tego pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja sie wypowiem ;)

 

No owszem macie racje kto nie boi sie lutownicy smialo moze cos takiego

sam zrobic powiedzmy w warunkach domowych :)

.. ale bez przesady lisek ... w 1/4 ceny sie nie wyrobisz chyba ze masz

wtyki na hurcie :)

 

dlaczego ? policz sobie czesci, wysyłki no i plytkę ...

to Ci bankowo wygeneruje kwote 60-80zł

 

Co do tego kolesia na allegro .. moj kolega u niego brał dawno temu

tę że własnie plytke ... widzialem ja i jak wygrzebie zdjecie to wam pokaze :)

bo czegos takiego swiat nie widzial ...

 

MOJA wersja na usb kosztuje 130 ... i nie jest oparta na zadnej przejsciowce :)

zdradzę tyle że są to oryginalne scalaki a nie jakiś szmelc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja sie wypowiem ;)

 

No owszem macie racje kto nie boi sie lutownicy smialo moze cos takiego

sam zrobic powiedzmy w warunkach domowych :)

.. ale bez przesady lisek ... w 1/4 ceny sie nie wyrobisz chyba ze masz

wtyki na hurcie :)

 

dlaczego ? policz sobie czesci, wysyłki no i plytkę ...

to Ci bankowo wygeneruje kwote 60-80zł

bez tej płytki wyliczyłem że częsci (wersja na rs232) wyjdą mnie ok 35zł.

 

Co do tego kolesia na allegro .. moj kolega u niego brał dawno temu

tę że własnie plytke ... widzialem ja i jak wygrzebie zdjecie to wam pokaze :)

bo czegos takiego swiat nie widzial ...

to chyba sobie daruje ;-) Zrobie własną
MOJA wersja na usb kosztuje 130 ... i nie jest oparta na zadnej przejsciowce :)

zdradzę tyle że są to oryginalne scalaki a nie jakiś szmelc ..

Przeciez widze na fotce ze w menadzerze urządzeń instalujesz virtualnego com-a :) Czyli jak by nie było w połowie interfejsu masz rs'a ;-)

 

Wiesz mnie to tam ryba ;-) Ja mam Launch'a do diagnozy samochodów, jest tam piękna kopia Consulta, po prostu lubie wiedziec więcej dlatego sie uśmiecham do tego interfejsu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o złącze RS -to powem Wam szczerze -polecam kupić RSa na złączu PCMCIA -kosztuje około 100zł (moze troche ponad) ale pracuje w 100% z każdym urzadzeniem.

Chyba że chcecie dłubac i kląć jak skonfigurować co ustawićitp to mozna inwestować w przejsciowke na USB -co ja odradzam (bo tu akuratnie wam pojdzie a z innym urzadzeniem moze juz nie pracowac).

 

Co do plytki interfejsu Consulta -sam chetnie bym kupil, ale co bedzie jak mi po złozeniu nie zadziala? Wtedy trace cieprliwosc i beka (czyli pieniadze wyrzucone w bloto). Wole miec jakakolwiek gwarancje (chocby uruchomieniowa na okres 1tygodnia ze to bedzie dzialac.

 

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2009 12:52 ]

Lisek -mozesz powiedziec czym jest Twoj Launch i ile on kosztuje? Czy bada takze ABS i poduchy?

 

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2009 12:53 ]

Własnie widze na Allegro karty PCMCIA /RS i kosztuja okolo 40-70zł:

http://www.allegro.pl/item587593730_karta_..._gwar_fvat.html

http://www.allegro.pl/item589995465_kontro...nosc_portu.html (naoko gorsza i tansza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne cacko :) rozbierz i namaluj schemat :D nie no zartuje :)

 

Przeciez widze na fotce ze w menadzerze urządzeń instalujesz virtualnego com-a :) Czyli jak by nie było w połowie interfejsu masz rs'a ;-)

 

Jesli kiedykolwiek programowales sterowniki w windzie .. :) to wiesz ze mozesz instalowac karte telewizyjna w sieciowych ?? :D

Ciekawe czemu pendrivy wykrywa jako dyski a nie jako urzadzenie usb :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos potrafi powiedziec jak za pomoca tego interface'u zmienic mape zaplonow, bo po sciagnieciu porownalem z jakims z forum i wyszlo ze jest troszke zmieniona i toszke bez sensu ;p

Ewentualnie jak ja zresetowac do domyslnej postaci?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!!

postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos na ten temat, który obserwuję od jakiegoś czasu. powiem szczerze jestem trochę zdziwiony, że do tej pory nikt jeszcze nie umieścił na forum dokumentacji jak samemu wykonać taki Interfejs. O ile dobrze rozumiem po to jest to forum , aby dzielić się tego typu informacjami. A nie robić ze wszystkiego wiedzy tajemnej. Nie piszę tego , aby się wymądrzać, ale mino usilnych starań nic takiego nie znalazłem na tym forum. To tyle tytułem wstępu, więc postanowiłem sam poszperać w internecie i znalazłem!!! Mam cały opis jak samemu wykonać interfejs wraz z płytkami, elementami itp. Teraz sedno sprawy nie za bardzo wiem jak to wszystko umieścić na forum. Proszę podpowiedzcie jak to zrobić może dzięki temu temat ożyje na nowo.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 21:20 ]

Jest odzew na moją prośbę!!!

Odezwał się kolega Ulisses i obiecał, że umieści te pliki na serwerze i poda do nie do link. Osobiście jestem w trakcie realizacji tego Consulta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci Andyego65, zamieszczam pierwsze (najwazniesze) pliki do wlasnorecznego stworzenia interfejsu:

http://www.zie.pg.gda.pl/~atrzinsk/my/consult.rar :)

 

Dorzucam druga czesc plikow: http://www.zie.pg.gda.pl/~atrzinsk/my/consult2.rar

 

Sa to schematy dla tych co zechcą sobie samemu zaprojektować płytkę oraz cos dla mniej doświadczonych klubowiczów którzy mają trochę mniej pojęcia nt.elektroniki: rysunki z opisami elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie widze sposob przylacza do starej wtyczki diagnostycznej.

Czy do OBDII tez to podejdzie?

 

Tak czy inaczej -ja raczej nie skusze sie na produkcje takiego urzadzenia poniewaz chyba za ok 150zl podobno mozna kupic pasujacy do NIssana interfejs (niestety do diagnostyki tylko silnika bez ABSu i AIRBaga).

 

I tu ponawiam zapytanie czy wiecie jaki i gdzie interfejs mozna kupic do podpiecia pod OBD2.

 

Sam kupilbym za te pieniadze cos takiego albo za 2x wieksze -do diagnostyki calego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialbym takie auto to pewnie zrobilbym taki fejsik ..

ale niestety nie mam dostepu do nissana z OBD2 :/

 

A co do OBD1 w naszych starych .. to jest mozliwosc diagnostyki ABS-u i

AIRBAGÓW trz przez to samo gniazdo. Niestety softy nie maja go w opcjach

i pisze teraz soft ktory bedzie to mial.

 

Ale moj sunny tez nie ma ani airbagow ani absu i bede musial gdzies pokombinowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

airbag i abs sa chyba w OBD2 wyprowadzone na innych pinach niz sygnal silnika poniewaz w niemarkowych serwisach tez nie mogli mi sie do tego dostac -wobec tego wnioskuje ze po prostu interfejs tego nieobsluguje, w przeciwnym razie zrobiliby soft do ich obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sporo wody już w rzekach upłynęło ;), to pewnie już znalazłeś odpowiedzi na pytania!?

Jeżeli nie to, tak dla porządku:

ad.1) OBD2 (trapez, 16 pin) wchodziło na standard (chyba) w 2000r, więc podejrzewałbym że masz OBD1 (prostokąt, 14 pin), więcej info i fotki znajdziesz w tematach Almera, Primera, są tam przeklejone "na wierzchu" wątki dotyczace diagnostyki i złączy.

ad.2) jeżeli ten ELM miałby być do sunnego z 95r, to raczej daruj sobie kupno tego interfejsu.

 

Czy samemu lutować? Jak wiesz co i jak, masz sprzęt, masz chęci i czas, to nikt Ci nie broni się "pobawić", i miałbyś urządzonko tylko "po kosztach". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Udało mi się zrobić układ służący do komunikacji z komputerem nissana :evil: Schemat oraz płytka do pobrania z mojego chomika:) http://chomikuj.pl/michal_h2o Jak tylko odzyskam mój aparat od kumpla to porobię jej zdjęcia :D Bo po co inwestować 150PLN na gotowca jak można się pobawić. Wystarczy tylko kilka elementów płytka, drukarka laserowa lub ksero, folia termotranswerowa lub papier kredowy, kwas, wiertarka, cyna i cierpliwość :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHOO ma rację, elementów jak kot napłakał, można się samemu pobawić nawet

na jakiejś uniwersalnej płytce jak ktoś nie umie, czy nie chce bawić się w wytrawianie.

Mi akurat trafił się na Allegro oryginał za stówę. Nie miałem czasu na zabawę,

ale w sumie części mogą same przyjechać z jakiegoś e-sklepu, a pracy na godzinkę-dwie.

 

ps. MICHOO, jakiego softu używasz?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest problem bo nie mam żadnej pełnej wersji. Jeden ma podgląd tylko na obroty i predkość, drugi jest w milach i farenhajtach, a trzeci się nie może połączyć z ecu. Jak ktoś ma dostęp to niech wrzuci na jakiś serwer albo linka do pełnej wersji. Z góry dzieki:D

 

Znalazłem utro sprawdzę go czy działa:) http://www.ecutalk.com/ecutalk.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podeślij mi go na poczte bo jest problem z serwerem i nie można go zassać:( Pozdro A najlepiej jak by ktoś mógł podesłac jakąś pełną wersję Nissan Data Scana albo ECU talka, calum sulta. Bo zrobiony przeze mnie interfejs działa w 100%. Ale nie mogę się pobawić jego możliwościami bo nie ma pełnej wersji.

 

A tu ciąg dalszy

post-22583-1266443659,1189_thumb.jpg

post-22583-1266445544,0209_thumb.jpg

Edytowane przez MICHOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

fajne programy, tylko czy ktoś się już połaczył i jakim fejsem, a jak tak to jakie ustawienia zapodać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...