Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap Almera 1.4 na SR20


Zell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam pytanko do tych co się znają, szczególnie do Coobcia :) Ponieważ cierpię na brak własnego warsztaciku, chcę pojeździć po zakładach i popytać się jak by mnie swapik wyniósł. No i jak będę gadał chciałbym wiedzieć co im powiedzieć.

 

1. Czy mocowanie silnika w Sunnym i Almie jest takie samo czy coś będzie trzeba przerabiać?

2. Co wymienić, wszystko przełożyć z Suniacza czy coś z Almerki powinno zostać?

 

PS. Odpowiadajcie szybko bo jutro chcę za tym pojeździć i się zorientować w sytuacji i jak dobrze pójdzie to wtorek, środa będę miał kasę na "dawce" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie troche nie na temat...

zamiast swapa zrob soft'a...

za 0,5 bara zaplacisz z 8-10 tys i bedziesz sie cieszyl z dzwieku blow'a :P

na temat swapu pisac niebede bo cos mi sie wydaje zze juz o tym bylo..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uturbianie 1.4 to głupota, szkoda silnika a i osiągi mizerne będą, na 0,5 bara uzyskam to samo co na wymianie na 2.0, a 8-10 tys, sorry ale to nie dla mnie, takimi funduszami nie dysponuję, a nawet żebym miał to bym ich tak nie wydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA 2500zł mozesz kupic całego na chodzie ze zdrowym silnikiem Sunnego GTI - ma on wszytko co potrzebne jest do swapu, auto zarejestrowane i śweirzo po przeglądzie nawet się nie zastanawiaj nad Soft Turbo...

 

NA jakimś marnym 0,6 bara wydając kupe kasy osiągniesz jakieś 150 koni może czyli tyle co w seri ma ten sunny - przy swapowaniu usprawnisz w nim chociazby dolot i wydech i będzie naprawde męsko.

 

Tutaj masz namiary na firmę (PRO RALLY) gdzie CI w mairę szybko dokonają Swapu i tanio oczywiscie - Warszawa, Legionowo: 603 795 328 (powołaj się na Coobcia)

 

Aha już nie wspomnę że z sunnego powinny Ci przypasować tylne hamulce Tarczowe i fotele pól-kubelkowe (GTI wkoncu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... fotele jak najbardziej, no chyba że przed moim domem rozbije się 300ZX jakiś to jakby kierowca się jeszcze ruszał zasunę mu z półobrotu i zabiorę fotele :D (electric is the best :D)

 

A co do hamulców (tarcze przód, tarcze tył) to nie wiem, bo u siebie jak tłoczki wymieniałem z tyłu (zardzewiałe były :shock: ) to były takie jak w primerze ( :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :D W piątek albo sobotę pojadę odebrać bo teraz mam trochę roboty w firmie. Mały parowozik na benzynce będzie :D ale i tak na dawcę idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, co do swapa to proponuje zapytac sie Xznadafera, ktory goraco Ci odradzi :) Kup sobie lepiej po prostu Alme GTi.

Stary ma cale sprawne Auto...

Juz lepiej Almere sprzedać i Kropka "zrobić" choć niewidze przeciwskazań z przekladką motoru - pare ładnych dni powalczysz ale zobaczysz oplaci się - rozrząd dobrze ustawiony nic tylko lac wache i w pizde :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, co do swapa to proponuje zapytac sie Xznadafera, ktory goraco Ci odradzi :) Kup sobie lepiej po prostu Alme GTi.

Stary ma cale sprawne Auto...

Juz lepiej Almere sprzedać i Kropka "zrobić" choć niewidze przeciwskazań z przekladką motoru - pare ładnych dni powalczysz ale zobaczysz oplaci się - rozrząd dobrze ustawiony nic tylko lac wache i w pizde :twisted:

eee... no co ty Coobciu, almerę sprzedać :P może każdą inną ale nie moją :D zresztą przyjadę po Suniacza to zobaczysz tego potwora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnijcie lepiej z Akarczmą jego P11 GT odrazu będzie mozna się przekonać jakie wciry dostanie od tego zielonego suniacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Okazja jak choelra była, dzisaj ożeraliśmy w Pubie TYSKI sprzedarz kropka - wszyscy z tranzakcji zadowoleni wyszłi :)

Kolega miał okazje go nabyć za 2500 a sprzedany został o pińćset wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, mogło być tak (i pewnie jest), że przerobienie autka tak żeby silnik pasował kosztowałoby duzo więcej niż zakupienie silnika z osprzętem z Almery GTi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, bzdura, zapewniam Cie ze bezproblemowo wszystko by weszlo, nie musial bys NIC dokupic , wiec takie tlumaczenie... eee... tam.

 

no tak, jakbym miał wszystko z suniacza przerzucić to by trzeba tylko o jakieś 15 cm almę poszerzyć ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Zell:

 

Swap z 1.4 na 2.0 rob jesli nienawidzisz hatchbackow albo zainwestowales taka kase, ze kolejne 5kpln+ nie zrobi roznicy. W moim przypadku bylo to drugie, choc sprzedajac 1.4 i kupujac 2.0 mialbym mniej pierdolenia. Ale do rzeczy: mechanicznie wszystko spoko, kazdy mechanik co potrafi wyciagnac silnik i potem go wstawic sobie poradzi. Wiecej trudu bedzie przy szukaniu odpowiednio zdrowego GTi na dawce. To co Coobcio napisal to bzdura - nie ma tak tanich GTi, ktore beda idealnymi dawcami. Sam to wiem do dawcy dolozylem niecaly 1kpln na czesci, ktore sie koniec koncow nie nadaly + kupilem osobno silnik. Poza tym kolejna sprawa najbardziej dokuczliwa, a silnie wiaze sie z poprzednia to E L E K T R Y K A! To bylo przyczyna dlaczego nie mam auta od... hmm... konca pazdziernika az do jutra - dzieki bogu odbieram jutro auto. Co do czesci to wszystko napisalem w tym topicu:

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=138264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary zejdz na ziemie z tym sunnm za 2500zł była okazja i tyle, mechanicznie auto było całkowicie sprawne poza wyskakującą piętką (własiciel dawaj ją luzem zeby sobie samemu wymienić)

 

Nie gadam bajek tylko stwierdzam fakty które były mi doskonale znane - sam mialem kupować - tego sunnego i go dobrze znałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xzandafer za info. Co do swapa to jak widzisz na zdjęciu (małe ale coś widać, jak będzie okazja umyć auto i nie zabrudzić go od razu to może sesję zdjęciową wkońcu zrobię) to mam autko w które jest kasy włożone sporo (nie mojej, fakt, a auto kupiłem za cene normalnego nic nie robionego modelu) i szkoda by było tak to zostawić z 1.4. Jeśli w niego nawet za 5 tysiów włożyć silnik to jest szansa, że nawet jakbym kiedyś miał możliwość zakupić Sunnego GTi-R czy Skyline'a czy może 350Z to bym Almę mógł sprzedać z cenę normalnej + te 5 lub więcej tysiaczków bo byłaby to jedyna taka Alma w Polsce (z samym body to niewiele zdziałam). Więc sądzę, że strasznej perspektywy przed sobą nie mam, ale znależć takie coś z bebechami, albo dopasować bebechy to muszę zrobić bardzo szerokie rozeznanie w modelach no i dorwać silnik który byłby w dobrym stanie. Jak się coś będzie klarować będę wszystko opisywał, dzieki za wsparcie chłopaki, postaram się dopilnować by to autko jeździło choć w połowie tak jak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...