Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap Almera 1.4 na SR20


Zell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
Gość nevada1986

Witam mam już wszystkie graty z Almery GTi potrzebne do przekładki ( przynajmniej tak mi sie wydaje)

 

Silnik 2.0 z kolektorem i skrzynią biegów i poduszkami.

Półośki i piasty.

Tarcze na przód z zaciskami

Komputer

Wiązke od gti

Kluczyk stacyjke imobilajzer

Licznik

i inne pierdoły, przekaźniki bezpieczniki itp.

Wydech zostanie zmodyfikowany

 

 

Jak sie ma sprawa chłodnicy?? Czy może być ta od 1.4 ?? czy nie bedzie sie przegrzewał??

 

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2009 20:06 ]

Ogólnie nie polecam, no chyba, że na SR16/20VE lub SR20DET. Ja miałem swój cel, Almera jakiej nawet w Japonii nie było (nie było sedana SR20DE, były mocniejsze SR16VE ale nie było sedana z SR20DE, pozatym mam pewne dalsze plany co do auta) i sporo szczęścia przy kupieniu auta dawcy.

:twisted:

 

No niedługo będzie druga taka :D 4 marca przyjeżdzam do polski zrobić swap. wczoraj jeszcze kupiłem zderzak od Gti z halogenami tylko że z przed liftingu, ale lepszy taki niż oryginalny z sedana. Mam nadzieje że u mnie bedzie mniej problemów z podłączeniem wszystkiego. Dawcą była Gti z anglii to może bedzie troszke łatwiej to poskładać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 1,4 miałeś z klimą to masz szeroką chłodnicę i 2 wiatraki więc nie ma mowy o przegrzewaniu...

PS. zapomniałeś jeszcze o zwrotnicach - przeguby z GTi mają grubszy wałek i w te od 1,4 nie wejdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nevada1986

Niestety bez klimy jest.

A półośki są kompletne od Gti z przegubami. Koleś mi dał wszystko co potrzebne do przekładki z almery gti. Dopiero co przyjechała o własnych siłach z anglii a on ją dla mnie rozebrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość nevada1986

No i juz po przeróbkach, silnik wsadzony :D 143 konie w sedanie.

 

Tylko jest pare problemów, cała modyfikacja to był jeden wielki pośpiech, odebrałem samochód z warsztatu i ruszylem nim od razu w trase do irlandii, spisal sie bez problemow. na niemieckiej autostradzie 220. Co sie pozniej okazalo po przyjezdzie, mam bardzo wysokie obroty 1500 na minute na jałowym biegu, następnie nie dziala mi centralny zamek, mam zdjety immobilaizer ze sterownika bo byly male problemy) czy mozna zrobic zeby central dzialal bez immobilaizera ?? Mechanik nie mial czasu sprawdzic.

 

Pozdrawiam

 

Tak auto wyglada teraz, wiecej szczegółów wkrótce.

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Almera/60978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

troche sie wepne w temat, bo mam almerke 1.4 96' sedan,180tys km, jest tez sunny 1.6 93',220tys km, ktory niedlugo zakonczy kariere i chcialem zapytac, czy polecacie mi przekladke silnika z niego? bo obecnie mam bardzo duzo wolnego czasu, nawet kawalek garazu sie znalazl (bez kanalu) i z checia bym cos pogrzebal, jesli mialoby to przyniesc wymierne efekty. pytanie tylko, na ile jest to mozliwe, przy naprawde minimalnym koszcie (co bym musial dokupic,wymienic) bo czytalem w poscie co wymienia sie przy 2.0 z gti, gdzie nie wszytsko pasuje, a czy tu spasuje mi wszytsko? (sprzeglo z sunnego raczej nie daje juz rady, bo sie slizga bardzo, nie wiem czy skrzynia biegow z 1.4 by mogla zostac...) prosze o porady, lub odeslanie do konkretnego tematu, dzieki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiało możesz ładować 1,6 w miejsce 1,4 nie potrzebujesz nic dodatkowego, najlepiej pozostaw skrzynię z 1,4 - krótsze biegi ma a i koło zamchowe jest lżejsze w 1,4 do tego skrzegło 190mm przełóż z 1,6.

Już kolega na forum takie coś robił - poszukaj w projektach i ich rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...