Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap Almera 1.4 na SR20


Zell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że mam w was poparcie :)

 

Zakonczyłem pomyślnie sesję więc poszukiwania ruszają pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

silnik z osprzętem, belką i półosiami siedzi, chłodnica większa jest,

trzeba kabel do ecu - silnik przełożyć, podłączyć wszystko, zalać płynami, odpalić i składać zawieszenie, optymistycznie w sobote wyjadę, pesymistycznie w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Optymistycznie to i na Bemowo się zakfalifikujesz, w dowodze będzie 1.4 więc do Klasy Mini się załapiesz i będzie bardzo ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj dużo roboty w pracy, zdążyłem tylko wiązke całą poprowadzić i podłączyć, wyjazd w przyszły tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiż zmienić natsa (ten z 1.4 nie będzie kompatybilny z tym od 2.0) - to takie czarne małe gówienko przy stacyjce wkręcane na 2 wkręty i wszystko powinno działać.

 

Jak to nie pomorze to sprawdze jak to jest zrobione u mnie że NATS jest wywalone i stałe napięcie Plus 12V dochodzi do ECU. Wtedy NATSs nie ma wpływu na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z części to tak:

- silnik z osprzętem (najlepiej wszystko spod machy)

- skrzynia

- półosie

- łapy do silnika (nie jest to samo)

- komputer (ecu)

- wiązka komputer/silnik

- wiązka akumulatora

- chłodnica (chodź stara pewnie dałaby radę, no ale nie była taka sama to wymieniłem)

- zestaw immobilizera (zależny od rocznika, do stycznia 98 to kluczyk+stacyjka+antenka immo + przystawka immo, po styczniu 98 kluczyk+ stacyjka + przystawka immo z antenką), można też przełożyć samą przystawkę, a kod z kluczyka do kluczyka przełożyć (to czerowne) lub kasa na programowanie kluczyka (musi być kod tego samego koloru kostka immo w kluczyku)

- jak jeszcze klimę chce się przełożyć to sprężarka (w przypadku 1.4, od 1.6 klima powinna pasować)

 

Sporo kasy i sporo pierdół, robocizna, u mnie nie dużo bo po znajomości ale słyszałem, że koło 1 000 zł za to biorą. Tak myślę, że 4000 to trzeba liczyć za części.

 

Ja miałem cały samochód, więc o bajery się nie martwiłem ale szukając partsów na szrocie to bym zapłacił więcej.

Ogólnie nie polecam, no chyba, że na SR16/20VE lub SR20DET. Ja miałem swój cel, Almera jakiej nawet w Japonii nie było (nie było sedana SR20DE, były mocniejsze SR16VE ale nie było sedana z SR20DE, pozatym mam pewne dalsze plany co do auta) i sporo szczęścia przy kupieniu auta dawcy.

 

Nie wiem czym jeździsz ale jeśli 1.4 to sugerowałbym swapa na 100 konne 1.6, różnica będzie (chodź nie aż taka) a 4x taniej. Tylko silnik, ecu i immo do przełożenia, także i robota byłaby tańsza. No chyba, że chcesz takiego potworka tworzyć jak ja :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad 2.0 ale... Chyba bede szukal almerki GTi choc bardziej podoba mi sie sedan

 

SR16/20VE lub SR20DET

czym roznia sie te silniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad 2.0 ale... Chyba bede szukal almerki GTi choc bardziej podoba mi sie sedan

 

SR16/20VE lub SR20DET

czym roznia sie te silniki ??

 

VE maja zmienne fazy rozrzadu (sr16 ma 175KM/161Nm, sr20 ma 190KM 196Nm)

 

i raczej silniki VE bardzo ciezkie do kupienia w europie bo szly na JDM :) (ktos kiedys wspominal na formu ze kupil jakis silnik VE ale bez kompa... nie wiem jak to dalej sie rozwinelo :))

 

SR20DET to 2.0T (od 205 do 250KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak, jeździ?

nie jeździ, nie ma połączenia immo-ecu, qr$%@, inna stacyjka i cała zabawa o dupe potłuc, będę szukał innego rozwiązania bo wiązki kabinowej nie dopasuje a kupić taką z lewostronnej almery to raczej nie mam co liczyć

 

Coobcio: wysyłać ci PM'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...