Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 2 lat mam zamontowaną klape płaska Steelera:

http://www.steeler.pl/?p=produkty&c=po...;id=306&pg=

 

Spisuje się dobrze, listwa uszczelniająca od strony okna na fabrycznym kleju szybko pusciła, ale woda i tak nie dostawała sie do środka. Bez problemu można ją ściągnąć i zalożyć samemu.

Tej zimy zauważyłem że już siłowniki troche w dupe dostały bo czasami nie chciały trzymać i sama opadała, pozatym polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam płaską zabudowę w kolorze nadwozia. Nie cieknie. Montaz trwał ok 5-6 godzin w mieście Łodzi. Firma nazywa sie pick-up diablo albo jakos tak. Koszt z tego co pamiętam ok 5k zl. Chętnie wkleiłbym foto ale nie potrafie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy ktoś ma orurowanie z poliuretanu???

dzisiaj chce zamówic w carryboy (1080 zł) cb-739 ale słyszałem ze jest mocowane tylko na dwie śruby do ramy czy to wystarczy???? nie obije mi zderzaka????

 

konkretnie taka: cb-739

http://www.carryboy.pl/?i...=navara&n=front

 

z góry dziekuje!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Jeżeli trzyma się faktycznie tylko na śrubach ramy to jest to ogólnie kibel. Było nie było taki gadżet montuje się nie tylko dla urody auta ale po części dla ochrony przedniego zderzaka. No nie chodzi mi tu o ochronę przed dzwonem ale miałem wielokrotnie sytuację że barany stojąc na światłach przede mną myśleli o wieczornym bzykaniu i zatrzymywali mi się na zderzaku czy na parkingach przed marketami podjeżdżasz jak najbliżej czyjegoś zderzaka bo navka do krótkich nie należy a i tak zawsze wystaje z szeregu.Więcej szkody se zrobisz jak ci ten plastik będzie haratał zderzak jak się wygnie niż jak by go nie było. A tak po za tym ( jest to moje prywatne zdanie) ten kształt dokładek czy orurowań nie pasuje do całości przodu navary, no gryzie się :zly2: Jak widzę jak niektórzy orurowanie ciągną aż do maski to to jest dopiero wiocha :zly:

 

A , u mnie rura trzyma się jeszcze na 2 śrubach za tablicą rejestracyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Minął właśnie rok od postu #358 w którym pisałem, że własnie wymienili mi nadbudowę Alpha na nową i właśnie udało mi się wywalczyć kolejną reklamację i tym razem zwrot kasy. Jutro jadę na demontaż. Przyczyna taka sama jak poprzednio - bąbelki na lakierze. Sprawa ciągnęła się od wakacji, ale było warto.

W przyszłym tygodniu mam już umówiony montaż w Diablo pick-up w Łodzi nadbudowy Sammitr SUV-PLUS Tu mozna zobaczyć sporo zdjęć z centralnym zamkiem podobno podłączonym do fabrycznego kluczyka - zobaczymy. Nadbudowa metalowa z ciekawym sposobem montażu. Zobaczymy jak się będzie sprawować, no i 2 lata gwarancji przede mną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka to kwestia gustu

 

Widziałem ją zarówno na samochodzie jak i nową w Łodzi.

 

Z dostepnych na rynku to chyba wykonanie najlepsze, ale zobaczymy jak się będzie spisywać.

 

Akurat boczne szyby mi się podobają, w naturze wygladają dużo lepiej, a światła to odblaski nadający jakąś tam formę :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Co do urody to jak dla mnie najładniejszą zabudową jest

 

76aad04976ba74f9m.jpg

 

Sam mam snuga i lepszy taki niż żadny . A tak przy okazji to nie wiem jak u was ale mogli montować wycieraczki na tylnej szybie bo po 2 dniach jazdy od jesieni do wiosny już nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, ale czytam forum regularnie. Nie myślałem, że będę musiał się żalić. Kupiłem auto z zabudową Snug Top i to ona przyprawia mnie o ból głowy. Szkoda, że za tyle kasy dałem się namówić. Gnój wewnątrz, tapicerka filcowa, to jedna porażka, szyba się poluzowała, jakimś cudem wypadła i nie mam gdzie wymienić. Chcę wymienić ten złom, obserwuję tę stalową z Pickup Diablo, którą chce Jack182. Jeszcze bardziej, interesuje mnie, w jaki sposób udało mu się wyciągnąć kasę z salonu. Ja też się do tego przymierzam, chociaż boję się, żeby mnie nie spławili. Znajomemu w Snug Topie, "poszły" z kolei siłowniki i też się buja, żeby coś znaleźć. Dlatego postanowiłem, że nową kupię tam, gdzie maja części zapasowe, w razie czego. W łodzi mają i to przemawia na plus. Bo salony i inni, tylko sprzedają, a później nie ma nic na wymianę, w razie awarii. Czekam więc na opinię Jacka, jak mu wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabudowa na aucie od środy i jak na razie same pozytywy.

Zacznijmy od montażu.

Montaż przebiegł bardzo sprawnie. Elektryk wszystko ładnie wyprowadził i przy pomocy wiązek od zabudowy wszystko zostało ładnie podłączone.

Zamek centralny działa bez zarzutu z kluczyka Navary.

Montaż odbywa się bez żadnej ingerencji w karoserię. Ogromną zaletą jest montaż nie tak jak w większości nadbudów, a dzięki ściankom wykończonym jakby "odwróconą rynną", nadbudowa nachodzi na burty co w 100% zabezpiecza przed przeciekaniem. W rynnach jest kilka uszczelek co dodatkowo zabezpiecza przed wodą i stukami.

Nadbudowa jest przymocowana za pomocą czterech śrub - jakby zacisków, do których jest dostęp poprzez ładnie wykończone zaślepki.

Nadbudowa się bardzo ładnie licuje z elementami Navary.

Wszystko się bardzo ładnie zamyka bez konieczności domykania itp. Po zamknięciu nie ma możliwości otwarcia klapy, więc zamknięcie centralnym zamkiem jest wystarczające dla obu klap.

Wnętrze wykończone skóropodobnymi materiałami. Oświetlenie wnętrza blisko brzegu, więc w przypadku konieczności przełączenia nie ma potrzeby wchodzić na pakę.

Dodatkowo okazało się, że atrapy tylnych lamp to nie tylko atrapy i jest możliwość dokupienia za 100€ lamp i wiązek do podłączenia świateł.

W czasie jazdy nic nie szumi i nie stuku, a po myciu nie było wody w środku.

Więcej opinii za jakiś czas użytkowania :rolleyes:

Edytowane przez jack182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu jakieś wieści. Dzięki Jack za wyczerpujący opis. Ważne, że od użytkownika, nie tylko od sprzedawcy. Chociaż wrażenie z rozmowy z właścicielami Pickup Diablo, jak najbardziej korzystne. Po przeczytaniu perypetii z zabudowami z tworzywa,innych "pisarzy" na forum, jestem zdecydowany na stalową. Raz kozie śmierć :) Też coś napiszę, jak mi założą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżdżę już pół roku i do tej pory radzę sobie bez czujników cofania. Nie mam mowy żeby wyczuć odległość przez 3 przyciemniane szyby - jedna samochodowa , dwie z hardtopu. Jedynie lusterka . Po dwóch miesiącach jeżdżenia jest ok - nawet parkowanie równoległe do koperty wychodzi za pierwszym razem.

 

Macie racje. Nie będę dziurawił zderzaka:D :D:D

 

[ Dodano: Sro 29 Lis, 2006 10:14 ]

Koledzy pochwalcie sie jakie macie hardtopy - jakich firm i jaka jest Wasza opinia.

 

Ja miałem orciari ale niestety po dzwonie idzie na przemiał , a podobno jest nie do kupienia w chwili obecnej , a coś muszę założyc.

 

Oby nie Snugtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Krystian

Moja Zona jezdzi od 2lat d22 z hardtopem , w tym duzo po miescie i nie ma zadnych problemow z parkowaniem. O zadnych czujnikach nawet nie wspominala nigdy. wiadomo ze miala dobrego nauczyciela jazdy, Wiec jak facet mowi ze nie ogarnia tematu to znaczy ze powinien dla wlasnego dobra oraz innych zmienic samochod;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Zona jezdzi od 2lat d22 z hardtopem , w tym duzo po miescie i nie ma zadnych problemow z parkowaniem. O zadnych czujnikach nawet nie wspominala nigdy. wiadomo ze miala dobrego nauczyciela jazdy, Wiec jak facet mowi ze nie ogarnia tematu to znaczy ze powinien dla wlasnego dobra oraz innych zmienic samochod;)

 

szukam nadbudowy do navary d22 najlepiej używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zakupic uzywke w UK;) napewno masz tam kogos znajomego. wyszukac na ebayu potem klopot tylko z transportem ale z drugiej strony mnostwo ludzi jezdzi tam dostawczymi i przywozi czesci samochodowe do PL. dobra bude kupis spokojnie za 100funa plus pomalujesz juz sobie na jaki chcesz kolor.q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Do D40 dałem 4000+600 lakierowanie ( snuga ) na allegro oczywiście ( zrobiłem se wycieczke po nią z Gdańska do Warszawy ) używka ale to bez znaczenia i śmigam już prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Rajdowiec1981

Witam,

 

Niedawno stałem się szczęśliwym (mam nadzieję :)) posiadaczem D40. Poszukuję teraz zabudowy hardtop. Przeczytałem cały wątek, więc mniej więcej wiem co i gdzie można kupić. Natomiast na znanym portalu aukcyjnym pojawiła się nie omawiana jeszcze tu zabudowa SnugTop XTR z całkiem znośną stylistyką, dobrą funkcjonalnością (centralny zamek), a przede wszystkim w dobrej w porównaniu do reszty cenie. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym modelem, z tym sprzedawcą (firma Dakro z Lublina, głównie zajmuje się hakami, bagażnikami i przyczepami), a jeśli nie to co myślicie na pierwszy rzut oka?

 

http://moto.allegro.pl/item1181074521_nissan_navara_d40_hard_top_zabudowa_snugtop.html

 

Dzięki za wszelkie opinie i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie. Po uwagach Jack182 i osobistym sprawdzeniu, kupiłem stalową zabudowę w Łodzi. Zastąpiła właśnie Snug Top, który z ulgą zrzuciłem i sprzedałem za grosze. Nie ma porównania!!! W Snugu, urwała mi się klamka i to wkurzało przez długi czas, a najbardziej przeszkadzała mi woda, która wdzierała się do środka. Filcowa wykładzina w środku, nie dość, że zbierała tylko kurz i brud, to pod wpływem wilgoci, po prostu gniła. Moja nowa też ma centralny zamek, więc jest "git". Nie wiem, czy w tej chwili wystawiają na Allegro, jak nie, to rzuć okiem na ich stronę www.pickupdiablo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ta metalowa zabudowa ? Może i jest dobrze wykonana, ale szczerze wygląda paskudnie, szczególnie ta atrapa świateł.

 

 

 

Kiedyś w salonach oferowane były zabudowy outlander sunny sport II. Były dwa modele, jeden z przesuwnymi szybkami i drugi z dużymi odchylanymi szybami. Koszt około 10500zł. Nieco drogo, ale idealnie pasowały do kształtu samochodu. Z dobrym mocowaniem, tapicerowaną podsufitką, lampką, spojlerem, przyciemnianymi szybami i grzaną szybą klapy. Jeśli ktoś rozgląda się za używanymi, to warto szukać outlandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa - 6500 netto. Co do świateł, mnie nie przeszkadzają. Mogłem zamówić z ciemnymi (czarnymi) światłami. Są na ich stronie na Hiluxie i L200, ale sam takie chciałem. Najważniejsze, że się super sprawuje. Jakby się znów coś działo, jak z poprzednią, zgłupiałbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...