Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , mam pytanie trochę z innej beczki ..? Czy ktoś może robił sam zabudowę płaską z blachy ryflowanej :?: Przecież to nie jest cud techniki ( blacha trochę uszczelki i 2 siłowniki ) a pieniądze jakie chcą za to, są nawet nie śmieszne ale żałosne ( 3-5 tys). Przecież koszt materiału ze złotą klamką nie przekroczy 500 stów. Tak naprawdę to nawet nie musi mi się uchylać tył do góry bo po co ? jak będę chciał przewieść coś większego to ją zdejmę. Wymyśliłem sobie taki projekt : do blachy ryflowanej dospawam od spodu 4 śruby które przejdą przez otwory tych uchwytów przesuwanych i od dołu przykręcę na motylki. Oczywiście kilka uszczelek by się nic nie porysowało,na blasze przymocuje kilka relingów meblowych dla urody , klapa jest zamykana na kluczyk. Chodzi mi tylko o zamknięcie paki do póki nie kupie zabudowy bo brakuje mi bagażnika jak wychodzę z biedronki ;)

 

No chyba że jest już gdzieś czyjś opis ?

 

Jeszcze jedno . A może ktoś montował siłownik na tylnej burcie ? by kobieta mogła sobie otworzyć :) Jakieś zdjęcie poglądowe , będę wdzięczny.

 

Witam. Co do zabudowy to uwazam ze powinna byc uchylana bo niby jak wyjac zakupy z konca paki? Chcesz sie tak wczolgiwac na brzuchu? Ja montowalem zabudowe w Plocku w bek-polu :one: Jesli juz chcesz sam robic zabudowe to do blachy musisz przyspawac od dolu wzmocnienia, bo blacha moze sie wygiac. Uszczelniac najlepiej uszczelka a od srodka dodatkowo silikonem. Jesli zrobisz z tylu uchylna klape to jest ryzyko ze w miejcu giecia sie bedzie przedostawac sie woda, ale nic na to nie poradzisz :/

 

Silowniki znajdziesz na allegro i jest tam animacja jak otwiera sie burta. Jesli ktos potrzebuje lub nie ma sily moga okazac sie dobrym rozwiazaniem :one:

 

Pozdrawiam :diabel2:

panowie jutro foteczki wsadze moze to nie jest za piekne ale kolega ma juz 4 latka i zadowolony. robilismy to w dwa dni i kosztowalo go w granicach 300zl.plus krata heheeh no ale satysfakcje ma ze sam to zrobil.jutro beda fotki jak go dopadne pod m. :sindbad: otelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Tak jak mówiłem zrobiłem sobie pokrywę.Jednak nie z blachy a ze specjalnej płyty warstwowej pcv , jest dużo sztywniejsza niż blacha ryflowana a cała konstrukcja waży 5-7 kg. Jest to opcja bez otwierania na siłownikach tak jak mówiłem jest mi to do niczego nie potrzebne ponieważ w połowie paki mam rozpiętą siatkę do mocowania bagażu i nie musze nurkować do końca paki a jak będzie potrzeba to mogę odkręcić 4 nakrętki i zdejmuję całą pokrywę.Jak ją już całkowicie wykończe (pare drobiazgów do zamontowania) to wkleje fotę. Koszt to ok 400 zł a wygląda na 4 tys :D

 

Ps. kiedyś się żaliłem że moja navka nie ma tego napisu navara na relingach bo nissan przykutwił na naklejce w modelach od 2008 r to sobie sam skołowałem te naklejki i wygląda to lepiej niż orginał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Wam wyskakuja z gwarą to powiedzcie, że w takim wypadku nie musicie już korzystać z usług ASO :) Przecież za gwarancję nie płaci konkretny salon czy serwis tylko Nissan jako taki a za wymianę płynów i przeglądy bierze pieniążki serwis :)

 

No i pojeździłem troszkę z moją piekną zabudową, podobno jedyną nie psującą się od nissana z Niemiec i co :) ??

No i prawie nic. A to prawie to jest otwieranie się klapy od zabudowy na wybojach i napierniczanie po bokach tak że lakier zdarty :( :( :( :( :(

No i kurna się załamałem...

 

Musze z tym podjechać do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rezus80.fotosik.pl/albumy/585593.html

 

 

Witam Panowie i Panie oto link do klapexu.śmiejcie sie lub nie moze wykonanie nie naj naj ale chopowi nie 3ba wiecej .za to ide piwo mu postawic ,bo za ogladanie sie nie płaci ale za robienie zdjęc tak :mikolaj: .

 

Koszt klapexu 300zyli .a swiateło dodane było tym czasem ,bo mialo byc wymienione na cos ładniejszego .hmm? ale co?. No i tak pozostało . :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no i jak siee podoba tylko .hmmm.../ musimy sie napić wczesniej aby wizje złapac .ale za to powinno tym razem isć szybko bo wprawa jest :D no i materiału zostało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec oki .rozmawiałem z kolegą .hehehe. sprzedajemy :!: .do 500zł. gotowce. pokryte laminatem tzn,plandeka czarna gr.0,1mm. hehehe relingi na zamowienie. juz patent jest beda w kol.srebrnym lub czary mat .A co pisac .najlepiej składac zam.a wszystko da sie zrobic . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość osiemzero

Brawo, brawo, inicjatywa społeczna ważną podstawą budowania naszej wspólnej przyszłości w naszym wspaniałym kraju hehehe :D Pomożecie??

 

PS. Tylko uważajcie ze "smarem" bo wizje krzywe będą:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty wiesz co :> .chyba teraz zaczną szydzic z nas 2ch za te swiatełka .heheheeh .uf muslałem ze jestem sam taki pomysłowy. ocena pozytwna .

Ale jedno mnie gryzie jak ty zamykasz tzw.klape tylnią? hmmm?

u kolegi zamontowalismy na klapie taki bajer w kształcie stozka i w trakcie zamykania wchodzi on pod pokrywe ,i delikatnie ją podnosi zarazem ja napina .co nie prowadzi do obijania i stukania o pake.proste a praktyczne.

A ty jak to masz wykombinowane bo nie zamkniesz tzw.klapy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

U mnie pokrywa jest z laminatu i całość waży ok. 7kg, jest przykręcona na stałe do szyn, jak mówiłem wcześniej nie jest uchylna. Całość jest dużo sztywniejsza od jakiejkolwiek blachy choć nawet nie ma żadnego stelaża i zamykając tylną burtę idealnie wchodzi pod pokrywę, może na środku jest 1-2 mm niżej od burty ale uszczelka gumowa na całej długości wszystko tłumi. W czasie jazdy drga wszystko jednakowo jak by pokrywa była przyspawana do burt, choć czasami te drgania paki mnie przerażają bo mam wrażenie że się wszystko rozpadnie :P . A co do lampek to navara ma gówniane tylne oświetlenie nie chciałbym by ktoś mi się zatrzymał w połowie paki. Lepiej niech widzą i sie śmieją ( Jak sie śmieją to widzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karola_D

Panowie klapa faktycznie boska i z tego co mówicie naprawdę tania. Gratuluję pomysłowości. Faktycznie za profesjonalną przykrywę z blachy ryflowanej trzeba zapłacić 6 tysiaczków ale dostaję w zamian sprawdzony produkt będący na rynku wiele lat. Kupuję za to "know how" producenta który dopracowywał swój produkt za kazdym razem gdy produkt tego wymagał. Polecam firmę Mountain Top. Mam taki cover i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Nie dość że świetnie wygląda, doskonale pasuje do moich progów(również z bl. alum) to jeszcze jest naprawdę bez konfliktową przykrywą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro-jacht

Witam wszystkich!

Niedlugo odbieram swoja Naware,mam wielka prosbe:chcialbym kupic zabudowe ,Hardtop moze ktos kto zdobyl juz jakies doswiadczenie i jest w stanie cos mi doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Jeżeli płaską to zrób sobie sam :> bo jaki jest sens wydawać prawie 6 koła na pół tora metra kwadratowego blachy ryflowanej kiedy za 1 - 1.5 tys więcej można już kupić dużą budę , wybór jest ogromny , co sie komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opcja nie uchylana za to więcej światełek

dzisas jak troblejbus...

Jeżeli płaską to zrób sobie sam bo jaki jest sens wydawać prawie 6 koła na pół tora metra kwadratowego blachy ryflowanej kiedy za 1 - 1.5 tys więcej można już kupić dużą budę , wybór jest ogromny , co sie komu podoba.

tez tak mowilem ale jak policzysz tak naprawde to sie nie oplaca ...

ja na na mojej takiej jak poleca KArola_D plaskiej woze 4-5 rowerow...i ona to wytrzymuje

pozatym moge otworzyc a ni ma lampek.

duza buda jest zamala rowery nie wejda

qrde spojrzalem na te lampki...festyn man...

 

[ Dodano: Czw 19 Lut, 2009 19:36 ]

znaczy nie oplaca sie ta "oszczesnosc"

 

[ Dodano: Czw 19 Lut, 2009 19:37 ]

btw..Mountain Top know how hmm...dalej robia tak samo i sie nie nauczyli ze obciera kabine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheeh jak kupiłes z zab.to masz .a nie wszyscy moze maj heheh kase na to cos.a inni nie przykładają uwagi aby tyl był piekny .ja to co mam wytrzymuje 70 kg i jak dla mnie jest praktyczne ,bo na pace worze powietrze.pozdrawiam wszystkich KLAPOXÓW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Panowie klapa faktycznie boska i z tego co mówicie naprawdę tania. Gratuluję pomysłowości. Faktycznie za profesjonalną przykrywę z blachy ryflowanej trzeba zapłacić 6 tysiaczków ale dostaję w zamian sprawdzony produkt będący na rynku wiele lat. Kupuję za to "know how" producenta który dopracowywał swój produkt za kazdym razem gdy produkt tego wymagał. Polecam firmę Mountain Top. Mam taki cover i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Nie dość że świetnie wygląda, doskonale pasuje do moich progów(również z bl. alum) to jeszcze jest naprawdę bez konfliktową przykrywą.

Pozdrawiam

 

Karola_D , może jakąś lubelską grupę 4x4 założymy? Jakieś wypady w teren (przystosowany do Navary ;) ) czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o konkretne porady w wyborze hardtopa:

ponieważ kiepsko z kasą chcę kupić Avengertop XTC ,który ponoć jest mutacją Alphy.

Czy znacie Avengertopy?Czy to nie tandeta?Ten odpowiada mi cenowo.

Czy wg Was zapłacić nieco więcej i kupić Alphę?

 

Lub może opłaca się Roadranger,droższy wyraźnie od poprzednich ,ale czy dużo lepszy?

Będę wdzięczny za wszystkie praktyczne porady.Dodatkowo-czy znacie kogoś we Wrocławiu lub bliskiej okolicy,kto porządnie zamontuje hardtopa ?

 

pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

PS:zakładam nowy wątek,gdyż ten istniejący o zabudowach nieco się rozjechał in trudno z niego coś konkretnego wywnioskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...