Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc ogólnie to sprawa wygląda na dzień dzisiejszy następująco :

Jak mówi przysłowie "zamienił stryjek siekierkę na kijek " miałem popękaną zabudowę i przetartą klapę tylną teraz mam pomalowaną klapę tylną że patrząc na nią :587: się chce , nie wspominając o innym odcieniu , zabudowa na dziurach łomocze nie stuka , naklejki odpadają a jakaś uszczelka jak wróciłem z serwisu do domu odpadła, cała zabudowa jest poprzecierana i jest matowa.

Ku przestrodze innym: Miałem odebrać samochód w dzień oczywiście będąc 300km od domu dostałem tel że samochód będzie gotowy przed 20 godz , oczywiście było ciemno można powiedzieć że pracownik serwisu najprawdopodobniej od mopa bo nic nie wiedział o moim samochodzie i do niczego był upoważniony dał mi kluczyki dokumenty i kazał zabierać samochód nawet nie wiedział że dostałem zastępczy, nie wiedział nawet jak w książkę gwarancyjną wpisać wymianę zabudowy i malowanie klapy więc tego nie uczynił. PS. Pozdrawiam pana Macieja z doposażenia (wiem że to czyta )który zapewnia że doprowadzi sprawę do końca a później wyrzeka się wszystkiego niech Tobie trafi się taki prywatny samochód w życiu jak mój , obyś tracił pieniądze i słuchał zapewnień takich jak sam jesteś i odbieraj telefony nie wstydź się .

Chciałbym dodać że już kilka nowych samochodów miałem , bmw , mercedes , toyota, vw i nawet busa kia ale serwis w kia jest dużo lepszy jak nissan

Sprawa ponownie została zgłoszona do reklamacji w Nissanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Kolego, szczere wyrazy współczucia. Nawet nie przypuszczałem, że autoryzowany serwis może robić takie numery :zdziw:

Napisz do Turbo Kamery, może ich interwencja spowoduje, że panowie zastanowią się nad traktowaniem klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

I słusznie. Kupujemy auta za ponad 100k a tu takie babole. Najgorsze w tym wszystkim jest to, jak salon i serwis traktuje klienta w momencie gdy sprzeda juz auto a pojawią się problemy. Postawa jednego salonu/serwisu rzutuje negatywnie na wizerunek marki. Ja mam to szczęście, że nie mam problemów z serwisem (Lublin) i póki co złego słowa na nich nie powiem. Ale sku........wo trzeba tępić. Skrobnij czasem na forum jak Ci idzie, może mimochodem przekaż serwisowi namiary na to forum, niech poczytają i zastanowią się nad sobą.

Pozdrawiam :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale serwis w kia jest dużo lepszy jak nissan

 

mamusia moja ma kia :)

dołaczam sie do stwierdzenia . jak słysze wymiana oleju modle sie by była w mamuski kijance :) dodam ze mamusia ma juz 3 koreanca a ja pierwszego ( i zapewne ostatniego ) japonca nieznanego pochodzenia

serwis nissana jest najgorszym jaki znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, dlaczego zniknęły moje zdjęcia, ale spróbuję wkleić je raz jeszcze. Pisałem, ze kupiłem swoja ze stali galwanizowanej w Pickup Diablo. Nadal uważam, ze jest super, zwłaszcza po tym, co miałem zaklejone silikonem. Spróbuję wrzucić fotki tego, co miałem na burtach, żenada. Kumplom uszczelki wyłażą, dyndają pod klapa i po bokach, a u mnie nic!!! Bo nie ma uszczelek ani silikonu, po prostu inna bajka. Może oni jeszcze nie maja układów z salonami, ale to nieważne. Salon daje gnioty i każe się pocałować... Gwarancję mam u nich, nawet rozsuwaną szybę od strony szoferki moglem dokupić (łatwiej umyć szybę kabiny).

A teraz maja w ofercie płaskie na zamek, ceny od 3500-5000zl . Pisze o nich dlatego, ze po tym, co doświadczyłem od JM, tam, poczułem, co znaczy prawdziwy kontakt z klientem. To rewanż za super obsługę i zadowolenie. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze w Pickup Diablo obsługuje babka, która znajomością pickupów położyła na łopatki naszych salonowców w garniturach. To nie żart, ale kolega kupił w Niemczech starego Nissana 1997. W salonie nie wiedzieli, co to za model, a w Lodzi, babka od razu rzuciła nazwą Big M. Facet zdębiał.

Wszystkim życzę jak najlepszego Nowego Roku i dużych przebiegów bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie własnie dzisiaj wymienili starą Alphe na nową. Nie powiem, ale wymiana zajęła prawie 5 godzin :/ MASAKRA.

na koniec poprosiłem o wpis w Książce gwarancyjnej, na co Pan kierownik w Odyssey stwierdził, że nie ma potrzeby bo gwaracja się już skończyła. Po krótkiej wymianie zdań odpuściłem, ale wpis zrobili. Przesłałem mu treść Art 581 KC, który wyraźnie mówi, że gwarancja rozpoczeła się od nowa :D

No to czas używać nową starą Alphę i jak teraz sie rozypie to zostanie tylko zwrot kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pytanie za 100 punktów kto został poinformowany podczas kupna samochodu w raz z zabudową że cytuję: "zabudowa nie jest w 100% szczelna a Pan jak i każdy klient został poinformowany." ja bynajmniej nie zostałem poinformowany dodatkowo już firma nissan w piśmie informuje że za nadbudowy ponosi dealer nissana a nie Nissan Sales Central & Eastern Europe.

 

Tak więc panowie na piśmie dostałem że osoba wypowiadająca się w TVN TURBO w programie turbo kamera kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży_Koń

Jest jedno dobre rozwiązanie. Kupować zabudowy ARB i po sprawie. idealnie pasują i nic złego sie z nimi nie dzieje. Oczywiście nie może sie do zabudowy dotykać pracownik ASO ;) Co do przeciekania to u mnie woda dostaje się po przez dwa otwory w przedniej ścianie skrzyni ładunkowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Kupować zabudowy ARB i po sprawie.

 

Ja mam Snug Top i na prawdę nie narzekam. Zabudowa jest szczelna, wilgoć na pakę dostaje się jedynie przez szpary w tylnej burcie. Generalnie są to ilości śladowe - nigdy na pace nie było wody, czasem po długiej jeździe w deszczu parę kropel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Ryży, nie będę polemizował o jakości ARB bo nie znam tematu. Mam Snug Topa i mówiąc szczerze nie ma do czego sie przyczepić. Czytałem posty kolegów o innych zabudowach i problemach jakie z nimi mają i dla mnie to kosmos. Zgadza się, Snug kosztuje sporo - w moim przypadku było to ok. 10.500 brutto ale uważam, że kupiłem spokój :-) Z ciekawości, ile kosztują zabudowy ARB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryży_Koń a znasz dobrą firmę/ stronę gdzie mają zabudowy ARB? Mam Navarę od miesiąca. Jak założę w firmie gdzie sprzedają ARB to stracę gwarancję na moją Navare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie stracisz całej gwarancji, pewnie tylko na rzeczy w które ingeruje ta zabudowa (teoretycznie)... z mojego doświadczenia wiem że uznanie gwarancji i tak zależy od serwisu i od Pana który pracje w danym dniu i od "relacji" z nim, ale to i tak każdy wie jak sobie takie relacje wyrobić:)))) heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez montaż samemu zabudowy nie w aso możesz całkowicie stracić gwarancję i zapewniam że tak się stanie jak tylko coś się stanie z samochodem. ingerujesz w karoserię - tracisz gwarancję, masz w zabudowie podgrzewaną szybę - tracisz gwarancję ponieważ ingerujesz w elektrykę. Dla przykładu znajomy posiadał Mercedesa w211 zmienił zwykle radio na navi , po jakimś czasie wystrzeliła bez przyczyny poduszka boczna , serwis anulował gwarancję ponieważ była ingerencja osób trzecich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją sam montowałem, swego czasu jak ją kupiłem wyszła 50% taniej jak w aso. Jednak nie montowałem podgrzewania tylnej szyby, nie chciało mi się ciągać kabli. Teraz już wiem, że słuszna decyzja ;) szyba ciągle zachlapana i cofanie na lusterkach ;) podłączyłem tylko oświetlenie w pace z lampy. jest tak zrobione, że w 30 min. wszystko rozłączam i śladu nie ma. byłem już kilka razy w serwisie i nikt nic nie powiedział. Do czasu gwarancji trzeba jak najmniej ingerować w samochód. Z aso to jest tak, założą co coś w jednym dodatkowo, to drugie nie honoruje naprawy tego. Doświadczyłem z reklamacją czujników cofania i blokadą skrzyni biegów. wysyłali mnie do salonu gdzie to było robione. takie ciołki. Szkoda było mi czasu i sam sobie naprawiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży_Koń

Panowie.... trzeba walczyć o swoje. Co ma na przykład założenie navi zamiast radia do poduszki? To oni wam musza udowodnićc, że zrobiliśscie coś źle a nie od razu cofać gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Ponieważ jestem na forum nowym uczestnikiem to mam pytanie do Was o doświadczenia z zabudową Road Ranger którą zamówiłem w Ostródzie i man zamiar takową zamontować w swojej Navarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Panowie , mam pytanie trochę z innej beczki ..? Czy ktoś może robił sam zabudowę płaską z blachy ryflowanej :?: Przecież to nie jest cud techniki ( blacha trochę uszczelki i 2 siłowniki ) a pieniądze jakie chcą za to, są nawet nie śmieszne ale żałosne ( 3-5 tys). Przecież koszt materiału ze złotą klamką nie przekroczy 500 stów. Tak naprawdę to nawet nie musi mi się uchylać tył do góry bo po co ? jak będę chciał przewieść coś większego to ją zdejmę. Wymyśliłem sobie taki projekt : do blachy ryflowanej dospawam od spodu 4 śruby które przejdą przez otwory tych uchwytów przesuwanych i od dołu przykręcę na motylki. Oczywiście kilka uszczelek by się nic nie porysowało,na blasze przymocuje kilka relingów meblowych dla urody , klapa jest zamykana na kluczyk. Chodzi mi tylko o zamknięcie paki do póki nie kupie zabudowy bo brakuje mi bagażnika jak wychodzę z biedronki ;)

 

No chyba że jest już gdzieś czyjś opis ?

 

Jeszcze jedno . A może ktoś montował siłownik na tylnej burcie ? by kobieta mogła sobie otworzyć :) Jakieś zdjęcie poglądowe , będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie trochę z innej beczki ..? Czy ktoś może robił sam zabudowę płaską z blachy ryflowanej :?: Przecież to nie jest cud techniki ( blacha trochę uszczelki i 2 siłowniki ) a pieniądze jakie chcą za to, są nawet nie śmieszne ale żałosne ( 3-5 tys). Przecież koszt materiału ze złotą klamką nie przekroczy 500 stów. Tak naprawdę to nawet nie musi mi się uchylać tył do góry bo po co ? jak będę chciał przewieść coś większego to ją zdejmę. Wymyśliłem sobie taki projekt : do blachy ryflowanej dospawam od spodu 4 śruby które przejdą przez otwory tych uchwytów przesuwanych i od dołu przykręcę na motylki. Oczywiście kilka uszczelek by się nic nie porysowało,na blasze przymocuje kilka relingów meblowych dla urody , klapa jest zamykana na kluczyk. Chodzi mi tylko o zamknięcie paki do póki nie kupie zabudowy bo brakuje mi bagażnika jak wychodzę z biedronki ;)

 

No chyba że jest już gdzieś czyjś opis ?

 

Jeszcze jedno . A może ktoś montował siłownik na tylnej burcie ? by kobieta mogła sobie otworzyć :) Jakieś zdjęcie poglądowe , będę wdzięczny.

 

Witam. Co do zabudowy to uwazam ze powinna byc uchylana bo niby jak wyjac zakupy z konca paki? Chcesz sie tak wczolgiwac na brzuchu? Ja montowalem zabudowe w Plocku w bek-polu :one: Jesli juz chcesz sam robic zabudowe to do blachy musisz przyspawac od dolu wzmocnienia, bo blacha moze sie wygiac. Uszczelniac najlepiej uszczelka a od srodka dodatkowo silikonem. Jesli zrobisz z tylu uchylna klape to jest ryzyko ze w miejcu giecia sie bedzie przedostawac sie woda, ale nic na to nie poradzisz :/

 

Silowniki znajdziesz na allegro i jest tam animacja jak otwiera sie burta. Jesli ktos potrzebuje lub nie ma sily moga okazac sie dobrym rozwiazaniem :one:

 

Pozdrawiam :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytam posty o zabudowach i szukam recenzji nzmierzonego oststnio producenta na...Węgrzech.Płaskie zabudowy z niby roolbarem za ok 770 Euro /to wydaje się być dobrą ceną/ tylko trochę daleko i nie wiem co z jakością?

Gdyby ktoś chciał podejrzeć podaję linka:http://www.pszd.hu/html/tajekoztato/NISSAN_R9_prospektus_pol.pdf

Pozdrawiam

Eugeniusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...