Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

układ wydechowy - jak go prawidłowo wykonać?


Gość Pablo's
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprzedam kolektor z kwasa za 550zł. ale to konstrukcja prototypowa i nie sprawdznoa na hamowni

 

masz jakieś foty?

 

Pewnie właśnie kończę moje kolejne dziecko to już trzeci :D

Zostało przymierzyć do jakiegoś nismo i dospawać kołnierze do rury + gwint do sondy lambda

Do mojego nie mogę bo ja mam całkowicie przerobione musze dorwać jakąś serie :)

Jest niby 4-1 ale zrobiłem przejście z 4 na fi 60 a później fi 50 takie oszukane 4-2-1 ;)

 

 

IMG_4476.jpg

 

IMG_4474.jpg

 

IMG_4478.jpg

 

IMG_4477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek mogłbyś nieco porpwić te konstrukcje, tzn zastosuj stożkowe przejscie (z blachy zrób albo kup gotowe) w miejscu schodzenia się 4rech rur w 1... i optycznie lepiej będzie to wyglądało i spaliny nie będą waliły w pionową ścianę jaką jest rurka mniejszej średnicy :)

 

Kolektorek względem serii GA na oko wydaje się być o stokroć lepszy - z czasem przetestujemy go na hamowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek mogłbyś nieco porpwić te konstrukcje, tzn zastosuj stożkowe przejscie (z blachy zrób albo kup gotowe) w miejscu schodzenia się 4rech rur w 1... i optycznie lepiej będzie to wyglądało i spaliny nie będą waliły w pionową ścianę jaką jest rurka mniejszej średnicy :)

 

Kolektorek względem serii GA na oko wydaje się być o stokroć lepszy - z czasem przetestujemy go na hamowni :)

 

Nie bardzo łapie jak to walą w pionową ścianę :/ ponieważ wszystkie są skierowane w środek

Jedyne co mi przychodzi na myśl to kolanko a tam gdzie się łączą w 1 będzie sonda lambda

Wszystkie rurki są z kwasa łącznie z tą łączącą 4-1 szkoda mi coś zmieniać

Zresztą jak będę w W-wie to naocznie ocenisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zrobienie takiego zejścia:

przejscie.jpg

To pierwsze jest twoje, a ja sugerował bym zrobienie tego po stożku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaca2206

Może Coobcio napisz jak możesz jak ma wyglądać układ wydechu do GA 16DE

1.kolektor 4-2-1 o średnicy ..........

2. tłumik przelotowy najlepszy od czego ..........

3.ewentualnie 2 tlumik przelotowy od czego........

4.tłumik końcowy najlepszy od czego.......

5.rury o srednicy......

dla ciebie to normalka bo przy tym pracujesz na co dzień a ja tego nie czaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

W odpowiedzi na post jaca2206 opisze jak ja to widzę:

(Z Pablo'sem mamy taki mały ciekawy plan :) )

 

1.kolektor 4-2-1 o średnicy ..........

 

Planujemy zrobić o takiej średnicy jakiej jest wylot z bloku silnika.

 

2. tłumik przelotowy najlepszy od czego ..........

3.ewentualnie 2 tlumik przelotowy od czego........

 

2 tłumiki środkowe SPEEDER MICHAEL (dostępne na allegro) - chyba, że Coobcio ma coś lepszego wypróbowane

 

4.tłumik końcowy najlepszy od czego.......

 

Tu już mam przygotowany do założenia BLACKFLAME EXO 140PS

 

5.rury o srednicy......

 

2" - ok.50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie rysuneczki :)) prosze prosze

a gdyby zrobic to ze zwyklej stali a nie z kwasa, wyszlo bo sporo taniej??

 

Nie bardzo takie średnice + odpowiednia stal to ten sam albo nawet większy koszt bo zwykłe np. fi 42x2.5 fi 50x1.5 to ze zwykłej ciężko kupić a cena ta sama :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie rysuneczki :)) prosze prosze

a gdyby zrobic to ze zwyklej stali a nie z kwasa, wyszlo bo sporo taniej??

Nie dostaniesz nigdzie kolanek ze zwykłej stali a dobrze zrobionych profili na giętarce to jeszcze nigdy nie widziałem...

2 tłumiki środkowe SPEEDER MICHAEL (dostępne na allegro) - chyba, że Coobcio ma coś lepszego wypróbowane

głośne jak cholera nie polecam... można poszukać od produkowanych aut pod konkretną średnice 50mm jest bardzo popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
johny_fellow napisał/a:

2 tłumiki środkowe SPEEDER MICHAEL (dostępne na allegro) - chyba, że Coobcio ma coś lepszego wypróbowane

 

głośne jak cholera nie polecam... można poszukać od produkowanych aut pod konkretną średnice 50mm jest bardzo popularna.

 

A gdybym wrzucił środkowy od GTi :?: Też byłoby głośno :?: Chodzi o to, że chcę mieć trochę ciszy w wozie. Czy może jakiś od Audi, VW czy coś takiego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos niebawem wywale moj srodkowy seryjny i wstawie przelot 2" wtedy bede mogł mowic ze mam uklad 2" bo narazie to mam 4-2-1 --- 2" [ ] 43mm------------------------2"[ ]--2"

 

i jest troche kupa ale furka i tak daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja tak sobię myślę, że do mojego 100NX'a wsadzę tłumik środkowy od GTi i tak się zastanawiam czy pakować jeszcze jakiś drugi środkowy żeby troszkę wyciszyć układ, tylko że nie wiem jaki. Dodam, że mogę kupić żadko występujący nowy tłumik środkowy do GTi firmy WALKER.

 

Czy ktoś z Was stosował już jakiś patent na tego typu rozwiązania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg nie mialem problemu z polskiego ale ok, zle sie nadusilo pare razy nic takiego....

kwestia gustu mi sie ten dzwiek podoba inny jak wszystkie wysokie basy...

 

czasem sie troche czepam, pewnie dlatego ze zawsze mialem laski z dyktanda a potem sie jakos to wszystko wyprostowalo ;)

 

bez urazy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobię myślę, że do mojego 100NX'a wsadzę tłumik środkowy od GTi i tak się zastanawiam czy pakować jeszcze jakiś drugi środkowy żeby troszkę wyciszyć układ, tylko że nie wiem jaki. Dodam, że mogę kupić żadko występujący nowy tłumik środkowy do GTi firmy WALKER.

 

Czy ktoś z Was stosował już jakiś patent na tego typu rozwiązania :?:

 

Zaciekawił mnie twój pomysł jaką ma średnice wlot i wylot ten tłumik :?:a jaka cena

Ja mam z audi ale jestem średnio zadowolony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...