Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

układ wydechowy - jak go prawidłowo wykonać?


Gość Pablo's
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
jaką ma średnice wlot i wylot ten tłumik

 

Tego jeszcze nie wiem. Postaram się dowiedzieć w poniedziałek.

 

a jaka cena

 

220 złociszy z montażem, ile bez też jeszcze nie wiem. Może jakby było więcej chętnych to uda mi się jakiś rabat wytargać na większe zamówienie.

 

Ja mam z audi ale jestem średnio zadowolony

 

Tzn :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 zl za niewiadomo co tak naprawde. ja mam zrobiony przelotowy maksymalnej dlugosci i w rozmiarze jakim 3x wiekszym od standardowych na wymiar pod wydech 60mm w el-tec-u i w cenie oczywiscie wiekszej ale efekt duzo bardziej przewidywalny. jest duzo ciszej a restrykcji zero. kazdemu polecam profesjonalne uslugi u pana Wojtka z El-Tec-a.

 

ps. mam nadzieje ze nie OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Muszę dokładnie zmierzyć tłumik środkowy i katalizator i na podstawie ich wymiarów postaram się obliczyć pojemność i ewentalną szerokość/wysokość układu i npiszę do El-Tec'a maila z zapytaniem o cenę takiego wymyślonego badziewia.

Zastanawiam się też czy dać w środek przelotówkę, komorówkę czy przelotowo-komorówkę (chcę żeby było w miare cicho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Rurki kwasówki 2" już mam - dzięki Pablo's :D

 

I chyba jednak kupię ten tłumik od GTi bo raczej narazie funduszy mi nie styknie na coś poważniejszego. W przyszłości jak będzie więcej hajsu to wrzucę nowy kolektorek i może jakiś tłumiczek El-Teca ale narazie niestety nie.

Muszę jeszcze znaleść kogoś w mojej mieścinie kto pospawa mi kwasówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w El-Tecu robia bardzo ladne i swietnie jakosciowo wykonane koncowe tlumiki. albo sie zdecyduje wypchac moj u nich ich sianem albo kupie nowy gotowy. jakies 20cm dluzszy od mojego. maxymalnie dlugi jaki sie zmiesci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Za jakiś czas jak będę miał trochę więcej hajsu na "drobne wydatki" to sobię sprawię koltorek OBX 4-2-1 i jakiś porządny tłumik środkowy (może z polecanego właśnie El-Tec'a) ale teraz poprzestanę na środkowym od GTi firmy WALKER, przed nim zamiast kata SPEEDER MICHAEL i końcowym BLACKFALME EXO 140PS i wszystko połączone od kolektora do końca 2" kwasówą. I narazie chociaż strzelę porting kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow co to za kolektor chcesz zalozyc?

mi tak chodzi po glowie zrobic wydech ale nia ma $$, a jeszcze jakies felgi chce wrzucic i to sprzeglo pewnie do lata bedzie trzeba zalozyc, no coz albo rybki albo akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ile wyjdzie to z przesylka i clem ??

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-Exhaust...bayphotohosting i jaki jest czas dostarczenia do Polski

 

lacznie kolektora podpasowane jest pod seryjny wydech czy tam jest wieksza srednica ??

 

drugie pytanie gdyby dac taki kolektor i reszte rur 52mm i zostawic narazie standardowe tlumiki? co o tym sadzicie

albo dac narazie tylko sam kolektor i reszte standard ??

 

dopiero pozniej jak pojawi sie $$ to by poleciala reszta czesc wydechu jak sie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie gdyby dac taki kolektor i reszte rur 52mm i zostawic narazie standardowe tlumiki? co o tym sadzicie

albo dac narazie tylko sam kolektor i reszte standard ??

szkoda kasy na robienie rury 52mm i seryjne tlumiki, jak już to dać kolektore i od niego puścić do koncowego seryjnego tlumika rurę 52mm będzie cicho...

Z czasem końcowy zamienić na jakiś tuningowany egzemplarz i dłorzyć jakiegoś środkowego na średnicę 52mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak tylko zdobede gotowe zrobie jak piszesz,

to poleci kolektor i rura do konca 52mm,

a pisales cos o przerobce seryjnego kolektora, odetkaniu w nim czegos czy jakos tak??

no niestety ale za miesiac OC a teraz przeglad i do tego obrona pracy :/ i z kasa slabo

podjade jutro do goscia ciekawe ile zaspiewa za zrobienie rury 52 od kolektora do konca :]

 

 

a jak bedzie szmal to i tlumik koncowy jakis lepszy wskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej cię wyjdzie, w seryjnym kolektorze zciąć zejście w 1 gałąź na tyle wysoko żeby było ono możliwie jak najszersze, ew. w środku można je jeszcze rozfrezować i od tego miejsca puścić nową rurę tzn o średnicy 52mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw niewiem czy nie zalatwie sobie drugiego, ktorego bede rzezbil(wyfrezowanie o ktorym piszesz a od strony glowicy polerka w miare mozliwosci i dopasowanie do glowy) i dalej poleca rury cos ok 50mm, wygiecia moze podpasuje z wygietcyh co mi leza pociete na kawalki(z takiej wielkiej zjezdzalni-zobacze w jakim sa stanie-srodek czy nie jest skorodowany, ale nie byly otwarte tak zeby woda wpadala) a jak nie to mam proste rowniez z zjezdzalni i sporo normalnych, ewentualnie wygne na gietarce zalezy co znajde u siebie , i bedzie to ze zwyklej stali na koneic zostanie seryjny tlumik tak jak piszesz Coobcio, a docelowo podejda jakies z zwiekszych motorow co maja srednice wejscia wyjscia ok 50mm

 

zapewne ta operacja pociagnie sie z 1-2 miesiace

 

po 1 pojade do łasku i postaram sie wytargac za grosze kolektor, chyba ze Tomaszkowi co nieco sie zostalo z sentry :)

 

a z SR20 nic nie podejdzie do GA ??

 

zamiast tego laczenia elastycznego na sprezynach i stozku pojdzie plecionka

czy spokojnie mozna zespawac zeliwo ze stala czy trzeba jakies laczenie wykombinowac ??

 

a jak bedzie kasa to wleci jakis ladny kolektorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U siebie chciałem założyć 60mm. Jaki dać środkowy tłumik przelotowy? No i czy to nie będzie przerost formy nad treścią, w sensie czy nie wystarczy 50mm do SR20DE?

Podobno końcowy w miarę łatwo można dostać w tym rozmiarze, gorzej ze środkowym.

 

Edit:

A może to podejdzie? :D

http://tiny.comm.pl/?9D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że daleko, a rura mi za przeproszeniem wisi przed pierwszym tłumikiem, a dwa że szukam czegoś tańszego niestety :(

Jak uda mi się teraz dostać coś w dobrej cenie, to może z czasem wymienię na el-teca.

 

Edit:

W akcie desperacji pierwszy raz pomyślałem o strumiennicy zamiast tłumika przelotowego - przynajmniej towar dostępny, w odpowiednim rozmiarze. El-tec sprzedaje po 70, spełniłoby to swoją funkcję?

el-tec strumiennica

Wtedy w paczkę wrzuciłbym ten ładniutki tłumik końcowy od El-teca:

el-tec tłumik

Sorry, sram się z tym jak nastolatek, ale jakoś tak bez nyski szlag mnie trafia...

 

Edit 2 :okulary2:

Czy tłumik środkowy do wydechu z kwasówki może być z dowolnego materiału, czy też ma być z kwasówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...