Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić TINO? Zapytaj tu i tylko tutaj


Gość VG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz oglądał, to połóż się z przodu i zobacz jak wygląda przednia belka. To najsłabszy punk i szybko leci. Na tym może w razie czego zbijesz cene.

Jak to łapało rudą, to zobacz u mnie. https://picasaweb.google.com/112115303120821761314/TinoBelka?authkey=Gv1sRgCOzlzsur8OTUJg#

 

Dziękuje za pomoc, jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem Tino ;]  belka jest w niezłym stanie, a ceny niestety nie dało sie zbić, samochód co prawda ma troszkę wgniecioną blache na tylnych prawych drzwiach ale lakier nie odpadł ponadto badania techniczne wyszły bardzo dobrze.  Ale po zakupie zawsze wychodzi coś niespodziewanego i tutaj też tego wcześniej nie zauważyłem, znaczy czy ktoś się orientuje co jest powodem głośnej pracy klimatyzacji? gdy ja załączam raz działa cicho a raz bardzo głośno mimo to chłodzi dobrze, czy można to samemu jakoś naprawić? Czy niestety nie obędzie sie bez serwisu ?

 

Proszę o pomoc.

Dziękuje

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimą jest różnie. Tutaj dałeś mało informacji.

Może być że będzie pracowała głośniej, gdy będzie ustawiona na "AUTO" - wtedy sama załącza się na max, do chwili osiągnięcia ustawionej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimą jest różnie. Tutaj dałeś mało informacji.

Może być że będzie pracowała głośniej, gdy będzie ustawiona na "AUTO" - wtedy sama załącza się na max, do chwili osiągnięcia ustawionej temperatury.

 

Jest to niezależne od tego czy ustawione jest auto czy manual, wiadomo szybciej dmucha jest głośniej,  ale u mnie po załączeniu AC taki jakby warkot który mimo to że jest np ustawiony manual ( 2 kreseczki na wskażniku szybkości ) to raz słychać głośnej a raz cicho, tak jakby sprężarka czy coś.. 

 

 

Podjechałem na serwis, podnieśli maskei tam wszystko pracuje prawidłowo, nic nie warkocze..   a w środku samochodu słychać dziwny dość głośny dzwięk dobiegający prawdopodobnie z wylotów powietrza, jest to równierz zależne od obrotów silnika im szybcze tym głośniej, dodam jeszcze że po załączeniu AC przygasają troche światła

Edytowane przez marcingiz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytania zadawaj już w odpowiednim dziale, lub załóż nowy temat, jeśli takiego nie znajdziesz w wyszukiwarce. Ten temat jest o czym innym.

 

Teraz wiemy trochę więcej. Ja będąc na Twoim miejscu dostał bym się do wiatraka nawiewu /przy okazji sprawdził filtr kabinowy/, może do wiatraka dostały się jakieś brudy i zaciera się wiatrak. Najlepiej zdemontuj schowek i wtedy załączaj i będziesz nasłuchiwał. Nie wszystko można podpowiedzieć i doradzić na odległość. Czasami trzeba posłuchać.

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, panowie mój tatulko chce i wręcz uparł się na TINO 2.2DI, i moje pytanie do was: czy ten silnik (114PS)  ma intercooler? to jest turbodiesel czy tdi? co ogłoszenie to nowy wynalazek... Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ma;

2) Di posiada turbinę

jest jeszcze 2,2 DCi 136 KM. czyli z układem wtryskowym CR.

Tutaj możesz poczytać więcej http://wiki.auto-swiat.pl/Almera-tino-jaki-silnik,1.html

Dziękuje za zainteresowanie i szybka odpowiedź! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chcę kupić Tino 2004 od Niemca którego znam i który poinformował mnie że auto przepala olej (nasi rodacy nigdy by się nigdy do tego nie przyznali)

 

Wiem że trzeba wymienić pierścienie ale czy to na pewno pomoże ?

 

Czytaem wiele razy że to pomaga na do 20 tyś i koniec.

 

Czy ktoś z was przechodził przez to . Czy wymiana pierścieni definitywnie pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów szczególnie tych którzy posiadają   :nissan:Tino kierowców ich "siostrzyczek" Almerek..... :hug: 

Jak myślicie, czy Nasze Tinki nie są pięknymi r o d z i n n y m i  samochodami :samochod-rodzinny:  ??? :question1:

Ja jestem z niej bardzo zadowolony yay.gif  :zwyciestwo2:  yay.gifi po prostu ją kocham serce.gif serce.gif serce.gif  001.gif.

Dzieci mają miejsce, gdzie mogą i jeść food.gif  i malować czy też rysować lub czytać :book: . A i nam czasami również takie stoliczki się przydadzą pub2.gif

 

Jeśli również tak uważacie i myślicie busted.gif  iż taki piękny samochodzik drive.gif powinien znaleść się w NASZYM kalendarzu, to zachęcam do głosowania na NIEGOyay.gifyay.gif, a i przy okazji i na mnie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92149-iv-edycja-konkursu-m%C3%B3j-nissan-jesie%C5%84/ 

Czas do  6-go grudnia.!!!!!!!!!!

 

Dziękuję i ślę pozdrowionka,  Mirek banan.gif

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,
Mam zamiar kupić samochód - padło na Nissana Almerę Tino, nawet znalazłem odpowiadającą mi ofertę.
Problem polega na tym, że auto jest sprowadzone z zachodu przez firmę handlującą używanymi autami, i w związku z tym jestem sceptycznie nastawiony co do stanu auta, w tym głównie chodzi o przebieg.
Nie wiem czy jest taka możliwość, tj. wiem że można sprawdzić ostatnio wykonywany serwis w kraju, lecz auto jest sprowadzone z DE i w tym może tkwić problem.
Jeśli jednak jest to możliwe i jest tutaj osoba, która mogłaby mi pomóc, byłbym za to bardzo wdzięczny i gotów byłbym nawet zasponsorować kratę piwa ;)
Auto jest z 2006 roku.
Walić na priv. to ew. podam nr telefonu.
Pozdro :wave:

Edytowane przez Maylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam na oku Tino http://olx.pl/oferta/nissan-almera-tino-2002-CID5-ID6JTXZ.html#b49751d8c8
Z tego co wiem to blachy nie są mocną stroną tego auta....no i ten egzemplarz ma już ogniska korozji. Auto ma służyć do jazdy z punku A do B. Cena bardzo atrakcyjna i mocno myslę nad tym samochodem...jednak zastanawiam się ile blachy zostanie za 2-3 lata jak będę chciał sprzedać.
Ogniska korozji są na 3 lub nawet czterech nadkolach. Warto kupować taki egzemplarz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak . jak na ten rocznik to cena nie jest aż tak atrakcyjna, ja swoją Tinę z 2004 w lutym kupiłem za podobną kwotę i blacharka jest w idealnym stanie. Prędzej miałem Primerę z 1998 roku sprowadzona z włoch gdzie ponoć soli w zimie niema mimo wszystko podłoga  i ranty drzwi nadawały się do malowania i konserwacji. kolegi primera z salonu rocznik 2001 wyglądała o wiele gorzej i od pojawienia się ognisk korozji do wypadnięcia dziur minął zaledwie rok. Tino fabrycznie jest słabo zabezpieczone antykorozyjnie, a model który pokazujesz ma już 12 lat za sobą i po polskich drogach. Radziłbym przed zakupem sprawdzić podłogę i progi pod ozdobnymi nakładkami oraz ranty wewnętrzne w drzwiach i klapę tylną w okolicach szyby i wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał kolega wyżej, cena jest zbyt wygórowana, ale może dlatego że jest gaz.

Ja mam rocznik 2003 i przednie błotniki są plastikowe, więc przodu rdza nie łapie.

Pamiętaj jeśli będziesz ją oglądał aby położyć się z przodu pod samochód i sprawdzić dolną belkę pod chłodnicą. To samo tyczy się środkowej belki za zderzakiem a między chłodnicą.

Nikt Ci nie pozwoli zdjąć plastikowych osłon nadkoli, więc tam musisz dokładnie pukać /najlepiej małym cienkim śrubokrętem/ jak wpadnie to wiadomo że w progach rdza.

Jak wspomniałem ja mam 2003r, lecz nigdzie rdzy nie spotkałem /progi, drzwi, tylne nadkola/ lecz przednia belkę już czyściłem i konserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, rozglądam się za drugim samochodem, i w oko wpadła mi almera, dokładnie ta:

http://olx.pl/oferta/nissan-almera-tino-ladny-zamiana-CID5-ID5QSLJ.html#7e11cdd557

Może ktoś widział/słyszał cokolwiek? Ewentualnie może fachowym okiem spojrzeć na ogłoszenie? Czy ten problem z odpalaniem to może być coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Ze zdjęć nic nie wynika, są tak robione, że praktycznie nie wiadomo na co patrzyć.

Jak dla mnie, cena dość niska!

Jeśli to jest rocznik 2000, to środek pasuje /mam na myśli radio/. Natomiast lampy przednie nie są od tego rocznika /chyba że bije mocne słońce w lampy/ w tym roczniku, dół lampy a dokładnie kierunkowskazy/ powinien być w kolorze pomarańczowym.

Poszukaj na Alleee... a sam zobaczysz.

Może być tak iż sprzedający sam wymienił, gdyż takie mu się bardziej podobały i tutaj +plusik dla Ciebie....

Chyba  jest brak halogenów, lecz jest również brak czarnych zaślepek w tym miejscu.

Skupił bym uwagę na dolną belkę /"stoi" na niej chłodnica/ od spodu samochodu również, gdyż to najważniejsze.

Ten silnik lubi "brać" olej - ciekawe czy sprzedający zdecydował by się na sprawdzenie kompresji i na próbie olejowej również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany tym samochodem: http://olx.pl/oferta/nissan-almera-tino-1-8-16v-stan-bardzo-dobry-zarejestrowany-CID5-ID7PxhH.html

Chciałbym prosić o ewentualne podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy oglądaniu. Dzięki za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz napisane wszystko wyżej.

Prócz tego, Francja ma gorsze warunki parkowania niż u nas w W-awie. Tam drzwiami się obija innych.

Proponuje sprawdzić /jeśli lakier lśni i jest wypolerowany/ , to ile ma szpachli na elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany tym samochodem: http://olx.pl/oferta/nissan-almera-tino-1-8-16v-stan-bardzo-dobry-zarejestrowany-CID5-ID7PxhH.html

Chciałbym prosić o ewentualne podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy oglądaniu. Dzięki za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam  :)

Dzięki za zainteresowanie.Mam jeszcze jedno pytanie: Czy to normalne ze przy pracującym silniku odkręci się wlew oleju , to lej wyrzuca kropelkami i słychać dmuchanie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak być nie powinno.

Może się oczywiście takie coś zdarzyć jeśli jest korek uszkodzony, lub zginęła jakaś uszczelka korka /choć nie pamiętam jak i gdzie jest uszczelka/. Może korek całkowicie nie od tego silnika a tylko tak dopasowany?

Jeśli nie ma uszczelki, to nie wiadomo czy nie wpadła do środka na zawory? Ale tak jak wspomniałem, nie pamiętam jak uszczelniany jest korek a teraz i dzisiaj nie mam jak podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dostałem niedawno Almerę Tino od Taty, który ją 4 letnią sprowadził 8,5 roku temu z włoch z przebiegiem niecałe 50000, obecny przebieg 158000. Jak pamiętam, to zawsze było auto zupełnie bezawaryjne. Co zauważam po tym wieloletnim korzystaniu... fotel kierowcy w tapicerce welurowej wygląda dramatycznie, materiał siedziska poprzecierany do gołej gąbki, muszę to wymienić. Dziwne bo przebieg nie jest duży, reszta wnętrza nie jest taka zużyta, jak to auto przyjechało z włoch to fotel był zupełnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...