Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ALU DO MAXIMKI


Gość Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest co prawda post o felgach, ale głównie o stalówkach. Zastanawiam się nad aluskami 16" na lato :roll: Macie jakieś propozycje - to jednak nietypowe auto :razz: Może pasują felgi od innej marki :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ET :?: Jak je interpretować? Jakie powinno być by felga stała równo z obrysem a nie w środku?

 

Jaka jest średnica piasty :?:

 

 

Znowu litania pytań :oops:

 

ET pomiedzy 35 a 42mm. a z ta srednica piasty to mnie zastrzeliles 8)

 

[ Dodano: Pią 10 Lis, 2006 ]

osobiscie mam fele MotegiRacing 16x7, ET 42mm i sa idealnie rowno z przodu. na tyl potrzebny dystans ok 10mm ale nie chce mi sie z tym bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ta srednica piasty

 

Chodzi o to żeby felga dała się założyć - nie ma problemu jak felga będzie miała większy otwór - założy się pierścień :wink: Gorzej jak będzie za mały :!: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ta srednica piasty

 

Chodzi o to żeby felga dała się założyć - nie ma problemu jak felga będzie miała większy otwór - założy się pierścień :wink: Gorzej jak będzie za mały :!: :grin:

 

wydaje mi sie ze tam jest 66mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzies wyczytalem to chyba p12 ma takie same rozmiary felg ale nie wiem czy to sprawdzona informacja. Nie drazylem dluzej tematu. Moze ktos potwierdzi?

 

moze rozmiar i ten sam ale rozstaw srub inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jednak kogoś poniosła fantazja:]

 

Ciekawe : http://moto.allegro.pl/item140061044_felga...era_maxima.html

 

moge sie mylic z tymi srubami w p12

ale widze ze sprzedawca wymienil maxime a33, chcialbym podkresilc ze te same felgi pasuje do rocznikow 95-06+ a takze 350Z, G35, Altima 02+. wymieniac mozna duzo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od Lexa IS 200 pasują do I30. Ale wypadałoby to sprawdzić.

 

mozna mozna.

duzo jest marek z ktorych mozna zaadoptowac fele. ja wymienilem tylko to co made in nismo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz felgi alu to już z doświadczenia powiem żebyś jednak zdecydował się na 16" z wyższym bieżnikiem-zostaje konfort 8) ja kupiłem 17" -lepiej wyglądają ale już po 2 tygodniach miałem prostowanie i spawanie a po całym sezonie mam następne 3 szt do prostowania :evil: to nie na polskie drogi :evil: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tam caly sezon przejezdzilem na 17 i wszystkie proste, a zdazylo mi sie nie raz wpasc w konkretna dziure ...zwlaszcza raz jak jechalem to tak pieprznelo ze myslalem ze mi kolo urwalo...ale na szczescie wszystko jest OK.

Ja mam flgi niemieckie( podobno sa twardsze), natomiast podobno wloskie to lipa( bardzo mieciutkie)

 

Cio do konfortu....to powiem tak ...mam oponki Continental ContactSport2 i sa naprawde super bardzo mieciutkie. Oczywiscie po przejsciu na zimowki 15" i balony o profilu 65, jest roznica,ale ludzie ktorzy jechali moim samochodem np. Butryn i Czestochowskie NKP.....byli zdziwieni ze 17 i tak miekko jest. Moze zawieszenie mam jeszcze OK i dlatego jest spoko....z czasem zobaczymy :lol:

 

Tak wiec ja jestem za 17" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam dwa komplety kol o profilu 17". Nic nie prostowałem, wszystko jest w należytym porządku. Niestety jest trochę twardo ale da rade się przyzwyczaić.

Niemniej jednak z chęcią bym spróbował 18tki :]

 

Teoria jest podobno taka żeby na zimę dać profil mniejszy niż mamy na lato. Nie wiem jaki jest tego sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wolę 17" i dlatego takie kupiłem ,ale chciałem przekazać trochę doświadczenia i uświadomić jakie ewentualne konsekwencje wynikają z posiadanie 17" Oczywiście jest jeszcze satysfakcja jak ludziska podziwiają fele i wygląd auta na nich 8)

 

[ Dodano: Sob 11 Lis, 2006 13:45 ]

Ja mam flgi niemieckie( podobno sa twardsze), natomiast podobno wloskie to lipa( bardzo mieciutkie)

ja mam dezent to też są przecież niemieckie a gną się jak nic :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz drugi rok jezdze na 18 i jakos nie narzekam, nawet jka zmienilem teraz na zime na 15 to nie czuje zadnej roznicy. Jestem pewien, ze gdyby komus zmienic z 15 na 17 czy 18 nic nie mowiac to tez nie zauwazylby roznicy w jak to niektorzy mowia "twardosci". Jedyny problem z wiekszymi kolami to koszt opon, ktory jest kilkakrotnie wyzszy od miejszych. Poza tym, wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...